Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

blue99
24. mar 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

otvor si to PDF

firstbaby
24. mar 2014

@kam.zyk Dakujem velmi pekne za odpoved. No je pravda, ze prave sa doliecila z prechodnej nadchy so silnym kaslom. Brala Pamycon do nosa, Fenistil kvapky a Sinecod sirup, kazdy den jej davam na cajovu lyzicku Cebion. A ten Sudocrem to zasusi? A Hylak su kvapky? To znamena, ze ziadne mlieko zivocisneho povodu, jogurty, syry a pod?

mizulienka
24. mar 2014

@kam.zyk co si myslis o piti aloe vera pre 4 rocne dieta?

https://www.foreverliving.com/retail/entry/Shop...

kam.zyk
24. mar 2014

@marek4800 a jejda, tam je zas reakce, to asi udělaly ty chipsy...chdák malá, to bude poměrně na dlouho, toto , ona dost reaguje. Pořád bych mazala Aderma a navrch zinkvka.

kam.zyk
24. mar 2014

@mizulienka Já neznám z osobní zkušenosti dítě, kterému by to pomohlo (měla jsem cca 30 maminek, které to taky zkoušely u svých dětí, ale bez efektu - zato u dospělých to , zdá se , funguje), a takovým těm zkušenostem od někoho, kdo to distribuuje, těm nevěřím...

@firstbaby přesně tak, žádné mléko živ.původu, Hylak jsou kapky, dávejte s jídlem. Sudocrem to zasuší.

mizulienka
24. mar 2014

@kam.zyk dakujem za odpoved 😉

inac, chcela som napisat, len sme boli odcestovani, ze dakujem za radu...rekapitulacia, dcera bude mat 4 roky, od malinka ma ekzem, pred mesiacom uzivala ATB a Fucidin, po vysadeni do tyzdna mala kozu vo velmi zlom stave, ster potvrdil zlateho stafylokoka, na vasu radu som pouzila gencianku, po pol dni natrela XeraCalm alebo AtopiControl plus Sudocrem, sama by som neverila, ze jej to moze tak pomoct.
Cez vikend zjedla cerstvu cervenu papriku, vyhadzala sa na chrbte a pod kolenami a na stehnach, ale stale premastujeme XeraCalm, atopicontrol a sudocrem, rano aerius, vecer zyrtec a hylak, mame nieco zmenit? alebo pokracovat tak ako robime doteraz? Jedina vec, co sa nezmenila je, ze sa velmi skriabe, vacsinu noci nespime 😒

kaja73
24. mar 2014

@kam.zyk ked tu rozoberate trochu pripravky ako napr aloe, tak by som ti chcela napisat moju skusenost s chlorelou..zacala som ju malemu davat,aj ked som chcela spirulinu-ale tu mi odmietol jest-smrdi a je ozaj nechutna.
Takze malemu sa vyhodil na nose maly ekzem aj na ruke..po cca 4 dnoch uzivania chlorely.....ale za par dni to vsetko zmizlo a miznu mu uz aj vyrazocky z tvare co tam mal uz viac ako rok.
Koza sa mu precistuje,ma ju krajsiu a aj kakanie ma ovela lepsie.
Takze u nas asi ten detox ozaj zabera a chlorela mu vytahuje z tela vsetko von. Ma sa to prejavit prave miernym zhorsenim ekzemu a naslednym uplny vycistenim koze...
Malemu chuti, chrume za den tak 10 kusov..nie naraz a pije dost vody.
Inak ekzem uz nemame 3 roky - v podstate az na malinke obcasne vysypy po napr somlucole,paste elmex.......
Teraz sa to vytiahne uz dufam z tela vsetko von.Tiez pije zelny jacmen.
Takze ti to davam ako mozny typ....nam to asi ozaj pomaha zbavit sa chemie z tela von.
Chorelu terez uziva maly cez mesiac a aj v papani sa vyrazne odvtedy zlepsil.....zacal jest na kila ovocie,zeleninu .. dokonca surovu sosoku,spenat...co doteraz nehrozilo.
Spanok sa tiez zlepsil.
Neviem ci je to vsetko nahoda,ale casova to sedi s uzivanim chlorely a jacmena.

kam.zyk
24. mar 2014

@kaja73 se zelenáčema, tj.chlorellou a zeleným ječmenem mám taky pár osobních dobrých zkušeností. Ono to teda nezabírá na každého, ale osobně znám děti, kde to zabralo.

kam.zyk
24. mar 2014

@mizulienka To škrábání je hrozná věc, popravdě, nevím co na to, někdy zabírá Poumon histamine 15CH , ale taky ne vždy....

Pokračujte jak doposud.

kaja73
24. mar 2014

@kam.zyk podla mna to zebrie u takych deti,kde je za ekzemom chemia,tazke kovy...teda napr vakciny,lieky,konzervanty,postreky.......tam to ocistnie prinesie ulavu.
Ale myslim si, ze na zdravie to ma vplyv u kazdeho..aj ked ekzem pretrva,tak telu aspon pomozu s imunitou ako takou.

mizulienka
24. mar 2014

@kam.zyk nic v zlom, ale radsej by som skusila liecbu bez homeopatik.
Inac mna uplne prekvapil ten Sudocrem, co obsahuje, ze tak dobre zabera a preco ho potom neporadia aj ostatni lekari, nerozumiem tomu. Ked som bola v anglicku pri detoch, pouzivali sme to na zaparene ritky 😵

kam.zyk
24. mar 2014

@mizulienka Ta homeopatika, jak říkám, může to ulevit, ale nemusí, v nouzi asi člověk ozkouší všechno...sama mám vůči homeopatii takový hodně kontroverzní vztah, ale když už se moje děti drbaly o stošest, i když byly zahojené, zkusila jsem to a fungovalo to, takže za mě dobrý 🙂

mizulienka
24. mar 2014

@kam.zyk jasne, chapem...presne ako vravis, ked je clovek zufaly, skusa vsetko...ja idem tento tyzden na biorezonanciu, som voci tomu hodne skepticka, ale znama ma do toho natlacila, lebo jej maly je chory, tak potom napisem, ako to dopadlo 😉

mizulienka
24. mar 2014

@kam.zyk este som chcela prilozit fotku, ake to mala po zjedeni tej cervenej papriky a ci je na to vhodne to natieranie

pampeliska09
24. mar 2014

Naše holky mají taky exém - hlavně podzim, zima a zhorší se, pokud jsou nemocné. My používáme promašťovadla - jako Aderma, kokosový olej, modrá indulona. Pokud se stav zhorší, tak nám pomáhám mast na zinkovém základě - Blue cap (koupím ho vždy od Dr. na alergologii). Jinak kdysi jsem slyšela, že pomáhá rostlina kostival - koupel z ní, možná i čaj. Zkoušela jsem i konopnou mast, ale ta holkám nezabírá.

kam.zyk
24. mar 2014

@mizulienka já bych na tohle nedala nic, počkala bych , až zmizne podráždění z papriky, ono to zmizne rychle - jen do toho záhybu, do té podkolenní jamky bych dala Sudocrem.

Teda k biorezonanci mám hoooodně kontroverzní vztah 🙂 jsem zvědavá, zda klasicky vyjde mléko lepek a vejce a histaminové potraviny, což mi přijde, že říkají každýmu 🙂

mizulienka
24. mar 2014

@kam.zyk uz to ma ovela lepsie, to zacervenanie, dakujem za tip 😉

no tiez si myslim, ze to bude o niecom takom, co hovoria kazdemu 😠
ona ma alergiu na roztoce a skryzena alergia je alergia na tuniaka, som zvedava, ci to vobec spomenu a hranicnu ma vajecny bielok, tak to by tiez mohli spomenut 😉

xkittikex
24. mar 2014

Dobry den,@kam.zyk,vcera sme mali poslednu davku ATB(nie v piatok ako som pisala minule), syncek ma trosku hnacku(odvtedy ako sme zacali brat tie ATB), pisali ste ze mam mu davat Hylak,dneska som to aj kupila,len v pisomnej informacie nie je napisane kolko kvapiek maju pouzivat deti menej ako 2roky...tak od Vas pytam,ze kolko kvapiek mam dat?kolko krat za den,a ako dlho mame pouzivat?dakujem

sjusi
24. mar 2014

takto vypadám

demo
24. mar 2014

@kam.zyk vincentku pouzivame. Tak uz asi nic nevymyslim. Budem dufat, ze to casom zmizne ako ten ekzem. Dakujem 🙂

kaja73
24. mar 2014

@demo nosnu mandlu mate v akom stave?

salome123
24. mar 2014

@firstbaby nam Cebion skodi. aj nasa alergologicka hovorila, ze zvykne vyvolavat problemy s pokozkou.

zozole1886
24. mar 2014

Zdravím Vás mamičky. Mám takú netypickú prosbu, dúfam, že neprestanete čítať po prvej vete 🙂 Som končiaca študentka na psychológii UK v Bratislave, robím diplom.prácu na tému Zážitok virtuálnej komunity, kde zisťujem, aké sú vzťahy v online skupinách na internete a aká je vzájomná podpora členov/členiek medzi sebou. Je to len 22 otázok , na pár minút, ak by ste si našli čas veľmi mi to pomôže a budem vďačná. Týka sa to tejto komunity MODRY KONIK, čiže ak Vás môžem poprosiť odpovedať vrámci nej.
Ďakujem pekne a ostatným sa ospravedlňujem za tento príspevok.

tu je link na vyplnenie
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

demo
24. mar 2014

@kaja73 no to neviem, asi zajdem aj na orl.

fifitko25
24. mar 2014

@kaja73 aké staré máš dieta? Rozmýšľala som nad chlorelou, len neviem, ci ho môže male dieta 17 mesiacov...

demo
24. mar 2014

@fifitko25 inak ked tu uz riesite zelene potraviny, nezabudnite, ze mlade jarne zelene vyhonky sa daju nazbierat aj v prirode a zdarma 🙂. napr. pupavove listky.

firstbaby
24. mar 2014

@salome123 to fakt? moje deti to beru v takychto prechodnych obdobiach a nemali sme dosial problem 😒

kam.zyk
24. mar 2014

@xkittikex 2x denně 2 ml. Je hodně důležité, abyste to začla používat už od zítřka, a užívat s jídlem.

@sjusi a jejda, vy máte tu kůži hodně "dorasovanou" - Eucerin Atopi Control krém na obličej.

@zozole1886 Jdu na to. Máte hrozně moc zajímavé téma. Já už léta pracuju s maminkama přes internet a řeknu vám, že ta virtuální konverzace, že to je nebe a dudy, oproti "živému setkání". Ve virtuálním světě není taková vřelost, jako naživo, nemůžete dostatečně naplno uplatnit empatii (i když, s časem se člověk naučí "číst mezi řádky"....). Na druhou stranu, skupiny na netu - sama jsem jedné skupiny moderátorkou a naživo by to nikdy tak neklapalo, takový tok informací - napíšu informaci - svoje k tomu napíše maminka např.ze Slovenska, zkrátka, virtuální skupiny mají tu výhodu, že se tady překlenou vzdálenostní problémy. A podpora ve skupině je vysoká. Už jen tím, že všichni mají stejný problém. Pomáháme si, co můžeme, a je úžasný, že vzdálenost mezi lidmi je díky netu jen číslo 🙂

fifitko25
24. mar 2014

@demo púpava sme už tento víkend skúšali 🙂 dali sme do jablkovej stavy, natrhana v záhrade 🙂

vrtulka81
24. mar 2014

@fifitko25 my máme chlorellu od 15 měsíců,doonce vím o dětech co na ní jedou od 4měsíců.ONo se to doporučuje ode tří let,protože to nejsou kapky,ale tablety,ty se doporučují snad všechny až od tohoto věku.
@kaja73 my chlorellu užíváme rok,trvalo cca týden než se dostavil výsledek,zobu to aj já,malé to hrozně pomáhá,i to kakání je super,dřív hnusná kaše,teď pevné hovínko a hlavně velký posun v jídelníčku,Kterou máte?My od green ways,,malé teda dávám 3 denně,četla sme že u vás deset tablet a ječmen,ten do ní nedostnu,já se z něj málem poblila 🙂
@mizulienka nám taky strašně doporučovali biorezonanci a akorát nás to stálo strašné peníze každý týden,taky sme se snažili malé pomoct a zkusit kde co,ale došlo to akorát k tomu,že z nás vytahali peníze a skutek utek,jen pěkné díry na účtech a dluhy.Malá měla podobné nohy,ne horší,skončila v nemocnici,měla snad sedmery léky a kolika kortikoidy ji mazali..... dopadlo to tak,že jí vapadli vlasy,vykazili se zuby a byla ve strašném stavu,pak mě kamarádka dala 30 tbl chlorelly,nemohla se na ni dívat jak se trápí,jinak maminka od sud poslala trochu mastičky,taky zadarmo a malá bala během týdne jako vyměněná.Teď po roce bereme chlorellu pořád,mažeme tou mastí,když je to nutné,je na probiotikách,dává si 1lž konopného oleje a můžu říst,že až na ten nechutný zlozvyk se škrábat když se zlobí,máme klid,ale trvalo to půl roku než se ustálila,ale stálo to za to.Hlavně ji vidět jak se směje,ode 4 měsíců se jen drala a drala.V 18 měsících z ní byl jiný člověk,začala se projevovat,my sme zjistili že máme pěknou dračici,v noci spí,jíelníček který měla neskutečně omezený,se prakticky neřeší,jen mléko a vajíčko,to si jí pořád nedovolím dát napřímo,ale jinak v buchtách,sekané a nevím kde,jí nedělá nic,ale třeba aby snědla volské oko,nebo mýchaná vajíčka,to ne,mléko taky omezeně,ale je to 100x lepší.
BOhužel pokud máte stafilokoka,to není jen tak,ten sám o sobě dráždí a hrozně to svědí.
JInak v mém fotoblogu mám malou jak bojujeme s ekzémem,stojí za to se podívat.