Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
2. nov 2010

@lucinenka001, nemusíš to zase tolik řešit 😉, prostě aby to přešlo varem, nijak zvlášť dlouho bych to nedusila, tak kolem těch tří minut? Asi tak...

luthien.k
2. nov 2010

@karolina969, z jídla snad jen mrkev bych ještě vysadila, jinak je to OK.

A změnilo se to alespoň nějak od té doby, co držíš dietu nebo je to pořád stejné? Mně to připadá spíš na změnu kosmetiky, ale to napíše víc jistě @kam.zyk, až bude mít chvilku.

luthien.k
2. nov 2010

@jieff, Probiosan obsahuje kromě probiotických kultur i chlorellu, což je mořská řasa a zároveň prebiotikum, pomáhá probiotikům osidlovat správně ta střeva, proto je to tak výhodný preparát (nehledě na to, že sama o sobě má pozitivní účinky na obranyschopnost atd.). Ale do doby, než bys to sehnala, je určitě lepší brát alespoň něco, co ten Infants Dophilus, to u nás v lékárně normálně mají? Je to sice pro děti, ale kam.zyk to doporučuje i maminám.

lucinenka001
2. nov 2010

@luthien.k dakujem 🙂 😉

karolina969
2. nov 2010

@luthien.k Na té pusince je to někdy lepší, jindy horší. Možná je to fakt kosmetikou,ale já dřív mazala jen lipobasi nebo Leniens,a to není hojivá mast, jen promazávací,teď Bioderma nebo Exomega, na to někdy Bubchen. Na ten jsem se chtěla zeptat. Jich je víc druhů? Někdo psal o bambuckém másle nebo zinku. Já mám složení:heřmánek,olej z pšeničných klíčků a včelí vosk. Jinak krk měl celý červený a už je hezký i suché flíčky na těle zmizeli. Na kožním nám paní doktorka AE nepotvrdila.Řekla mi,že to po ní nemám chtít. Asi se ještě neví,co z toho vznikne. Ale každopádně mně pochválila probiotika Probiosan,takže za něj díky vám holky 🙂 Já brala probiotika měsíc před porodem a od té doby s malými přestávkami pořád. Malý měl BioGaiu,teď Lactobacilky. ALe ty testy bych chtěla,aspoň na tu BKM.

luthien.k
2. nov 2010

@karolina969, pokud vím, tak Bübchen změnil složení, takže je možné, že někde mají ještě staré zásoby a někde nové. I v tom Tvém je jistě i oxid zinečnaný 😉
Tak jsem zvědavá, co na to kam.zyk, jestli něco nezměnit z té kosmetiky... Jinak zkus vypozorovat, kdy je to horší a kdy lepší! A to jak v souvislosti s jídelním deníčkem (alergeny přecházejí do MM zhruba za 24 hodin), v souvislosti s mazáním, pobytem venku atd. To vše by mohlo být klíčem ještě k nějakému zlepšení!

kaja73
2. nov 2010

@luthien.k Chcem sa opytať,povodny bubchen obsahuje aj kamilku? Maly mal reakciu ked pil kamilkovy čaj, takže potom pre neho asi bubchen nebude,čo?Je aj v tom novom zloženi?Zatial som ho ešte nekupila,tak neviem...

luthien.k
2. nov 2010

@kaja73, já se zase ten nový snažím najít na netu a bez úspěchu, ale myslím, že tam heřmánek bude, oni ho mají myslím ve všem, je to takový jejich obchodní motiv a táhne se to celou tou kosmetickou řadou pro kojence...

luthien.k
2. nov 2010

No ve všem ne, skoro ve všem 🙂

jieff
2. nov 2010

@luthien.k Děkuju za odpověď, poptám se.

bianka234
3. nov 2010

@stipa ja keď som dala acylpirín do kvetín, na niektorých sa zhoršila pleseň ale strašne, a pritom kvety zalievam minimálne, fakt chudiatka. Ty si to nespozorovala?

fru
3. nov 2010

ahoj, tak po 2 týdnech totálně HA diety se Terezka zlepšovala, ale v pondělí se zas trochu zhoršila..nic hroznýho, ale zhoršila..jediný, co jsem jedla navíc, je rohlík..do tý doby jsem měla jen doma pečenej žitnej chleba..
dneska jsme byly u homeopatky..napsala jí nějaký dvě homeo, tak jsem zvědavá na účinek..máte někdo zkušenost?
jo a ta homeopatka mi radí vytrvat v dietě, můžu zkusit přidat vejce a rozhodně žádný sladkosti, prý ani třtin.cukr..no snad aspoˇfruktóza je ok..
probiotika mi kam.zyk schválila i lactobacily od swissu..

mauska
3. nov 2010

@fru my jsme taky zkoušely i homeo. nevím jestli to bylo špatně zvolenou homeopatkou nebo čím...každopádně nepomohlo nám to 😒

kaja73
3. nov 2010

Baby ake homeopatika vam predpisali?Myslim konkretne nazvy a riedenia.

fru
3. nov 2010

@mauska díky, jsem sama zvědavá..
ještě mě napadá..Terezka nejí příkrmy, max.jednu lžičku a teď mi snědla trochu větší množství mkve s bramb., to zhoršení by mohlo být i k tomu..? mám tu dýni s bramb.od alnatury, tak zkusím to..

fru
3. nov 2010

@kaja73 arsenicum jodatum 15ch a graphites 15ch..
zkoušela několik různých druhů, držely jsem s terezkou v ruce takovou tu trubičku..

luthien.k
3. nov 2010

@fru, tak myslím, že by za to mohla moct mrkev, hodně dětí na ni reaguje. Dýně bude určitě lepší volba. Co se týče toho rohlíku, tím by to být nemělo, ale raději si ověř, zda tam nedávají třeba syrovátku.
Homeopatika - jsem taky zvědavá, jako podpůrná věc určitě ano, ale jako samostatná "léčba" (bez diety, probiotik atd.) určitě ne.

luthien.k
3. nov 2010

Jo a příklad, jak už z toho občas blbnu 😀 - jdu po městě a najednou mi bleskne hlavou, že se mě někdo ptal na to, zda dát naklíčené mungo a já neodpověděla 😀 @uankab, to jsi byla Ty? Nemám sílu to hledat, každopádně se omlouvám - za mě raději ne - mungo je pokud vím luštěnina, navíc syrová a mně osobně po těch klíčkách pálí pusa, takže mám na ně alergii.

tygrous
3. nov 2010

@fru My se taky lecime u homeopatky (+ jsem drzela dietu samozrejme) a po 6 mesicich je ABKM snad pryc 🙂 Graphites jsme meli taky - na akutni ekzem a praskliny pod ousky. A pak neco na vycisteni organismu od leku, co jsem brala ja v tehu a pri kojeni, no a asi nejdulezitejsi leky jsou Silicea a V.A.B. na bunecnou imunitu, to bere porad. Ale je to hrozne individualni, kazdy clovek je urcitym "typem" a homeopat vybira lek primo "na telo"😉 Ale za me teda kazdopadne homeopatika urcite jo!!! Drzim palce!

uankab
3. nov 2010

@luthien.k , jej dakujem, ano ja som sa pytala, dobre si pamatas 😉 ... viem ze mas toho vela, riesite tu ovela zavaznejsie problemy ako mungo fazulky... vcera som si dala trosku hovadzieho na obed a dnes ma drobec cervene fliacky po lickach 😖 ...

stipa
3. nov 2010

@bianka234 - zatím ne 😒 tak uvidím 😉

fru
3. nov 2010

díky za reakce..
mrkev jím taky, takže asi taky přestanu..
co si myslíte o tom,že zatím držet dietu tak jak je..tzn.totálně HA(podle materiálů od kam.zyk) a přidat jen vejce?
a ještě jeden dotaz..znáte tenhle krém? kamarádka ho dávala synovi s atopickým ekzemem a chválí ho..
Bioderma ABC Derm Peri-oral Krém

sunysara
3. nov 2010

ahoj holky, tak zatím mažeme, vynecháváme jídla která škodí jen teda vynecháváme toho moc páč malý nejí nicm proste nechce fakt nevím bude mít 8mesíců jeslti kojení proste mu stačí????

kam.zyk
3. nov 2010

@karolina969 Na vliv infekce to nevypadá a strava je OK - nebereš nějaké léky, antikonc., atd., vitamíny pro koj.matky, atd.? Je tam taky vliv počasí. Mazat Bubchenem na opruzeniny, tu tvář.

Ty nápoje (Oves milk, Reis drink, atd.) s melasou- na to jsem vlastně přišla tak, že jsem se snažila z Nutrilonu AC vykřesat nějakou chuť, která by těm dětem, co na tohle UM přecházejí z norm.UM, aspoň trochu chutnala. Protože Nutrilon AC je extrémně hnusný a ty děcka to odmítaly pít. Takže - když se přidá i čtvrtka čaj.lžičky melasy, je z toho docela dobrá chuť a děti to přestanou odmítat pít a je to 🙂 (dodám, že na melasu alergie by byla extrémní rarita, alergie je na bílkoviny a melasa je sacharid)

@stipa Pošli ještě fotky, díky za rekapitulaci 🙂

kam.zyk
3. nov 2010

@karolina969 Ten Bubchen dej ten nový typ, s bamb.máslem (Zn je tam taky) - jde o to to mírně vysušit, ale zas ne moc. Možná bych testovala na jednu tvář jeden krém a na druhou jiný, dobrý by taky byl Atoderm PO Zinc a ozkoušela bych i Robátko konopný krém.

Jinak, ten Bubchen - heřmánek tam je v obou krémech na opruz., v novém i starém, ale je ho tam hodně málo (dokonce tak málo, že moje dcera, alerg.na heřmánek, na ten krém nereaguje).

kaja73
3. nov 2010

@kam.zyk Neviem zohnat ten bubchen.U nas maju babylove.Tiež ma v zloženi zinok a kamilku.Je to niečo podobne?Možem to skusit,ked maly reagoval na tu kamilku?

karolina969
3. nov 2010

@kam.zyk Robátko jsem zkoušela jen vzoreček,ale to se za 3 dny neprojeví. Ale asi ho koupím,docela mi přišel dobrý.A mám zkusit ošetřující krém nebo zklidňující krém pH4,6? Léky beru jen ne štítnou žlázu Euthyrox.

nesetrilek
3. nov 2010

Hlásím, že po včerejší koupeli v hypermaganu se situace zlepšila! 🙂 Ložiska jsou stále suchá nicméně už nejsou červená 😉

nesetrilek
3. nov 2010

@sunysara, já bych to až tak neřešila, já jsem plně kojila do ukončeného 7. měsíce a kdybych se nenechala ovlivnit rodinou, že v noci nespí proto, že má hlad, tak bych zavádění příkrmů stejně ještě odložila 🙂 Stejně kaše na noc nijak neovlivnila naše noční spaní/nespaní. Jídlo mu nabízej a až bude jeho čas, tak začne jíst 😉 . Řešila bych to v případě, že by se zdál hladový nebo celkově neprospíval. J. i teď v 10m jeden den jí celkem slušně a druhý den nesní skoro nic..

ella26
3. nov 2010

@kam.zyk Tak u nás bohužel hypermangan moc nezabral (dala jsem teda jen trošičku, asi dvě zrnka, lékárnice mě upozornila, že voda musí být jen světle růžová??? Jinak mažu bioderma PP a přes to ten bubchen. A pod koleny a v podpaží má tu genciánku, tak tam nedávám nic. Zítra to vyfotím a pošlu. Obličej je ale rudý (pupínky), ložiska na nohách se rozrůstají, a pod krkem také rudé pupínky. Zkoušela jsem dnes omýt černým čajem, někdy to zabralo.
Jo a má se to u té genciánky mýt nebo prostě nechat, já to zatím nechala... Děkuju