Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

demo
22. jún 2014

@martina2001 kam.zyk odporuca aj dlhodobo, zaroven s probiotikami. ja ho tiez davam dlhodobo, t.j. syn vyuzival dve 100 ml balenia a teraz urobim pauzu.

michaela8292
22. jún 2014

može sa to stat aj u dospelých?? ja mam presne taketo iste flaky po nohach a bruchu tiež sa mi to rozširuje a vobec to nesvrby začala som to mat od kedy sme si kupili z priatelom psíka myslela som že či to nemožem mat od neho ale tu večinou čo pozeram tak iba na detoch su take iste flaky ako mam ja.... 😒

katkasofi
22. jún 2014

Babenky prosím poraďte. Je toto exem? Maly ho ma na riťke a nožičkách...
@kam.zyk

bar12
26. jún 2014

@katkasofi fotka je rozmazana, ale na ekzem to nevyzera 🙂

katkasofi
26. jún 2014

@bar12 ďakujem 🙂 už to zmizlo. Som sa dodatočne dozvedela že svokra dala malému neumyté jablko zo stromu, zrejme nedozreté a maliny...

bar12
26. jún 2014

@katkasofi no presne to som chcela este napisat, ze to vyzera skor na reakciu na nejake jedlo 🙂 tak hlavne, ze uz je to prec 🙂

soneta
27. jún 2014

ahojte, ako nájdem túto diskusiu, ktorá bola presunutá na modrykonik.cz? Ďakujem za radu

magdalena459
26. júl 2014

@kaja73 Ahoj,citala som akurat ze tvoj malicky mal tie cervene fliaciky na tvari a tele,moja krstna ma 1 rok a tiez to ma dnes uz asi treti den.Prvy den mala len tvaricku,vcera obe rucky a dnes uz cele telicko,na tvari kde ma tie fliaciky tak ma aj horuce.Ako ste vy postupavali,co ste nato pouzivali?Prosim ta o radu,je mi tu malicku strasne luto ☹

ludmilabb
27. júl 2014

@kam.zyk Dobry den, chcela by som sa opytat vyzera ze mladsia dcerka ma AE, cervene flaky na lickach, suche nozky, flaky po tele co som si ale vsimla ma aj koprivku, vyhadzu sa jej cervene fliaciky a uprestrod bielozlta bodka, zaujimave je ze sa jej robia po kupani alebo ked jej robim masaz chrbta pred masazou nema nic a po nej 3-4 flaky co s tym? reaguje na teplo alebo zimu? ked citam o koprivke je to hrozne ak sa to miesa s AE tak 🤐 dcerka mi nevie zaspat inak len v ulitke, pod pazuskami ma tym padom v tejto horucave uz cervene kruhy, teraz neviem ci je to zaparenina, potnicky alebo zhorseny ekzem, som zufala neviem ktory flak cim natierat ked je ich vela a su rozne, cervene, zlliate bodkave, supinate dost sa skriabe na hrudi a po tvari mohla by uz Fenistil? mam Linolu Fett, Locoid, zarobenu mast, Ichtyo Care pastu, Bambucke maslo, Kokosovy olej natieram skusam aj Sudocrem neviem ☹

myska7
29. júl 2014

@kam.zyk Dobrý deň, dcérke - 18mesiacov, diagnostikovali AE pred 2 týždňami, dostali sme od kožnej zarábanú mastičku v lekárni,tú sme ale za pár dní minuli, tak ju kúpem v dubovej kôre + modrá alebo zelená indulona. Najhoršie to mala okolo plienky,to sa jej krasne ale zahojilo ale tieto malé pupaciky jej stále zostávajú po celom telíčku. Ráno je to vždy také kludnejšie a v priebehu dna sa to horší. Stále si škriebe iba vzadu na riťke, preto to ma aj také červenšie.Poradte prosím, ako ďalej. ĎAKUJEM!

donna11
29. júl 2014

@myska7 neviem, ci tu kam.zyk este chodi, nam velmi dobre poradila.prejst na hypoalergennu dietu, vyradit vsetky mliecne potraviny, my sme natierali eucerin atpoicontrol kremom a navrch na cervene miesta navyse zinkovu mast..my sme to dostali pod kontrolu..skus este pozriet proalergiky,cz, aj tam radi a vela sa tam docitas o spominanej diete a nahradach za mliecne potraviny a vajcia a pod..navyse je dobre brat aj probiotikum nejake..

myska7
29. júl 2014

mliečne výrobky som vysadila aj keď kožná mi povedala, že mám vysadiť iba čokoládu a ovocie a zeleninu. Dnes som jej kúpia aj BioGaia.. ešte ju kojím,tak aj to neviem, či neprestať,lebo sama neviem ani čo mam jesť aby jej to neublížilo.. :(

luba41
30. júl 2014

@ludmilabb
@myska7 baby skúste prečítať túto diskusiu od začiatku tohoto roka, hlavne rady kam.zyk..určite vám to pomôže sa zorientovať.. 😉

matax
1. aug 2014

@myska7 necitam to cele, ale kojit neprestavaj..materske mlieko obsahuje probiotika....chodte pre novu alebo inu masticku... A dietu obe..skus pomaly postupne pridavat po 3 dnoch viac potravin, vzdy len jednu, zapisuj, co jete a ak nastane zhorsenie do 48 h., moze to byt z tej pridanej stravy drzte sa

smile388
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
donna11
1. aug 2014

@myska7 urcite neprestat kojit a min na 2tyzdne vsetky alergeny vylúčiť,že mliečne nemáš vysadiť,ale veď laktoza,silny aleegen!ja sa riadim tym,co som ti napísala a uz mesiac máme úplne pokoj.

matax
1. aug 2014

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?... k ekzemu je tam viac odpovedi, pokukaj, ten link, co som dala je na kratku odpoved o at.ekzeme a dojceni @myska7

werka_t
1. aug 2014

@katarina987 neverila som, ale skusila som…a pomohlo! Mozem len odporucit.

myska7
2. aug 2014

Ďakujem, prečítala som už veľa ale som z toľkých informácií akurát zmätená. Niektore ekzémy treba premasťovať,niektoré radšej vysúšať.. :( kto sa v tom vyzná..

bubu100
6. aug 2014

Ahojte, čítala som si niektoré príspevky a pozerala foto Vašich detičiek. Tiež sa trápime s ekzémom a jedine čo nám začalo pomáhať sú homeopatika, a zelené potraviny (chlorella a zelený jačmeň) Syn ma konečne peknú pokožku. Drahé krémy nepomáhajú, treba prečistiť organizmus z vnútra.

emka13
7. aug 2014

@myska7 ahojky mame taky isty vysyp dostali ste sa z neho? mame na trupe a chrbte hrozne rapavu kozticku☹

wanes
9. aug 2014

@liliandax ten holtov krem je dostat v lekarni nam sa objavilo na tvaricke vizera to ako potnicky take cervene vyrasticky nukde inde nema len tam tak by som chcela skusit ten krem

myska7
10. aug 2014

@emka13 ahoj,stale sme vysypani,niekedy menej,niekedy viac, ale dost zabral krem Bioderma Atoderm PO Zinc - zobrala som si vzorky z lekarne a vyskusala (asi 7 som ich obehla,kym ich v jednej lekarni mali), lekárnička mi dala plnú hrsť tubičiek,tak som to mala aj na 3 dni..

magie27
11. aug 2014

Maminky prosim vas nemate skusenost? Ci ide o zapareniny ci skor ekzem? Na prvej foto je vnutorna strana stehna a na druhej noha v podkolennej jamke. Koža je drsnejsia a sucha
Dakujem

mariamayi
11. aug 2014

@magie27 To je ekzem, najpravdepodobnejsie ..sestrina mala to mala tiez za kolienkom, kde sa casto zvykne vyskytovat

magie27
11. aug 2014

@mariamayi a co im pomohlo alebo co pouzivaju nato?

mariamayi
11. aug 2014

Ak sa dobre pamätám,malej zabrala obyčajná modrá indulóna, počas dňa to niekoľkokrát premasťovali, alebo si niektorí pochvaľujú krém na premasťovanie pokožky, čo sa dá kúpiť v lekárni, ale vypadol mi názov 😒 ...ale v lekárni by Ti určite poradili

orlik4
11. aug 2014

@magie27 na cervene ziadne maste ani oleje! cize zinkovu mast, kludne sudokrem. inak to byva sposobene stravou, takze tam treba hladat. ked sa vyluci alergen, ustupi aj ekzem. vacsinou su to mliecne veci, vajcia, soja. ale kludne to moze byt aj paradajkami, alebo varena mrkva atd... alebo ockovanie (tak do 3 tyzdnov od ockovania). a je to dlhy boj, takze takto ze jednoducha rada na to neexistuje.

magie27
11. aug 2014

@orlik4 a myslite ze pityol by som mohla skusit kedze to vysusuje? Inak dakujem

mizulienka
11. aug 2014

ahojte maminy, prosim vas, co myslite, ze ma maly na licku? myslite, ze iba potnicky?

dcera ma ekzem a teraz uz myslim na najhorsie, ze aj maly by mohol mat 😒