Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lojzina
29. apr 2012

@martinka1981 ahoj,tu biodermu jsme meli loni taky a chci s ete proto zeptat,jak ste byli spokojeni,me prislo ze se blbe roztira,dalo hodne prace kluky namazat,takova hutna....

lucia2312
29. apr 2012

ahojte chcela by som =poprosit o radu malinka dcerka ma exzem ma teraz POL rocka ma to pri uskach chcem sa spytat aka je nba to bioderma a do akeho veku to zvykne uplne zmiznut

dana_l
29. apr 2012

@luthien.k chcela by som sa ti podakovat za radu. drzali sme tu dietu a malemu sa pokozka uplne vycistila. teraz uz som spat na normalnej strave a nevidim ziaden ekzem

martinka1981
29. apr 2012

@lojzina ano ona je taka ale zas nebolo to take zle a nezvladli sme to 😀
mne ešte zostalo ,tak som včera mazala baby ako sme boli vonku a ok 😉

katyxq
29. apr 2012

@lucia2312 Koukni do alba kam.zyk, tam najdeš základní rady - co na jakou fázi ekzému mazat a také jak upravit stravu, ta má na ekzém dost zásadní vliv. Pokud je malá na UM, tak pořiďte Nutrilon alergy care, pokud kojíš, tak držíš dietu ty, pokud už dáváte příkrmy, tak pak rovněž jen vybrané potraviny.

luthien.k
29. apr 2012

@martinka1981 no jo, zuby aneb naše příčina, co je vždycky v záloze, když už nevíme co 😀

luthien.k
29. apr 2012

@dana_l super 🙂

martinka1981
29. apr 2012

@luthien.k no presne 😀 ved sa musime neako ukludniť že sme našli pričinu 😀 😎 😝

karolina969
29. apr 2012

@luthien.k Můžu se zeptat jaký pupalkový olej dáváš dětem(jakou značku) a to mícháš do jídla např? Já teda v těch krémech dost plavu, kožní nám dá vždy Lipobasi a Tanno Hermal Lotio, kde píšou, že je na mokvavé místa, ale malý má ekzem červený, spíš suchý a hodně svědí,tak nevím, zda Tanno Hermal je vhodný????

luthien.k
29. apr 2012

@karolina969 momentálně mám od firmy Medin Terra. S Tanno hermal lotio nemám zkušenosti, Lipobase je dosti mastná, na červené fleky bych nepoužila, dala bych klasický osvědčený postup - hydratační emolient a léčebnou pastu (zinková mast, Sudocrem, Ichtyo care pasta...; vyzkoušela bych i ten Tanno hermal, on to taky pravěpodobně zklidní, otázkou je, jak moc bude vysušovat).

karolina969
29. apr 2012

@luthien.k Díky, já právě mažu Lipobasi a na to Tanno hermal, ale to je asi špatně, ráno to má sice světlé suché, tak promáznu jen Lipobasi, střídám s Biodermou Atoderm, sudocrem jsem zkoušela taky, ale zabral jen na chvíli ☹ Chceme zkusit Homeopatii, tak uvidíme.

luthien.k
29. apr 2012

@karolina969 homeopatie sama o sobě na ekzém spíš nepomáhá. No a masté kombinovat s vysušujícím není opravdu to pravé. Chce to najít příčinu, spouštěč, někdy je to práce, ale jde to téměř vždy vystopovat, když se tomu věnuje dost úsilí, času a systematické práce 😉

karolina969
29. apr 2012

@luthien.k Vím, vím, příčinu už hledám hodně dlouho, elimin.dieta při kojení, teď znovu u malého, ale žádný výsledek. V zimě byl často nemocný (3krát ATB) a tehdy se ekzem rozjel ☹

lucia2312
29. apr 2012

@katyxq dakujem velmi pekne a kde by som ten album nasla?a ten exzem jej ostane navzdy?

nasekuratko
29. apr 2012

@luthien.k tohle asi patri do jine diskuze, ale to by me moc zajimalo-co by deti mely a nemely jist. Cemu se uplne vyhybat, co jen omezene apod. V dnesni dobe se mi totiz zda, ze cokoliv je detske, tak je skodlive ☹

luthien.k
30. apr 2012

@nasekuratko https://www.modrykonik-pro.cz/diskuse/tema/vite...

Docela jsme se o tom dost bavily tady... 🙂

luthien.k
30. apr 2012

@karolina969 nemoci jsou v tomto směru blbé... Máte za sebou imunologické vyšetření? Jak přesně vypadá eliminační dieta?

katyxq
30. apr 2012

@lucia2312 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kam.zyk/
Ale nevím, jak to funguje na slovenském Koníkovi, tak ještě odkaz přímo na první ze série článků http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan..., na další z nich (díly 2 až 9) se dá kliknout přímo v něm úplně dole.

Já teď při kojení držím dietu bez BKM a sóji a malá je úplně bez ekzému 🙂, často se daří držet hlídáním stravy, výběrem kosmetiky, pracích prostředků, oblečení ekzém pod kontrolou, ale zasahují do toho nepříznivě i další vlivy - očkování, růst zubů.

karolina969
30. apr 2012

@luthien.k Před rokem jsme byli na alergologii na testech, měl nižší IgA,ale jen mírně, jinak nevyšlo nic. Elim.dieta..no Sunar jsme vyměnili za Reis drink a vyhýbáme se mléku,vajíčku a dráždivých potravin. Dřív jedl jogurty v pohodě a nic. Nemyslím si, že bys to byla ABKM, už má 22 měs. Ještě se zeptám, když alergie většinou vyhasnou věkem, stane se tak i když na ten alergen nepřijdeme a tu potravinu nevyloučíme nebo je potřeba ji na nějaký čas úplně vynechat?

luthien.k
30. apr 2012

@karolina969 ane přece nejsou jen alergie na mléko a vejce, často taky vadí například pšenice. Já bych určitě nasadila přísnou HA dietu podle tabulky, co najdeš v odkazech, co dává katyxq a vidělo by se. Alergie vyhasne, i když se na ni nepřijde, ale může to být méně ochotně, hlavně tedy dítě má potíže, že, navíc při neřešené alergii je vyšší riziko vzplanutí jiných alergických obemocnění.

Musím říct za tu dobu, co radím maminkám, že jsem zatím jen u jednoho případu s intenzivní komunikací nepřišla spolu s maminkou na to, co vadí (ale taky jsme ještě nezkušeli vše, například rýži, jejíž alergencita je nízká, ale nulová není). Pak jsou tací (a tvoří jistě pár desítek procent), co mají velký vliv těch ostatních vlivů, jako je počasí, nemoci atd., ale zbytek to strava vždy pořešila. I u svého dítěte jsem si dlouho nepřipouštěla, že by mohla být problémem pšenice, ani když jsem ji samotnou vysadila, tak nebylo zlepšení - a to z toho důvodu, že jsem byla přesvědčená, že mléko nevadí, ale protože působila stále i ta pšenice (při testu BKM), nebylo možné to poznat, že vadí pšenice i mléko. Až když se vysadilo obojí, byl výsledek. Tož tak 🙂 Navíc alergie mohou vznikat i plíživě, postupně, což se stalo právě u našeho Tobíka...

helulicek
30. apr 2012

@luthien.k ahojky, prosím tě. Syn se mi zas osypal, nic nového nejím, jedu pořád ve stejných potravinách... jen mě napadlo, jestli to nemůžou způsobit i banány? Ty jsem sice předtím jedla, ale jen občas, teď je jím takřka denně..pak taky musli a rajčata, ale to jím po celou dobu diety - možná jen o něco víc....díky

monika1279
30. apr 2012

kaja73 lekár mi povedal že je neskoro jej to mlieko predpisovať pretože je velká a už papa skoro všetko.ako som už písala idem skúsiť prípravky s aloe vera pretože poznám pár ľudí ktorým to pomohlo.pôjdem k lekárovi a uvidím že či bude ochotný mi to mlieko predpísať alebo nie......

zaacatek
30. apr 2012

Ahojte holky jsem tu dnes nová kámoška mi na Vás poslala odkaz. 🙂 Mám 7měsíční dceru Nikolku a objevil se jí na rukách z záhybech u lokte ekzém. U dr. jsem už byla a její rada je že to vypadá na atopický ekzém používáme mast CALCIUM PANTOTHENICUM na radu lékárníka. Dr. říkala že to může být z více příčin ale nemám je hledat hojení je na delší dobu. Dneska přes noc se jí to na jedné ruce hodně zhoršilo je to zarudlé a vypadá to jako by to mokvalo. Zatím nemáme tendenci si to škrábat ale na pohled je to opravdu škaredé. Potřebovala bych poradit co koupit za přípravky, co třeba nejíst??? Pořád kojím ale dáváme příkrmy ovoce zelenina vetšinou kupované ve skleničkách. Už ve 2měsících jsme řešily problém s krví ve stolici dělaly nám testy na alergii na kravské mléko ale byly negativní.. Mě bylo doporučeno vynechat i tak vše mléčné, vajíčka a vše kolem mléka. Po cca měsíci se to upravilo. Myslíte že by to mohlo být zase něco společného s tím mlékem JÁ už jím vše ale delší dobu asi tak 3měsíce. 6e by to malá dostávala přes mě kojením???? Mám si upravit zase jídelníček??? Děkuji za rady přidávám foto z dnešního rána abyste viděly jak to vypadá (jedna ruka je zapálená a druhá klidná)

katyxq
30. apr 2012

@zaacatek Výš na téhle stránce diskuze jsem dávala odkaz na sérii článků od kam.zyk, pečlivě je prostuduj 😉. Alergeny do mateřského mléka přecházejí, BKM sice jen nanogramy, ale i toto malinkaté množství stačí, bohužel.
A alergie na bílkovinu kravského mléka může být, i když se v krvi nenajdou protilátky (má to tak cca 40% alergiků na BKM). Určitě nasaď znova dietu, ta alergie na BKM sice obvykle vymizí, ale až tak po roce, spíš po třech letech věku. Další velmi časté alergeny jsou také vejce a sója - takže vyřadit z tvého i dceřina jídelníčku absolutně vše vyrobené z kravského, kozího a ovčího mléka, sóji, vajec, také hovězí a kuřecí maso.

katyxq
30. apr 2012

@zaacatek Nehledat příčiny ekzému je s prominutím pitomá rada 😠, jen bys u dcery zadělávala na další budoucí alergie (astma např.) a mazání nic nevyléčí.
U nás byl ekzém u malé při mojí dietě (plně kojím) pryč do dvou, tří týdnů 🙂 bez nějakého extra speiálního mazání, to bych dlouhodobým hojením nenazvala.

Po vymizení příznaků po dietě se obvykle zkouší vyřazené potraviny znovu opatrně zavést, postupně jednu po druhé, jednu soućasně tak týden, pokud se neprojeví reakce, tak se v jídelníčku ponechá a zkusí se další potravina. Pokud se příznaky alergie objeví, tak se potravina zas vyřadí - dlouhodobě.

katyxq
30. apr 2012

@monika1279 Pročíst to samé, co jsem psala zaacatek, pokud nemůžete Nutrillon allergy care koupit bez receptu a ten současný vám ho nechce vypsat, tak vyměňte doktora.

zaacatek
30. apr 2012

Takže mám opět najet na mojí dietu bez mléka vajec a podobně už mám zkušenosti tak vím co můžu a ne... Ale co ty příkrmy co dáváme zelenina ovoce to mám taky nedávat to mám zase jenom kojit??? Přece je nám už 7měs. a musíme se učit i papat ..

zaacatek
30. apr 2012

Ten Nutrillon allergy care mám dávat i když kojím ??? Nebo stačí abych najela na dietu ???

lelask
30. apr 2012

@zaacatek ja mat tu moznost tak naskocim naspat na plne kojenie a zacnem postupne sledovat prejavy na kozi.Prave nedavno som citala, ze pri predispoziciach na alergie sa moze s prechadzanim na stravu pockat az do 9 mesiaca.( samozrejme ak babo prospieva aj nadalej s MM, atd. ). No ale teda, ked v poslednej dobe chcu zavadzat stravu uz v 4 .mesiaci tak musis vsadit asi na vlastnu intuiciu. 😅

luthien.k
30. apr 2012

@zaacatek tam je infekce, na to jen dieta nestačí...