Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

karmella
7. máj 2012

@roo ďakujem, u nás nemáme ani obchod so zdravou výživou a ani Dm-ku, takže asi preto som sa s tým u nás nestretla 🙂

andrejka1983
7. máj 2012

@baklik ak ma maličký zapareniny, skus mu ich natrieť bielou mastičkou Imazol -krempasta( odporučila mi ju lekarnička,lebo je ideálny prave do záchybov a kde sa pokožka často nevetrá a nedam naň dopustiť ) 😉 ,ja som to použiavla pri malej, na riťke mala zaperininku a nič nepomahalo,žiadne zinkove ani premastnovacie kremiky, až tento krem pomohol,výsledok sa hned dostavil, do 2-3 dni nebolo nič vidieť...tiež sa jej v lete občas zaparilo pod krkom a pod pazuškou, lebo tiež bola tučnučké dieťaťko, a hned ako som to spozorovala som to namastila imazolom a do večera bol pokoj 😉 inak použivam preventivne Rybilku.... 🙂

pe
7. máj 2012

nam sa tiez neosvedcili ziadne zinkove masticky, zhorsili to este a malu to aj velmi bolelo, pomaha nam len kremik Bepanthen, urceny aj na zapareniny, je velmi jemnucky, rychlo sa vstrebe, co je vyhoda pri dietatku, a nie je mastny, najprv sa mi osvedcil na zapareniny na zadocku a potom som ho vyskusala aj na tie na tvaricke a hrdielku, aj mala je v pohode, lebo jej poviem, ze jej dam kremik a ona si ho necha natriet a nevadi jej, ja by som ti odporucala ho vyskusat

xmalij
7. máj 2012

@martinka1981 Ahoj 🙂, zase jsem se trefila, vid 😀? Priste jsi na rade ty 😎.
To je super, ono se to jednou umoudri a vyplati, nekomu to trva chvili, nekomu ne..vsak jen ty chemie co je vsude kolem, ani netusime. Taky tukam tukam, drzime se..od pobytu v nemocnici ma tak 3 loziska, ktery ale postupne ustupuji, jinak jsme cisti..a vysadili jsme ryzi!!
Dnes jsme byly na odberech na alergo, mesic trvaji vysledky, tak uvidime..ale spis neuvidime, je mi to vsechno jasny jak to dopadne. Tak se drzte, jen tak dal 😉!

martinka1981
7. máj 2012

@baklik nam sa zo zaparenin pod krkom atd.vyvinul AE 😝

martinka1981
7. máj 2012

@xmalij 😀 😀
to je fajn že sa mate aj vy lepšie 😉 Viki mala tiež donedavna male fliačky ale postupne zmizli.
Ty panečku,mysliš teda že ryža vam robila zle? 😕 To je inak fakt sila 😝
ja som zvedava ako bude Viki reagovať na topole,čoskoro začnu u nas lietať a min.rok mam pocit že jej robili pekne zle,aj ked bola malinka a v testoch jej vyšli negat. 😝 ja sa ani nechystam na alergo,však ani neni kam a tyrať ju u neakej kravy nenecham 😖

xmalij
7. máj 2012

@martinka1981 taky jsme se konecne dockali 😉. Jeste jsme tu ryzi neotestovali zpet, ale co ji nema, tak se dost zlepsila a ma to porad nehorsici tendenci, spis naopak. Navic ma zpet lepek a je to ok, tak parada. Jeste jsem si vzpomnela...drbe se, kdyz znervozni, neco nedovolim, chytne vztek a uz hleda kotnik nebo stehno, aby se podrbala. Anebo, kdyz mam ja holou pokozku a treba ji chovam nebo nesu, tak to zjisti a zacne drbat me 😀. Tak drzim, lepsi nez drbat sebe 😎 😀 .
Topol, kdy to kvete vubec a jak dlouho? To jsou takovy ty bily hnusny chomacky, to desne smrdi, to je pravda. No tak hlavne, at to zvladnete.
Cekali jsme 3 mesice na termin u Fuchse, tri dny pred mi volali, ze pojistovna ma plny limit, ze nas vezmou az v cervenci. Tak jsem byla zklamana, ale den pred volali znova, ze se podarilo to vyresit. Spoleham vic nez na potraviny na neco inhalacniho, no uvidime..jeste je stejne asi brzo.
Date letos more?

martinka1981
7. máj 2012

@xmalij tak parada,pomaly vychytame čo tym našim drobcom vadi.
ja davam už snad všetko,a zatial ok,klopem na drevo. Davam aj niečo kde je vajce,ale mam pocit že sa jej potom urobia take male pupinky. Mali sme teraz oslavu,staršia mala včera 3r tak som dala aj Viki z torty ochutnať a trošku niečo citiť a vidieť aj na čele 😝 ale telovej farby nič červene.
Fiiii tak ste sa dostali k tomu Fuchsovi čo spomna stale Katka?? Tak to budete v dobrych rukach nie? 😉
kiež by aj u nas bol taky lekar,a ak aj je tak ma plno a neberie novych 😖

Tie topole by mali každu chvilu začať pušťať tie chumače,už som niekde videla že poletuju 🙄 to su tak hnusne stromy že až,najprv z toho padaju hnusne lepkave šupky,že ked ti to napada na auto tak ťa ide šlahnuť a potom tie chumače,no des!

Noo more snad dame 😉 niekedy zač.septembra mame termin ale muž hovoril že asi skor lebo neviem čo ma. Tak som zvedava čo a ako.Ale dufam že nevychytame take desne teplo ako min.rok 😎

zaacatek
7. máj 2012

Tak holky zase si jdu pro radu byla jsem z malou u dr. na kontrolu kvůli zhoršujícímu se ekzému dostala novou mastičku která po nanesení vypadá jako žlutý pudr. Docela to zabralo pěkně se nám to vysušilo už to nemokvá a na pohled to vypadá líp. Ale pořád jí to svědí i když jí hlídám aby se neškrábala není to zcela nemožné nejsem vedle ní pořád. Máme 7měsíců takže vysvětlovat jí nemá cenu že nesmí 😒 já bych si to určitě taky škrábala a to mám rozum 😀 .. Ale proč píšu dneska se objevil další flíček což znamená že to neustálilo ale jde to dál. Dr mi nic neporadila i když jsem se vyptávala proč to má a z čeho atd. ani nás neposlala na žádné testy k někomu kdo tomu rozumí víc : KOŽNÍ , ALERGOLOG , ??? Nechápu na co čeká měly jsme jako miminko alergii na kravské mléko která se projevovala krví ve stolici taky jsme hodně poběhaly dr. a nemocnic než se to utišilo.. Snažím se teď vynechávat z jídelníčku vše ale asi než se to ze mě dostane ještě nějaký ten čas to potrvá kojením si to malá vytahá.. Nebo že by to bylo z pracího prášku??? ale ten jsem od malinka nezměnila nejsem si vědoma změn až na to že jím mléčné výrobky po upravení stolice Nikolky a povolením od dr. Tak nevím mám bojovat aby nás dr poslala na vyšetření????????? Nebo mám ještě vydržet jak to bude s tím mlékem které nejím???
Koukám po netu ale tam je toho tolik že nevím je toho strašně moc z čeho by to mohla mít tak nechci zbytečně plašit ale vyrážka na rukách mojí princezny mě štve a je mi jí moc moc líto ...... v rodině ti nikdo nemá !!!!!! tak proč zrovna Nikolka ??? !!!!!!

katyxq
7. máj 2012

@zaacatek Jestli piješ mléko nebo jíš zakysané mléčné výrobky je z hlediska alergie jedno a to samé! Ti dotorka poradila slušnou hovadinu 😠. Jestli se předtím alergie na BKM projevovala v trávicí soustavě, tak teď holt ekzémem, on u dost dětí vymizí, ale až tak kolem třetího roku.
Vysaď vše - absolutně vše - z kravského, kozího, ovčího mléka a sóji, také vynech hovězí maso (pozor na složení veškerých potravin, hlavně pečiva, uzenin, sladkostí, margarínů), vadí syrovátka, kasein, kaseinát, mléčná bílkoviny atd.
A ber probiotika (kapsle), koupíš je v lékárně.

katyxq
7. máj 2012

@zaacatek Prostuduj tuto sérii článků http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...
Na kožním ti asi moc nepomůžou (většina napíše kortikoidy), na alergologii by mohli udělat testy (ale na potravinové alergeny nejsou zrovna spolehlivé, často jsou falešne pozitivní nebo falešně negativní, cca 40% alergiků na BKM nemá v krvi protilátky a přesto reagují - jinými složkami imunity).

zaacatek
7. máj 2012

Mléko já nepiji nemám ho ráda ale dám si občas jogurt,sýr,kuřecí maso prostě tak normálně určitě se tím nepřejídám. Když dr. řekla že je vše v pořádku tak už můžu jíst vše zase kvůli svému tělu... Takže si myslíš že bych měla vynechat úplně vše mléčné ( což už dělám) a malé to ani pozdějším věku nezařazovat do jídelníčku??? Že by to u nás mohla být opravdu pořád ta alergie na kravské mléko která se teď projevuje jako vyrážka???

katyxq
7. máj 2012

@zaacatek Takže furt jíš BKM, proto malé ten ekzém nemizí. Nesmíš a ona taky nesmí jogurt, sýr, máslo, nic, co pochází z krav, včetně jejich masa. Doktorka ti radí blbosti!!!!!
Zkusit zařadit mléčné nejdřív za půl roku, ideálně testovat přes mateřské mléko.

katyxq
7. máj 2012

@zaacatek Ale taky může vadit nějaký další alergen - kromě BKM, sóji jsou často alergenem vejce, pak ryby, ořechy.

xmalij
7. máj 2012

@martinka1981 myslim, ze jsme za exoty, od ledna a nic, pak rotavir, 5 dni nejedla, pak nepila a krasne se vycistila. Diky tomu pustu jsme zacli znova a bylo to. I tak myslim, ze jeste neco musi vadit, pyly, roztoc, no tezko rict. U nas EET proste sel blbe, desne to zkreslovaly zuby, i blba ryma, pritom nemarodi, nemela nikdy leky, jen parkrat od narozeni rymu. Doufam v tu ryzi, to by byla vyhra 🙂.
ANo, ten dr. Fuchs 🙂. Jeste si poridim tu jeho knihu, taky na doporuceni Katky.
Topoly jsou fakt na nic, ty zalepkane strechy poznam..a ikdyz nejsem alergicka, tak me to silene smrdi...fuj fuj. Ptala jsem se na more, jestli je sance ujet k mori, jenze to tezko. Takhle to ma muj pritel..lita rok co rok na jare ve stejnou dobu na soustredeni na Malorku a diky tomu unikne pylum co tu uradujou o stosest..ma uz 5 let pokoj.
Napisu vic do IP, at neobtezujeme mamicky 😉.

xmalij
7. máj 2012

@zaacatek muzou k tomu vsemu co pise katyxq jeste pusobit zoubky, nam a vsem ostatnim to dost zhorsuji...viz vcerejsi debata tady. Na skrabani v noci, pri cestach a kdy proste nemuzes uhlidat si kup rukavicky, jsou vazaci, nebo cely overalek (ma zasity rucicky), anebo jen trika s pretahovacima ruckama (super do auta, odklopis, kdyz to jde, zaklopis, kdyz nemuzes hlidat 🙂..). Ja je koupila na www.proalergiky.cz. Rozskrabany loziska jsou beh na dlouhou trat, blby je, kdyz se do nich zanese infekce. Strihej nehty obden, zapiluj i pilnikem, at nejsou ostre. Neboj se, ze si ublizis, kdyz vynechas BKM. Jsou i jiny potraviny, kterym doplnis vapnik a vitaminy.
Tak pevne nervy, nejsi v tom sama..kazda mame ten samy problem a musime se s tim popasovat. Budme radi za ekzem, mohla to byt jina/horsi "sragora" 😉 .

zaacatek
7. máj 2012

Takže já pokračuji v dietě na BKM a uvidím jestli jí to bude mizet. Nebo se to aspoň zlepšovat. Štve mě Nikolky dr. místo toho aby nás poslala někam pro radu a ne testy mi řekne že to nemám řešit a ani hledat příčinu prej dlouhodobá záležitost z léčením bodejť by ne když to neléčíme od začátku..

katyxq
7. máj 2012

@zaacatek A taky ještě mívá vliv očkování, ať už proto, že hexavakcína může obsahovat nedeklarovanou BKM, nebo prostě jen z důvodu zásahu do imunitního systému.

leedak
7. máj 2012

@zaacatek ahojky.hoky ti to napsali uz krasne.tak to nebudu opakovat.u nas to bylo uplne to same.vysazeni bkm nepomohlo.ale ted jsme zistili,ze ma alergii na psenici.takze nema nic kde je a je to o mnoho lepsi.
ohledne ockovani.nikdy nenech dite naockovat kdyz ma rozjetej ekzem.pred ockovanim davam homeopatika ThuyA OCCIDENTALIS 9 CH.A SUPER.!!!!nikdy zadna teplotka ani zhorseni ekzemu.
a jeste me napadlo je dobre to vydrzet bez BKM min 6 tydnu,aby si videla vysledky.drzim palecky

katyxq
7. máj 2012

@zaacatek
@leedak Já tušila, že jsem ještě nějaký častý alergen vynechala 😉 - lepek a pšenice, nemusí být alergie jen na lepek, ale alergizovat moou i jiné bílkoviny obsažené v zrnu, proto dítě snese tŕeba žito (taky obsahuje lepek), ale pšenici ne.

leedak
7. máj 2012

@katyxq to je presne nas pripad.muze vsechno ostatne.jenom ne psenici.lepek nevadi.kroupy miluje.a prosim te a co rikas na pohanku??to je taky psenice??prip spalda?mam v tom bordel:(tak ji nedavam nic.

katyxq
8. máj 2012

@leedak Špalda je druh pšenice, takže tu ne. Z pšenice se vyrábí také kuskus a bulgur.
Pohanka je z čeledi rdesnovitých, takže by měla být OK, pak můžte zkusit oves, ječmen (kroupy), žito, proso (jáhly), kukuřici (polentu), amarant, quinou, alergie může být na cokoliv včetně rýže, tak otestujte a uvidíte.

katyxq
8. máj 2012

@leedak A kromě špaldy ještě existují další méně známé druhy pšenice - kamut, dvouzrnka.

zaacatek
8. máj 2012

Holky děkuji moc za rady budeme držet dietu a snad se to zlepší.

luthien.k
8. máj 2012

@leedak, Ty jsi taky adept na pořízení si knihy Alergie číhá v jídle a pití od Fuchse, aby sis v tom udělala trochu pořádek, v těch potravinách 😉

leedak
8. máj 2012

@luthien.k :D vis co je nejhorsi ,ze kdyz je uplne v pohode.tak ji zacnou rust zoubky a jsme na zacatku.ale bez ty psenice je to opravdu lepsi .nemela vubec nikde nic
.ja by jsem spis potrebovala nejakou kucharskou knihu🙂

leedak
8. máj 2012

@luthien.k prip kdyz najde neco co nemuze a sni to:(.uz jsem jak stopovaci pes.ted jsem pekla kolac a upadl mi na zem kousek .nez jsem dosla pro lux mela to v puse a slysela jsem jenom mnam,mnam.reakce jak prase:(((

michamicha
8. máj 2012

@luthien.k ahoj, tak my jsme dneska vysadili Aerius a nedávala jsem mu ani Fenistil a docela dobrý 🙂 jsem zvědavá na zítřek (teda vlastně už dnešek 😀 )

jinak jsem včera zkoumala v Globusu složení nebaleného pečiva v těch jejich lejstrech a objevila tam pár druhů, který by Vojta mohl snést v pohodě, tak začneme zkoušet, ale až po těch testech, na ty jdeme příští týden v pátek 🙂

sauvinex
8. máj 2012

@katyxq Ahoj, prosím - kdyby naše dvou a skoro půl letá holčina měla alergii na bkm nebo třeba pšenici - po sirupu Aerius nebo nějakém podobném by se ekzém zlepšil nebo až po delší dietě? Ještě jsme nejeli na ty testy (čekám "jen" orientační výsledky) ale pořád o tom přemýšlím...

luthien.k
9. máj 2012

@michamicha bezva s tím pečivem 🙂 Vysazuješ kvůli testům, že? Tak jsem zvědavá, jak dopadnete 🙂