Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xmalij
29. aug 2012

@martinka.pida
Meli jsme uplne prvne, kdyz se AE objevil Avene na doporuceni kozni, zabral pekne, ale blbec jsem mazala i kdyz uplne zmizel. No a kdyz v zime zase prisel, tak uz nefungoval. Excipial je taky na bazi ovsa, tak taky zadny velky zlepseni se nekonalo. Pak mi Katka navrhla Eucerin 12% omega a super, fakt. Ted uvazuju, ze bych ho mela zase vymenit, ale nevim za co, nechci to pokouset.
To je orisek..delas co my..na svedivy Vitellu, pod to promazat, na zbytek obyc. zinkovou mast. Na rozskrabany krvavy loziska repik nebo hypermangan a gencianu. Lactobacilky, Imunoglukan, brutnakovy nebo pupalkovy olej do jidla (teda ted to dost flakam, musim zase najet na rezim...mame uz dva mesice pokoj, tak to tak neresim). Nejvic ale pomohla dieta, vadi nam ryze, podeziram vejce a pak se kompletne zlepsila u more uz treti den. A to jsem jo tam otestovala po pul roce kde co 🙂.
To nervozni drbani znam, hned jela..meli jsme Fenistil kapky a Poumon histamine, Fenistil jsem pak prestala davat, nevidela jsem zmenu. A dodnes ji delam Roibos caj, prej ucinkuje lip nez Fenisti apod. A do koupani davam morskou sul.
Jee, koukam, ze dokonce pretahujes...tak preju at se dockas brzo a at se mala srovna s prichodem prtouse a vsema zmenama raz dva. Viki jsem taky prenasela, uplne si to zive vybavuju 😀.

martinka.pida
29. aug 2012

@xmalij My měli jako první A-Dermu, nebyla špatná, ale Bioderma mi pak přišla lepší. Teď máme Leciderm, taky dobrý. Ten je mi možná i přijemnější na mazání, než Bioderma. Eucerin mám i doma vzorek, já už se na něj chystám dlouho 🙂.
Hypermangan dáváme do koupání. Lactobacílky je fakt, že teď flákám já. Musim se polepšit! Imunoglukan bude asi jenom na předpis, že? Pupalkový olej nějaký spešl? Kolik a jak často? S těma "doplňkama" stravy jsem úplně mimi, v tom se moc nevyznám. Rooibos pijeme obě každý den 🙂. Sůl taky nějakou speciální nebo máš přímo od moře 🙂?
Dietu máme pořád stejnou - BKM, nové potraviny teď radši nezavádím a omezuju i to, co normálně nevadí, ale může dráždit - rajčata atd.
Dneska jsem měla první termín a nic, ale ráda bych už aby 😀. Verču jsem taky přenášela, o týden, ale teď jsem se cítila, že to dám dřív. Tak zase ne 😀.

martinka.pida
29. aug 2012

@xmalij Jak jsi psala, že se Viki u moře zlepšila, pak už se ekzém nevrátil? Kolik už toho může? Vim, že jste toho nemohli moc, viď?

xmalij
29. aug 2012

@martinka.pida
Imunoglukan je volne prodejny, jen vydrzi 2 mesice v lednicce, tak vem stredni baleni..
Ty oleje mame od Saloosu, resp. pupalkovy od Aromatica, chci priste vzit od Nobilisu, davam lzicku do jidla kazdy den nebo rovnou do pusy. A tu sul mam nejakou himalajskou s konopim, ale tu travu se snazim vybirat z vody..kdyby to videl pritel, tak me uskrti, ze ucpavam trysky ve vane 😝 😀. Sypu ji i do bazenku co ma venku.
Presne jak pises, od more se nevratil, teda tak po tydnu doma se zacla drbat a dve loziska, pak jsme dost cestovali a spali u mamky (ma kocku) a paradoxne tam to zmizelo. Pritom jindy se tam horsila, tipovala jsem zrovna chudaka kocku 🙂. Ted ji uplne vsechno krome ryze. Mela jsem obavy co s ni udela letni ovoce, ale dobry..maliny, jahody, papriky, rajcata...vsechno ji dohromady rovnou z keriku, pak zapije Oatmilkem a je v poho 😀. Ja si myslim, ze uplne nejvetsi paseku delaly zuby a ta ryze..

xmalij
29. aug 2012

@martinka.pida
no ja bych cekala, ze druhy si tak na cas nebude davat..ale komu by se z tepla a pohody chtelo do takovy sragory co je tady, ze 😉?

martinka.pida
30. aug 2012

@xmalij Hm, tak budeme muset asi k moři 🙂. Počítám, že bychom se tam mohli dostat tak za dvacet let 😀.
Takže Viki dáváš denně Imunoglukan, pupalkový olej a k tomu ještě lactobacily? To abych napsala kuchařku, až budu v porodnici 🙂. Manžel už má takhle bordel v mazání co a kam 😀.
Veru byla už celkem v pohodě, taky právě mohla kde co - letní ovoce a zeleninu. Jak píšeš, rovnou z keříku 🙂. Když byly ještě ředkvičky, tak jedla i ty a to jsem se teda docela bála, ale nedala si to vymluvit 😀. Bez reakce.
Ty zuby jsou hrozný svinstvo, nám to tak opět začalo, do toho rýma, pak já v nemocnici a to byl pro mamánka úplně konec. Čekám, kdy polezou další zuby a to už si to půjdu hodit 😀.
Že zrovna ta rýže, viď? Taková nevinně se tvářící 🙂. Na kočku bych taky sázela, jsem na ně alergická jenom je vidim 😀.

xmalij
30. aug 2012

@martinka.pida
kdyz jsme intenzivne lecili, tak fakt denne poctive..lactobacilek pri jidle, imunoglukan na noc (kdyz dam rano, tak se mi komplet po...). S tim morem, ja to brala jako odmenu po tak blby diete, ale treba bracha maji rocniho s AE, ma to od mimi, strasne osklivy krvav! ze by clovek nad nim brecel a nic zasadniho v jidle nezmenili, resp. presli diky me aspon na Nutrilon AC. O Katciny teorii jim vykladam horem dolem, ale.... A druhy den u more bez ekzemu, byli tam 2 tydny, doma sup a znova. A to jedl a delal vsechno co doma. Tak jeli jeste na tyden ted rychle, aby se zlepsil (coz podle me neni uplne reseni..) a to same, po prijezdu jako jiny dite! Takze ab zacli hledat jiny bydleni.
Ale pozor, kdyz jsme byli my v Italii, tak na plazi bylo dost malych talianu s ekzemem, takze ono vsude bude neco..
Tak uz honem vsechny zuby ven, bojim se zimy jak pises..kombinace viroz, zaparenin a tech zubu..Viki pri spicaku na jare mela otekly oblicej i oci, ekzem vsude i na vickach, to bylo priserny...do tydne se prorazil a bylo vymalovano 😉.

martinka.pida
30. aug 2012

@xmalij No jo, když on někdo nerad slyší, že se AE dá řešit i jinak (a lépe), než mastičkama. V okolí už jsem to pár lidem taky zkoušela vysvětlit, ale jak když mluvíš do zdi 😀. To spíš já jsem ta blbá, co si vymýšlí alergie na jídlo, svádí ekzém na zuby a rýmu, místo toho, abych zašla na kožní a nechala si napsat kortikoidy. Nenaděláš nic 😖.
Ježíš, chudák malá! Co udělá jeden blbej zub! Na zimu nechci ani myslet, jak bude vypadat. Do toho se ještě modlim, aby druhé mimi bylo v pohodě. Na další dietku se moc netěšim 😀.

luthien.k
30. aug 2012

Ahoj holky 🙂

@xmalij, jenom poznámku, není to moje teorie, ale Věrky, já ji jen smím používat 😉

Jinak my jsme se vrátili z dovolené živí, ale šíleně doštípaní (já hrozně, nateklá rudá kola 20x20 cm kolem skupin štípanců, čili celou dovolenou na antihistaminikách), taky osypaná od sluneční alergie... 😖 Takže moře není všespásné pro všechny 😀 Ale děti dobrý, jen jednotlivé štípance bez výraznější reakce, což jsem byla fakt ráda a jinak to kůže zvládla dobře, bez ekzému odjeli, bez ekzému přijeli 😀

xmalij
30. aug 2012

@luthien.k
vitej zpatky... vsak vis,ze vim jak to s tou teorii je..nechtelo se mi to rozepisovat 😀.
Teda pekne vas vysali, ono je to sama infekce..znama je alergicka, vozi kortik.injekce kvuli vosam, ale ted ji blby komar zadelal na paradni reakci, ze otekla jak blazen.
Meli jste paradne, pocasi nezklamalo..

xmalij
30. aug 2012

@martinka.pida
to me pobavilo...taky mam pocit, ze na me nektery lidi pak koukaji, ze jsem nejaka moc chytra 😀, vzdyt by stacilo jen namazat necim poradnym a ja z toho delam vedu. A proc ji jako ty bombony a cokoladky nedavam, to uskodi ekzemu 😀 ??

martinka.pida
30. aug 2012

@luthien.k Ahoj 🙂, hlavně, že děti to zvládly dobře. Se sebou už si nějak poradíš 😀 😉.

@xmalij Jojo, moc čteme a jsme pak chytrý jak rádio 😀. Moje máti to pořád nemůže překousnout, že malou jenom trápim 😠. To bylo kvůli tomu, že jsem ji vysadila Zyrtec, po kterým mi nepřišlo, že by se něco zlepšilo a odmítla jsem ji ládovat dithiadenem, co měla napsanej z alergie.
Ty nedáváš Viki čokoládky 😀? teda, co jsi to za matku 😀?

xmalij
30. aug 2012

@martinka.pida
dithiaden..to je husty. Jednou mel pritel prujem a ja se spletla, misto endiaronu jsem mu dala dithiaden...prospal cele odpoledne a nastesti bez nehody 😀 .
Vis co to je projit u nas ulici, bydlime az na konci u lesa, vsude sama babca, nabizeji lizatka, bombony, cokosky. Nejhorsi jsou velikonoce, toho maji doma kvanta. Nekdy kdyz uz nemam silu, tak to vemu se slovy, ze bude obedvat nebo veceret, strcim do kapsy a vetsinou zapomenu..

martinka.pida
30. aug 2012

@xmalij 😀 😀 😀 ještě, že to zaspal 😀 😀 😀.
Tak máš aspoň ty zásobu energie z ulice 🙂. Nám nikdo nic nedává, tak je to dobrý 😀. A když, tak jim řeknu děkuju, že si to schováme 🙂. Akorát teď o víkendu jí na fotbale někdo cpal uzený, dělala na něj pořád mňam mňam. A zase na mě koukali, že jí to jako nedovolim 😀.

xmalij
30. aug 2012

@martinka.pida
no mym chutovym poharkum to co nabizeji moc nevyhovuje, co ti budu vypravet.. 😉. Uzeny je taky dobry, ty ty holce nedoprejes 😀 😀.

martinka.pida
30. aug 2012

@xmalij To chápu, určitě to jsou samé mňamky 😀.
Nedopřeju 😀. Stydím se 😀

katyxq
30. aug 2012

@xmalij , @martinka.pida I vy škaredé matky, nic dětem nedopřejete 😀 😉. Já se "vymluvím" na alergii, akorát se pak dočkám něčeho typu, jaký je malá chudáček, strašně mě tyhle kecy točí 😒.
A s tím, že dieta je blbost, se setkávám taky celkem často, no, lituju ty děti, když by jich většina mohla mít od ekzému, trávicích problémů a já nevím čeho ještě pokoj.

martinka.pida
30. aug 2012

@katyxq Mně už točí i to, neustále někomu něco vysvětlovat, když vim, že na mě pak koukaj, jak když jsem spadla z višně 🙂.
Taky je mi některých dětí líto, ale nejsem jejich matka 🤐.

luthien.k
30. aug 2012

@xmalij jasný, já jen abych si nepřipisovala zásluhy, které mi nepřísluší 🙂

@martinka.pida, byla jsem fakt ráda, že to takhle neměli děti, ty reakce na štípance, ale já jsem si to teda pěkně vyžrala 😉

Jinak se samozřejmě spolu s vámi řadím mezi ty hrozné matky 😀 Nicméně Tobíkovi jeden čtvereček čokolády denně už dopřeju (moc dobrá je Alnatura 70% kakaa, výborné složení má), když mu objektivně nevadí 🙂 A menšímu gumového medvídka z vepř. želatiny, přírodně barveného 🙂

martinka1981
30. aug 2012

@martinka.pida
@katyxq
@xmalij och vy exotky!!!! 😀 😀 😎

chelonka
30. aug 2012

@martato čítam že si bola u toho doktora hemzu v bojniciach, aký bol z neho tvoj prvý dojem? aj vám nasadil nejakú diétu - bo som počula že zvykne.
ja sa k nemu tiež chystam íst, bo tiež mám atopicky ekzem a mám ho fest zlý, a už fakt neviem čo robiť, lebo z potravín jem len minimum - kedže kojím tak sa stránim všetkeho možneho. o tom že mám silnú pelovu alergiu na všetko s tým teraz nič neurobím a už som zufala, bo ked malinka spi a ja by som mohla relatívne tiež, tak sa škrabem a škrabem a škrebem

martinka1981
30. aug 2012

@luthien.k vitaj doma 😉
no čitam tvoj koment že je sucho v Chorv. tak sa zas možem tešiť na škorpionov 🙄 🙄 🙄 🙄

Inak ja deťom davam sladke ale vyberam čo 😀 ale sem tam aj nezdrave 😝 žele cukr.som objavila v DM ale horku čoko mi nechcu,vypluvaju jedna cez druhu,tak sem tam Viki dostane kinder čoko.ach ta reklama 😀 😎 🙄

luthien.k
30. aug 2012

@martinka1981 no Marti, štíry jsme měli na apartmánu dva, jednoho jsme vyhazovali z ložnice hned po příjezdu a druhý si tam pochodoval večer, když jsme seděli venku na terase... A protože jsem jako štír znamení, tak jsem si ho tam nechala hennou namalovat na paži 😀 To teda atopikům raději nezkoušejte 😀

luthien.k
30. aug 2012

@chelonka a co máš při kojení vysazené? Bereš antihistaminika? To kojící matky alergičky musí, jinak přes MM předávají prckovi v MM působky alerg. reakce a není to pro jeho zdravý vývoj imunity nic dobrého.

luthien.k
30. aug 2012

Ježiš teď vidím tu hrubici, děti nemělY samozřejmě... 😀

chelonka
30. aug 2012

@luthien.k no beriem zodak

martinka1981
30. aug 2012

@luthien.k no ani mi to nehovor!!!! 🤐 🤐 🤐
byvali ste na poschodi či na prizemi? My ideme teraz o poschodie vyšie ako min.rok tak snad sa tam nevyštverali.Jeeemine to budem sledovať zas všetko 🙄 🙄

luthien.k
30. aug 2012

@martinka1981, byli jsme v přízemí... Ale oni moc pěkně lezou i po zdi, fotka je právě z ní... Nicméně hledala jsem pro klid Tvé duše o štírech v Chorvatsku a žije tam pouze druh Euscorpius, který není pro člověka nijak nebezpečný, jeho bodnutí je prý mírnější než od vosy a hlavně není vůbec útočný, takže můžeš být v klidu 😉

martinka1981
30. aug 2012

@luthien.k no neviem či tam žije jeden druh ale my sme mali ineho!!! Bol bielo hnedy,ak si dobre pamätam 😝
jeeemine ja mam taky strach že dovi dopo!!! ani spať nebudem 😔

chelonka
30. aug 2012

@luthien.k no z potravín mám vysadene napr strokoviny, všetko čo zakysluje organizmus, vlastne to napisem inak jem maso: hydina, králik - z toho robím polievky, upravuje ešte pečením alebo na prírodno s omačkou
prilohy: zemiaky, sem tam cestoviny, natural ryža
hmm jem aj pečivo ale to minimálne

hmmm momentalne zeleninu a ani čerstve ovocie moc nejem, lebo mám tú silnu pelovú alergiu skríženu s potravinovou tak len tepelne upravené
pijem len a len čistu vodu,
hmm ale ja mám nenormálne ale neromálne suchu kožu - ked sa niekde posadím nič nerobím len sedím a postavím sa tak podobnou kopu kože, kožu samozrejme stale premastujem - striedam 2 robené maste jedna fest mastná jak šlak - kyselina mliečna, potom s ureou, potom použivam telove mlieko babe a eucerin