Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lelask
14. jan 2013

@katyxq
@xmalij tu spirulinu chcete detom? To by pri nasej mussej vahe asi nebol dobry napad, co? Ale na tu imunitu by sa nam to zislo 😒

jihlavanka
14. jan 2013

ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte některá zkušenost s krémem Protektin, příp. jinými výrobky stejné firmy, jestli jsou opravdu tak "přírodní" nebo jde o nějaký blaf? děkuji

xmalij
14. jan 2013

@lelask Viki je skoro 2,5 a pila ho denne, ted min, ma rada peceny ovocny caj...nedrbe se, ale zacla vcera, tak ho zase zavedu. Ja ho piju denne, jsem na nem primo zavisla 😉.
Ja bych dithiaden nedala, mozna fakt v nejvetsi nouzi..V mela fenistil kapky, ktery nefungovaly, po vysazeni na tom byla stejne, k tomu Poumon histamine. Pred tim prvne vlastne Aerius sirup a to se brutalne osypala a otekla tak dr. dala ten Fenistil.

xmalij
14. jan 2013

@lelask ja nevim vubec od kdy je to vhodny, ale pro deti se tu psalo, ze je...

katyxq
14. jan 2013

@lelask Chci to pro sebe i pro malou, dávkovat jí to budu po trošičkách - prý když se dávkování přestřelí, tak dítě začne kakat zeleně.

ocelotka
14. jan 2013

@luthien.k fakt ne? Diagnózu od lékaře zatím nemáme, ale podle všech znaků jsem to vyhodnotila jako AE 😕 . Nejdřív měla jen tu krupičku, pak to celé zčervenalo a stala se z toho suchá krusta. Pořád si na obličejík sahá, tak myslím, že ji to asi i svědí. Teď večer to měla hodně červené ☹ .

lelask
14. jan 2013

@xmalij
@katyxq mna len zastrasuje to , ze by jej z toho mohlo prestat chutit jest 😅

katyxq
14. jan 2013

@lelask tomu tlumení chuti k jídlu moc nevěřím, spíš si od toho slibuju opak - je v tom hodně železa a jiných minerálů, velký podíl bílkovin.

leeloo16
14. jan 2013

@jihlavanka
My zkušenost máme i s více produkty této značky. Protektin nám nesedl, malá měla tehdy 8 týdnů. Někde jsem se dočetla, že je to přeci jen vhodnější pro už větší děti. Jinak zbytek, co bylo doporučeno, nám zafungovalo. Ale jak víme - atopický ekzém je u každého tak specifický, že zabírá to , co u jiného ne a obráceně 🙂

leeloo16
14. jan 2013

@katyxq
Spíš chuť jídlu opravdu povzbuzuje i tím, že se tělíčko čistí. Jen je potřeba důkladný pitný režim.

lelask
14. jan 2013

@katyxq
@leeloo16 v tom pripade by to bolo pre nas ako uliate 😉

lelask
14. jan 2013
zuzi0110
14. jan 2013

@katyxq o tom zelenom kakaní som tu písala ja. Ale to som hovorila o chlorelle a nie o spiruline.

katyxq
14. jan 2013

@zuzi0110 Aha 😉

luthien.k
14. jan 2013

@ocelotka velká část dětí mívá právě v tomto věku různé kožní problémy, které zjednodušeně souvisejí s její adaptací na okolní svět. Určitě bych na kožní zašla, protože vyhodnocovat si něco doma, to není dobrý nápad a může z toho vzejít akorát zbytečný stres. Předesílám také, že cca do tří měsíců věku obvykle kožní lékaři diagnózu AE ani nestanovují, právě z toho důvodu, že těch kožních projevů, co jsou podobné, je celá řada.

ocelotka
15. jan 2013

@luthien.k aha, tak to jsem netušila, díky moc za radu. Na to kožní zajdeme.

slavkavacka
15. jan 2013

@ocelotka Mala som rovnaký problém.
malému sa robili vyrážky a doktorka mi predpisala ophtal ako dezinfekciu a on reagoval tak že mal celú tváričku červenú a urobila sa mu na tvaričke tvrdá vrstva.Nám nepomáhalo nič ani telové mličko na suchú pokožku a ani kojenecké mličko.pomohol sudokrém,za týden to mal zahojené.dávam občas do kúpela harmanček.len nám ostala pri ušku vyrážka a nejdem sa jej zbaviť,dufam že mu zmizne,má to suché,raz to je červené potom sa to zklidní,no nevim z čeho to má.

ocelotka
15. jan 2013

@slavkavacka No malá to má dneska výrazně lepší - včera jsem ji začala na radu tady jedné maminky taky mazat Sudocremem.

teddylu
15. jan 2013

@katyxq Bio matko jdu si k tobě pro radu 😉 😉 😉 !
Koupila jsem si ve zdravé výživě instantní kukuřičnou,špaldovou a jáhlovou kaši. Můžu tyhle všechny dát 5 měsíční Barušce jako příkrm? Tu rýžovou jak si psala mám od toho Nestlé,ale ta jí moc nejede. Je možné to takhle brzy něčím ochutit 😅 ? Né cukrem,to je jasné 😕 .

martinka1981
15. jan 2013

@ocelotka hmm ked to tak vidim ako by som moju Viki videla 😝 tiež nam to takto začalo a teraz mame AE 😖 😝

martinka1981
15. jan 2013

@teddylu neuč ju na sladke 😀 to si ešte užije ked bude väčšia. Snad katyxq poradi 😉
keby to mala v neakom mlieku bolo by to chutnejšie ako len vo vode 😝

teddylu
15. jan 2013

@martinka1981 Tak jse jí to udělala do rýžového mléka,tu rýžovou kaši od Nestle a stejně jí to nechutnalo 😝 . Tak já nevím co by madam chtěla 😀 😀 😀 .

brambie
15. jan 2013

@martinka1981 ja som tu Nestle dnes tiez kupila, tak som zvedava. akurat som ale zistila, ze neviem ci budem schopna odstriekat tolko mlieka. ako je to teda s inymi kasami, resp. mozem jej rozvarit napr. natural ryzu vo vode na sposob kasicky ? tiez ma 5 mesiacov a malo pribera... zatial kojim a dva tyzdne skusame zeleninu.

lelask
15. jan 2013

@teddylu moja mala nechcela z kupovanych ziadnu kasu iba doma urobene. Skus, ci jej taka nezachuti.

teddylu
15. jan 2013

@lelask Ale z čeho jí mám udělat 😉 ??? Psala jsem,že jsem koupila kukuřičnou,špaldovou a jáhlovou instantní ve zdravé výživě,tak kterou by v 5 měsících mohla?

lelask
15. jan 2013

@teddylu hrozne, ze si to uz vobec nepamatam akou sme zacinali 😅 . Myslela som to tak, ze jej mozes skusit tu ryzovu ponuknut doma urobenu , nie kupovanu.

ask
15. jan 2013

@brambie ak mozem... ja na vecernu kasu zbieram mliecko cely den, vzdy po kojeni odstriekam este ten zvysok a tak sa nazbiera. Ta ryzova kasa maleho zapekala, kukuricna mu chuti velmi 🙂

cervena_vila
15. jan 2013

Ahoj maminky, začal někomu AE u dítěte na pažích a ramenou? (malá se mi vysypala hrubými flíčky, ale obvyklá místa má čistá)

katyxq
15. jan 2013

@teddylu zkus kukuřičnou nebo jáhlovou (jáhly mi přijdou chuťově nasládlejší než kukuřice), z vody nebo rýžového mléka.

martinka1981
15. jan 2013

@teddylu musi si zvyknuť,predsa len je to nove 😉 však ryžove mlieko je sladke a že jej to nebralo potvorke 😀 😀 😉 😉