Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martinka1981
20. jan 2014

@mmama ano tiež ma biele flaky po ekzeme 😒

mmama
20. jan 2014

@kam.zyk ok budem rada ak napises IP 🙂

martinka1981
20. jan 2014

@kam.zyk mna tiež zaujimaju tie biele flaky. Dakujem

germaine
20. jan 2014

@katyxq Téměř dva měsíce při kojení jsem nejedla nic jiného, než...brambory, rýži, krůtí, kuřecí, brokolici, květák...a zlepšení téměř žádné...takže jak píšu, nic tady neshazuju, věřím, že dieta s kombinací různých věcí někomu pomůže, ale nebyl to náš připad....nebo jsem možná jen nevydržela dost dlouho.

kaja73
20. jan 2014

@germaine kuracie nie je vhodone pri diete-ma v sebe atb,hormony a moze tam byt skrízena reakcia s bielkom.
A tiez je dolezite ako si dochucovala-vegeta,korenie......to nie je vhodne.
A tiez bacha na konzervanty-mojmu velmi skodili. napr aj zub pasta elmex mu skodila. Ja kym som kojila tiez to neslo-proste som vzdy nieco pokazila,ale ked presiel len na Neocate a plus mal ozaj len par potravin,tak ekzem zmizol do tyzdna.

kam.zyk
20. jan 2014

U těch infikovaných ekzémů je to složitější. Škoda, že tehdy jsem neměla ty zkušenosti, co mám dneska, u infikovaných ekzémů to chce víc opatření, než "jen" dieta. Krom toho, u inf.ekz.ani nemusí být tak tvrdá dieta, jako je moje dieta eliminační. Vpodstatě jde hlavně o vysazení nezakysaných mléčných výrobků. Ale jak říkám, těch opatření (nemyslím teď stravu), která se dělají, je víc.

daskafj
20. jan 2014

moj syn sa dostal z atopickeho ekzemu vdaka zelenemu jacmenu, ktory pil kazde rano na lacno a stale ho pijeme a mame excelentne vysledky

germaine
20. jan 2014

@kaja73 já se spletla, chtěla jsem napsat králičí...kuřecí jsem taky nejedla

germaine
20. jan 2014

@kam.zyk Ano, ekzem měl infikovaný zlatým stafylokokem...
https://www.modrykonik.cz/blog/germaine/album/n...
tuto zimu musím zaklepat se celkem držíme...používáme kosmetiku, která ekzem drží v celkem přijatelné formě, jen doufám, že nyní se nebude vše opakovat s druhým dítkem...každopádně už nechci očkovat TBC, které mám podezření, že nám v kombinaci s začátkem zimy celý vleklý proces nastartovali....

kam.zyk
20. jan 2014

@germaine Ano, máte pravdu, očkování rozhodí střevní mikroflóru a tyhle projevy rádo u predisponovaných dětí startuje...

emka13
20. jan 2014

@martinka1981 ahojky a aku dietu držíte..čo vynechávate? a ozaj ak sú zakázané citrusy čím sa nahrádza vitamín C?

martinka1981
20. jan 2014

@emka13 podla postupu kam.zyk sme si našli alergeny ktore vadia mojej malej. Okrem toho sme boli na testoch pristrojom Diacom a aj tam nam ukazalo kopec potravin na ktore som neprišla ja.
A po vysadeni sa ekzem zlepšil.
Moja nesmie: vajce,zeler,čierne korenie,kozie mlieko a vyrobky z neho, chem.a konz.latky,citrusy,rasca,cesnak,cukina!
Ked bola malinka boli sme aj na bezmliečnej diete.teraz jej mlieko nerobi problemy ale konzumuje ho malo...vačšinou len maslo,natierkove maslo a jogurty. a neaky syr. Mlieko mi nepiju obe deti a ak chcu kašu alebo kakao tak použivam ovsene mlieko z dmky.
C vit .maš aj v inych potravinach ako v citrusoch...napr.moje maju radi papriku a tam ma vit.C dosť. Alebo použivame Cvit.z DM drogerie alebo nutri.com

kam.zyk
20. jan 2014

Teď mám zajímavý případ. Chlapec 6 měsíců starý, najeli na Neocate v 4M, když viděli reakci na Nutrilon allergy care. Bohužel, v době, kdy se dohojoval po reakci na zbytkové BKM v Nutrilonu AC, dostal první dávku Hexy. Nastalo prudké zhoršení, jak už to tak u silných atopiků bývá. Namazali asi 5 x kortikoidy, sice dodržovali interval.léčbu, jenomže - u ekzému infikovaného kvasinkou je kortikoid obzvláště nevýhodný, snižuje obranyschopnost kůže a důsledek vidíte na fotce č.1. V tomhle okamžiku jsme se pustili do mnou nastavené léčby, která sice stále pokračuje, ale stav se již nedá srovnat s počátkem, jak je vidět na dalších fotkách. Neboli, tohle je ukázka, z jakých ekzem.stavů se dá dítě dostat...

luthien.k
20. jan 2014

@kam.zyk a predisponovaných dětí, navíc se špatnou střevní flórou už předanou od matky je, že...

martinka1981
20. jan 2014

@kam.zyk božinku ☹ ☹

katyxq
20. jan 2014

@kam.zyk á, pokud je to z MK, tak asi tuším, kdo je ten případ (a jejich pediatra by zasloužila urazit ruce ☹)

kam.zyk
20. jan 2014

@luthien.k je jich strašně, strašně moc....

@katyxq a těch pediatrů je taky dost....

fifitko25
20. jan 2014

@kam.zyk ahoj, chcem sa opýtať, ci môže mat na zhoršenie AE vplyv konzumácia jacmennych krupov a obilných klickov... A tiez ovsene vlocky... Mám syna 14mesiacov, zhoršil sa mu AE za posledný mesiac ☹ vypustili sme vsetko mliečne, vajcia aj bielu muku ale nevidime zlepšenie ani trosku ☹ momentálne nema na tele suche flaky, ako to obyčajne má, ale take bodky červene, pripomínajú potnicky... Nesvrbia ho, ale suchý ekzem ano a veľmi, dokonca ani spat kvoli tomu nemôže 😢 uz som zufala ☹

katyxq
20. jan 2014

@luthien.k
@kam.zyk jojo - "slušná" sbírka třeba tady https://www.modrykonik.cz/group/4693/

plesnikova
20. jan 2014

@fifitko25
Mame tiez.AE nejvecsie problemy nam robia citrusi,a ked nam isli zubky,Nechceli sme tomu verit, ale nedavno nam isli stolicky,a hned sme mali velke loziska,.Pouzivanim predpisanich masti sme zmiernili rozsirovanie lozisk.nasa kozna lekarka nam povedala,ze pokial namnevijdu vsetky zubky neda sa u dietatka urcit ci AE bude pretrvavat nadalej. Pouzivame do kupela Oilatum -kupelove aditivum. Na premastenie zarabanu mast a na loziska Afloderm-dermalnu mast.Mliecne vyrobky nam problem nerobia, ani muka (vela peciem ).

fifitko25
20. jan 2014

@plesnikova citrusy nedavame, skúsili sme mandarinku a mal vysyp na lickach... Zuby nám teraz dost idu, uz stoličky a ocne, takze možno preto mame teraz problém... Lebo na jesen jedol aj jogurty aj pecivo a nebol problém... Preto skumam, co mohlo uškodiť ☹ Oilatum davame tiez, tvaricku potierame lipobase a telo buď Linolou alebo a-derma exomega... Ten afloderm je kortikoid?

plesnikova
20. jan 2014

@fifitko25 Afloderm-ano -ma protizapalove. Protialergicke, protisvrbive ucinky.Tiez sme nevedeli ze zuby mozu sposobit taketo problem.AE mame od 3mes.najhorsie je pouzitie pitiolovej masty.Sposobi rozmokvanie a zapal loziska.Zmenili sme lekarku a zmiernili rozsirovanie lozisk.

fifitko25
20. jan 2014

@plesnikova len kortikoidy neliecia, ale utlmuju ☹ Jany som to chcela úplne odstrániť.... Po tom kreme uz ložiská zmiznú nadobro? Hormóny môžu totiž vyvolať ine problémy, napr. Aj astmu, pigmentove škvrny, poškodiť pečeň ☹

valentynkaa07
21. jan 2014

Ahoj holky,
chodím sem jen občas, ale teď mám malý problém. Dcera 3 roky má kožní problémy od narození, na kožním jsem ještě nebyly, zatím se mi daří vše zvládat, hlavně jsem to tu celé prošla a řídila se radami
@kam.zyk a @luthien.k 😉 já jsem sama atopik a též to na sebe praktikuji, sice jsem se exemu nezbavila úplně, ale jsem na to m lépe. Teď měla malá na jednom prstíku mokvavé ložisko. Koupala jsem v řepíku, zahojilo se to, mazala jsem A derma a sudocrem, už to vypadalo pěkně, ale nějak se mi nedaří to úplně vyhojit, jak přestanu mazat, začala jsem promazávat calciovou mastičkou a zase to má červené. Ne tedy mokvavé, ale červené. Potraviny jsem zaváděla postupně a skoro na nic nereagovala.
Probiotika bereme. Já dlouhodobě, ale jak píšete, kvasinky mě zlobí také, držela jsem i protikvasinkovou dietu před několika lety, ale velkého efektu jsem nedosáhla.

grasia1
21. jan 2014

ahojte dievcata, citam vas casto tiez mam doma synceka s ekzemom 15 mesiacov. problem zacal ked mal asi 3 mesiace. zijeme v UK. Ked som s tym isla k doktorovi( vtedy iba suche flaky po pokozke) verdikt znel sucha pokozka. nerobila som z toho vedu. no prislo ockovanie a vtedy sa to rozbehlo naplno. ekzem vsade. najhorsie to bolo pod kolienkami v lakti na krku a za uskami. na koznom ani zmienka o potravinach alebo nejakych opatreniach doma, vyfasovali sme steroidy s tym ze ich mam namazat uplne vsade aj do mokvavych a rozskrabanych miest a isli domov. a tak som zacala studovat a studovat a povedala som si dost. mokvave miesta som dostala pod kontrolu asi tam bola poriadna infekcia a potom som ho premazavala aj 10 krat za den 😖 ked mal maly rok boli sme na 3 tyzdne na dovolenke pri mori ekzem sa tam z tela uplne stratil, zostali mu iba biele flaky. tiez by ma zaujimalo @kam.zyk ako sa to da odstranit? no tam kde mu nesvietilo slniecko a nemacal dostatocne v mori(krk a pod bradou) zostal. zaujimave je ze ked sme sa vratili tak ekzem zmizol aj z tychto miest asi na 2 mesiace.potraviny som nezmenila tak ja neviem co to bolo. no potom zacali ist stolicky a vyhodili sa mu fliacky pod bradou a na sankach tak bojujeme, blbe je ze hrozne slinta takze menim podbradniky stale ale aj tak je to mokre. bojim sa ze sa to vrati v plnej sile.vsetkym vam drzim palce nech sa tej hnusoby zbavime natrvalo.

kam.zyk
21. jan 2014

@fifitko25 Jisté je, že něco se v posledním měsíci stalo, nějaká změna, co ho podráždilo - takže ten poslední měsíc jí ten oves a ječmen? S těmi kortikoidy máte pravdu, jen potlačují, je třeba hledat příčinu. Hledejme jí v tom, co se za poslední měsíc stalo nového nebo jiného než obvykle, že naskočil ekzém. Ty zoubky mohou významně přispět.

fifitko25
21. jan 2014

@kam.zyk práveže nic extra v strave, ako obyčajne... Krúpy som dávala aj predtým do obeda občas a nebolo nic... Teraz mame aj ten vysyp bodkovy po tele, nechápem ☹

kam.zyk
21. jan 2014

@fifitko25 Nešlo by sem hodit foto? Kdy přesně se to udělalo - nebylo to o vánocích?

fifitko25
21. jan 2014

@kam.zyk ano dam foto poobede, sme vonku teraz. Zhoršenie bolo na Vianoce, čiastočne aj mojou chybou, lebo som jedla čokoládu aj orechy a malého este 2x denne kojim... Ale citrusy sme nejedli ani jeden.
Väčšie zhoršenie došlo pred 10 dnami...
Zatial dakujem

fifitko25
21. jan 2014

@kam.zyk pod kolienkom je to suche a veľmi ho to svrbí.... To na brusku nie je suche a nesvrbi, len je to červene, nieco podobné má aj na chrbatiku... Dakujem za názor