Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
18. mar 2014

@cheyenne

UM Nutrilon AC - pokud má ekzém i přes toto mléko, je dost možné, že ABKM je natolik silná, že bude potřeba Alfamino nebo Neocate. Odkdy to má, ty projevy? Nebyl v posledních 2 měsících očkován?

Eucerin AtopiControl a Aderma- Exomega zvláčňující krém.

S těmi příkrmy koukněte na mojí tabulku a podle ní jeďte

http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)...

můžete kouknout i na moje články

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

kam.zyk
18. mar 2014

@sirenita potřebuju zas rekapitulaci, jak je staré dítě, proč je ten atop.projev, atd. těch dětiček tady je moc, neznám pozadí případu.

@verbalinka Eucerin a navrch Sudocrem 🙂 U syna - já bych dávala pořád ten Bep., má hodně citlivou kůži, moc bych neexperimentovala. Měj se krásně 🙂

xkittikex
18. mar 2014

@kam.zyk takze ATB mame brat do piatka,potom od soboty ten Hylak..a co s dietou??muku uz mame zavedenu a mliecne vyrobky kedy??az ked bude mat zase tvaricku peknu?

kam.zyk
18. mar 2014

@xkittikex už od pátka bych dala Hylak. Mléčné výrobky - ne dřív jak týden po ATB, narušila by se nežád.způsobem střevní mikiroflora.

xkittikex
18. mar 2014

@kam.zyk v poriadku dakujem,a teraz som vyhladala ten Hylak forte,to su teda kvapky??a davkovat tak ako je v popise,ze 3x 1ml??

cheyenne
18. mar 2014

@kam.zyk Právě že na očkování byl minulou středu a máme jít zase 26.3. Ale to nejspíš odložím. Na tvářích se mu to tak moc objevilo cca před 2 měsíci. Nejprve jsme mazali Fucidinem H, to zmizelo. pak jsme dostali Locoid a po týdnu to má zase zpět. Na promazávání vitamínovku a syndermana.
Testy na mléko mu vyšli negativní, stejně tak na mouku. Pozitivní vyšel bílek. To bylo z testů na ruku, zítra budou testy z krve.

bbberta
18. mar 2014

@kam.zyk hlasim se po 6dnech - mala 6mes plne kojena. doporučila jste nam hylak -ona 3x1, ja 3x2ml...k tomu na noc fenistil 10kapek. sudocrem. fialka na vysuseni nepomohla, ale krasne se vysusilo repikem. vyradila jsem mlecne výrobky (bohužel jsem krome baleného ověřeného peciva pozřela i několik ks anonymních rohliku a chleba, včera vecer jsem si dala kureci maso). z tvare jsem se radovala ze se udelal celkem rychle strup... jenze se porad skrabe takze aktualni stav viz foto..ted uz to zas uprostřed zacina mokvat - a uz i druha tvar. obecne nevim, jak pomoct strupu ke zmizeni a taky aby nebyly jizvy- zda promašťovat nebo nechat byt. na tele jsem zmeny moc nepozorovala - nekdy se mi zdalo, ze uz nic cervene není (třeba dnes rano, ale jak jsem natrela (lipobasi) a chvilku se plazila...uz to ma zas mnohem horsi.
zlepseni je uricte se stolici - nevim zda diky hylaku nebo vyrazeni mleka.. nevim, jestli vyradit ještě zprisnit dietu?

macinka13
18. mar 2014

@kam.zyk dakujem, prosim Vas, ake je davkovanie toho zyretcu? V letaku pre take male deti davkovanie nie je.

kam.zyk
18. mar 2014

@cheyenne tam jsou špatně ty kortikoidy, jen zatlačují zánět pod kůži, ten vyjede hned po jejich vysazení...

@bbberta tam je masivní infekce. Tohle musíte rozrušit odmáčením např.tím řepíkem, jakoby to rozleptejte, odmočte, strup je špatně, rozmočte to, pak usušte a namažte to dnes jako takovou první pomoc genciánou, ale budete potřebovat ATB mast.

S dietou zatím nedělejte žádné změny. Ty BKM to chce mít vysazené.

kam.zyk
18. mar 2014

@macinka13 já to nevím, zkuste pohledat na netu.

marek4800
18. mar 2014

@kam.zyk ok skusim teda tak a hylak jej mam nechať ako dlho berieme asi 9 dn,i probiotika možem nechať dlhodobo však,ešte k tomu mazaniu na to zapálenejšie ložisko som večer dala canesten + sudocrem a dnes to ložisko je omnoho lepšie

805807
18. mar 2014

Dobrý den, dávala jsem ten Sudocrem, zabralo to. Nad kolenama už se to téměř ztratilo, ale nešupinkovatělo to, na holenních to šupinkuje a pod zadečkem se to ještě drží, ale je to asi o polovinu lepší. Budu teda mazat dál snad se to ztratí úplně. Děkuji za radu.

macinka13
18. mar 2014

@macinka13 ok, aj tak dakujem.

bbberta
18. mar 2014

@kam.zyk :( dekuji.. a staci k pediatrovi (ten moc dobry není) nebo rovnou na kozni (tam zas budou kecy ze se musíme objednat a ze jdeme pozde)?

fifitko25
18. mar 2014

@kam.zyk zyrtec je silnejší ako fenistil?? Nas sa tiez strašne skrabe, tuto noc sme oko nezazmurili 😢

matamisi
18. mar 2014

@kam.zyk napr.tento mame,ale ked mi ini odporucite pojdem kupit 😉 dakujem

soneta
18. mar 2014

@kam.zyk dobrý deň, chcem sa opýtať, ktoré antihistaminikum je najsilnejšie proti škriabaniu?Aerius, zodac alebo iné....... Fenistyl nám nezaberá, skúšali sme aj poumon histamine 15 CH, len neviem dávkovanie pre 4,5 ročné dievčatko, dávali sme 5 gul večer

soneta
18. mar 2014

@matamisi ta cena je strašná, má to aspoň účinok?

mami5
18. mar 2014

kam.zyk mohla by som poprosit o radu mam 7mesacnu dceru už pol roka mame ekzem v kominacii so zlatym stafilokokom na koži, kožna na nej skúšala jeden silny kortikoid za druhym a povedala som dost zmenila som kožnú ale boli sme pri nej zatial iba raz. Na líčkach mala strašné mokvavé miesta na ktorych sa vytvarali hrube žlte chrastičky a tie pukali. Teraz na to potierame metylenovu modrú a nejaku robenu masť presne neviem aku lebo nie je na nej zrozumitaťne napísaný a anii lekarka to nenapisala do spravy ale toto jej pomáha. Lenže telo nam kazala premasťovať dermalexom alebo linolou prišlo zhoršenie počasia a ma mala začala mať telo mokvave hlavne ručičky od zapestia cez cele prsty jej veťmi vyteka voda až tak že ma praskliny na tych miestac to iste ma aj na kolienkach dermalex a linola to mokvanie neuveriteľne zhoršuje tak som jej začala robiť obklady z dubovej kôry a mastim ju s modrou indulonou. Tie miesta ktore jej mokvaju ma aj veľmi opuchnuté s strasne sa mi škriabe cez den jej kvapkam fenistil a na noc ma dithiaden štvrťku. Jej strava na to že má sedem mesiaov je Neocate hypoalergenne mlieko a nutrilon allergy kašu a nič viac. Teraz už nam krvne testy aj potvrdili strede tažku alergiu na tri zložky mileka tažku alergiu na vajíčko a aj na arašidy. Už som zúfala z toho jej škriabania a mokvania a opuchov prosim poraďte mi prosím čo dať na tie miesta. Kortikoidy som už vyhodila a nikdy viac ich už nepoužiejem. A aby som už doplnila všetko tie lička sa nam už regenerovali začinali byť take pekne ale naša prvá kožná ich natrela ichtamolom aj napriek tomu že mala ho neznašala dobre na teličko od vtedy su tie líčka jedna veľká katastrofa.

matamisi
18. mar 2014

@soneta to ceska cenovka takze 2 eura 😀

dedde
18. mar 2014

@kam.zyk Dobrý den!
Chcela by som Vas poprosit o radu, dcre ma 5 rokov a ma AE, napišem Vam všetko poporiadku:
prvýkrat sa jej objavil ekzem ked mala 16 mesiacov na kolenách, vtedy nam dala kozna kortikoidnu mast, neviem od coho to mohlo byt, lebo vtedy uz jedla vsetko ale fakt je ze vtedy to zmizlo a mali sme pokoj rok a zrazu ked mala 2 a pol roka zas sa jej objavil ekzem na kolenách a plus na laktoch, to uz tak lachko nezmizlo, mala to od oktobra do aprila, raz lepšie raz horšie ale kortikoidy som jej uz nedavala, potom v lete zas klud, akurát mala suchu pokozku a od septembra zas sa jej to vratilo, no okrem starých miest sa to rozsirilo aj na lýtkach a na zadku,
boli sme na kozných testoch, nic nam nezistili, ked to ma zapalene, pouzivam sudokrem inac premastujem indulonou, berie Zyrtec no zlepsenie z toho nevidim, strasne ju to svrbi, vie si to vyskriabat az do krvi, uz som myslela na eliminacnu diétu ale tým ze chodi do skolky je to priam nemozne, poslem vam fotky ako to u nej vyzera, za akukolvek radu vopred dakujem

soneta
18. mar 2014

@matamisi 😀 tak to je super

katyxq
18. mar 2014

@mami5 pravděpodpbně ti kam.zyk napíše, že by nedsla tu AC kaši (protože zrovna AC není - karob je častý alergen a taky je v ní hodně cukru) ... a kdoví, co je v té masti (kortikoidy, antibiotika?)

soneta
18. mar 2014

ahojte, máte nietorá skúsenosti s aloe gelom na AE?

soneta
18. mar 2014

@matamisi od akej firmy to je?

matamisi
18. mar 2014

@soneta HERB EXTRACT

kaja73
18. mar 2014

@kam.zyk

https://www.youtube.com/watch?v=MHxZfsRo5VA

toto si pozri,ak je na tom nieco pravdy tak potravinove alrgie maju z dost velkej casti na svedomi vakciny....mozno z toho vyvodis dake odorucania na stravu maminky ked koji a ide prave ockovat,alebo na stravu dietata ked ide na ockovanie...ty isto daco vyspekulujes 🙂 Hlinikom sa da vraj vyvolat alergia na to co prave jeme,alebo co prave dychame v case blizkom vakcinacii.
A hlinka je vo vakcinach dost vela.
Na mojho syna to presne sedi.

andrejka77
18. mar 2014

@kam.zyk ahojky hlásim sa po týždni koli synovi , červené flaky pod perou ,mazala som iba sudokremom vysadila kortikoidy a stále rovnako už mu to začina aj na vrchnej pere a po vysledkoch z vyterov ktoré su negativne plánuje kožná ak sa to nezlepši antibiotika tak co nám može predpísat ? dakujem

milota164
18. mar 2014

moja mala mala nieco take ako je na fotkach od dedde ale v mensom rozsahu a pomohol nam Bepanthen, super premastil kozu a zmizlo nam to, nebolo to hned ale nastastie sme sa vyhli kortikoidom. Mala to aj na tvari aj na tele

mizulienka
19. mar 2014

dievcata, poradite mi? mala ma alergiu na roztoce a prave objednavam tepovanie kobercov a napadlo ma, ze jej dam vytepovat aj madrace...myslite, ze jej to nemoze pohorsit? neviem, ci nie blba otazka, ale neviem sa rozhodnut, ci dat tepovat aj ten madrace...dakujem