Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
20. mar 2014

@brtkulka 1 dcl není taková tragédie, to neostříkávejte. Mažte Biodermou a navrch Sudocrem, a sice ráno a večer, přes den 2x jen Sudocrem.

brtkulka
20. mar 2014

@kam.zyk teraz vecer je to dost cervene a rozsirilo sa to. Neviem, kde robim chybu ohladom stravy. Este ma napadlo ze asi mesiac mal kortikoidy, potom som mu ich na asi 5 dni vysadila, zhorsilo sa to a potom mal este dva dni kortikoidy a odvtedy to riesim s vami, teda tyzden sa mu to zlepsovalo, a od utorka sa to zhorsuje, nie je to aj tymi kortikoidmi, zeby sa az po tyzdni od ich pouzivania, dostavalo von to,co zatlacili?

nelinori
20. mar 2014

@kam.zyk Zítra se pokusím fotku vložit. zatím již předem děkuji za ochotu. A jak to tady čtu, tak si také myslím, že za Vaše rady by se platit mělo a klidně zaplatím 😉

andrejka77
20. mar 2014

@kam.zyk pridávam foto a mažem okrem sudokremu aj La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 týmto sa mu to skludni a cez noc uplne je to v klude stiahne sa to a prepukne zase cez den skor tak okolo obeda ,dakujem za radu 😉

andrejka77
20. mar 2014

teraz to ma natrene iba týmto La rochce akosi mi to nešlo lepšie nafotit 😒

fram
20. mar 2014

@kam.zyk Pěkný večer, opět se na vás obracím s prosbou o radu:

Shrnutí - dcera 2,5roku, cca před měsícem se objevil ekzém. Nasadily jsme Hylak, probiotika, mazání bioderma, sudocrem, genciánka. Vyřadila jsem mléčné výr.(kromě jogurtů a tvr. sýra),citrusy, mrkev. Po 14-ti dnech pořád kvasinka, nasadila jsem Hylak i u sebe (1xdenně kojím) + od pátku já i dcera na bezmléčné dietě.Obličej jsme začali mazat kalciovkou + bioderma. Obličej se výrazně zlepšil až do včerejška, bohužel včera přes noc opět zhoršení. Posílám fotky. V podkolenní jí rána mokvá a na obličeji má nad rtem také mokvavý bolák - dávám genciánku. Nevím proč to zhoršení. Hodně se škrábe, dáváme Fenistil kapky. Prosím, jak dál? Co ještě můžu udělat pro zlepšení?

Hezký večer a předem děkuji za odpověď

kam.zyk
21. mar 2014

@brtkulka tak to je jasné, zhoršily mu to ty kortikoidy v minulosti, tohle je běžné, že se to vytlačuje průběžně.

Stravu jedeme stále podle mojí tabulky? Nic jiného nejí, že ne?

@andrejka77 zhorší se to okolo oběda: co má k obědu? Mě ty fotky napovídají to, že je kůže drážděná jídlem a dost možná i slinami, namazala bych to dopoledne zinkovou mastí, to místo okolo pusinky. Tohle je hodně podrážděná kůže.

@fram Ta kvasinka je tam opravdu masivně.

Včera večer zhoršení:

co jedla v ten den, než nastala zhoršující noc? Budete muset zapisovat jídelní deník.

Další věc: kdy došlo k zhoršení, byla někdy naprosto bez ekzému, zatímco jedla normální stravu? Tenhle případ bude velmi těžký stabilizovat.

Mažete to správně, ale na tenhle případ se bude potřeba podívat důkladněji, tohle přesně je ten typ případu, na kterém je potřeba každodenně pracovat, aby se dostal atop.projev pod kontrolu...

kam.zyk
21. mar 2014

ahoj holky, kdybyste chtěly, můžete psát i sem

https://www.modrykonik.cz/group/6098/detail/

(moje atop.poradna tady na MK)

katyxq
21. mar 2014

@kam.zyk skupina mi přijde jako lepši volba než diskuze - za prvé jde označovat příspěvky, za druhé jde psát komentáře pod původní příspěvek a tak je v tom přehled a za trětí se nevystavují leckdy až docela choulostivé fotky dětí veřejně 😉

kam.zyk
21. mar 2014

@katyxq jak se tam dávají fotky?

leedak
21. mar 2014

@kam.zyk verko nasli jsme supr zabijaka na kvasinku...;)pisou,ze se ma pouzivat na dutinu ustni ale mazala jsem na krrcek a supr.

Tak mozna jeste nekomu pomuze 😉http://www.phyteneo.cz/phyteneo-neocide-gel

kam.zyk
21. mar 2014

@leedak Phyteneo firmu znám, hned to jdu prostudovat. Díky za odkaz 🙂

mikymiky
21. mar 2014

@kam.zyk chcela som sa vam podakovat. Minuly stvrtok sme odviezli psika k nasim a dnes, osmy den, co tu nie je, nema mala na tele ani skvrnku. Nespoznala by ste, ze bola taka vyhadzana. Dik za to, ze vas to napadlo, dost mozno by sme doteraz rozmyslali, z coho to maemoticon). Zacalo sa jej to cistit uplne okamzite po psikovom odchode. Boli sme u dvoch lekarov, obidvaja vedia, ze mame psa, ale nenapadlo to ani jednemu.
A na jedlo nie je alergicka vobec, uz jedla odvedy aj vajicka, aj mliecne vyrobky, aj citrusy a absolutne nic.

je super, ze tu ste!

kam.zyk
21. mar 2014

@katyxq tak už jsem přišla i na to, jak se tam vkládá foto 🙂

brtkulka
21. mar 2014

@kam.zyk ideme presne podla vasej tabulky... zlepsenie kedy mozem ocakavat? Som ja ale riadne netrpezliva

marek4800
21. mar 2014

@kam.zyk tak sa hlásim tak ruku sme natierali Exomega+bepanten + sudocrem krásne sa to hojí 🙂 pusa sa nám trocha pohoršila, ale sme nachladení tak možno aj preto a ten hylak mam dávať ako dlho berieme ho asi 3 týžden a môžeme na kupanie použivať mydlo Exomega

kam.zyk
21. mar 2014

@marek4800 super, jedete skvěle, Hylak můžete vysadit, mléko Exomega můžete používat. Pusinka se brzy taky zahojí 🙂 Co je taky dobrá směska: Infadolan, Exomega, Bepanthen a zinková mast. (zinkovou mast může nahradit Sudocrem). Takže do směsky můžete přidat trochu Infadolanu, zas to bude mít o to vyšší hojivý efekt.

kam.zyk
21. mar 2014

@brtkulka do 4 dní se mě hlašte, když se to nebude lepšit. Já vím, co se mojí povahy týče, já na tom taky s trpělivostí nejsem dobře 🙂

fifitko25
21. mar 2014

@kam.zyk dobry den, syn 16 mes., AE pod kolenami... Vynechane mlieko (okrem acidka), vajcia, citrusy... Natierane sudokrem+ bepanten... Na svrbenie fenistil , prípadne poumon histamine...
Ekzem sa nám krasne stiahol, len v zahyboch to bolo mokvave, dala som gencialku. Ta to vysusila, ked sa zlupala koža, ostalo to červene... Mame este skusit gencialku? Zatial to natieram sudokremom... A na ten zvyšok kože, co sa uz celkom pekne hojí, naďalej bepanten a sudokrem?
Stale sa nevieme zbaviť svrbivosti ☹
Prve dve fotky spred týždňa, druhe dve dnes
Dakujem Vam! 😉

pari_s
21. mar 2014

@kam.zyk dobry den, hlasim po tyzdni stav "nasich" zimomriavok😉
pre pripomenutie:
pred 2m ockovanie, nasledne zhorseny AE, vynechanie vsetkeho alergizujuceho+mlieko+psenica, podavane Probiotika, premastovanie Lipobase+Kys. mliecna, stav sa pekne upravil az na zhluky zimomriavok na paziach a niekolko vacsich zimomriavok na nozickach, to sa mi odstranit nepodarilo.
Vase odporucanie:
Infadolan+Bepanthen pomer 1:1, sucastne podavanie Probiotik

Momentalny stav:
Na rucickach sa zimomriavkove mapy zmensuju, sice pomalicky, ale zmensuju. Na nozickach ani velmi nie, tam sa mi zda, ze je na ne ta masticka velmi mastna, skor sa mu tam tie zimomriavky vzdy akoby zaparili a scervenali, potom to vyzera ako potnicky. A to iste je aj s telickom, natierala som ju aj tam, lebo na brusku je pokozka taka husacinkovita, ale jemne, no skor mu to vytvara potnicky.
Preto by som Vas rada poprosila o radu, cim by som mohla premastovat telicko a tie nozicky, Lipobase a Kys. mliecna na to nereaguje ako som uz spominala. Rucicky budem nadalej natierat tak ako ste mi odporucila, tam problem ziaden nie je, asi to je viacej suchsie........................este ma napadlo, ze mozno natieram telicko privela a nie je potreba ho tak casto premazavat🙂 tou mastickou, natieram ho 3x za den, mozno by stacilo menej. Len ja som zvyknuta ho stale niecim mazat🙂 aby nebola koza sucha. Ale teraz nemam pocit, ze by bolo sucha, nema na nej ani jednu supinku, co na druhej strane ani nemoze mat, kedze je dobre premasteny, mozno az moc🙂)))))............ dakujem pekne

andrejka77
21. mar 2014

@kam.zyk práve ani tak jedlom skor tými slinami sustavne sa oblizuje ale nemám doma tu zinkovu mast škoda už ju nikde nekupim až v pondelok ☹ zatial dakujem 😉

prchalka
21. mar 2014

Dovoluju si poznamenat, že ekzém nepomůže jen mazat a potlačovat, kupovat drahé mastičky, musí se odstranit příčina, která ho způsobuje - určitě tady bylo už napsáno - citrusy, všechno mléčné a v neposlední řadě taky lepek. Mám s tím své zkušenosti, lepek nám způsoboval až epilepsii! Na bezlepkové dietě se mé dceři vyčistilo EEG, ale také přestala mít hrubou kůži a jakýkoliv ekzém a fleky, které občas jako malá taky mívala a my nevěděli z čeho!!

prchalka
21. mar 2014

Pro srovnání fotky, kdy jí bylo asi 1,5 roku a 4 roky. Řešila jsem úplně jiný závažnější problém, a nakonec jsem pochopila i to, čím byl způsoben ten ekzém.

prchalka
21. mar 2014
brtkulka
21. mar 2014

@kam.zyk zas ma nieco napadlo: na rukach sa mu stale rozsiruju cervene mapy, a posledne tri dni mal oblecenu taku pogumovanu bundu a hral sa v piesku,tak si myslim, ci sa mu to nerozsiruje aj z toho. Hlavne vecer po sprche je to velmi viditelne a cervene. Take male lozisko ma aj pod kolienkom, ale tam nevidno take zhorsenie. Rozmyslam dobre? 🙂 zajtra ho uz do toho nenavleciem. Dakujem

katkatt
22. mar 2014

ahojte, nerada, ale aj ja sa pridavam do tejto skupiny. Dufala som, ze mojich chalanov to obide (kedze ja som dlhorocny ekzematik na rukach a vadi mi vyslovene vsetko, vsetka chemia). Na dlaniach sa im objavil ekzem a kedze teraz su stale vonku a stale spinavi a tie ruky treba aj viac umyvat ako v zime, na zaciatok mam otazku, ake mydlo odporucate pre ekzematikov? Skusala som sebamed syndet, aj alverde z dm prirodne, ale chce to asi nieco ine, co najmenej drazdive, pozerala som aj to Bioderma atoderm syndet, ale 8 eur za mydlo je uz dost. Cim umyvate ruky detom? Na natieranie skusam bambucke maslo a Bioderma atoderm krem so zinkom zatial.

pari_s
22. mar 2014

@kam.zyk dobry den, tak dnes som zistila, ze potnicky, resp. zacervenale zimomriavky nesposobuje mast, ale zrejme psenica. Rano sa zobudil s vyhadzanym telickom, hlavne brusko, nozicky. Pred 4 dnami som zacala zavadzat pecivo. Vsimla som si nejake zmeny na pokozke, no boli take nepatrne, ze som to prikladala poteniu a teplu☹ a to uz zacinala reakcia na psenicu, aspon si myslim, lebo nic ine som mu nedavala, pridrziavam sa vasej tabulky. Este by ma zaujimalo, ci sa to moze prejavit aj na konzistencii kakania, do vcera bola stolica normalna, polomakka a vcera vecer uz iba take bobky, pricom jedol to iste co predosle dni (brokolica, zemiaky, kukuricne, ryzove veci). Som nestastna, ze som si to zhorsovanie nespojila skor, ale tym, ze maly mal iba miernu formu ekzemu, tak s tym velke skusenosti nemam☹ Teraz vyzera telicko tak ako po ockovani, drsne a s malinkymi vyrazkami, ktore vyzeraju ako potnicky☹ Chcem vas poprosit o informaciu, cim by som mu to mohla mazat a ci mam este pokracovat v natierani Infadolan+Bepanthen 1:1.Samozrejme vynechavam pecivo. Dakujem pekne.

elcha
22. mar 2014

@luthien.k @kam.zyk ještě k těm příspěvkům o placení za poradenství mě napadla možnost dobrovolných příspěvků, podobně jako to má například tato paní na MMB http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=71669800&tab=8 Poradenství – platba formou dobrovolného příspěvku. Pokud přispět nechcete nebo nemůžete, nic se neděje, poradím vám stejně jako dosud. Uvítám příspěvky v rozmezí 20 Kč až 1 000 000 Kč :o) podle vašich možností.
Někde v záhlaví by mohl být uveden účet a ti, kterým bylo poraděno, by mohli dle svého uvážení a finanční situace poslat nějaké peníze.

brtkulka
22. mar 2014

@elcha super napad, takto to funfuje aj v zahranici 🙂

palcullka
22. mar 2014

@kam.zyk zdravicko ;) nas suhrn: rocny syn má suché červené ložiská po ručičkách - písali ste že je to kvasinka. Prvy tyzden som natierala sudocremom, druhy tyzden resp. 5dni biodermu atoderm + sudocrem. teraz od utorka sme mazali rano vecer bioderma+bepanthen 1:1 + sudocrem 2x denne samotny sudocrem. Malý je prikrmovaný ale viac dojčený, berie probiotiká Biogaia, hylak ako kedy do neho dostanem, ja tiež užívam probiotiká a hylak. obaja sme na eliminačnej diete a riadime sa vasou tabulkou s potravinami. Doterajšia liečba od kožných - excipial mastný krém, lipobase, ichtiol, kyselina mliečna - tá mu robila najlepšie. Prikladám aktuálne foto ručičiek - naživo to je menej cervene. prve dve foto su z pondelka a ostatne su aktualne - na porovnanie.

Od utorka som mu skusala davat aj surove jablcka ... a reakciou som si neni ista .... v stredu rano mal loziska na pravej rucicke trosku docervene a vcera tiez ... a lava rucicka je uplne krasna .... nikde inde na tele ziadna reakcia iba trosku na tej pravej rucicke ... len ja som aj trosku porusila dietu - dala som si kurkumu do rizota a dala som si broskynovy kompot (inak sa sladkemu uplne vyhybam) a asi 2-3 dni som zabudla dat probiotika a hylak :(
Ako su na tom rucicky podla vas? A ako dalej pokracovat s mazanim i papanim? a este by som sa fada spytala na potraviny ci su ok - stevia, karob, ghee maslo a tekvicove semienka.
Dakujem veľmi pekne a pekný deň prajem