Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

baklik
15. máj 2012

@luthien.k tak sme dnes boli na polrocnej prehliadke u nasej detskej lekarky. hovorila som jej o tych nasich problemoch s lickami a povedala, ze to nie je atopicky ekzem, lebo ten sa vraj prejavuje lisajmi na laktoch atd. ale ze to moze byt predzvest, treba to premastovat modrou indulonou. to je vsetko.
trochu ma to prekvapilo, pretoze som citala, ze praveze kojenecky ekzem sa prejavuje suchymi cervenymi lickami... 😖

luthien.k
15. máj 2012

@baklik co na to říct... S podezřením na AE jděte na dobré kožní a taky pak na alergologii.

baklik
15. máj 2012

@luthien.k aj by som isla, len sa obavam, ze by bol problem bez doporucenia. ked sme sli na ocne, tak nam napisala listok, ze prosi o vysetrenie a ako prve sa nas aj spytali, ze kto nas poslal... 😖

luthien.k
15. máj 2012

@baklik na kožní je běžné chodit bez doporučení.

xmalij
15. máj 2012

@valentynkaa07 tady to sestrelilo i dost lidi na vesnici..my dospelaci to meli pred 2 lety, ja cerstve tehotna, na 3 dny vyrazena, ze jsem se ani nepostavila na nohy, od ty doby ale dobry a ani od Viktorky jsem to ted nechytla. Ma to pozitivni vilv a to, ze si vytvorila protilatky a priste uz to nemusi byt tak kruty 🙂.
Ockovat proti tomu je ale kravina..uz jen kolik tech kmenu je a kolik jich to ockovani pokryje..?

verbalinka
16. máj 2012

@michaelka83
@helulicek ahoj, ohledně očkování. Co se týká hexy, tak tam je vyhláškou dáno, že se očkuje od 9. týdne během prvního roku života, takže se může očko posunout. "Povinnost" je doočkovat poslední dávku do 18.měsíce věku, tudíž stačí začít s hexou kolem 9 měsíce. Je to jenom vyhláška, takže ta nedává jasnou povinnost, to by musel být zákon. A u MMR není dána horní věková hranice, takže tam to jde odkládat do nekonečna 😉
Já právě tohle teď řeším a u Laury odkládám hexu na cca 5 měsíc, možná ještě později. Nejdřív dr strašila sociálkou, to jsem zasmála. Poslechla jsem si přednášku o tom, olik miminekumřelo na černý kašel a hemofila a že protiočkovací osoby jsou jako fašisti. Tak jsem jí řekla, že to jsou oni taky, když očko vnucují. Nakonec z ní vylezlo, že ona za to nemůže, že jí do očkování tlačí stát a že se vlastně pořád bojí nežádoucích reakcí (naštěstí ještě žádné fatální neměla). Chtěla po mně podepsat papír, že nesouhlasím s očkováním. To jsem podepsala, ALE proškrtala jsem jí to - napsala jsem, že s očkováním souhlasím, akorát chci posunout začátek očkování.
Snad to píšu srozumitelně, malá mi do toho kecá 😀

kesar
16. máj 2012

Můžu se zeptat, jak dlouho dáváte nějaké mastičce čas než zabere???
Mažu třetí den a žádné výsledky...

julka11
16. máj 2012

@luthien.k
ahoj, mohla bys poradit, jaký opalovací krém s vysokým UVF zvolit pro děti (1 a 3 roky)? Děkuji za opodvěď.

luthien.k
16. máj 2012

https://www.modrykonik-pro.cz/katalog/firma/lut...

@julka11, mrkni na článeček v mém blogu... 😉

lencak80
16. máj 2012

@kesar my máme úplně to stejné.. ještě jsem s tím na kožním nebyla, ale už teď vím, že je to atopák, starší syn ho má také, ale začal mu až od roku věku, kdy jedl stravu, jenže já zatím kojím, takže nevím z čeho to má... každopádně mu to zkouším mazat a mazt ale zatím výsledek žádný.. a to ještě prodělal před týdnem neštovice, takže jsme ho začala mazat měsíčkem na jizvičky a snad to zabere i na ekzém... jinak ho má ještě na ručenkách... uvidíme, každopádně si pak dám pozor co se týče příkrmů... tam je to pak hodně omezené... jsem nevěděla že třeba špenát patří také do skupiny alergenů a já to dávala u Vašíka a opravdu na to měl reakci...
no uvidíme, ale musíme se s tím poprat

lelask
16. máj 2012

@luthien.k Katka prosim ta aka sanca je, ze ak reaguje na mlieko tak bude reagovat aj na soju?

sandymt
16. máj 2012

ahojte, potrebujem poradit. citala som ze AE sa meni tak po druhom roku a prejavuje sa zacervenani pod kolenami, laktove jamky atd. Moj maly ma 7 mesiacov a ma to takto, uplne cervene pod kolenami a pod krkom. Akurat sme v zaciatkoch prikrmov a uz vobec neviem co mu dat a co nie, lebo to ma stale. A este si to skrabe nohou o nohu. Pouzivali sme bidermu atoderm, je vhodna aj na tieto zahybove veci? Sem tam mu to natriem bepanthenom alebo sudocremom, ale to bohvieako nepomaha. Moze to byt AE? Este stale kojim a ked vidim ako na vsetko reaguje tak by som ho najradsej IBA kojila, neviem co varit.

katka512
16. máj 2012

Ahojte kočky poprosim o názor....malý bude mať dva roky a pred 3mesiacmi sa mu na nozickach vytvorili take suche miesta niekedy boli cervensie a niekedy zmizli...neskor sa mu to zacalo robit aj na rucickach a teraz postupne aj na lickach u Dr som nebola len som smojou znamou Dr rozpravala ze to moze byt atopicky ekzem poradila mi krem od Babé ale mne sa zda ze sa mu to ponom zhorsilo.....nemate snim skusenost????
Niekdy hlavne k veceru ma to cervensie az zapalene a rano lepsie.....
Alebo ktore potraviny ho zhorsuju...?
Ale nemam pocit ze by ho to skrabalo.
prikladam foto

sandymt
16. máj 2012

ahojte, potrebujem poradit. citala som ze AE sa meni tak po druhom roku a prejavuje sa zacervenani pod kolenami, laktove jamky atd. Moj maly ma 7 mesiacov a ma to takto, uplne cervene pod kolenami a pod krkom. Akurat sme v zaciatkoch prikrmov a uz vobec neviem co mu dat a co nie, lebo to ma stale. A este si to skrabe nohou o nohu. Pouzivali sme bidermu atoderm, je vhodna aj na tieto zahybove veci? Sem tam mu to natriem bepanthenom alebo sudocremom, ale to bohvieako nepomaha. Moze to byt AE? Este stale kojim a ked vidim ako na vsetko reaguje tak by som ho najradsej IBA kojila, neviem co varit.

luthien.k
16. máj 2012

@lelask cca 50%.

endlessblue
17. máj 2012

Hoj holky. Můžete mi poradit, co použít na ekzém, takové ty rozjíždějící se horké skvrny? Jak to zastavit a nepoužít kortikoid? Malému se ekzem hodně v poslední době zlepšil, ale krček a spánky a čelo mají tendenci se "zapalovat" pořád.

stopobezite
17. máj 2012

můžu se zeptat co děláte, když si to dítě rozškrábe do krve? dařilo se mi 10 dní to držet v klidu, ale včera hlídala babička a během odpoledního spánku si to malá rozervala-našla jsem článek, že mokvající místa se mají vysušovat borovou vodou. ale je tohle to stádium mokvání.....?

luthien.k
17. máj 2012

@endlessblue možná je tam infekce..

@stopobezite, řepík a genciána.

jarka082
17. máj 2012

dobrý den, babský recept nemám.. je to smutné, ale naše babičky se nepotýkaly s tak častýma problémama u dětí jako jsou alergie a kožní problémy.. :( taky nefandím hormonálním mastěm, nám docela zabral Oliatum, takový jemný neparfemovaný krém. docela fajn je od oliatumu i koupelovy olejicek, nebo mydlo...

helulicek
17. máj 2012

ahojte, tak se nám AE docela dost zhoršil ☹ Pořád jsem přemýšlela, z čeho by to mohlo být.... no dnes mu koukla do pusy a už asi vím... pod dásinkama se mu rýsuje blížící se zoubek. Je možný že první zoubek se tak markantně neprojevoval jako tento druhý? Má celej obličejík slitý exémem, ale na těle nic moc jen mírné zarudnutí na hrudníčku....
Začali jsme s příkrmama, dala jsem mu brokolici - když na ni nereaguje přes mateřské mlíčko tak by to i při přímém požití mělo být ok že?

jarka082
17. máj 2012

dámy, omlouvám se, spěchala jsem s vařením oběda a překlepla se, ten krém se jmenuje Oilatum, ne Oliatum.
helulicek: myslim, že by to mělo být i při vašem požití ok, hodně štěstí, ať Vás AE moc netrápí :(

martinka2000
17. máj 2012

ahoj jsem atopik od narozeni a to stale ted kdyz se meni pocasi zhorsuje se to je to tak kazdy tok na prelomu jaro leto podzim zima atd,tim souvisi i to co jim,musi se vypozorovat po cem se to ditku nejvice objevi po jakem jidle to pak vysadit,za ty leta jsem vzkousela drahou kosmetiku i normalni urcite neustale promazavat mohu doporucit hip a sudokrem a nebo jen vazelinu a mastit mastit nic moc na to neni a urcite dochazet na alergologii,kortikoidy nedoporucuju ze sve zkusenosti co ne me vse zkouseli,jsou dobre na chvilku pak se to po case jeste zhorsi nemyt mydlem pozor na urcite praci prasky a avivaze a urcite jake obleceni mimi nosi chce to bavlnu a nedavat silon atd nejvice zhorseni po nivea sos atd a jonshon a takova kosmetika nejlepsi sadlo nebo ta vazelina smichana s konopim vetsinou domaci uzasny lek,muzu tu byt do rana psat co pomuze co ne pokud nekdo potrebuje radu tak mi napiste do zprav pokud budu vedet poradim

leedak
17. máj 2012

@luthien.k katko prosim te,elisa si rozskrabala eklzem do krve(rostou zoubky 4 najednou:( )tak jsem ji udelala repikovej odvar,to si nenechala ani prilozit na tvaricku.tak jsem ji koupila jenom repikovej krem a zdalo se to docela dobry.ale ted se to zasa zhorsilo.muze to byt reakce na ten repik??jidlo prisne hlidam.takze urcite nemala nic.ja uz nevim co muzu udelat.:((muze to byt uz ted nejaka reacky na pyl???(pampeliska)

keziah
17. máj 2012

@leedak dovolim si vstupit so svojou skusenostou- ja som syna atopika iba raz vykupala v repikovom odvare a na druhy den sme skoncili na pohotovosti s tazkou zihlavkou

leedak
17. máj 2012

@keziah :((((chudak malej.ale ja nechapu,ze kdyz jsem ji namazala poprve tak se to hezky sklidnilo ale podruhe to bylo horsi.tak myslis ,ze to bude alergie na ten repik??

luthien.k
17. máj 2012

@leedak je to možné a nebo infekce... Reakce na pyl to téměř jistě není. To by chtělo vidět.

Jinak vše nové je nutné zkoušet nejdřív několikrát na malém zdravém kousku kůže - TEST SNÁŠENLIVOSTI!

leedak
17. máj 2012

@luthien.k to jsem udelala.na predlokti a uplne v poradku!!vubec ani tecka,ani zacervenani.spis se bojim ty infekce.a jak se delaji testy jestli tam nema neco:?v sobotu se vracim do prahy tak budemem muset k mudr.jinak je uplne v poradku.ma to klidne,krasne.jenom ten rozdrapanej kousek na oblicejicku..ted jsem to promazavala hoodne tak se to zlepsuje.ale musel tam byt nejakej duvod proc to doskrabala.

luthien.k
17. máj 2012

@leedak kožní udělá stěr, to je jistota.

leedak
17. máj 2012

@luthien.k ok.moc dekuji🙂snad se nam uz ty zoubky vyklubou a budeme mit na chvilku zasa klidek.urcite udelame ten ster.at mam jistotu:

xmalij
17. máj 2012

@leedak AHoj, z moji zkusenosti se skrabanim, nekolik jich bohuzel na konte mame 😒 ..kdyz jsem nemela repik, tak cerny caj a nemazala jsem. Tak den obklad z caje, krasne se to zatahlo a pak tu gencianu. Urcite nemazu nicim, pekne se to vysusi a az to je viditelne zatazeny, tak teprve lehce maznu tim co vzdy na telo a prejedu zinkem nebo Sudocremem. Ale az treba 3. nebo 4.den.