Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

yasmina
28. mar 2009

jabber Excipial u lipolotio mame a nic...stale strasne cervene a teraz rozskrabane brutalne...dala som fenistil kvapky a nic...place svrbi ho to...

lucinka2008
29. mar 2009

ahojky,

tak jsem hned po ránu na mrtvici, vzbudíme se a náš malej celé pyžámko kolem krku od krve.....rozdrápal si v noci celý krk......je to děsný ☹ ☹ Musím mu dneska někde koupit nějaké těsné rukavičky, protože ty co máme mu na rukách vydrží asi tak deset vteřin, protože on si je umí hned sundat.

Holky, co dáváte fenistil kapky, jaké Vám doktor předepsal dávkování?? My totiž máme 3x denně tři kapky a jak je vidět, tak je to asi málo.......anebo jsou fenistil kapky na dvě věci ☹ ☹

Ach jo, no vždycky když malej něco v noci dělá v postýlce tak se vzbudím, ale protože už jsme tři dny po sobě vstávali ve čtyři, tak už jsem asi usnula pravým tvrdým spánkem 😒 😒 Nejhorší je, že teď tam má škrábance a tak nevím, čím to mazat, aby ho to ještě k tomu všemu nepálilo.......přitom včera měl krček krásný..... 😒 😒

Yasminko, tak nám Excipial hodně pomohl, hlavně to lokalizoval jen to těch záhybů na ručkách a nohách a pod krk, ale jak vidíš, i tak malé místečka dokážou potrápit. No v době, kdy to měl po celém tělíčku jsme ho mazala snad 6x za den od hlavy až k patě, až jsem měla pocit, že celé dny neděláme nic jiného 🙂

Včera mi ještě jedna maminka doporučovala Ondřejovu mast, mají jí normálně v lékárně bez předpisu, vynalezl jí dětský doktor, MuDr. Ondřej.....říkala, že má tři děti a všechny trápil ekzém a s touto mastí je z toho dostala, hlavně prý je to nesvědilo. Já jí mám už doma, ale protože teď ještě zkouším na rady maminek Halicar a Robátko, tak se nechci pouštět to žádných dalších experimentů, uvidíme, zda nám tohle pomůže a když ne, tak to pak vyzkoušíme.

Tak se mějte krásně, přeji všem hezkou neděli pokud možno bez ekzémků:o)

roana
29. mar 2009

to lucinka2008 - No, taky bych ty mastičky nestřídala, Halicar určitě do škrábanců vadit nebude.
A naší malý dávám rukavičky, dnešní noc byla taky na mrtvici, škrábala se.
Fenistil dávám 5 kapek na noc, přes den vůbec, a je to mnohem lepší!!!!

yasmina
29. mar 2009

boze aj my sme doskriabany...Maxim sa skrabal celu noc neviem uz co na to mam dat...kocky co mam ist kupit do lekarne?zinkovu mast alebo Halicar?

roana
29. mar 2009

Zinková mast moc vysušuje, je dobrá spíš na hojení ran. Zkus robátko nebo halicar nebo adermu.

yasmina
29. mar 2009

Halicar nemali dnes je nedela je otvorena iba pohotovostna lekaren...predali mi Holtov krem...ale som natrela a uz to ma este viac cervene ☹

roana
29. mar 2009

Tak to ani neznám, ale po většině krémů to nejdřív zčervená, hlavně po konopným Robátku. Pokud to ale bude červený i večer nebo zítra, tak bych to už nemazala...

yasmina
29. mar 2009

NO Robatko som chcela v pozerali na mna ako keby som spadla z marsu...im vravim ze to obsahuje konopny olej a pozerali ze co to po nich chcem trubky 😠

kajdula
29. mar 2009

Tak konopmou mast davam asi 3týdny, nejdrív se to zhoršilo - asi 5dnů a potom to bylo lepší a lepší, ted to nema vůbec, tak snad to vydrzí. Ale hlavne se vůbec neskrabe 😀

yasmina
29. mar 2009

kajdula myslis Robatko?

jabluncanka
29. mar 2009

Ahoj všem,

tak jsem dnes koupila v lékárně Cutishelp a uvidíme...Jinak mi kámoška MUDR. doporučila Gely z řady Tee Tree a pak ještě existuje nehormonální mast(nebo krém) Elidel.V příbalovém letáku je psáno,že až od 2ou let,ale mazali to od půl roku a v kombinaci tím Tee Tree se jim ulevilo...ale je to jen další typ...

Dnes jsem potkala vlmi dobrou známou,která se zabývá kineziologií.Mluvili jsme o Ondrově ekzému a ona říkala,že ekzémy jsou z toho,že děti mají zanesené játra.že se musí vyčistit a posílit... 😉

jenjanka
29. mar 2009

Ahoj,při atop.ekzemu se musi i omezit třeba jogurty?Tak to nechapu co bych malemu davala jist když skoro nnic se nemuže při ekzemu

jabber
29. mar 2009

jabluncanka - a mrkne se Ti ta známá na Ondru? 🙂 Tak to je - ekzém není problém kůže 😉

jenjanka - jogurty a zakysané věci nevadí 😉 resp. by teda neměly vadit 😅

blesura
30. mar 2009

ahojte babulky utrapene s ekzemikom deticiek, neda mi nenapisat, co sme skusili my. Ja som atopicka od detstva a zapasim s ekzemom vlastne az do dnes (31r), ale uz nejake tri rocky mam pokoj a ustalilo sa to (viacero liecitelov a pripravkov som pouzivala, tak ani neviem co presne zabralo, ale neboli to maste, ale vsetko na vnutorne uzivanie).
ale teraz ide o nase deticky, takze k veci: odporucam, kazdemu, hlavne vam, ktori nemate alergiu vyslovene na nejaku potravinu, ale deti maju suchu, atopicku a rozdrazdenu pokozku aby ste skusili podavat nejake PROBIOTIKA.
ci uz tablety alebo kvapky, vyberte si, je toho plno. A urcite mamicky, ktore dojcite zacnite uzivat probiotika vy a zaroven podavajte aj dojciatku. Je totiz mozne, ze ak mate v creve rozmnozenu candidu, urcite tato liecba zaberie a ekzem sa zmierni alebo strati. Skusili sme a pomohlo.

blesura
30. mar 2009

Konkretne ja som si kupila tablety probio-fix, a malemu davam biogaia kvapky - su velmi setrne pre organizmus a neda sa predavkovat, tiez mozu pomoct pri kolikach, hnackach, zapchach.
Takze naozaj skuste, zapal by sa mal stratit a ak bude kozicka len sucha, premastovanie je to najmenej..tam uz pomahaju vsetky kremy a maste tu spomenute.
Tak zelam uspesnu liecbu...a hlavne zdrave deticky bez hnusneho svrbiveho ekzemu 😉

yasmina
31. mar 2009

Blesura moji beru nn stop probiotika Biopron alebo Biogaja...a aj tak sme sa trapili...
Neuveritelne som kupila mast za 1,12 eura 😲 a zabrala !!!
Odporucam 3 x denne na hrubo Holtov krem ...prvy den brutal to scervenelo a rozsirilo sa to este viac ale po 6 hod. uz bolo vidno ustu a dnes na treti den sa mi zda ze uz to nemame 😵 len take pozostatky asi 10%

blesura
31. mar 2009

yasmina, tak drzim palce, nech to pomoze..ja mam ale s mastami skusenost taku, ze zahoja kozu, ale pricina je niekde inde ☹ ale zalezi aj na type ekzemu samozrejme..tak nech vam to pomoze a zaberie navzdy. aj dojcis chlapcov este?

yasmina
31. mar 2009

blesura dakujeme 😵
nedojcim ☹ docila som len 9 dni ale nakolko mi zlyhavalo srdce musela som mat nasadenu vaznu medik.liecbu a islo to do mliecka tak sme museli laktaciu bohuzial ukoncit v zaujme mojho zivota.

blesura
31. mar 2009

ach to mi je velmi luto ☹ , samozrejme Tvoj zivot je prednejsi, hlavne, ze ste uz v poriadku a medzi nami 😉 ...tak pri takychto stavoch je aj ekzem malickost...

a maminky co len plne dojcite a babatka maju problem s kozickou, skuste tie probiotika, mozno pomozu.

zelam vsetkym zdravie, zdravie a este raz zdravie celym rodinkam

kajdula
1. apr 2009

yasmina: o Robatku slysim poprve, ne je to konopná mast - jmenuje sse to Belea - manžel to dostal když byl u lecitelkya je fakt, že jsme bez ekzemu, jenom to má v tech mistech porad trochu sussi ale to resim modrou induonou nebo Lipobaze repair

figice
1. apr 2009

Ahoj, mám 6-ti měsíční dceru a objevil se u ní atopický ekzém. Samozřejmě jsme dostali kortikoidy, ale mně se do nich moc nechce ☹
Poradily byste mi prosím homeopata v Praze, děkuji moc!!!
Ještě jsem se chtěla zeptat, zda to této diagnóze jste vyměnily obyčejné UM za hypoalergení?

garfie
2. apr 2009

kajdula: robátko je taky konopná mast, fakt je že nám teda pomohla dost.....

jabber
2. apr 2009

figice IP 🙂

roana
2. apr 2009

to figice - homeopata najdeš na http://www.homeopathy.cz/index.php?id=30 nebo třeba na http://www.homeoinstitut.com/. Důležitý je, aby byl ochotnej pomoci i po telefonu, to mnohdy stačí (samozejmě po vstupní osobní konzultaci).

Já kojila a do kaší dávám rovnou Nutrilon Allergy care, malá má i alergii i na mlíko, ale jen kožní ti řekne, jestli stačí HA nebo Allergy care.

gedgitka.a
3. apr 2009

ahojky holky, tak druhý homeopatika byli bez nějakých reakcí, ale po další konzultaci a mojí žádosti jsme se dohodli na další dávce Calcarei a malej je po týdnu zase skoro čistej fuj fuj, abych to nezakřikla 😅 a to mu dokonce leze další zoubek ten jsme teda odnesli 4 dny teplotama, tak snad se to zase nezvrtne 22.4. jdem na další konzultaci, tak držte palečky a všem přeju šťastnej boj s tímhle hnusem co naše mrňousky trápí zatím se mějte 😉

verona20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kijonkova.k
5. apr 2009

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat....kamarádka má miminko,nejspíše atopika a nedávno se mě ptala,co má používat v létě(nebo už i teď,když je sluníčko) na mazání.Máte odzkoušený nějaký krém nebo mlíčko na opalování,které je hypoalergenní a vhodné pro děti s ekzémem?

roana
5. apr 2009
lilabb
8. apr 2009

gedgitka.a , chcem sa ťa spýtať na tie homeopatiká. mám 4 mesačnú dceru tiež berie mesiac homeo, ale mame 5 roznych na den a nejako sa mi nezda žeby sa to lepšilo,chcela by som vedieť či vy beriete len tu calcareu, lebo tu máme aj my a po akom čase sa vam to začalo zlepšovať ked ste s tým začali

yasmina
8. apr 2009

kocky som sa pred par dnami vytesovala ze holtov krem zabral nebolo vobec nic a je to spat 😠