Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

korcek
26. apr 2012

@takyja banan nejedol .A on je uz vacsi bude mat tri rocky.Je alergik v testoch mu nevysla alergia na mliecko ale robi mu zle mlieko tak som rozmyslala ci to nema nejaku suvislost.

monika1279
26. apr 2012

Naša dcérka to ma na ručičkách a nožičkách.každé dva týždne chodíme ku kožnej a stále nam dáva masti a linolu do kúpeľa, a nevidím nejaké veľké zmeny.Ideme vyskúšať kozmetiku z aloe vera tak uvidíme.

kvetinka2203
26. apr 2012

@vandas ja mam atopický ekzem odmalička, nič mi nepomahalo, všetky tie ichtiamolove maste a podobne hovadiny mi to len zhoršovali až som 15 išla k doktorovi primarovi do vojenskej nemocnice a ten minamiešal vitaminovu masť ktora všetko pekne premastila, doležite je vyhýbat sa citrusovým plodom a čokolade tato kominacia pre mna bola katastrofalna, uplne teda skoro to vymizlo po porode.

katyxq
26. apr 2012

@monika1279 A co úprava stravy, pokud kojíte, tak i vaší? Zkusili jste vyřadit kravské mléko a hovězí maso) sóju a vejce i kuřecí maso (nejčastější alergeny)?

luthien.k
26. apr 2012

@korcek jestli tam měl nějakou jednu nitku, tak opravdu mohl klidně omylem sníst nit 😉 Z toho bych určitě vědu nedělala, pokud by se to opakovalo nebo nějak zhoršovalo, tak bych to řešila.
A když chodíš sem, tak už musíš určitě vědět, že když nevyšlo mléko v testech, že to vůbec nic bohužel neznamená a že může vadit.

luthien.k
26. apr 2012

@lelask to si musí rozhodnout lékař sám, ráno bych tam zavolala.

sofhia
26. apr 2012

Nemate niekto nahodou skusenosti s touto knihou? http://www.abcknihy.sk/Kniha/syndrom-travenia-a...
vraj pomaha pri AE. dakujem za vase nazory.

luthien.k
27. apr 2012

@sofhia mám ji doma, tato dieta, která je doporučovaná, může pomoc, ale jen částečně. Neobsahuje sice lepek a mléko, ale obsahuje vejce, sóju a ořechy, pokud si dobře pamatuji (už jsem se do ní dlouho nedívala), a to jsou silné alergeny a časté spouštěče potíží. Ale dieta bez lepku a mléka je jistě zdraví prospěšná, to ano, nicméně zázraky u atopika bych neočekávala, protože může řešit jen část spouštěčů.

korcek
27. apr 2012

@luthien .k budem mu pozerat tu stolicu a uvidim...Ano viem ze nemusi mu v testoch ukazat alergiu to povedala aj alergologicka ale nevedela som ci tie nitky nemaju nejaku suvislost s alergiou na mliecko 😉

luthien.k
27. apr 2012

@korcek to by musely být červené či hnědé nitky krve...

korcek
27. apr 2012

@luthien bola to taka hneda nitka a u som ju druhy krat videla ale vzdy som videla len jednu 😒

korcek
27. apr 2012

Maval aj tvrdu stolicu a ked som vysadila mlieko tak sa mu asi po dvoch tyzdnoch stolica upravila .Ja fakt neviem ci to je nahoda alebo mu to naozaj vsetko sposobuje to mlieko???

luthien.k
27. apr 2012

@korcek a jak dlouho ho má vysazené? Resp. jak jsi ho zaváděla zpět?

vikazv
27. apr 2012

@zuzuzuzu7 zdravim, co si myslite o konopnom oleji na telo babatka???:..dakujem...je vhodny???....

korcek
27. apr 2012

Ked mal maly pol roka tak sme vysadili na pol roka mlieko a ekzem sa mu uplne stratil .Potom som mu zacala pomaly davat mlieko a ekzem sa vratil za niekolko mesiacov naspat.A vlastne teraz mu dam tak raz dva krat do tyzna jogurt .A ked uz ma ekzem uplne skaredy tak vysadim vzdy uplne na nejaku dobu mlieko.A teraz naposledy ked som mu po vysadeni zase dala nieco mliecne tak znova zacal mat tvrdu stolicu a este aj k tomu sem tam ta nitka .Takze som sa rozhodla definitivne ze mlieko mu uz nedam.Len najhorsie je to s tym nahradenim vapnika davam mu to ryzove mlieko s calciom lenze to by musel hadam aj liter toho mliecka vypit aby mal dennu davku vapnika .Takze teraz budem musiet vymysliet ako mu ho nahradim.

luthien.k
27. apr 2012

@korcek to nemáš vůbec pravdu, denní doporučená dávka se pohybuje od 550 do 900 mg pro tak staré dítě, reis drink Ca ho má 120 mg v jedné deci. Sice to nejde brát takto jednoduchou matematikou, k vstřebání vápníku jsou třeba i další věci, jako vit. D (nevyhýbejte se s dětmi zcela sluníčku 😉), fosfor, horčík atd., ale v zásadě pokud dítě denně vypije nebo v jídle zkonzumuje několik dcl reis drink Ca (alespoň 3 - 4 dcl) a k tomu pestrá strava, tak je to dostačující. Mléko a mléčné výrobky nemají o tolik vyšší obsah (kromě tvrdých sýrů).

korcek
27. apr 2012

@luthien dakujem za rady 😉

zuzuzuzu7
27. apr 2012

@vikazv sksu sa spytat skor luthien...ona je tu odbornicka;)

zuzuzuzu7
27. apr 2012

@vikazv no mne bolo povedane, ze olej by sa moc nemal pouzivat sam...skor k nicomu kvapnut par kvapiek-ale zalezi tiez od stadia....ja dama do bambuckeho masla pupalkovy plej...hlavne po kupani...a sme spokojni!zevraj bambucke maslo ma aj nejaky ten Uv faktor 5-6...tak na tieto dni hadam staci;)

vikazv
27. apr 2012

@luthien.k Dobry den, cchela som sa opytat ci na drsnu pokozku mozem pouzit konopny olej.....kozna to odporucila....natrela som u druhy krat, ale efet nevidim zatial....dakujem

ivular
27. apr 2012

@luthien.k Ahojky, prosím Tě pěkně, v souvislosti s tím krásným počasím, může atopická pokožka na sluníčko nebo ji raději nevystavovat? A jaký opalovací krém bys doporučila pro malé batolátko? Díky díky! 😉

roo
27. apr 2012

@korcek Vapnik sa da nahradit strukovinami - najma sosovica (ak mozte), brokolicou, trstinova melasa (tam je aj zelezo)...

lujza123
27. apr 2012

neviem ci to tu uz bolo spominane, moja malicka mala od narodenia problem zo suchou kozou, na lickach to vyzeralo takmer ako ekzem, doteraz nemozem pouzivat avivaz napriklad. Na nejaky cas jej to ustupilo ale teraz na jar sa to objavilo zase..na lickach , nohach , rukach uz som myslela ze budeme musiet k doktorke .....ale nahodou som natrafila v lekarnach na bio kozmetiku, co jej velmi velmi pomohlo a vsetky suche rozkrabane flaky sa stratili bola to kozmetika Robátko ...dost draha (cca 8EUR krem) vyrobena s konopneho oleja ale do dvoch tyzdnov pouzivania jej to vsetko zmizlo

monika1279
27. apr 2012

katyxq Dcérka nie je kojená a dávame jej stále nutrilon.Sóju nevaríme vôbec , lebo sa to nedá ani jesť, hovädzie mäso nepapá a kuracie minimálne, dá sa povedať že skoro vôbec. tak ja neviem..........

luthien.k
27. apr 2012

@monika1279 Nutrilon obsahuje bílkovinu kravského mléka (pokud nemá alergy care), takže to bych viděla jako základní problém aneb co vysadit (nahradit).

luthien.k
27. apr 2012

@ivular nepřehánět to, určitě jsou dobré dlouhé světlé rukávy, lepší než krémy s UV faktorem, ale zase se sluníčku nevyhýbat striktně, kvůli tvorbě vit. D. Také záleží, jak každá pokožka na slunce reaguje, někomu bohužel vyloženě vadí, má na slunce alergii, ale komu ne, tak jít zlatou střední cestou. Třeba by se mnou někdo nesouhlasil, možná třeba ani kam.zyk, nevím, ale zastávám názor, že všeho s mírou - i sluníčka. Poslední dobou se hodně mluví o tom, jak nám v populaci zavřené v místnostech, autech, na krytých sportovištích, chráněných krémy s vysokými ochrannými faktory atd. chybí dostatek slunečního svitu na tvorbu vit. D, který je moc důležitý pro imunitu, pro metabolismus vápníku atd.

rainee
27. apr 2012

ahojte, idem napisat aj sem kedze v inej "ekzemovej" teme mi nikto nereagoval 🙂 ide o to ze sa mi mala velmi skaredo vyhadzala z opal.kremu. boli sme s tym u alergologicky a predpisala nam nakoniec protopic 0,03%. dnes som jej s tym natrela tvaricku tak dufam ze zaberie a nebude to este horsie lebo ideme zajtra na dovolenku, to by ma uz uplne porazilo. vraj je tento krem vhodny pre deti od 2 rokov. mate s tym skusenosti? niektore maminy pisu ze je to uplne svinstvo a reaguje na teplo a slnko, na co ma dr. neupozornila. sice ideme len vramci SR ale nemozem ju teraz natiret ziadnym opal.kremom (ani neviem akym by som ju mala natriet aby sa zas nevyhadzala) ked to ma take bolave... tvaricku ma celu cervenu s malymi vyrazkami a ziadne ine maste (mliecna, lipobase, infadolan) nezabrali, je to uz vyse tyzdna budem vdacna za pomoc co s tym.

zuzuzuzu7
27. apr 2012

@rainee u nas vsetko co sme pokaslali kometikou napravil vzdy Bepanthen!

rainee
27. apr 2012

a este som zabudla dodat ze samozrejme ficime aj na fenistil kvapkach...

rainee
27. apr 2012

@zuzuzuzu7 my modrou indulonou 😀 len teaz akosi nezabera, bola to fakt zla reakcia. vy ste mali ten protopic? hlavne ze to mal byt opal.krem pre citlivu pokozku pre kojencov za 20e kupeny v lekarni a taka reakcia z toho..