Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

evka1704
29. máj 2012

no co,aspon som sa trochu zasmiala,ked uz ma vsetko stve :(

luthien.k
29. máj 2012

@evka1704 ale jdi... 😉 Jestli se to týká ekzému, tak to tady můžeme víc rozebrat 🙂

evka1704
29. máj 2012

no ja mam tych problemov viac,ale aj ekzem.mala ma od troch mesiacov alergiu na chlad,nezistili je to,ale viem,ze je to z toho.uz je to 3 roky,co to ma stale v tom istom case.uz neviem co mam davat.kortikoidne maste nechcem davat.teraz som vyskusala bambucke maslo a mydlo z oliv a kozieho mlieka a pomaha nam.

luthien.k
29. máj 2012

@evka1704 to je zajímavé - a kdy se to projevuje?

martinka1981
29. máj 2012

@luthien.k prosim ťa ,mam otazku: suvisi bolesť bruška u babätiek s "alergiou" na BKM?? resp.sposobuje tie potiaže u babätiek mlieko a ml.vyrobky v strave kojacej matky?
Snad som sa vyjadrila dobre,lebo som jak tatar 😀 😝

evka1704
29. máj 2012

@luthien.k ked na jesen zacne fukat zimny vietor,potom celu zimu az do marca

evka1704
29. máj 2012

@martinka1981 podla mna by to nemalo suvisiet s alergiou.

katyxq
29. máj 2012

@martinka1981 U nás jo, fakt úděsný koliky 😒.

baklik
29. máj 2012

maminy, aky vhodny premastujuci emolient odporucate na pokozku 6-mes. dietata? vyskusali sme modru indulonu, ale vadi mi na nej, ze sa v nej oddeluje olej od kremu, aj ked zahrkam pred pouzitim tubou, aby sa zlozky premiesali. nezda sa mi to...

xmalij
29. máj 2012

@baklik nam vyhovuje Eucerin omega 12%, napis si vyrobci o vzorek nebo v lekarne i o jine znacky, at nemusis kupovat hned celou tubu a zkousej 😉.

xmalij
29. máj 2012

@ zuzuzuzu7
presne tak, je na mista, kde si o to kuze vylozene rika a zabira bleskurychle 😉, takze neni potreba dlouho mazat.

luthien.k
30. máj 2012

@martinka1981 samozřejmě že ano a i tomu tak často je. Ono nezdralé dětské trávení je dost citlivé na tuto cizorodou mléčnou bílkovinu, nemusí nutně hned jít o alergii v klasickém smyslu. U značné části kolikových dětí vysazení BKM prospěje, i když později se alergie nevyvine.

luthien.k
30. máj 2012

@baklik ona modrá indulona není emolient, je to promašťující mast. Emolienty jsou třeba Bioderma Atoderm PP Baume, A-Derma Exomega, Linola lotion atd.

luthien.k
30. máj 2012

@evka1704 aha, no, ono toto období je kritické pro velkou část atopiků. V létě je zcela bez potíží?

martinka1981
30. máj 2012

@katyxq
@luthien.k mne sa aj zdalo len som si nebola ista. K tomu jeden z rodičov je alergik,a maju teraz cca 2 tyždnove miminko a včera volal muž s tym kamaratom a že malinky ma problem s bruškom 😢

korcek
30. máj 2012

Ahoj chcem sa opytat co pouzivate od Eucerinu?a co je vhodne na zacervenane miesta od eucerinu.

luthien.k
30. máj 2012

@martinka1981 určitě mléčné vysadit, nasadit mamince probiotika.

martinka.pida
30. máj 2012

@martinka1981 Dcera se po poslední (neúmyslné) zkoušce BKM osypala a celou noc kvůli bolesti bříška nespala.

martinka1981
30. máj 2012

@luthien.k ok,skusim poradiť neviem či uspejem 😝 vieš ako to je ked ma človek niečo vysadiť . Ale snad to padne na urodnu podu 😉

@martinka.pida inak sila čo všetko dokaže BKM sposobiť 😔 človek kym nezažije neuveri 😝

martinka.pida
30. máj 2012

@martinka1981 Kamarádce se snažim už celkem dlouho naznačit, že by mohla zkusit vyměnit UM a vyzkoušet, zda se jejímu chlapečkovi (necelé 4 měsíce) uleví od refluxu a kolik. Ale to radši bude poslouchat názory sestřičky v poradně, že má co nejdřív přejít na lžičku, nacpat mu pribináčka, zahustit Um piškotem a jiné pro mé uši řvoucí nesmyly...Je to těžké někomu poradit :-*.
Jinak ano, je to docela síla, co dokáže BKM. Dcera dřív takhle nikdy nereagovala. Vždycky jen zhoršením ekzému, drbáním, ale nikdy u toho nebyla bolest bříška. Až teď.

katyxq
30. máj 2012

@martinka.pida Já taky jedné známé tady na Koníkovi radila, že má zkusit devítiměsiční malé nasadit aBKM dietu, ale je to marné - malá má sice ekzém, od narození blbě přibírala (plně na UM), železo musí brát furt (s nic moc efektem), na ekzém prý občas mažou Locoid, údajně má vytkoušeno, že pšenice a vejce nevadí.

Ty příznaky se můžou postupně měnit nebo přidávat - u nás cca od týdne/dvou koliky, od měsíce ekzém, od 2,5měsíce hleny ve stolici (a možná rýma, ale to mohla být souhra náhod), ve skoro 3 měsících nitky krve ve stolici, ten den jsem najela na dietu, škoda, že to nebylo dřív 😒, dneska už vím. Taky je příznakem škubání od prsu (prostě tu BKM z mýho mlíka cítí), pravděpodobně už od porodnice.
Když jsem nedávno testla sníst hovězí, tak naskočilo jen pár pupínků pplus teda veškeré příznaky v trávicí soustavě. Po podání BKM napřímo (jedna kapka mléčné pěny z kafe - "perlil" manžel 😠) mi malá navíc týden ublinkávala.

katyxq
30. máj 2012

@martinka.pida Ten pribináček a piškot, no pomóc 😕. Ale už vím o 4 maminkám (z toho 3 s dosud plně kojenými miminky), kterým u pediatra doporučili zavádět lepek piškoty 😖.

kozous01
30. máj 2012

@alexkvet ahoj, trochu jsme marodili a tak jsem tu nebyla dost dlouho. Já koupu v oilatum tak 2-3 za týden. Snažím se pondělí, čtvrtek a docela to stačí. Teď jsem začala zkoušet i krém na prdelku a je to moc fajn.

martinka.pida
30. máj 2012

@katyxq Já to tady docela sleduju, tak trochu vim, jak tvoje malá reaguje a je to docela síla, na každou "kapičku" taková reakce. Nám to začalo až po první hexe. Ale jen ekzém, žádné koliky atd. Je fakt, že když byla úplně mimi, tak byla docela blicí, ale to si s tim dokážu spojit až teď zpětně. Před tim jsem ještě neměla o ABKM ani tucha. Jinak nikdy žádné koliky neměla. Teď jak měla kousek té sušenky, tak mě ta reakce docela překvapila, že byla až taková. Ve složení byl "jen" rostlinný tuk a v něm teda nejspíš nějaká část BKM, ale jinak nic, co by mělo vadit a vyvolat zatím nejsilnější rakci jakou měla. RAdši bych byla, kdyby reakce nebyla žádná nebo aspoň minimální a mohla bych doufat, že už od toho bude pokoj 😀.
U pediatra vůbec dostaneš rady, že bych se z toho osypala i já a ne jenom malá 😀.

barbora2525
30. máj 2012

@luthien.k tak už jsem to máchání v octu zapojila a není to tak cítit. Dost se nám problémy s kůží zpravily. Někde jsem četla že tak aviváž uzamkne vlákno a tím to oblečení nedýchá a proto na některé prcky to špatně působí a mají vyrážky a tak. Děkuju za radu.

kozous01
30. máj 2012

@luthien.k Dala jsem na tvoje rady a zatím jsem ten olejíček neměnila. Ale je to boj. V lékárně u dr pořád nám někdo něco cpe a radí co je nejlepší a pak aby člověk byl jen na netu a zjišťoval na diskuzích. No ale to nic neudělám. Ten Oilatum je fakt dobrý a snad už to nebude tak špatné. Děkuju za radu.

katyxq
30. máj 2012

@martinka.pida Kdo ví, co v té sušence bylo (a ve složení to nebylo) 😒, ale já už se nedivím skoro ničemu, když i do chleba Šumava dávaj zlepšující přípravek - sójovou mouku, kvalita žitné a pšeničné mouky musí být fakt mizerná, když potřebují takové berličky ... a já to pak nemůžu jíst 😠. Asi začnu zase píct domácí pečivo, jíst dva, tři druhy dokola už mě fakt nebaví.

erinbrock
30. máj 2012

ahojky holky, poradite mi nejake chutne probiotika od jednoho roku...malemu hodne pomahaji na brisko...a i s ekzemem jsme ted ok...zkouseli jsme bioGaiu - jenze cena je vysoka...a pak nutrolin prasky jenze ty teda nejsou moc dobre...za kazdy dobry tip budu vdecna...dekuji 😉

martinka.pida
30. máj 2012

@katyxq A nějaké recepty na pečivo z domácí pekárny máš už odzkoušené? Já kupuju chleba a střídám to s bezlepkovou směsí na chleba od Scharu. Malá to teda jí, ale mě už po něm neni nějak dobře jen ho vidim 😀.

katyxq
30. máj 2012

@martinka.pida Tak lepek se zatím zdá, že problémy u nás dělat nebude 🙂. Na domácí pekárnu se práší (zadělávám v ní jen těsto na knedlíky a občas škvařím škvarky), peču hlavně podle http://www.amazon.com/Bread-Bible-Rose-Levy-Ber... (vyšlo i česky, myslím že pod názvem Bible domácího pečení, ale kvalita překladu nic moc).
Je tam i recept na jeden italský druh chleba skoro bez soli, tak ho asi brzo testnu udělat (že by ho pak později mohla malá, tak ať to mám natrénované), musím kouknout, jestli na něj mám všecky suroviny.