Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

beruska1003
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zukuvi
8. okt 2013

a dnes na markize pozerajte reflex o nejakom chlapcekovi co sa vyliecil z ekzemu,sama som zvedava,... 😉

77radka77
8. okt 2013

Nam na atop. ekzem pomohol krem s aloe vera na ekzem... A uz sa nam nerobia ... Viem ho zabezpecit... Znacku nebudem menovat... Viac v IP 😉

emka13
8. okt 2013

@luthien.k ahojky poradila by si mi nejaký link na úpravu stravy alebo teda čo áno a čo nie? Viem že je tu toho popísané moc ale pri dvoch drobcoch nemám čas všetko čítať...alebo pošli nejaký link. Ďakujem krásne. Zistili sme akurát že nám robia úplne zle orechy kdekoľvek a včomkoľvek..horalky a čokoľvek v čom sú stopy orechov. a konzervanty..Džúsy..prešla by som na zdravú stravu len potrebujem nakopnút 🙂

caspino
8. okt 2013

krem Lipikar Baume Ap je drahsi ale zaruceny uspech🙂

luthien.k
8. okt 2013

@emka13 co se týče diety s vyloučením histaminu, hodně je na těchto stránkách: www.daosin.sk Ke stažení je tam i skvělá podrobná brožura o problematice histaminové intolerance. Jinak obecně o AE u dětí jsou skvělé tyto články: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

kykule
9. okt 2013

Dobrý den, maminky, moc vás prosím o radu.. Jsem už zoufalá. Mám 4m chlapečka, který má AE. Nejprve měl asi dva měsíce flek jen na tvářičce ( mudra tvrdila, že to je běžná kojenecká pokožka), po očkování Hexou a Prevenarem se ekzém rozjel postupně pocelém tělíčku. Navíc má už hodně dlouho i hlen ve stolici (dle mudry opět normální u plně kojených dětí). Dočetla jsem se o ABKM a přesně před 14-ti dny začala držet eliminační dietu, kterou jsem minulou neděli porušila a od pondělí začala znovu, nejprve s mlékem ( i skrytým), vejci, samozrějmě vynechávám ořechy, kakao a čokoládu, rajčata, ted už i lepek, ale ekzém se jen horší, hlen nemizi, 6. den diety se poprvé objevily nitky krve ve stolici, které dosud nikdy neměl. Mám s dietou ještě vydržet? Je normální, že se stav ještě zhoršil? Kdy by mělo nastat zlepšení, pokud se opravdu jedná o potravinovou alergii? Zvažuji přechod na UM, od kterého si slibuji zlepšení☹ Malému dávam probiotické kapky od Biopronu, bohužel Fenistilové kapky, začala jsem ho koupat ve škrobu a mažu Lipobasi a bohužel i Locoidem, a to mě štve úplně nejvíc. Chtěla bych najít příčinu ekzému, mudra nic neřeší, všechno je normální. Děkuji moc a omlouvám se za dlouhý příspěvek.

luthien.k
9. okt 2013

@kykule to by chtělo cíleně se na to zaměřit a na to já teď bohužel nemám čas, protože mám za tři týdny termín porodu, ale zkuste kontaktovat paní Věru v její moderované diskuzi: http://www.proalergiky.cz/diskuze/tema/3295 Podle mě tam může roli hrát i infekce na kůži a zřejmě i potraviny, které dosud nebyly vyřazeny, opravdu zkuste paní Věru a určitě pečlivě pročíst články, na které jsem dávala odkaz v posledním příspěvku. Jinak kombinace Lipobáze a Locoid je také dost nešťastná, ale bohužel je to taková klasika, co ordinují kožní na AE u dětí.

mimmka30
9. okt 2013

@kuriatko33 ok na tej stranke kupujes..objednavas..musim sa registrovat vsak??poradila som sa z detskou lekarkou nasou.pov ze mozme ton uzivat..

luthien.k
9. okt 2013

@kykule ještě jedna věc - nenech se prosím zlákat jednoduchými radami typu: dávej kolostrum, maž aloe vera apod. To není řešení. Pokud tam je potr. alergie (což zřejmě je), jsou to doslova a do písmene vyhozené peníze, problém AE je třeba řešit komplexně a Věra je skvělá a jistě poradí.

mimmka30
9. okt 2013

@kuriatko33 http://www.najlekaren.eu/1945-10719-large/barny... toto som nasla..aky je v tom rozdiel toto je.. tabletkova forrna...

kykule
9. okt 2013

Luthein, děkuji moc za odpověď, na paní Věru se obrátím. Jinak moc gratuluju a přeju hodně štěstí. Už mě nenapadá, co bych ještě měla vyřadit, jím snad už jen rýži, bezlepkový, bezvaječný a bezmléčný chléb z DM, Floru Light. Teď byla dnešní třetí stolice a nazelenalá, fakt to nechápu. Z mléčných výrobku to být fakt nemuže. Moc bych si přála pokračovat v kojení, ale asi toho "škodiče" nejsem schpna najít. To nemluvím o tom, že neustále lítáme po doktorech.

kuriatko33
9. okt 2013

@luthien.k moc som to nepochopila ako si to myslela?ja kupujem malemu tekute colostrum, nema ziaden atop. exem,podotkem,boli sme v takom stave ,ze mam uznany na to rodicak. pije colostrum a je cisty,netrapi sa,nebudi sa,neskriabe sa. podla teba je co lepsie,nic take nedavat a riesit iba samostnu alergiu bez pripravkou? len ked je v zlom stave a maste nezaberaju ist radsej na hormonanu liecbu?? a nechat dieta na uplnej diete,co ked to neprechadza??

kuriatko33
9. okt 2013

@mimmka30 no ja to objednavam sama na seba,lebo je to lacnejsie,ale musela som sa registrovat 😒 mozes kupit aj od predajcov LR.za katalogove ceny,da sa kupit aj v lekarni,ale s tym skusenosti nemam ☹ tak neporadim,kapsule tak dobre nepomohli,my sme ich nevedeli jest,bolo to o nicom... ja osobne sa zarucujem iba za tekute

mimmka30
9. okt 2013

@kuriatko33 ok dakujem..opytam sa v lekarni..aj ja bysom radsej tekute..

luthien.k
9. okt 2013

@kuriatko33 podávat colostrum není řešení příčiny ekzému - je mnoho dalších opatření, která se dají udělat před jeho podáním.

luthien.k
9. okt 2013

@kuriatko33 jinak si tedy troufám říct, že s řešením AE u dětí mám už hodně zkušeností, tak vím, o čem mluvím 😉 Někdo má to štěstí, že má nějaký ten "drahý zázrak" pomůže, ale většina ho nemá a musí na to jít poněkud systematičtěji a komplexněji.

@kykule, možná na vyřazení nebude už nic, jenom prostě zvolit správnou kosmetickou péči a případně pořešit tu infekci. Čím déle je kůže ve špatném stavu, tím je větší pravděpodobnost, že se tam nějaká usadila a bez cílené léčby proti ní se to obvykle samo nezlepší ani s dobrou dietou.

kuriatko33
9. okt 2013

@luthien.k bohuzial to co sme robili pred tym,nam nepomohlo ☹ ked,tak na chvilu,a ked bol chory tak sme boli v katastrofalnom stave 😒

luthien.k
9. okt 2013

@kuriatko33 já bych prostě místo kravského kolostra zvolila jiný postup na podporu činnosti vlastní imunity, jak jsem už psala. Jinak hodně maminek mi nejdřív tvrdí - my jsme už zkusili "úplně všechno a nic nezabralo", jenže já pak zjistím, že dietu drželi špatně, že mazali špatně a že nemají i přes veškerou snahu vychytaných spoustu věcí... 😅

kuriatko33
9. okt 2013

@luthien.k ked mas take skusenosti,trosku od tejto samotnej liecby. Zacinam si davat do spojitosti u deti s atopickym exemom sklon ku laringitidam,mi sme zacali s atop. exemom min. rok,maly ma teraz 3 roky a v zime mal prvy krat aj laringitidu 😠 😠 dokonca nasej koznej syn ako exematik musel cele detstvo stravit v sanatorium,namiesto skolky,kedze maval opakujuce laringitidy,tak mam strach co bude tuto zimu 😝 hadam ked neni exem nebude ani laringitida

luthien.k
9. okt 2013

@kuriatko33 ekzém je spíš spojený s astmatem ("reaktivními průduškami"), protože astma souvií s neadekvátní reakcí imunity na nějaký podnět, podobně jako je to u AE, kde jde také do značné míry o problém neadekvátní reakce imunity na nějaký podnět. Čili z malých ekzematiků mohou vyrůst astmatici. Spojitost AE - laryngitida - tu jsem zatím ani v odborné literatuře, ani v praxi v nějaké zvýšené míře, nezaznamenala. Nicméně pokud není imunita v pořádku, může tam být sklon k jakýmkoli infekčním onemocněním, včetně laryngitidy...

katcok
11. okt 2013

@kaselka tie pomleté ľanové semienka sú už karcinogénne. Ľanové semeno sa po zomletí má zjesť do 15 minút. Takže radšej kupujte celé semienka, doma ich pomeľte 😉

kaselka
11. okt 2013

@katcok A táto informácia je z akého zdroja? Ďakujem

luthien.k
12. okt 2013

@kaselka je to údajně kvůli jejich oxidaci. Já pomleté uchovávám - v lednici. Jinak jsem na to také narazila zrovna teď nedávno, zdroj je dr. Budwigová, několikrát nominovaná na Nobelovu cenu...

demo
12. okt 2013

najlepsie je pomliet si ich tesne pred konzumaciou. pouzivam na to kavovy mlyncek. meliem nim aj mak a slnecnicove semienka. je super 🙂
http://www.sandi.cz/bila-technika/concept-km-50...

katcok
12. okt 2013

@kaselka Dr. Johanna Budwig. To bola svetovo známa odborníčka na tuky a oleje

katcok
12. okt 2013

@demo musím s tebou súhlasiť to je najistejšie. Ináč keď pomleté ľanové semeno zoxiduje, tak sa stáva rakovinotvorné.

demo
12. okt 2013

@katcok mne bohuzial uz dva krat v priebehu par dni zoxidoval aj lanovy olej. pritom bol cerstvo vylisovany,po ochutnani dobry, a po par dnoch zhorkol. mala som ho v chladnicke, ale vo dverach. vadi ze vo dverach?

kaselka
12. okt 2013

@luthien.k
@katcok hm, takže je asi hlúposť kupovať pomleté napr. z DM-ky a myslieť si, že keď ich pridávam do stravy tak robím pre moju rodinu niečo prospešné.... No paráda, tak si idem asi kúpiť ten mlynček. Ď. za novú informáciu 😉

katcok
13. okt 2013

@demo naozaj po otvorení ho je nutné zjesť do 14 dní a musí byť v chladničke. Ja som ho mala aj vo dverách, je tam taká istá teplota ako v chladničke a tých pár otvorení, to prežije 😉 Ináč ľanový olej sa dá nahradiť tzv. extra ľanovým olejom to je olej zo semien Cameliny sativy a ten je stabilný lebo obsahuje okrem omega 3 aj veľa vitamínu E a ten ho stabilizuje. Ja osobne jem teraz ten.