Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

junovka
6. feb 2008

sorry, nevsimlA SOM SI 😅 😔

junovka
6. feb 2008

mISCHELL, jednoznacne na 6 mesiacov zacat prikrmovat.Moja Timeika tiez mala take priznaky ako tvoje dieta, a predsa to bol atopak.Dnes bola kamoska u mna, ktora ma syna atopika a prikrmovat zacina az teraz na 6 mesiacov 😉

mischell7
6. feb 2008

Ahoj junovka ďakujem za odpoveď...Čím viac otom čítam tým viac som nepokojná ako to dieťa bude žiť,keď skoro nič nemože...Ako to znáša tvoja timeika?

junovka
6. feb 2008

z atopiku sme presli do alergie na sen.nadchu, roztoce, krav.mlieko.Od 4 rokoch sa jej atopik zmiernil, nakolko sme boli pri mori, na 5 rokov jej vybrali nos.mandlu a ekzem sa stratil.Aj alergia sa minimalizovala.Dokina na koznom a alergologii vravela, ze dieta z toho moze vyrast.Klop-klop, asi je to pravda.Je aj pravda to, ze od narodenia nepouzivame mydlo, ale olej Balneum a stale po kupeli premastujeme pokozku.Kupem ju raz za 3 dni 😉
Musis verit Mischell, ze bude dobre.Celych 5 apol roka som preplakala,lebo som si tiez nevedela predstavit ako bude dalej s tym zit...ale vidim, ze sme na dobrej ceste.Kedykolvek sa mozes ma pytat ohladom atopiku, ak ti nebude daco jasne.Ak budem vediet, tak poradim 😉

lusil2005
6. feb 2008

inac to more odporucaju vsetci - doktori, nedoktori, homeopati, alergologovia, kozni, mamicky... tak uvidime. skusim to hned v juni

ajuskamimi
6. feb 2008

MISCHELL treba zacat s mrkvickou. Na stvrty den po zavedeni mrkvy k nej pridaj zemiak. O dalsie styri dni mozes brokolicu, potom kalerab, karfiol, cuketu a podobne. Treba mat ale na vsetko ten odstup, aby si vedela urcit alergiu, ak nahodou sa ti na nieco vyhadze 😉 my mame tiez atopak, tiez nam to zacalo suchou pokozkou a lisajom na licku a asi mesiac na to, uz to mal aj na vsetkych zhyboch a najhorsi je na tom krk ☹ ja ale verim v to, ze sa z toho dostaneme. Aj kozna nam povedala, ze uz o pol roka to nemusi mat vobec. Mam mu davat, ak je to v mojich moznostiach iba potraviny vypestovane v strednej europe. Prat v Lovele, pouzivat na kupanie pripravky pre ekzemistov /neobsahuju mydlo a tym padom nevysusuju pokozku/. Obliekat bavlnene veci a skor svetlejsich farieb ako tmavsich.

jabber
7. feb 2008

mischell7 - my jsme začínali samotnou mrkví, pak mrkev s bramborou, teď máme mrkev s rýží, kaši jí dávám nemléčnou rýžovou. Jestli budeš dávat kaši, dej nemléčnou rozdělanou v mlíce na jaké jste zvyklí, rozhodně bych pro začátek nekupovala žádnou mléčnou. Nám dr řekla, že máme začít zeleninou. A nechávejte si odstupy, jak už píše ajuskamimi. Jinak na Lovelu mě dr upozorňovala taky, že to z ní může mít, že prý má dost dětí na Lovelu alergických, to bylo jedna z prvních věcí, že jsem vyhodila Lovelu a používám mýdlovou Hanku.

jabber
7. feb 2008

ajuskamimi - to je stejně zajímavé s těmi věcmi světlejšími, to jsem ještě neslyšela, neřekla ti dr, jak to souvisí?

jabber
7. feb 2008

wali - to je super, snad vydržíte! 😉
Nevíte někdo, kdy se tak začíná přidávat maso? My výživu kupujeme a těch čistě zeleninových zas tolik není, tak přemýšlím, kdy vlastně najet taky na ty masíčkový?

junovka
7. feb 2008

ja som maso zacala davat na 7 mes.,ale ked mas babo atopika, tak na 8 mesiaciov 😉

l.i.l.a.
7. feb 2008

ahoj, máme tiež kožné problémy, ale zatiaľ to nediagnostikovali ako atop. ekzém. chcem sa opýtať, aké mydielko používate na kúpanie?

jabber
7. feb 2008

junovka - díky 🙂

lila - žádné 😉

mischell7
7. feb 2008

Ahojte maminky veľmi pekne Vám ďakujem za rady...Ste zlaté...Vidím že všetko je individuálne podľa dieťaťa...
My sami musíme postupne zistiť čo može a čo nie...

l.i.l.a.
7. feb 2008

ja umývam vo vode s troškou repíku, ale už by som ho schuťou namydlila. 😎
inak ja len plne dojčím, takže tie problémy s pleťou vnímam ako veľkú nespravodlivosť 😠

junovka
7. feb 2008

ziadne!!!Pri Timeike od narodenia nevieme co je mydlo 😒 ☹

Inak, baby, ak vam mozem odporucat, nekupte svoje ratolesti kadzy den, len tym robite zle!Staci kazde 2-3 den 😎 😉

l.i.l.a.
7. feb 2008

júnovka, ja tiež každý druhý deň

junovka
7. feb 2008

Lila, ktore dietatko ti ma atopik?Ostatne nemali?

l.i.l.a.
7. feb 2008

syn, ale ešte nevraveli s určitosťou, že je to atopický.

l.i.l.a.
7. feb 2008

má celkovo suchú kožu a vysypané líčka. raz to zmizne, potom sa to objaví. povylučovala som alergény z mojej stravy, ale sme na to ešte nedošli, čo mu vadí a zdá sa mi, že ani nedôjdeme.

junovka
7. feb 2008

presne tak , ako pises Lila 😒 Aj Timeika to mala od narodenia s tou tvarickou ☹ Potom z tvaricky jej to zmizlo a preslo na nozky a rucky.Inak, najlepsie to mala od aprila do septembra-skoro nic, ale potom 😝 😕 😕 ☹ hrozne 😢 ...no, zas az hrozne, nie, ale bolo 😕

l.i.l.a.
7. feb 2008

ešte stále dúfam, že to je niečo iné, že mu vadí len niečo s čím prichádza do kontaktu z vonku.... 😔

jabber
7. feb 2008

Taky mám pocit, že se nedá přijít na co to je, taky proto, že se vždycky odehraje několik věcí naráz 😒 . Teď všechno co člověk sní se do mlíka dostane různě rychle......... 😖 . Já teď každopádně přecházím na ekologické prací prostředky, bez jakýchkoli chemikálií, protože i v té mýdlové Hance jsou nějaké optické zjasňovače nebo kýho výra. Je mi divné, že to má malá jen na krku a na tvářích - prostě tam, kde není oblečená, přijde mi, že to musí mít z něčeho zvenčí. Napadlo mě taky, že sice její věci peru v Hance, ale všechny naše ostatní v normálních chemických sajrajtech a s našimi věcmi samozřejmě přijde do styku - např. trička nebo povlečení u mě v posteli.

junovka
7. feb 2008

jabber, a kedy sa to najviac zhorsuje?Aj teraz?Moze to byt aj alergia na chlad...

jabber
7. feb 2008

lila - no právě, že to z jídla ani být nemusí, může to být cokoli 😒 - může to být voda ve které koupeš, zvíře doma...

kachne23
7. feb 2008

tak to vypadá, že nám prospěla změna stravy - přestala jsem pít mlíko a jíst čokoládu. No a mažem modrou indulonou a doocela to de 🙂

je fakt, že se těžko hledá, co to valstně způsobuje, pořád přemejšlim, co jim, občas se ale stejně zapomenu. Jinak perem v ecoveru, tak to by snad mělo bejt pro malýho ok..

jabber
7. feb 2008

junovka - naprosto různě, ale spíš v teple, když jsme venku na procházce, tak je čistá. Objevilo se jí to nějak začátkem října. Ale když se zpětně dívám na fotky z porodnice, tak už tam nějaké fleky měla 😖 . Máme teď homeopatické léky, takže se to střídavě lepší a horší. Těma eko práškama nic nezkazím

junovka
7. feb 2008

mne to bolo vysvetlene tak, ze pokial mame doma alergika, teda manzel, tak prve prejavy su atop.ekzem, co bol pripad u Timeiky, atopak zmizol a mali sme problem s nos.dutinami koli alergii.Musim poklopat/klop-klop/Nelinka sa zatial drzi 😒 😉

jabber
7. feb 2008

kachne23 - o něm právě uvažuju, je dobrý? Vypere ti všechno? Ještě jsou nějaké další a ani podle ceny se nedá nic odvodit, stojí plus mínus stejně

jabber
7. feb 2008

junovka - no to si právě taky myslím - že u miminek se jakákoli alergie projeví tím ekzémem, protože mimča nemají sennou rýmu nebo astma nebo něco jiného. Každopádně ta homeopatie by jí toho měla zbavit ať už je to cokoli, tak uvidíme

junovka
7. feb 2008

JABBER, A TO TI PREDPISALA LEKARKA HOMEOPATIKA?Bola si na alergo s diettkom?