Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

l3nka
17. mar 2009

nie neboli myslela som, že sú to novorodenecké škvrny a z zmiznú do roka no teraz už pochybujem neviem či ju to svrbí, alebo nie...

roana
17. mar 2009

No jo, takhle malý mimi se ještě moc nedrbe, co? Ale možná tam ukazuje nebo tak něco, říká se, že dospělý řekne, kde ho bolí nebo švědí a malý děti tam dávaj ručičky....

jabber
17. mar 2009

l3nka - a spinká klidně? A co přes den, nešermuje nějak rukama? Jak píše roana, takhle malé děti se ještě neumí podrbat 😖 Moje dcera teda ekzém měla, ale nikdy jsem nepozorovala, že by jí to nějak zvlášť svědilo. A objevují se ty fleky postupně ještě jinde? Protože ekzém se rozlejzá... 🙄

l3nka
17. mar 2009

jabber spí kľudne aj cez deň je kľudná až veľmi 🙂 nerozširuje sa jej to má to stále to isté 2 fľaky jeden zozadu na krku a jeden v hlavičke viac nič... ručičkami síce šermuje, ale to asi tak ako každé mimino...

jabber
17. mar 2009

l3nka - to se mi jako AE nezdá 😉 ale kdo ví... 😖 co na to říkala doktorka? AE by měla poznat

l3nka
17. mar 2009

boli sme zatiaľ iba raz na poradni a to bola taká rýchlovka tak som nato zabudla, ale budúci týždeň ideme tak sa spýtam...

gedgitka.a
17. mar 2009

jabber: ahojky tak mi jsme měli 2 týdny Calcareu 9ch nic moc se nedělo trochu se to jen zlepšilo, pak dostal jednorázově Calcareu 30ch za 5 dní děs a druhej den to začlo ustupovat, apk byl asi 3 týdny skoro čistej jen se stále drbal a teď je zase osypanej a má víc flíčků po tělíčku než kdy měl ve čt dostal jiný homeopatika a nic moc se neděje drbe se stále hrozně moc fleky má taky, ale do toho nám vylezl včera první zoubek, tak ten náš homeopat říkal, jestli mu raší zoubky, že je to od toho, no nevím jak jsem byla vpoho, tak teď jsem zase ko ☹

jak to bylo u tebe psala si, že taky jak na houpačce, ale co lék dostala jen Calcareu nebo pak taky něco jiného 😨

roana
17. mar 2009

že vám do toho vstupuju, nám dala na ekzém Apis 15CH, vůbec se pak nedrbala ...

gedgitka.a
17. mar 2009

roana: ahojky no mi dostali i nějaká homeopatika proti drbání, ale ty našemu malému vůbec nezabrali myslím, že to má v názvu dolichos nebo tak zkusím se ho na ten Apis zeptat díky 😉 pokud to nebyl tedy lék přímo na exém podle tipu Tvýho mrňouska a byl vyloženě na drbání 😨

roana
17. mar 2009

No nevim, Apis je na štipnutí a vyrážku a myslim, že nema žádnej psychologickej profil... 😀 Tím myslím, že je pro kohokoliv...

nency
17. mar 2009

Nečetla jsem celou diskuzi, tak nevím jestli to tu už někdo nepsal, ale vzpomínám si, že moje první dcera
měla také atop. ekzém a naše mudra nám poradila koupat v odvaru z ovesných vloček. Uvařila jsem v hrnci
ovesné vločky a pak přes cedník slila vodu do vaničky a přidala jsem ještě normální vodu. Takže se koupala
v takovém slizu. 😀 Musím říct, že nám to po několika koupáních pomohlo a hlavně už se jí to nevrátilo.

roana
17. mar 2009

No jo, to je fakt, v ovesných vločkách naši malou taky koupem, ještě se přidá lžíce octa proti svědění, na dva dny to opravdu pomáhá...

gedgitka.a
17. mar 2009

roana: aha, tak já se na ten apis 15ch zeptám v lékárně máme tam fajn lékárnici, která použýívá pro svý dětičky taky homeopatii dík 😉

jabber
18. mar 2009

gedgitka - to bude od zubů 😉
My jsme měli vždycky několik léků najednou, ale nejlíp reagovala na Graphites. Nejdřív byl 30ch a na doražení dostala 200ch 🙂

roana
18. mar 2009

Jo, to je možný, že to je od zubů, mojí kamarádce se malá osipala celá a bylo to jen od zubů, jinou příčinu jsme nenašly...

gedgitka.a
18. mar 2009

no nějak mi neseděli ty druhý homeopatika co mu teď dal nevím, říkal, že vše vychází z psychiky a já si připadala jakoby říkal, že svý mimčo týrám nebo nějak trápím a on hned, že se nemám obviňovat, že jsou maminky s miminky propojené od početí a stačilo, že jsem se v těhulství třeba lekla nebo tak a to jsem se teda lekla 5 týdnů před porodem jsme bourali naštěstí ne vážně, ale na leknutí a strach o malého to stačilo, tak nevím prý z jídla nebo nějakého krému či pracího prášku je ta kojenecká forma míň ovlivněná než psychikou zní to fakt děsně, ale říkal že jestli mu lezou zoubky bude to 100% zhoršení kvůli nim, tak uvidíme co se bude dít dál snad je dobrej a malého s toho dostane 😒

roana
19. mar 2009

gedgitka.a - tak držíme palce, někdy se holt napoprvé ty homeo netrefí, a navíc, pokud je to psychický (jako všechny choroby), i když u miminek homeo zabíraj rychle, tak to bude dýl trvat a ještě se při tom budou objevovat i jiný symptomy, tím se nenech odradit....

martina46
21. mar 2009

ahojte 🙂
myslite, ze by som mohla natriet malej holtov krem na licko? bojim sa, aby sa jej to nedostalo do pusy.

laaala
21. mar 2009

ahoj,
martino, s holtkou se nesmí na sluníčko, tak pozor na to ... v letáku jsem to nenašla, ale říkala mi to doktorka
ale jestli je "poživatelná" to nevím 😕

makulinka
22. mar 2009

martina46- malá jí měla hlavně na obličej, tak se neboj i když nám vůůůůbec nepomohla 😠 😖 ☹ , tak ať jste na tom lépe 😵

martina46
22. mar 2009

Ďakujem vám za odpovede 🙂 ja som aj trochu zabudla, že som tu písala príspevok 😅
Na to slniečko dáme teda pozor, skúsim tváričku. Ja vlastne neviem, čo to tam má, vyzerá to skôr ako nejaký lyšaj, dávala som jej na to doteraz iba detský krém na tvár, už to nie je aspoň červené. Ale možno to má iba z vody, lebo pije iba z lyžičky, takže počas dňa dosť často býva mokrá na tváričke, tak žeby voda...?
Ale na nožičkách má asi ekzém a tam holtov pomohol, preto mi to napadlo, že skúsim aj na tvár.

jindri
25. mar 2009

Ahoj, prosím, poradíte čím je podle vás nejvhodnější mazat suchou pokožku? Malá nemá přímo atop. ekzém, ale prodělala ekzémek na ouškách a osypané tvářičky měla asi 3 neděle. To vše je teď dobré (mažeme Linolou, přestala jsem jíst alerg.potraviny).
Ale na stehýnkách ze zadu má jakoby zhrublou kůži s lehkou krupičkou, dále má suchou kůži okolo podpaží (přímo v podpaží někdy zase červené) a suché skoro všechny ohyby ručiček a nožiček. Nevím, čím to mazat. Líbí se mi kosmetika A-derma, ale nevím co vybrat.
Indulonu nechci, já vím, že si jí chválíte, ale mě se zdá jako sajrat 😅 pardón.
Děkuji, J.

nadad
25. mar 2009

ahoj jindri- reaguji na tvůj dotaz.. měla jsem taky s malým problém kolem jeho 3 měsíce- sušší nožičky, taková bledá krupička a trošku tvářičky, začala jsem používat Biodermu- PO Zinc- na vyditelněji podrážděná místečka a pak Biodermu PP krém a nožičky už má v pořádku- krásně hladký, ze začátku jsem promazávala několikrát denně a teď už pouze jednou na udržení tím PP krémem. Na trvářičkách u pusinky s tím občas bojuji- taky zabíral PO zinc, ale teď zkouším 3 den Cutishelp mimi ekzém a vypadá to, že se to ztrácí.
Od A- dermy jsem zkusila a-derma dermalibour krém, ale více nám vyhovuje bioderma.

nadad
25. mar 2009

jindri- nic proti induloně, ale mě taky nevyhovuje, nevoní mi 😒

jabber
25. mar 2009

nadad - no jde spíš o to, jestli by vyhovovala prckovi na ekzém 😉 Mně třeba zas vůbec nevyhovoval ten ekzém co dcera měla 🙂

jindri - nám ještě homeopatka tehdy doporučovala Leniens 🙂 ale Indulona byla nedostižná 😀

roana
25. mar 2009

My máme A-dermu i Robátko a oboje super. Excipial je taky dobrej.

jindri
25. mar 2009

nadad: díky, koukala jsem na stránky Biodermy, mají to hezky členité a popsané. Asi do ní půjdu 😉
Biodermu ti doporučila dr? To máme podobné problémy, byla jsi s tím u kožní či alergologa? A ten krém PP se může používat dlouhodobě?
... mě indulona voní 😀

jabber: mě se pořád indulona nezdá. Je levná, tak to na mě dělá dojem, že je i z nekvalitních surovin a ne moc vhodná na dětskou pokožku. Je mi jasné, že ne vše, co je drahé, je dobré, ale mám zábrany mazat malou něčím tak obyčejným jako je indulona 😅 ... ale i kdybych tím mazala, předpokládám, že je jen na suchou pokožku, ne na krupičku či začervenání kůže 😕 Díky.

roana: prosím, který konkrétní přípravek používáš a na jaké příznaky kůže? Díky.

jindri
25. mar 2009
roana
25. mar 2009

jindri - nenech se zmást cenou indulony, je tak levná, protože tam je minimum přísad, což je pro pokožku (obzvláště podrážděnou nebo ekzematickou) nejlepší. Dám přednost tomu namazat mimi slunečnicovým olejem na pečení (100%) než nějakou Niveou Baby, ale to jen můj názor.

Naše malá má ekzém, takže když je "dobrá", mažu ji ráno Robátkem od Cannadermu - ošetřující krém, nebo mastičkou od kožní (směs zinkové masti a síry a ještě něčeho), večer olivovým olejem z lékárny nebo tím,co ráno.
Pokud je osipaná a drbe se, mažu ji Robátkem - zklidňující krém, Halicarem a mastičkou od kožní (3x denně).

nadad
25. mar 2009

jabber - myslím, že tohle je téma o dětech, tak by ti mohlo dojít, že mi indulona nevyhovuje ve vztahu k dítěti 😉 sama bych si ji na sebe nedala a malýmu jsem to zkusila, ale nemělo to žádný efekt a ještě voní jak krém pro starou bábu 🙂