Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

tomba
9. jún 2012

dobrý deň, dcérka 3 roky - atop.ekzém - boli nám lekárkou odporúčané kúpele Smrdáky...prosím o radu/mamičky, ktoré ste tam boli/, ako to tam funguje, koľko cca sa dopláca, a koľko cca od podania žiadosti ste boli na pobyte...ďakujem

luccii
9. jún 2012

ahojky, poradte prosim v cem perete detem s AE... diky (co treba sliz? ten by nemusel vadit, ne? dvojite machani je samozrejmosti)

ladida.l
9. jún 2012

@luccii Já teď aktuálně peru v tekutém gelu Frog nebo v Persilu sensitive. Ještě jsme zkoušela Lovelu, ale ta mi přijde strašně navoněná a nepere. Sliz mě nějak nebaví dělat a navíc jsme po něm měla všechno prádlo zašedlé.

luccii
9. jún 2012

@ladida.l diky; ja cetla, ze praci prostredek by mel byt hypoal.
ted mame taky persil sensitive, ale pres 2 roky jsem prala ve slizu (ale 1. syn nema AE) - chce to pridavat prekarbonat sodny, zkousela jsi to? ale jistemu zasednuti jsem stejne nezabranila...

katyxq
9. jún 2012

@luccii Já používám Sodasan color sensitive (úplně bez parfemace).

xmalij
9. jún 2012

@luccii jadrove mydlo, sliz nedelam, primo strouham+soda+ocet, ... zasednuti resp. zaprani vidim jen na overalkach z proalergiky, taky tak divne jinak jsou citit, ale nevadi mi to. Ostatni veci vc. bile barvu nemeni, peru v tom i nase dospelacky a jsem spokojena.

martinka1981
9. jún 2012

@luccii ja som pravala v Persile sensitiv,ked mala malá exem dosť zly prešla som radšej na jadrove mydlo+soda+ocot ako piše @xmalij . Momentalne použivam Dedra sensitiv aloe vera gel + PH Neutral a samozrejme 2x placham 😉

xmalij
9. jún 2012

@martinka1981 ahoooj Marti, tak uz ti konecne taky snad odepisu, uz jsme docestovaly 😉. pa
Tady je videt ta Kati skola..😀, taky jsme prechazeli puvodne z Lovela na Persil sens. a pak az to mydlo.

martinka1981
9. jún 2012

@xmalij v pohode,nemala som ti ja napisať nahodou?? 😝 😀
tiež toho času moc neni 😝 a priznam sa že ked neodpišem hned tak aj zabudnem 😖

xmalij
9. jún 2012

@martinka1981 nene, ja nebo vlastne nevim..zkratka jak pises, jak to odlozim na potom, tak to rychle pak utika 😎

martinka1981
9. jún 2012

@xmalij 😉 však vieme ako to je. Mame milion inych starosti.
Naša Viki papka vo velkom jahody 😀 zatial nič nema,klopem na drevo. Dnes ako sme boli vonku tak len chodila za mnou a musela som jej trhať a šup do pusy take neumyte 😀 však su BIO -EKO a neviem čo 😀 ale jasne že som ich pozrela či niesu od blata a tak 😎

katusskaa
9. jún 2012

ahojte, chcela by soms a poradit, syn ma 6 rokov, po dlhom obdobi, skoro 3roky, nam exem na jar znova vykukol - cely chrbat a krk. riesili sme to kadecim ale stale sa to sirilo, dostali sme locoid. zabral hned, exem sa stiahol. dostali sme takuto radu od dr - natierat atodermom PP, robi nam dobre a akonahle vykukne nove lozisko, potriet locoidom. nie som tym nadsena, preto sa pytam na nazor. ked natieram sudocremom, exemik sa nezastavi, siri sa. nam to velmi zhorsuje zapotenie sa, akonahle je vonku horuco, viem ze bude problem. je toto standardny postup aj u vasich lekarov? ved ked ten locoid budem davat pravidelne, nevyrobim este vacsi problem? vdaka za rady a za nazory.

luccii
10. jún 2012

@katyxq diky
@xmalij a jak dlouho v tom peres? ono to bile pradlo sedne pomalu, ale jiste, jak jsem zjistila, kalhotky uz bile po temer 2,5 rokach prani ve slizu bile nemam
@martinka1981 diky, my ted mame AE pod kontrolou (tuk tuk), tak peru v persil sensitive, ale zase se chystam vyrobit sliz, mam tu na nej vse a v persilu sensitive peru ted jen z pohodlnosti, nechtelo se mi vyrabet sliz (ono teda i financne je to nekde jinde)

jeste by me zajimalo, po jake dobe pouzivani kremu zjistim, zda nam sedi (staci tyden?)

martinka1981
10. jún 2012

@luccii ked mate AE pod kontrolou tak si myslim že ten Persil je potom ok 😉

či vam krem sedi zistiš hned po teste,ak prejde testom tak by mal byť ok.Nam zatial celkom dobre robil Eucerin a teraz mam už druhe balenie A derma Exomega. Predtym sme mali Biodermu ale ked sa exem rozjel naplno tak zrazu malej nesedel a vyslovene po nom bola cela červena chuda moje.A ešte sme mali super kys.mliečnu od kožnej,taku hydratačnu ,nie mastnu so syndermanom 😉

xmalij
10. jún 2012

@martinka1981 ano, u nas velky zlepseni, tukam stokrat 😀 a pritom na nas nezbyde jedina jahoda. To me fakt bavi, i nase jahody jdou z ruky resp. ze zahonu rovnou do pusy, protoze jednou jsem to zkusila, ze je odnesu umyt a tak slzave udoli jsem dlouho nevidela 🙂. Papkame i maliny, merunky a dobry, loni uz to jedla, tak snad to tak zustane.

martinka1981
10. jún 2012

@xmalij 😀 😀 tak niesom sama šialena matka 😀 😎
Viki už papa všetko až na vajce,to sa snažim jej nedavať ale niekedy sa tomu nevyhnem 😖 ale mala by som,nech z toho vyrastie 😕

xmalij
10. jún 2012

@luccii pravda jen pul roku, ale u detskyho obleceni to beru, ze ikdyby melo zesednout, tak do ty doby z nej vyroste,proste spotrebni zbozi. Ale vim, ze neco na beleni je a splnuje nase zasady, myslim, ze @luthien jednou o tom psala.

martinka1981
10. jún 2012

@xmalij
@luccii je to Puer,vynikajuca vec 😉

luthien.k
10. jún 2012

Děvčata, omlouvám se, nestíhám, Tobík měl narozeniny, pořád nějaký program. Možná něco zítra ráno, ale jinak jsme kvůli nějaké opravě celý den zítra bez proudu (a netu).

xmalij
10. jún 2012

@luthien.k jee, vsechno nejlepsi skoroskolackovi 😉!

martinka1981
10. jún 2012

@luthien.k pripajame sa 😉 všetko naj naj,hlavne vela peknych dni bez AE 😎

katyxq
10. jún 2012

@luthien.k Jé, tak všecko nejlepší Tobíkovi, ať ho co nejmíň trápí alergie 😉.

luthien.k
11. jún 2012

@katyxq
@martinka1981
@xmalij

Děkujeme za přání. Tobík se nám "odvděčil" tím, že byl celý víkend jak z divokých vajec - ještě víc, jak normálně - tak jsme si to teda užili 😀

luthien.k
11. jún 2012

@katyxq já bych také myslela spíš na tu Thajskou kuchyni... 😉

@michamicha, prostě smixuju, co mi přijde pod ruku - játra (králičí, krůtí) restovaná s cibulkou, vařené maso, vařenou zeleninu (nejchutnější je asi s brokolicí nebo květákem), když je moc husté, přidám trochu zdravého (panenského, nerafinovaného) oleje...

@martinka1981, radíš perfektně 🙂

luthien.k
11. jún 2012

@lelask na pudink je nejlepší čistý kukuřičný škrob, ale pokud máte zjištěno, že nevadí například vanilka, tak jsem pro ty varianty s opravdovou vanilkou (ze zdravé výživy, v DMku tuším také mají), ne tou syntetickou. Ale to není z pohledu alergií, ale zdravého životního stylu, jinak to vyjde zřejmě nastejno.

luthien.k
11. jún 2012

@viktorkaja je to jedno, je to totiž to samé, pokud vím, tak výrobce změnil název a někde mohou mít ještě staré zásoby...

luthien.k
11. jún 2012

@xmalij není bistro jako bistro, třeba v Liberci dělají v nově otevřeném "bistru" vynikajísí sushi (ač je to taková ta vývařovna v OC, ale dělají ho vždy čerstvé přímo pro zákazníka) - mají i ve variantě s avokádem, okurkou - bez sójovky při HA dietě je možné si dopřát 🙂

lelask
11. jún 2012

@martinka1981 ahoj, kde prosim ta dostat Puer u nas na SK?

Ach jo baby ja by som sa potrebovala asi odstahovat niekde prec od mojich blizkych, nemam ziadnu podporu v tom co robim 😨 Stale pocuvam len hlasky typu, ze kedy uz zacneme jest normalne (psenicu a mlieko), ked nahodou poviem nieco, ako ci vedeli ze este aj v bujon obsahuje psenicu a mlieko, tak sa mi hned dostane, ze vsetko moc sledujem, ze to nesmiem, a ze nech jej vsetko zaradim naspat, ze sa trapime, a ze nech prestanem kojit aby som sa mohla aspon ja najest ( a nechat v tom moje milovane dietatko same?? 😢 ), pred malou hovoria, ved daj jej to ci ono a ona potom chudatko 😢 , a ze ti, co sa zdravo stravuju nie su normalni atd. atd., jdine moja mama teda uznava zdravsiu stravu a chape ma (... uz, donedavna som aj od nej pocuvala, ze mam prestat kojit). Je to des, vraj vela citam, ze ako im bolo dobre ked nic nevedeli, a ze v podstate zato mozem ja, ze ma exem, lebo som dbala na ciste ruky, ked bola miminko a nepchala ju cokoladou a sladkostami a parkami atd hned od malicka. Vsade sa mi dostava len kritika ( muzova rodina, ale ani on si ma nezastane ☹ , neviem co by robili kedbyze sa rozhodnem , ze budeme vegetariani alebo vegani 😕
Sorry ale potrebovala som aby sa mi ulavilo.

lelask
11. jún 2012

@luthien.k jej akurat sa na sushi chystam, ako ho prosim ta robis? Zrolujem ryzu s lososom? 😀
No ona ten puding stejne nechcela 😒

martinka1981
11. jún 2012

@lelask ja som nahodou objavila jeden obchod so zdravou vyživou ako chodim pre malu do školky a tam to mali,dosť som sa potešila lebo tiež som nevedela nikde zohnať.A teda poviem ti odkedy ho mam každy den namačam znečistene veci a skoro všetko to pusti 😉 jahody uplne v pohode. Predvčerom drahy natrel deťom pieskovisko neakym olejom na drevo,nepytaj sa ako vyzerali deťom teplaky 😝 a čuduj sa svete pekne to pustil Puer a ešte potom dorazilo žlčove mydlo 😉
takže kupila som tu www.levandula.sk alebo daj do vyhladavača puer odstranovač škvrn a to ti vyhodi kde ho maju 😉

S tou rodinou je to ťažke ☹ ☹ a hlavne ked to nikto nechape.Ja mam našťastie oporu v mužovi a s inou rodinou sa moc nestykam a ak aj,tak proste deťom dam jesť to čo ja uznam za vhodne a nie oni!
Teraz sme boli na dovolenke a stravovali sme sa u mojej tety. Hned ako sme prišli prvy den tak vytasila na stol tortu! Jasne že staršia ani jesť nechcela 😠 obed a napriek tomu že som jej hovorila že Viki nemože vajce tak nas čakali v polievke rezance-vaječne ☹ ! Takže ludia to ťažko chapu lebo oni take veci neriešili. Šli k lekarovi a čo povedal bolo a stale je sväte! Takže tak.
Ale nezufaj sme tu my,virualne priatelky a ked treba kludne sa vyžaluj 😉 podržime ,podporime. Robiš to pre svoju malu lasku a pre nikoho ineho.A to ti za to stoji. Držim palce 🙂