Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ladida.l
17. okt 2012

@luthien.k díky za radu. Není to očkování už dlouho? Před deseti dny?

luthien.k
17. okt 2012

@ladida.l věř mi, že není 🙂

cuckoo
17. okt 2012

Ahoj holky,tak jsem sem zabrouzdla a take mam co dodat,pro ten dobry smysl a nadeji!!! Strucne:
Mam dva kluky 2 a 5, kazdemu pomaha neco jineho.. Starsi mel AE od mala,ale nemel to tak hrozne,jen se mi obcas zacal loupat z kuze,ale mel mega supiny a do krve temer,jemu pomohla ADERMA a excipial.
Mladsi,ten na tom byl hrozne od narozeni,poskrabanou hlavu,rude tvare,popraskane ruce a co slo na tele skrabat,tak skrabal.Taky jsem zkusila vse mozne,ale aderma pomohla asi 1x,excipial ten nejmastnejsi a jine,to mu delalo akorat hur.Chvilku dobra vitaminova mast,vazelina z DM,infadolan. Do koupele mu olej take nedela dobre,ale najednou po nekolika mesicich jsem prisla na to,ze jak je rozskrabanej,tak ze to musim nejdriv vysusit a pak promastovat. Takze zinkovou mast,nebo hermanek do koupele nebo krem SKIN-CAP,ten je uzasnej a pak promazat druhy den Lipobasi- stridame.. Tyto 2 pomocnice nas udrzuji,kdyz je to potreba. Ale hlavne jsem zasla k lecitelce,zabyva se tim dlouho a potrebuje k tomu jen me a delame to na dalku,protoze prcek by tam asi 3h nevydrzel ze.. Cenu si nerika,proste obalkova metoda. Udelaly jsme tedy leceni na obnovu kuze,ze pry to bude trvat asi 1 mes,dostala jsem takove kulicky cukru,do toho ona dala pres ruce lecebnou energii a ja to pak zacla malemu davat dle pokynu. Neuveritelne,ale za mesic,byl kluk cistej! Nechapala jsem a nechapu! -jen mimo- delaly jsme jeste jine leceni na neco a nekoho jineho a taky to zabralo 🙂

Hodne stesti,
Verka..

23selena
18. okt 2012

@vrtulka81 ahoj, já měla docela štěstí, protože jsem paní potkala docela brzo a tak jsem na Terezce toho tolik nevyzkoušela. Jasné je, že krémů jsme vyzkoušeli spoustu. Až mi to někdy přišlo nesmyslné, doktorka nám předepsala dvě mastičky jednu světlou a jednu tmavou. Tmavou jsem měla potírat fleky a světlou kolem těch fleků. A určitě si umíš představit natírat 7 měsíční miminko, kterému se moc nechce ležet. Prostě trochu nadlidský výkon. Další krém byl od LA ROCHE za 400Kč a to jsem malou natřela a strašně mi zrudla a svědilo jí to víc než kdy jindy. Když jsem dala krém neteři, která má taky AE tak ho nemohla používat, protože po prvním natření jí strašně štípal. A to byl krém na doporučení lékařky. Jinak zda bys chtěla někdy tu aloe vyzkoušet tak ti dám kontakt na paní. Ona se tomu hodně věnuje a zajímá. Určitě ti ráda poradí. Jinak jí používá moje švagrová a to je jí 40 a taky má AE a moc si to pochvaluje. Jinak pomohla další utrápené paní díky aloe od lupenky. A hlavně co jsme se spolu bavili tak jsou to náhodná setkání na dovolené u moře, koupališti atd. AE začíná ve střevech a tam to chce trochu vyčistit. Je jasné, že se musí u každé té léčby vydržet, protože tom vše jde strašně pomalu. Ale já na aloe nedám dopustit. Když jsem kojila tak ty přípravky brala jen Terezka jak aloe, tak i colostrum. Já nic nebrala. Jídelníček byl jen samá zeleni, brambory, polévky bez vajec. Trochu masa, jogurty rýžové (ty jsem kupovala ve zdravé výživě) a tam měli i zeleninové paštiky. Mléko jsem používala udělané s rýžového prášku. Malá, žádný sunar nechtěla, ale já kojila 22 měsíců tak jsme rovnou přešli na pevnou stravu (knedlíky 😅) hi hi . ahoj

vrtulka81
18. okt 2012

@cuckoo ,Ahoj my máme to samé,ale pomalu po celém těle,jen pusa je horší,nejlép sou na tom ručky a záda.Jediné co se mi trochu osvědčilo,když se rozdrápe na puse,tak studený kapesník a trochu se to zatahne a nesvědí.Přes den se to dá zvládat,ale noci máme hrozné,ani nevím kdy sme se vyspali,akorát kdž dostala na pohotovosti injekce a tabletku,když měla reakci a opuchla,ale to byla oblbá že 😢 Tak dávám náděj alternativním věcem a "doufám"

vrtulka81
18. okt 2012

@23selena ,jojo,mám kamarádku která se zabývá LR,má totiž dosta problémů se zdravím a dítko má taky alergika.Tak čekám až nám mazání a sprej první pomoci přejde.Než dostala dcera AE,tak sem nevěděal co to je,jen sem to viděla jednou v televizi a zhrozila se,když nám dr řekla že ho máme,život vzhůru nohama. Malé dělal ze začátku dobře polysan v kombinaci se zinkovým olejem, ale jak začalo teplo,hrozně plakala a museli sme ji umýt,takže se přešlo taky na věci typo 400,- a více☹ Už sme vyzkoušeli kde co,tak doufám že aloe zabere,hlavně teď když ji má v rukou homeopat a prochází detoxem,vypadá hrozně a chce se mě brečet za ni ☹ Postupně budu přidávat fotečky jak se nám ten humus zhoršoval,tak se mrkněte,nezabralo ani moře

nasekuratko
18. okt 2012

holky, zkuste na promazavani krem Dexeryl-neni drahy a nam sedi lepe jak Eucerin nebo Bioderma apod. A pokud se deti skrabou, tak cistou vazelinu.

@vrtulka81 nam bohuzel aloe ani alveo nezabralo, naopak... ☹ Ale zabraly nam homeopatika. Jenze ta cast, kdy se maly cistil od kortikoidu byla najehorsi, brecela jsem vicemene nonstop a bylo to fakt peklo. Drzte se!!!!

cuckoo
18. okt 2012

Malej to mel taky temer vsude,ale opravdu verim,ze nam pomohla lecitelka. A ta resi i vicero veci a ja vim,ze nase deti to nemusi mit vrozene,ale take hodne zalezi na domaci atmosfere,mezilidskych vztazich apod.. My to pak nechtene prenasime na ty svoje milovane deti a trpime jeste vic. Takze me doporuceni je tady a je to lehke a bezbolestne!

cuckoo
18. okt 2012

@vrtulka81 Malej to mel taky temer vsude,ale opravdu verim,ze nam pomohla lecitelka. A ta resi i vicero veci a ja vim,ze nase deti to nemusi mit vrozene,ale take hodne zalezi na domaci atmosfere,mezilidskych vztazich apod.. My to pak nechtene prenasime na ty svoje milovane deti a trpime jeste vic. Takze me doporuceni je tady a je to lehke a bezbolestne!

vrtulka81
18. okt 2012

@cuckoo ,já doufám že nám taky pomůžou 🙂 Klasickou medicínu už nee,měli možnost se předvést téměř rok a výsledek jen kortikoidy,jediné pozitivum na tom bylo,že platila pojišťovna 😀 My k vuli malinké sme radši odložili druhé dítě,až uvidíme jestli jí pomůžeme.Před dalším mimi podstoupím cokoliv abych na něj přenesla co nejmíň svinstva.

vrtulka81
18. okt 2012

@ladida.l Hexa je svině,ta nám dala vždycky zabrat

kate001
18. okt 2012

@lenkamt
ahoj, citam tvoj prispevok az dnes, nemohla by si mi prosim ta poslat kontakt na tu homeopaticku ktora vam vyliecila exem??
dakujem

vrtulka81
18. okt 2012

Holky,nemáte některá odkaz na online kuchařku,nebo nějaké recepty bez vajec mléka pro malou?Já hledám na netu a velice nikde nic,buď jsou tam vejce nebo mléčné výrobky.A taky pora´dte kde a co kupujete vašim drobečkům co jsou alergičtí na BKM,vejce,soju...myslím náhražky jogurtu a tak,něco na svačinku

ladida.l
19. okt 2012

@vrtulka81 náš malý jí svačinám hodně přesnídávky, buď dělám domácí nebo kupuju ty větší skleničky od Alnatury. Někdy do nich přidávám nějakou obilninu - teď u nás nejvíc frčí kus kus a pufovaný amarant. Pak vařím puding, nejvíc mu chutná do ovesného mléka. Ke svačině dávám někdy i grahamový chlebíček a k tomu kousek napařené zeleniny.
Ale uvítám i další tipy na svačiny a snídaně. Dochází mi invence.

nika80
19. okt 2012

Ahojte, dcéra má atopický ekzém, ktorý sa jej už pomaly strácal, ale od soboty sa jej na nohách začali robiť také vodové pľuzgieriky. Neviete, čo by to mohlo byť?

zuzuzuzu7
19. okt 2012

@nika80 kiahne?...alebo impetigo-mozno sa pricucnul stafylokok!podla mna to ma suvis s infekciou...kde to mate , tam kde bol ekzem?

luthien.k
19. okt 2012

@nika80 určitě s tím k pediatrovi nebo na kožní.

nika80
19. okt 2012

@zuzuzuzu7 myslím si, že to nebudú kiahne ani impetigo. Aspoň podľa fotiek čo som pozerala, tak ona to má inakšie. A má to (klop klop) zatiaľ iba na priehlavkoch a členkoch. Teraz jej dávam na to obklady a natieram Protopicom. V pondelok budem volať na kožné, nech nás objedná. Máme tam ísť 2.11. ale dovtedy nebudem čakať.

vrtulka81
19. okt 2012

@ladida.l budu vypadat jako blbec,ale co pufonaný amrant 🙂 Někde sem to četla ve zdravé výživě,ale co si pod tím představit🙂 To ovesné mléko zní dobře,protože z neocaitu si nedovedu představit udělat puding.

martinka1981
19. okt 2012

@vrtulka81 mlieko nahradiš jednoducho obilnym 😉
ja teraz skušam piecť aj bez vajca a to tak že ho nahradim roztlačenym bananom .Robila som aj hrnčekovy kolač tak a bol super.obec tam vajce nechybalo 😉
daj do google ako nahradiť vajce a vyhodi ti to tipy.Skušala som myslim že praš.do pečiva+voda+ocot(nepamätam si presne) a fungovalo to ,aj s bananom to funguje. Takže pohoda 🙂

vrtulka81
19. okt 2012

@martinka1981 ,děkuji určitě vyzkouším a mrknu na to 😎

luthien.k
19. okt 2012

@martinka1981 Marti, pokud vám banán nevadí, tak OK, ale při eliminační dietě bych banán určitě nedávala a vejce nahradila raději lžící kukuřičného škrobu. @vrtulka81

nika80
19. okt 2012

@luthien.k viem, lebo sa to spomína v príbalovom letáku. Malej s ním natieram ekzém len raz denne, tak hádam jej to neuškodí 😒
Prečo ho potom lekári predpisujú, keď je taký škodlivý? Pri druhej návšteve u kožného sme dostali aj kortikoidovú masť, ale tú som použila včera prvý krát a asi aj posledný. Nechcem ju ňou natierať, vraj sa koža dosť oslabí.

vrtulka81
19. okt 2012

@nika80 my dostali taky protopic,ale když sem di přečetla jaké sou na to reakce a pročetla příbalový leták,tak sem ho ani neotevřela,myslím že nás musí pojišťovna milova,mít doma mast za 900,- 😉

vrtulka81
19. okt 2012

@luthien.k ,banán jí nedělá dobře,tak bych ho musela nahradit

luthien.k
19. okt 2012

@nika80 jednou denně je až až, pokud je to každý den. Raději bych sáhla po kortikoidu, kde aspoň víme bezpečně, co to umí, narozdíl od relativně krátce používaných imunomodulačních mastí.

lyongirl
19. okt 2012

Baby prosím vás, čo teraz dávate na imunitu? Imunoglukán som prestala dávať kvôli tej kyseline benzoovej, kúpila som Hliváčik, ale deti ho nechcú, lebo ich z neho napína a nechutí im, nasilu im ho dávať nechcem. No a teraz neviem, čo im dať, hlivu pomletú do jedla, to nie je dobrý nápad, lebo jedlo mi jedia v škôlke a okrem toho doma varené nechcú, neviem, či do vody, to asi by mi nepili, tak ma napadlo Hliváčik tabletky, nie je to síce to pravé, tabletky nemusíme kvôli prídavným látkam, ale asi lepšie, ako nič, hmmm, čo myslíš
@luthien.k ?

luthien.k
19. okt 2012

@lyongirl no, toť otázka. Ty bonbóny nevypadají tak zle: http://www.prozdravi.cz/hlivacek-mix-bonbonu.html

martinka1981
19. okt 2012

@luthien.k nevadi nam,ja som pisala že čim sa da nahradiť vajce,jasne že pokial banan neškodi 🙂 😉
viem že som našla x možnosti a bolo to fajn. Škrob mne osobne vadil v ceste,bolo dosť hutne ale s tym bananom je to akoby s vajcom,jemne a mäkkučke 😉