Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

meg_junova
14. feb 2013

@april171 podobne, nam sa to zacalo presne v 4tom mesiaci, kedy malemu vysiel prvy zub, odvtedy slintame a ekzemujem e

luthien.k
14. feb 2013

@meg_junova aha, takže 9 dní čistě na Neocate s jablkem a navíc vliv kortikoidů (kdy přesně byl naposledy ten Locoid?) - mně z toho vychází, že i kdyby Neocate měl nakrásně "zabrat", tak si malý ještě musí projít fází jakéhosi "čištění", kortikoidy mají nepříjemnou vlastnost, že potlačí zánět pod kůži a když se přestanou používat, tak se v naprosté většině případů vydere ekzém zpátky na povrch, a to i v případě, že byly odstraněny alergeny - musí se proto počkat, až se kůže vyčistí (bez hormonů). Navíc ten zlatý stafylokok - vyšel ze stěrů z kůže nebo z krku, nosu...? Dělala se citlivost na antibiotika?

luthien.k
14. feb 2013

@april171 no někdy je to těžké přijít na to, co způsobuje problém a ovlivnit to, ani mně se to u dětiček nepodaří vždy 😉 No a taky psychika působí, i skrze maminku 😉

myska183
14. feb 2013

Obraciam sa na vas lebo si neviem rady. Pred dvomi tyzdnami som bola s malou na koznom, vyhadzali sa jej licka - su to take vodnate vyrazky. Doktorka nam dala krem Lipobase a mali sme natierat 5x denne. Co jej samozrejme nepomohlo a vzdy ked som jej to natrela, tak jej to strasne zcervenelo. Tak som dnes isla na kozne znova, ze to vobec nepomaha a naopak dalo sa jej to uz aj na rucicky. A viete co mi povedala, ze to je zdrziavanie jej casu, ze co cakam, sak to maju vsetky deti a sak to ma dobre. Tak som sa jej pytala, ze to sa mam ako uspokojit s tym, ze od osmych mesiacov bude mat take licka do konca zivota, ze ci sa neda daco s tym robit a ona mi povedala, ze mozem dufat, ze to niekedy prejde. No je normalna? Kra... jedna, tak ma vytocila. Inak doktorka Hacekova, kto poznate. Nemate s tym niekto skusenosti? Alebo ake masticky mi viete poradit co by jej neuskodili, ze by sme skusili. Prosim poradte..... som z toho zufala. Prikladam aj foto, hadam to vidno, uz sa jej to dava aj na okraj uska, neviem ako by som to opisala, taka krupicka.

meg_junova
14. feb 2013

@luthien.k Ten ster mu brali z hrdla a vraj ho mal na kozi, lekarka mi vravela. Locoid mal naposledy rano a to kvoli tomu, ze sa bojim, ze sa mu to vrati uplne. Co teda spravit, vysadit uplne vsetko a nechat mu len neocate? Aj ked mu tak malo chuti? Lutujem ho, ze ma pit len to mliecko, tak velmi uz chce papat to, co my.. Myslis, ze ak uplne vsetko vysadime, ze to neocate zaberie? A co premastovanie? MAme adermu, este som to zatial neskusala, kedze som nechcela miesat..

luthien.k
14. feb 2013

@meg_junova napsala jsem IP.

luthien.k
14. feb 2013

@myska183 Lipobase je na toto opravdu nevhodná dle mého názoru a mých zkušeností. Stále dokola se tu skloňují emolieční mléka, se kterými jsou nejlepší zkušenosti - Bioderma Atoderm PP Baume, A-Derma Exomega, Alverde Ultra Sensitive lotion (kdo raději přírodní kosmetiku)...To bych dala jako základ a na to léčebnou pastu (Sudocrem, Vitella ichtamo...). A řešila jídelníček. Je malá kojená nebo na UM? Jak zavádíte příkrmy?

abbie
14. feb 2013

@luthien.k prosim ta a aky mas nazor na krem Linola Fett? Dala nam to ako podklad pod tu hnedu masticku

myska183
14. feb 2013

@luthien.k dakujem velmi pekne za odpoved, som vdacna. myslite, ze by som mala skusit podla vasich skusenosti to mliecko a na to pastu? je od dvoch mesiacov na UM, pije NUTRILON. Prikrmy davame od 4 mesiaca a papa stale to iste, nie som si vedoma, ze by papala daco z coho by mohla mat napriklad alergiu. Stretli ste sa uz s takym pripadom?

luthien.k
14. feb 2013

@abbie je to hodně mastné, já ji doporučuji používat na vyloženě vysušenou, ale ne červenou kůži spíš než jako podklad pod léčebnou pastu...

abbie
14. feb 2013

@luthien.k a na cervenu pokozku co odporucas? syn to ma praveze casto cervene a strasne suche

luthien.k
14. feb 2013

@myska183 zkuste si sehnat vzorky těch mlíček, jinak je to drahé, a vyzkoušejte nejprve na malé ploše, co sedne (na zdravém kousku několikrát namazat - na cokoli může být reakce - až potom na ekzém).

Takže před tou vyrážkou nic nového nedostala z příkrmů? Jinak tedy takové zlaté pravidlo u atopického ekzému u dětí je, jako první vysadit bílkovinu kravského mléka a vejce (a hovězí, kuřecí maso a sóju a také karob), protože jsou to ty nejčastější spouštěče potíží. Znamená to nahradit Nutrilon variantou alergy care. Alergie může naskočit i časem, bohužel, i po poměrně dlouhé době podávání příkrmu.

Stěr kožní nedělala?

Jinak těch případů dětiček už bylo tolik, ty průběhy jsou tak moc individuální, že nemá smysl to nějak moc porovnávat, protože u každého je ta souhra okolností unikátní.

Co očkování, kdy bylo naposledy a jaké?

luthien.k
14. feb 2013

@abbie jak jsem tu psala - zrovna o něco výše - některé z těch emoliečních mlíček.

laura0
14. feb 2013

@myska183 vyskusaj tu Biodermu ,ja som mala s malou tiez problem mala skarede licka take suche miesta na nich drsne ,poradili mi tu na MK Bioderma Atoderm PP zinc ,mala som doma vzorku vyskusala a ozaj zabrala ,licka ma krasne hladucke uz po tyzdni pouzivania 2x denne .Uz somjej objednala aj cely krem lebo vzorku sme uz minuly a aj to mlieko Atoderm PP Baume ze je vraj super. 🙂

ivikuska28
14. feb 2013

@myska183 ahoj mi mame aspoň podľa foto tiež asi to isté dr. mi povedala že mu mám kúpiť v lekárni krém Klorane dávam ho druhý deň a už to nemá červené hrbolčeky tam ešte síce su ale bledne to. 😉

laura0
14. feb 2013

@abbie vyskusaj Bioderma Atoderm PP zinc ,v lekarni maju vzorky v tubach chod si pytat ,moja mala mala presne take suche cervene ,drsne miesta na licach a za tyzden pouzivania tohoto kremu ma nadhernu hebucku kozicku na lickach ,neverila by som keby som neskusila.

abbie
14. feb 2013

@laura0 aha, tak dik za radu, pojdem do vacsej lekarne a budem si pytat vzorku 😉 ako casto si to s Biodermou mazala?

laura0
14. feb 2013

@abbie má sa mazat 2 x denne ale ja som jej aj 3 krat natierala a naozaj ma licka ako hodvab ,taká som stastna,objednala som si uz aj cely krem a aj starsia dcera ho uz pouziva....zelam nech vam pomoze ako nam ,potom napis... 🙂

myska183
14. feb 2013

@laura0 prosim ta vies mi poradit, kde by som zohnala vzorku? sa mi to pozdava, by som skusila. dakujem

myska183
14. feb 2013

@ivikuska28 ked sa uz neviem, kazda mi sice poradi, co ma velmi tesi, ale sa musim rozhodnut pre daco z toho. najradsej by som vsetko skusila, ale to nejde.

laura0
14. feb 2013

@myska183 mne ju dali v lekarni ,je to v malickej tube modro bielej ,popytaj sa v lekarnach ,urcite niekde budu mat...popripade kukni na nete na bazosovi som videla ze jedna predava aj vzorky z Biodermy.Je to naozaj super krem . 🙂

myska183
14. feb 2013

@laura0 dakujem, idem hned pozriet. je tu vela rad, ale skusim najskor asi tu Biodermu, sak za to nic nedam. a davali si len to ci este daco. a ked to ma aj na ruckach mozem cele telicko natriet?

myska183
14. feb 2013

@luthien.k nie ster je nerobila. skusim zohnat tie mliecka, sak za to nic nedam a uvidime. kuknem v karte presne proti vsetkemu bola ockovana, neviem to naspamat, ale dalsie mame 12.3 a potom zevraj az v piatich rokoch....

luthien.k
14. feb 2013

@myska183 Bioderma Atoderm PO Zinc je vyloženě jen na ta ložiska, nedá se používat jako promašťující na celé tělo, protože příliš vysušuje. Atoderm PP Baume je na běžnou péči a jako podklad pod ty léčebné pasty (což má podobný efekt - PO Baume plus léčebná pasta - jako PO Zinc) 😉 Je proto univerzálnější a já doporučuji spíš Baume.

luthien.k
14. feb 2013

@myska183 jde hlavně o tu časovou souvislost s očkování, zda to nebylo brzy po něm.

myska183
14. feb 2013

@luthien.k ok, akurat som pozerala aky je medzi nimi rozdiel. tak dakujem. no ono by to aj casovo s tym ockovanim pasovalo. moze to byt aj reakcia?

luthien.k
14. feb 2013

@myska183 možné to je, znám i děti, co po každém očkování jim naskočila nová potr. alergie... A reakce nemusí být hned na první dávku, klidně na druhou, třetí nebo i až na čtvrtou...

laura0
14. feb 2013

@myska183 ja som davala len na tvaricku je to krem ale uz som objednala aj Atoderm PP baume na stranke Biodermy je teraz akcia 1+1 zadarmo a to je 500 ml aj na telo.

esti77
14. feb 2013

@myska183 , nám na exémik nepomohli žiadne krémiky...vyskúšali sme síce nie veľa resp. dosť, ale čo nám kožná pred 10timi rokmi predpisovala, bolo to na dve veci...:(. Potom sme vyskúšali bylinky - takú praznámu žihľavku, najprv ako obklady a neskôr aj na pitie a exémik nemáme už veru 5,5 roka (klop,klop). Ale pasovali sme sa s ním od pol roka do tých cca 4,5 rokov. To si dcérka v mori "vyprala" (na moju otázku, čo robí? keď si šudrila rúčky, kde mala exémik,xixi...) exémové rúčky. Ale myslím, že hlavne bylinky pomohli. Toť naša skúsenosť. Držím palce, nech sa Vám kožička vyzdravie. 😉

ivikuska28
14. feb 2013

@myska183 ja viem že to nejde všetko vyskúšať. Ja by som tiež váhala čo kúpiť ak by som narazila na túto diskusiu skôr ako som kúpila ten krém, ktorý momentálne používame. Mne dala dr. 2 názvy krémov a že máme skúsiť . Musím zaklopať používame ho síce iba druhý deň ale vyzerá to lepšie . Držím palčeky aby sa to malej čo najskôr vyliečilo 🙂 .