Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

dexie
7. jún 2012

Ahojte mamičky. Naša dcérka našťastie atopický ekzém nemá, ale píšem za kamarátku, ktorá sa "hanbí" prispievať so svojimi skúsenosťami. Keďže jej synátor má okrem atopického ekzému aj zopár ďalších alergií stavila na prírodnú kozmetiku. Veľmi sa jej osvedčila značka OriginalATOK.

Hlavne krém Attopic
http://www.mojsvetkrasy.sk/search?orderby=posit...
a čistý Konopný olej
http://www.mojsvetkrasy.sk/prirodne-oleje/227-k...

Ja som na jej odporúčanie tiež od nich kozmetiku vyskúšala a bola som vážne spokojná. Dokonca po ich Oleji na jazvy zmizli úplne dcérke jazvičky po ovčích kiahňach. Tak Vám všetkým držím palčeky. 🙂

luthien.k
7. jún 2012

@modra1 ahoj 🙂 Ráda Tě tu vidím! Jak se máte?

@lelask, nebo například Bepanthen... To s tím Biominem je nesmysl, brát ho můžeš. Střídej s Caltrate plus. S vápníkem v krvi je to pravda, to se ukázat nemusí, tam je ten test trochu složitější...

luccii
7. jún 2012

@luthien.k
@ladida.l
diky za info, ja ani nechtela prestat kojit, vzdyt co muze byt lepsi nez MM, pokud teda dodrzim dietu a vysadim alergeny...

monky1
7. jún 2012

@luthien.k dakujem ti za skvelyyy link - cele si to podrobne citam - vsetkych 9. dielov, fakt vdaka 🙂

malicka ma asi 4 flaky velkosti hrozna - su suche, s takou stiahnutou kozou, obcas zacervenaju, potom su zas kludnejsie, na stehne to ma trosku doskriabane ... ale nic nemokva
a potom ma na brusku, hrudniku, chrbatiku a stehnach take male bodky ako vyrazky, ale to je zaciatok tych flakov velkosti hrozna, lebo to vyzera presne tak isto, len v malom a vystupuje to dopopredia ... dokonca aj za uskom ma a aj na licku 2 uz flaky, nie "bodky" ☹ .... viem, ze su aj horsie formy, ale tak ona bola cista, a nejak rychlo sa jej to nakopilo
inak este stale dojcim - na poziadanie, viem, ze ju to ukludnuje, tak to neriesim, ale uz si dala aj klasika mlieko, ktore som od zhorsenia stavu vynechala - ale stale nejake pyta, neviete poradit nejake vhodne?? je mi jasne, ze asi HA, len ktore ...... dakujem vam, dobre vily

modra1
7. jún 2012

@luthien.k Ahoj, máme sa fajn, dokonca aj ekzém teraz spí 🙂 Kývala som vám s Věrkou, minulý víkend sme strávili v ČR. Nestíham vás tu čítať, ale vidím, že frčíš stále na plné obrátky 😉

luthien.k
8. jún 2012

@modra1 tak to je moc fajn, že se máte dobře 🙂 No a já ano - pořád mě to baví 😀

luthien.k
8. jún 2012

@monky1 ano, jsou to skvělé články, jsou od mojí "učitelky", díky níž jsem se naučila řešit atopický ekzém u dětí (chtělo to ale taky moooře praxe nejen s vlastními dětmi); až je přečteš, najdeš odpověď i na to mléko 😉

marky27
8. jún 2012

prosím o radu. Skoro 2 týdny držím dietu od všech potenciálně alerg. potravin. Ekzém začíná ustupovat (resp. bledne), tak se chci zeptat, kdy je nejlepší začít zkoušet přidávat problémové potraviny. Až se dcera úplně "vyčistí"? Ta nejhorší místa na obličeji už jsou téměř bledá, ale třeba kolem zápěstí a kotníčků má ještě červené flíčky. A s čím začít? Mléko, vejce nebo lepek? Díky

katka37
8. jún 2012

holky nám se exém upravil po vyřazení Nutrilonu ,přešli jsme na Hipp a po třech dnech je to lepší a lepší, nemáte někdo takovou zkušenost,díky 😉

xmalij
8. jún 2012

@anehap mame totok...http://www.docsimon.cz/zbozi/cutishelp-konopny-...
pisou, ze obsahuje olej, tak by mohl dobre nahradit ten vas slunecnicovy..ikdyz pocitove to neni poznat, neni mastny, proste normalni sampon 🙂.

leedak
8. jún 2012

maminky kozni nam dnes nasadil mast FucudinH(delal ji stery a ma infikovany ekzem)jenomze ta masticka je krome toho,ze jsou to antibiotika taky kortikoidy:(ma to jenom na jednom miste v zahybe na stehynku.jinak mame ekzem abulutne pod kontrolou(po vysadeni mrkve!!¨)tak nevim mAM to tim mazat????

luthien.k
8. jún 2012

@leedak a o jakou infekci přesně jde?

leedak
8. jún 2012

@luthien.k rekl jenom bakterialna infekce.ale co konkretne nevim:(a ja se tech kortikoidu docela bojim.to ji namazu a pak za tyden to bude skrabat jak o zivot:(

rozarka65
8. jún 2012

Ahojky, prosím vás, jaký je rozdíl mezi atopickým exémem a dětským exémem?

luthien.k
8. jún 2012

@rozarka65 diagnóza "dětský ekzém" podle mého mínění neexistuje 😉 Ale nejsem lékař. Spíš jde o dětskou formu atopické dermatitidy (jak se správně atopický ekzém nazývá mezi lékaři, alespoň podle mé litaratury).

rozarka65
8. jún 2012

@luthien.k co jsem to napsala...😀
Aha...Aninka nikdy neměla ekzém...pak se jí jednou udělala vyrážka na zadečku...trochu jsem to zanedbala a teď se jí to rozšířilo po celém těle...takže mažeme a mažeme...V knihovně jsem si zamluvila dvě knížky o atopickém ekzému...bude to k něčemu?Doktorka říkala,že by neměla do bazénu...bavlněné věci...nejíst ovoce...někde jsem četla,že ani čokoládu a sladkosti...

lelask
8. jún 2012

ahojte prosim vas mala sa dostala ku kecupu 😠 (na chlebe) a nejak sme sa zacali zase " lišajť " = nemate odskusane reakcie na kecup? Je jasne, ze jej to velmi chutilo, lebo ho stale pyta ( ja som kupila dnes ten detsky , no neviem ci jej ho dam, skor ho mam pre seba ).

@luthien.k Katka prosim ta, ktory puding v prasku je pre nas vhodny? Robila som z Dr. Oetker , mala asi len dve lyzicky , nechutilo jej to, ja som ho zjedla. Teda chutil uplne ako klasika. Dakujem

michamicha
8. jún 2012

@lelask my máme vyzkoušený, že po kečupu se osype vždy (3x pidi množství na zkoušku), zčervenají tváře a brada, začne se drbat po celém těle... ono to bude hlavně tím, že do kečupů se dávají přezrálá rajčata, mnohdy i plesnivá jak potvrdily rozbory, které byly zveřejněné např. v Dtestu ☹ a kečup sám o sobě není nic moc zdravého, když už tak raději udělat doma z čerstvých a nezávadných surovin 🙂

michamicha
8. jún 2012

@luthien.k Káťo, prosím tě, jak děláš domácí paštiku/masovou pomazánku nebo jak to nazvat? 😅 dělala jsem dneska kachnu a dala si stranou jatýrka a trochu masa, tak z toho chci něco vytvořit 🙂 díky

katyxq
8. jún 2012

@luthien.k Asi potřebuju konzultaci 😒 - dneska Šárka dostala čtvrtý den trošinku špaldové kaše (dělané z vody), včera se mi zdálo, že kaká trochu víc hlenů než je u ní obvyklé minimum a teď to bylo s víc hleny a navíc s pár mini nitkami krve ☹, na oves, ječmen ani žito takhle nereagovala (a to je dostávala 5 dní po sobě), fakt je, že jak předtím ostatní obilniny jedla v pohodě, tak tu špaldu moc nechtěla, dneska snědla možná lžičku, víc ne, ale hlad měla, protože potom se hned vrhla na prso jak divá, nicméně za pár minut po kojení vyblinkla tak lžící mlíka smíchaného s tou kašičkou (bylo to jakési hlenovité) a pak asi půl hodiny pobrekávala.
Tak nevím - reakce na pšenici? Nejsem si vědoma, že bych já snědla něco s BKM. Mám týden, dva počkat a pak zase zkusit tu špaldu?

katyxq
8. jún 2012

I když .. ve středu jsme vlastně večeřeli v thajském bistru, tak to možná OK nebylo, třeba sója. A pšenice prostě jen Šárce fakt nechutná. Tahle varianta by mi vadila míň než reakce na pšenici, asi ji holt budem muset otestovat později ještě jednou.

lelask
8. jún 2012

@michamicha dakujem .
Ja robim pastiku tak , ze mixnem maso a uvareny zemiak, trochu prevarenej vody. Da sa pridat este nejaka uvarena zelenina ak mozete. Aj orestovana cibulka sa moze dat.

lelask
8. jún 2012

Este ma napadlo, ze sa tu davnejsie niekto pytal na sunku. My sme nasli v Tescu Kruti prsni sunka od LE&CO / vyrobok neobsahuje alergeny/ , tak hadam je ok 😅

marky27
8. jún 2012

můžete mi prosím někdo odpovědět dotaz, co jsem psala?:"Skoro 2 týdny držím dietu od všech potenciálně alerg. potravin. Ekzém začíná ustupovat (resp. bledne), tak se chci zeptat, kdy je nejlepší začít zkoušet přidávat problémové potraviny. Až se dcera úplně "vyčistí"? Ta nejhorší místa na obličeji už jsou téměř bledá, ale třeba kolem zápěstí a kotníčků má ještě červené flíčky. A s čím začít? Mléko, vejce nebo lepek?" Díky

martinka1981
8. jún 2012

@marky27 ak sa exem zlepšuje tak v diete pokračuj ,ked bude mala na tom ok tak potom možeš skušať začať pridavať do svojej stravy alergeny.Pekne jeden po druhom a zopar dni aby si videla reakciu.Ak prejde napr.mlieko,možeš skušať dalej. Myslim že je jedno čim začneš,je to na tebe 🙂
@luthien.k može byť ? 🙂

modrofuzik11
8. jún 2012

kubko sa vcera v noci velmi vysypal na rukach a na nohach. zacal okolo polnoci velmi velmi plakat. utisili sme ho az ked sme sa s nim isli osprchovat. nateraz sme vynechali z kremovania nas osvedceny bepanthen (nasadime zase az ked sa pokozka ukludni) a davame excipial. pomaly mu vyrazky miznu... o tyzden ideme na tyzden k moru. som zvedava na reakciu...

viktorkaja
9. jún 2012

Dobrý den,
mám téměř 5-letého syna s atopickým ekzémem-dlouhodobě na dietě a postupujeme dle rad paní Věry.
Syn je stabilizovaný-občas se na nás vykulí nějaké ložisko,které zmáknem sudocremem a nebo genciánou.
Za měsíc čekáme miminko a já bych se chtěla vyvarovat chyb,které jsem udělala u syna a první krok by byl mazání.
Chci koupit Biodermu Atoderm PP,ale na internetu jsem našla dvě-můžete mi poradit kterou mám objednat?
Děkuji moc za odpověď.
http://www.zbozi.cz/vyrobek/bioderma-atoderm-pp...
http://www.zbozi.cz/vyrobek/bioderma-atoderm-pp...
Jana

katyxq
9. jún 2012

@luthien.k Tak se přikláním k tomu, že včera to byla u Šárky spíš reakce na něco z mého jídla od Thajců, protože dneska zas skoro dobrý, kdyby to bylo tou špaldou, tak bych to čekala spíš horší, když trochu kaše měla i včera.
... no nejsem já pakůň, se ptám na radu a pak si vlastně sama odpovím 😅.

xmalij
9. jún 2012

@katyxq jeste ze tak, psenice by byla vazne na prd 😒. Radeji se bistrum podobnyho razeni vyhybat, clovek nikdy nevi co mu daji nebo jak rika muj kolega, ze chodi na kolii 😅.

katyxq
9. jún 2012

@xmalij Kolie by mi nevadila 😉 (nic proti psům, ale psa domů nechci), ale asi tam fakt byla sója - protože reakce byla o dost mírnější a kratší než na BKM.