Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

michamicha
23. jan 2014

@kam.zyk ha, já si ho koupila pro sebe a vzala jsem ten chronic, tak musim koupit to druhý 😀 a mám teda vysadit i všechno ostatní (myslím tu cuketu, broko a brambor)? nebo jen tu ovesnou kaši?

katyxq
23. jan 2014

@kam.zyk https://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/album/vyb... ... jen tam na fotce namám všecko (a mokvavý ekzém jsme nikdy já ani Šárka neměly, takže tam jsem alternativy nehledala ... na fotce není zásyp Leontýna, neb ho zrovna nemám doma, našla jsem ho jako alternativu k Sudocremu, zinkové masti, neb nám vadí i minerální oleje, vazelína 😅)

kristynka4
23. jan 2014

@martinka1981
@kam.zyk děkuji. A jak by to vypadalo, kdyby se tam ten podkladový krém neměl dávat? Chci se zeptat, jak asi vypadá, když krémy zabírají? Přestane to svědit hned a nebo to i tak trvá nějakou dobu? Chápu, že je to u každého jiný, ale nemám vůbec představu. Přes den vypadá, že jí nic není. Ale v noci pláče, budí se a pořád si žmoulá uši, že jí hrozně svědí.

kam.zyk
23. jan 2014

@michamicha jen tu ovesnou kaši. A ten chronic bych ozkoušela taky, třeba to bude to jó vono.

@kristynka4 když se nedá podklad, bude to moc suchý. Když krém zabírá, tak do týdne to přestane svědit. (spíš do 3 dnů, ale pravda, každé dítě jiné) Na noc bych zkusila jen ten zinek. Jeslti to nezmírní svědění, mělo by.

kam.zyk
23. jan 2014

@katyxq hezkýýýýýýý 🙂

kristynka4
23. jan 2014

@kam.zyk tak to zkusím, dám pak vědět, jak je na tom.

martinka1981
23. jan 2014

@kristynka4 to že ten podkladovy krem tam davaš nič neovplyvniš.....ved si urob test. Na jedno miesto daj len Sudocrem...a zvyšok ekzemu natri ako pisala kam.zyk. Sama uvidiš rozdiel.
No z vlastnej skusenosti možem povedať ze svrbenie len tak neprestane. Moja dcera sa škriabe aj ked ma nohy čiste...takže fakt neviem povedať či niečo pomože na svrbenie....u nas žial nič. K tomu sa lepšie vyjadri @kam.zyk

PS: kremy ekzem nevyliečia....to treba riešiť hlavne upravou stravy. Tiež som od každeho kremu čakala zazraky ale po tych rokoch viem s istotou povedať že take niečo nehrozi 😀 😝 😉

katyxq
23. jan 2014

@kam.zyk na předchozí fotce mám prací prostředky ... a na fotkách následujících je obsah lékárničky
Monentálně hledám ale u některých věci ještě víc přírodní alternativy - musím to postupně přefotit, aviváž nebudu dávat vůbec, Sodasan color sensitive budu používat dál, jen chci najít něco lepšího na svetry ... šampon a sprcháč mám teď Alverde, na krém se v DM taky zkusím podívat (ale dětský je dost mastný a móc éterických olejů, tudy cesta nevedla), mycí olej nevím, jestli najdu lepší než ATOK. Zubní gel a pasta od Weledy jsou super 🙂, balzám šípek od ATOKu taky, zásyp Leontýna od Tia Nobilis vyhovoval dokonale.

kam.zyk
23. jan 2014

@martinka1981 To svědění - mám jednu maminku, jejíž dítě je stabilizované, zcela čisté, ale jak je unavené, nebo ve stresu, nebo na wc, tak se škrábe děsně. To svědění - každý máme individuální citlivost kůže...

Já, když jsem unavená, tak bych si udrápala hlavu. A to mám pokožku vlasovou ukázkovou. Ještě, že tam mám ty vlasy...

kam.zyk
23. jan 2014

@katyxq mě se tam hodně líbí mycí olej, pasta a zásyp, protože ta firma Tia Nobilis je moc prima. Krémy- ty jo, vadí petrolatum a par.liquidum, no těpic. Éterické přísady jsou taky špatně...asi bych to namíchala, z bambuckého másla coby podkladu, a glycerin k tomu, ten se myslím sehnat dá, kdyby tak šly sehnat extrakty normálně někde....

katyxq
23. jan 2014

@kam.zyk éteráky naštěstí v pohodě (teda nevím o žádném, co by nám vadil) - za což jsem ráda 🙂, jinak nevím, co bych mazala a používala na mytí, asi by se ze mné musela stát i mastičkářka 😀.
Po Sudocremu prostě zarudla, po obyč krému (třeba nivea) jí i mě hrubne kůže. Po jednorázových plínkách Huggies (prý s biobavlnou, já ji tam nikde necítila) se šíleně oprudila ani ne za den používání, dokonce zarudla po celem těle (a mně na kůži taky nedělaly zrovna dobře), takže si zpětně děkuju, že do porodnice jsem nelitovala peněz a koupila Attitude (bez gelů, bez parfemace, cítit jsou papírem 🙂, ovšem cena je děsná, přes 10Kč/kus).
A nejhorší jsou umělé parfemace, jednou jako nouzovku jsem koupila dětský praxí gel Dreft, i po dvou mácháních navíc malá lehce zarudla a mě svědila kůže ... takže i na párdenní návštěvy k mojí mamce si vozím prací gel 😀 (teda mám ho tam trvale láhev). A s jedním balení pracího gelu jsem zvládla i s látkovkama měsíc a půl v USA (chvála budiž pračkám a sušičkám na mince).
.... prostě my máme extra špeky, co se týče snášenlivosti kosmetiky a drogérie 😀

katyxq
23. jan 2014

@kristynka4 já reaguju na umělé parfemace jako prvím symptomem svěděním 😉, kůže čistá, ale já bych se drbala, ošívala.

demo
23. jan 2014

toto mydlo vyzera celkom zaujimavo. objednala som ho, ked nebude dobre pre atopika, vyskusam ja - v zime mavam suchu plet.
http://www.iherb.com/Nubian-Heritage-African-Bl...

Inak to skriabanie zdravej koze je jednoducho zlozvyk. Co sa zacne skriabat, tam vzniknu chrasticky a tie treba poodlupovat. Vlastne tomu celkom rozumiem 😅

michamicha
23. jan 2014

@kam.zyk no on mi právě moc nesedí a trochu štípe ☹ vim, že to tu je pro děti, ale s dovolením vložím svých pár fotek 😔 na těch prstech mi to mokvá po každym umytí rukou 😝 Včera jsem ta předloktí a lokty mazala Ambidermanem a na to sudocrem, ale zřejmě to bylo špatně ☹ Jinak Eliška to má jen na tvářích a trošku drsné čelo, na zbytku těla je hlaďouš, záda má úplně čistý, bříško a kolena občas jen trošku suché, tak jen promazáváme 🙂 a mám podezření, že na tom obličeji to je nejvíc asi kvůli suchému vzduchu, který máme doma. Bohužel když pověsím prádlo na sušák, abych trochu zvlhčila vzduch, tak se nám začne dělat plíseň v rohu obýváku, což zase zhorší Vojtu ☹ už aby bylo jaro, i když ty pyly - to si člověk nevybere ☹ jinak když jsme delší dobu venku, tak má ty tváře o dost lepší 🙂

lenkarobko83
23. jan 2014

Nechce sa mi "študovať" celú diskusiu, prosím, máte niekto pozitívne skúsenosti s krémom Linola Fett ? Ďakujem

leedak
23. jan 2014

@lenkarobko83 ano.je supr.na oblicejik je oro nas skvelej;)

lenkarobko83
23. jan 2014

@leedak ďakujem, ja sa pýtam ohľadne seba, mám ekzém na rukách, zhoršil sa mi cca 2 mes. dozadu a nechcem žiadne hormonálne maste, toto mi doniesla kamarátka. Medzitým som skúšala všeličo .Linolu používam asi dva dni, tak uvidím 🙂

leedak
23. jan 2014

@kristynka4 podivej se ke mnedo fotoblogu..mam tam album co se dokaze spravnym mazanim a peci

kaceenka
23. jan 2014

Já už asi 10 let bojuju marně s ekzémem..ted poslední měsíc možná dýl, to došlo tak daleko že už jsem nechodila ani ven, jelikož obličej a ruce jsem měla tak hrozné že jsem se styděla..mám ekzém od nohou až po hlavu.. a ted jsem tady narazila na maminku která měla dítě s dost hrozným ekzémem a začala používat čísnkou mastičku likangshuang je to 10g balení asi za 270,- ale je to zázrak. končeně se mi ulevilo, ekzem mizí a nebolí mně celé tělo rozškrábaním..k tomu užívam kapky Guna lympho a jím chlorellu..naprostý zázrak nevěřila jsem ale konečně žiju a hrozně se mi psychicky ulevilo...

leedak
23. jan 2014

@michamicha kdyby si chtela posli mi do ip adresu a poslu ti ten ad lotio acut.mam zasobu...eli to ma oblicejicku suche alebo vlhke.??mne jeste skvele zabral tanno lotion pudr..market do davam na krk a dela ji to moc dobre.

leedak
23. jan 2014

@michamicha ano.supr vec!!sklidni to .a opravdu vidim po nem vyskedky hned..

michamicha
23. jan 2014

@leedak Elí to má suchý a červený, ale jak jdeme na dýl ven, tak je to fakt o hodně lepší, takže budem chodit na dlouhý procházky 🙂

leedak
23. jan 2014

@michamicha tak kdyz to ma suchu tak to tanno ne...a skousela si klorane..(ja to teda skoro kazdemu doporucuju🙂)) ale na nasi eli to zabralo krasne.vypadala rovnako ako tvoje eli.

michamicha
23. jan 2014

@leedak já myslela spíš pro sebe 😀 ještě mě napadlo vyzkoušet na ty moje ruce ten zinkový olej co měla Elí do těch vlásků, když jí to tam mokvalo 🙂 jinak jí na ty tváře pomáhá linola anebo ambiderman+sudocrem

prchy
23. jan 2014

@katyxq Ano...to je můj Edík...pediatrička už neočkuje...je mooooc hodná 🙂

prchy
23. jan 2014

@kam.zyk
@katyxq ano...tohle je můj Edík.....paní doktorka už neočkuje 🙂

kam.zyk
23. jan 2014

@prchy jééé, vy jste tady 🙂

Zrovna tady prchy a její Edík má dětskou moc dobrou, což je klika pořádná 🙂

@michamicha tohle bude o testování, co sedí a co ne, který krém. Jak do 7mi dní nevidíte změnu k lepšímu, ten krém pro vás není. Víte, já jak vidím ten ekzém vpodstatě kolem kloubů, tak mám chuť vám vysadit lepek klas.pšenice, nebo aspoň omezit. Držíte nějakou dietu? Jeslti ne, tak nezakysaných mléčných výr.už se v životě nedotkněte a tu klas.pšenici taky omezte.

kam.zyk
23. jan 2014

Proč se v lékárnách neprodává něco jako sada vzorečků s krémy od různých výrobců - těžko říct, nakolik je to realizovatelný, ale bylo by to dobrý...praktický....ušetřilo by to spoustu peněz.

kam.zyk
23. jan 2014

@katyxq Kdysi jsem měla reakci v podpaží po nastříkání voňavky přímo na tělo. Zbavovala jsem se toho pěkně dlouho....a svědilo to jak čert...po celou dobu hojení a že to zrovna nebylo za týden pryč....