Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

jabber
19. mar 2008

wali - budu to kupovat jako všechno 🙂 ona mi i dr říkala, že v přesnídávkách Hipp, které obsahují jablko je nějaká odrůda jablka, taky myslím že z Maďarska, která je úplně super, ale já si bohužel nepamatuju název 😖
Jinak jsme tu přesnídávku dneska vyzkoušeli a zblajzla to jak malinu. A šťávička jí taky jede - tak se snad konečně naučí pít z lahvičky, doteď jí odmítala a chtěla jen mě 🙂. Taky říkala, že už by to chtělo zavést jogurt (Hollandii), ale zas za pár dní, aby toho s tím ovocem nebylo moc naráz.

Jinak těch 5 rad - to je zajímavé, něco z toho určitě vyzkoušíme 🙂

mirell
19. mar 2008

ahojte kočky, tak pridavam sa aj ja ako mamička atopika. Kupele Trávnica liečia atop.exem v okrese Nové Z8mky, www.odlu.sk, inak používa niekto otruby na kupanie baba? moj ma 5,5 mesiaca , chodime k homeopatovi, zatial berie 3.druh lieku-psorinum, graphites a od dne Calcarea carbonica-, ale ešte stale to má škarede. ma to "len" na krku a tvaričke. ☹ kupel z otrub že pomáha, ????

lusil2005
19. mar 2008

jabber jogurt? ale tam je mlieko 😕
mne teda tiez dokina vravela ze jogurtik mozem dat ale ja sa akosi bojim po tom co mi vyvratila tu mliecnu kasicku ☹ myslite ze to mam skusit?

inac z tych 5 rad skoro vsetky dodrzujeme 😔

mirell no baby vravia ze ano, ale ono je to individualne. treba skusit 🙂

jabber
20. mar 2008

mirell - to máte 2 stejné léky jako my 🙂, taky máme graphites a calcareu, ten třetí máme cistus canadiensis. Tak to je poprvé, co má někdo stejný lék 🙂

lusil - takhle přesně jsem se ptala já 😀 , ale prý jo. Ze začátku jen pár lžiček odpoledne do ovoce, pak ubírat pomalu ovoce a přidávat víc jogurtu. Už jsem jí dala párkrát olíznout lžičku a byla po něm jako divá (já mám nějak dojem, že je divá po jakémkoli jídle 😀 ). Já to za pár dní vyzkouším.
Jinak jsem si ještě vzpomněla, že jsem se jí ptala na něco co by malá mohla žužlat - nějaké kůrky nebo tak, tak říkala, že kůrky od chleba ne, že je v tom lepek, ale takové ty křupky - kukuřičné natural neochucené, prodává se to ve zdravé výživě, už jsem to koupila.

wali
20. mar 2008

lusil, no mas pravdu - kiezby to bolo tak jednoduche. mna ale zaujali tie probiotika, o tych ostatnych bodoch som vedela. tak som sa rozhodla, ze keby nam exzem opat vyliezol, hned ich kupim.

jabber - ja tiez malemu davam tie jogurty Hollandia, pocula som, ze su najkvalitnejsie. a som s nimi fakt spokojna. tie chrumky mame aj my, a u nas maju absolutny uspech. vseobecne ich deticky miluju. no Jakub ich uz nezuzle ako na zaciatku, uz ich dokaze spratat rychlostou blesku 🙄

lusil, podla mna jogurty nevadia, predsa zakysane mliecne vyrobky sa davat mozu. ale verim ti, ze mas obavu to vyskusat, ja som pri kazdej novej veci doslova trpla! ale podla mna ich kludne vyskusat mozes, nam nerobia absolutne nic. prave obsahuju probiotika, ktore tiez pomahaju v boji proti exzemu. tak snad vam neuskodia..

mirell, ja pouzivam kupel z otrub, exzem to nevylieci, len pomaha skludnit pokozku a udrzat spravne ph (najnovsie som sa docitala, ze to skludnuje aj svrbenie).

eva265
20. mar 2008

Jabber, ja jsem na ty krupky nedavno koukala a nekoupila je kvuli tomu, ze obsahuji pridany cukr a jine zbytecne latky. Zkoumala jsem teda jen ty bio v DM.

jabber
20. mar 2008

eva265 - ty co máme my obsahují jen vodu a kukuřičnou krupici - teď jsem se na to šla podívat...jsou od firmy Darvit

jahodka11
20. mar 2008

baby, asi si budete mysliet, kde som doteraz bola....ale vobec som netusila, ze olivy mozu skodit...odkedy icj nejem a to som jedla asi tak misku denne, maly ma pekne licka....zeby to fakt olivy? som este nepocula, zeby olivy mohli byt alergen.....:( inac, vzdavam kojenie, uz nevladzem nejest a snazim sa maleho odstavit..tak mi drzte palce 🙂

jabber
20. mar 2008

eva265 - poslala jsem ti IP. A koupila jsem tam i rýžové křupky.

jahodka11 - možné je všechno 😖

lusil2005
20. mar 2008

wali a ake davas? a jabber ty? ake?
ja som teda na skusku kupila activiu bielu... pozerala som zlozenie a neobsahuje to nejake zle veci. teda aspon nepisu 😝

jabber
20. mar 2008

lusil - my s jogurtem teprve začneme, ale budu dávat bílou Hollandii - teď jsem psala o jogurtech do tématu 'jogurty-odkdy a jaké'. Hollandia je prý nejlepší, protože se vyrábí metodou zrání přímo v kelímku - jako snad jediná na našem trhu.

lusil2005
20. mar 2008

jabber hej hej tu som chcela aj ja kupit. ale v tescu som ju neobjavila tak som kupila activiu. ale este pokukam asi aj inde ci nenajdem hollandiu.

jabber
20. mar 2008

lusil - se skvěle míjíme 😀 , teď jsem ti odpověděla do jogurtů 😀

bea06
21. mar 2008

Moje kamaradka ma holcicku dva roky a od prikrmu bojuje s ekzemem hlavne v zahybech..Od kozni lekarky uz vyzkousely spoustu kremu,olejicku atd.Obcas se to zlepsi ale hned vrati..Na radu lekarky hleda problem ve strave.Dite ji uz vse.A tak me pozadala o vasi radu co jist a nejist..diky

vero66
21. mar 2008

Ahojte baby, pridávam sa do vášho klubu. Včera som našla tieto fotky a veľmi ma zaujali http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=194596 len škoda, že sa nedá zistiť o tej liečbe viac, lebo príspevky staršie ako mesiac mažú. Moja malinká mala v uto 6M a s AE sa trápime od jej prvého mesiaca. Tento týždeň som jej kúpila Dophilus infants a dva dni ho už užívame. Som zvedavá, čo to s ňou spraví. Chcela by som sa vás spýtať, aký je váš názor na výhradné kojenie mimi do ukonč. 7M ak má riziko alergie? Náš tatino má sennú nádchu a alergiu na prach. A stále sa neviem rozhodnúť či jej dať príkrmy či ešte nie?

vero66
21. mar 2008

a ešte ma zaujala táto rada na liečenie AE, čo vy na to?
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

leila
21. mar 2008

nas maly ma tiez atopicky ekzem v podstate uz skoro od zaciatku.. uz sme skusali vsetko mozne a aj tak sa mu to stale vrati.. dali sme mu teda urobit testy na alergie, nech vieme na co konkretne je alergicky, lebo my sme na to neprisli ☹
vero nam infants dophilus nejak nepomohol, teraz davama kvapky bio gaia (neviem ci som to spravne napisala)

leila
21. mar 2008

vero my to momentalne robime tiez tak ako pisu - ichtamolova pasta na loziska, aj niekolkokrat denne, lekarka mi kazala aby som mu to stale natierala akoby som mu upravovala make up 😀 kyselina mliecna na premastenie celeho tela.. probiotika bio gaia.. kazdy druhy den kupeme v balneum hermal, mydlo mame oilatum.. fenystil mame 3x denne 9 kvapiek

leila
21. mar 2008

a ked mu to zacne mokvat tak kupeme v hypermangane a robime aj obklady z neho na vysusenie

vero66
21. mar 2008

Ja som zistila, že keď vynechám v strave mlieko a mliečne výrobky - malá je len kojená. Tak jej ekzém ustúpil z chrbátika a bruška, ale na líčkach sa drží ako kliešť 😝 Tiež sme skúšali už všetko možné ale probiotiká ešte nie.

leila
21. mar 2008

ja este stale kojim ale uz len max. 3 krat denne a maly to mal teraz horsie ako ked som kojila viackrat, takze podla mna to nie je kojenim.. skusanie som uz vzdala, teda ze co mu robi dobre a co nie, lebo sa to jednoducho neda odsledovat.. tak sme dali urobit rozbory.. zatial ma len vysledky take ze ma alergiu a znizenu imunitu a ze konkretne na co je alergicky, budeme vediet az buduci tyzden, teda ak nieco zistia, dufam

vero66
21. mar 2008

my sme boli aj u alergologičky ale tá povedala, že nech nepanikárime, lebo to ešte nie je hrozné a ja nie som alergická na nič, len muž, tak sa to ešte môže kľudne upraviť. tak som z toho sklamaná. máme čakať, kým nebude vačšia, lebo testy mozu byt skreslene.

lusil2005
21. mar 2008

vero a kolko ma tvoja mala? ani ja nemam vobec ziadnu alergiu, len tatino - sennu nadchu a astmu. ale dufame stale ze sa z toho mala nejako vylize...
leila aj my cakame na vysledky z imunologie 😒 tak som zvedava ako dopadneme.

vero66
21. mar 2008

lusil, malinka mala tento tyzden 6M. U nas je tiez alergicky ocik - senna nadcha a vraj aj na prach. ked bol maly tak vraj mal ten ekzem po celom tele, pod pazuchami a kolenami. Mala to tak hrozne nema - hlavne na licach, potom jej to preslo na hrud a mala aj na chrbatiku. Suchu kozu ma vsak aj na nohach aj ruckach.

jabber
21. mar 2008

bea06 - těžko říct, víš, ono to může být čímkoli, třeba i pracím práškem, prachem, roztoči, alergie na domácí zvíře....z jídla se jako největší alergeny uvádějí citrusy, mlíko, ořechy, kakao, vejce, rajčata - ale může to být fakt v podstatě cokoli. Já jsem ze začátku zkoušela dietu, co mi doporučila dětská dr - jedla jsem jen jogurty (kysané mléčné výrobky), pečivo, brambory, mrkev a rýži - ale k ničemu to stejně nevedlo.

vero66 - já jsem začala dávat příkrmy od ukončeného 6. měsíce. Pomaličku - nejdřív samotnou mrkev, když se nic nedělo, tak pak brokolici, mrkev s rýži, brokolici s rýží...vždycky tak ty 3 dny odstup, jestli se neosype. A fenistil - nevím, no, my jsme ho ze začátku měli taky, ale přišlo mi, že nijak nepomáhal. Pak jsme se začali léčit homeopaticky a homeopatka nám ho rázně zatrhla. Jinak to promašťování a ty olejíčky na koupání, co tam píšou, to je ok, je fajn, že nedoporučují kortikoidy (ale ty člověku většinou stejně nacpe až kožní).

Nevím jak moc sledujete tady tu diskuzi, ale několik nás tady podstupuje homeopatickou léčbu. Atopický ekzém je homeopatií prý velice dobře léčitelný (na rozdíl od normální medicíny, která si s ním neví rady) a čím menší dítě tím lépe. Je pravda, že co bereme homeo léky to postupně mizí a ve srovnání se začátkem je to nebe a dudy 🙂

jabber
21. mar 2008

hlavně mastit a mastit a mastit - až do zblbnutí

nissanek
21. mar 2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jaké dodržujete diety, když plně kojíte mimčo s AE? Mě mudra (homeopatka) zakázala kravské mléko (kromě kysaných výrobků), bílou pšeničnou mouku, citrusové plody, kiwi, vejce a cukr. Vidíte nějaké zlepšení, když tu dietu 100% dodržujete. Mě se to totiž moc doržovat nedaří..mám problém s čokoládou 😅 , sice se snažím, ale občas mi něco uteče 😠 .

vero66
21. mar 2008

nissanek - a to vajce a cukor aj vo vareni a pečení? ja ked mam strasnu chut na sladke tak si davam vyzivky-predsnidavky.

leila
21. mar 2008

a nepoznate nejakeho homeopata v BA? ja by som aj isla k nemu ale ked nemam kontakt..

jabber
21. mar 2008

leila - přečti si o pár stránek zpátky (str 8-9) příspěvky od zuzitky, v BA léčí pan Dedik 🙂