Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kaja73
27. jan 2012

@babulena http://www.osteoporoza.cz/vapnik-v-potravinach tu mas zoznam potravin,ktora ma kolko vapnika a od 1 roka budete moct kupovat Rice drink z Dm ka ten obohateny calciom-do roka len natur.
Daju sa do toho zarabat kase,alebo aj varit sa z toho da-1 deci ma 120mg vapnika 😉

anieanne
27. jan 2012

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu...
Mému malému se začátkem prosince udělali na nohách, a trochu rukou, prdce a bříšku červené flíčky.. Pediatr mi na to řekl, že je to jen suchá kůže, ať mažeme modrou indulonou - ta to hrozně zhoršila, tak jsem ji vysadila a koupila excipial. Fleky se vrítily do cca původního stavu, ale nezmizely. Tak jsem před vánoci vyrazila na kožní, opět byla řečena jen suchá pokožka, a napsala nám k umíchání nějakou mastičku. Po té se to trochu zmírnilo, ale opět nezmizelo. Během ledna se to střídavě zlepšovalo a zhoršovalo ( například na bříšku už je nemá, jen drsnější pokožku, ale flíčky jako takové ne, prdka už je taky dobrá ), ale dnes se mu udělal nový velký flek na noze, a docela se mu osypaly ruce, hlavně v okolí loketní jamky.. Na pondělí jsme objednaní k jinému kožnímu, primáři pediatrie v nemocnici, tak snad už nám konečně pomůžou... Ale chci se zeptat - nevíte, co to může být ? Fotka dnes večer po koupání...

anieanne
27. jan 2012

Ještě dodávám, že ho to nesvědí, neškrábe si to ani si toho jinak nevšímá..

kaselka
27. jan 2012

@luthien.k Ďakujem pekne vyskúšam 😉

kaselka
27. jan 2012

@lelask Ahoj, 100% ľanový olej kúpiš v Tescu väčšinou v regáloch kde majú sójové mlieka, semienka a pod. Ďalej ľanové semienka v DM-ke celé aj pomleté. 😉

lelask
28. jan 2012

@kaselka ahoj dakujem, ja som to na konci vety zle ukoncila.Mala som na mysli nieco z ľanu ale ako dečku ,plienku atd 😅 .

martinka1981
28. jan 2012

@lelask
http://www.sashe.sk/Pohan/moje/lanove-odevy

nič lepšie som zatial nenašla 😀 😝 možno by ti vedeli na požiadanie ušiť plienky alebo deku 😉

kaselka
28. jan 2012

@lelask 😀 😀 😀 aj to sa stáva tak budeš vedieť aj kde kúpiš olej

lelask
28. jan 2012

@martinka1981 ahoj dakujem moc moc, super pomoc 😉 , uz dlhsie som tu nebola, tak dufam,ze sa mate lepsie 🙂

martinka1981
29. jan 2012

@lelask neni za čo 😉
no mame sa celkom fajn, 4 stoličky naraz nam rastu a k tomu dalšie zubale ,ale som prekvapena že na exem to až taky vplyv u nas nema 😉 klop klop...
Inak Viki už skuša všeličo papať,najviac jej chuti naša strava 😝 cesnakova polievka a opečeny chlebik s cesnakom su č.1 😝 ale zda sa že na cesnak reaguje 😖
Takže tak.A vy ako??

obycko
29. jan 2012

Ahojte. Dnes to píšem už 2x ale do inej diskusie. Skúste detské sanatórium v Trávnici. Je to jediná liečebňa v Európe kde liečia deti s atopickým exémom. Dokonca uz niekoľko mesačné bábatká. Dá sa to nájsť na nete aj na facebooku. Pobyt plne hradí zdravotná poisťovňa a mamičky môžu byt s deťmi tiež. Nájdete to na webe: Utajena liecebna v Travnici ....

tosomja
29. jan 2012

@anieanne Zlatý Staphylococcus aureus my sme mali to isté, najprv na brušku suché vyrážky, potom na lakťoch, neskôr na stehnách, presne sa to najviac ukázalo po kúpaní. Chodili sme po kožnom, všelijaké mastičky, po čase sa to vrátilo, nakoniec nás poslali na výtery a zistili nám toho staphylokoka. Vraj sa to lieči ATB, ale nám to vždy do týždňa zmyzlo samo. Teraz to má zase na nožkách, ale nie v takom rozsahu, je chorá, možno je to aj tým.
Ak ste neboli na krčnom na výtery, tak sa skúste pýtať.

germaine
30. jan 2012

@tosomja Můžu vědět, jak vám dělali výtěry? Z krku nebo z nosu? Nejspíš ho totiž máme taky...

anieanne
30. jan 2012

@tosomja Nám se to první ukázalo na těch nohách ale, pak břicho a ruce jako poslední... Navíc to má u víc jak měsíc v kuse, a nic nemizí... Jen ráno je to nejlepší ( nejsvětlejší ), k večeru u je to docela výrazné a po koupání úplně červené...

tosomja
30. jan 2012

@germaine aj z nosa aj z krku, ale v nose našli toho stafylokoka, či čo to je... ☹

tosomja
30. jan 2012

@anieanne no tak my presne opačne...

anieanne
30. jan 2012

@tosomja Tak máme diagnostikovaný AE... ☹

marketa97
30. jan 2012

@anieanne já si to myslela podle těch fotek, náš Lukášek ho má taky. A přesně jak píšeš, ráno vstane, vyrážka je jen světle růžová a pak postupně červená a večer po koupání to je úplně. My teď najíždíme na bezmléčnou dietu a speciální režim (praní v jádrovém mýdle atd.).

tosomja
30. jan 2012

@anieanne tak ja potom nechápem, ako to, že nám nepotvrdili AE, keď to vyzerá tak isto...no neviem, čo je "lepšia" diagnóza...
Ten AE sa dá liečiť, alebo len treba zvýšiť opatrenia?

@marketa97 pri AE sa drží bezmliečna diéta? Asi pôjdem ešte raz na kožné, lebo sa mi to teraz nezdá. 😕

anieanne
30. jan 2012

@marketa97 @tosomja Máme 2x denně mazat Locoid ( kortikoidy ) na ložiska, podle potřeby ( ale min. 1x denně ) promastit mastí Lipobase, a 2x týdně olejové koupele od Linoly. Co jsem koukala do brožury, co jsem dostala, tak to má lepší a horší fáze, a buď to do školního věku úplně zmizí, nebo to přetrvá pak až do dospělosti. Seznam potravin doporučených vynechat jsem taky dostala, tak některé vynecháme úplně, některé omezíme, a uvidíme, jak to bude pokračovat...

anieanne
30. jan 2012

@tosomja A jinak, jak píšeš, že půjdeš ještě jednou na kožní - mě se první kožařka nezdála, tak jsem nás objednala jinam, ten AE nám řekli dnes až, ta předchozí tvrdila, že je to jen podráděná kůže. Nejradši bych jí šla nafackovat, mohli jsme to léčit už měsíc... 😒

tosomja
30. jan 2012

@anieanne no tak to nezávidím nikomu...Ja to natieram pytiolom a hneď to zmizne. Používali sme Excipial, ale ten vôbec nezaberal, ešte to rozťahoval. A mliečne výrobky môže?

no tak to hej, niektorí lekári sú len "na okrasu" ...

anieanne
30. jan 2012

Přepíšu ti ten papír, ok ?

- všechny citrusové plody, kiwi, ananas, mango, broskve
- bobulovité ovoce ( rybíz, angrešt, jahody, maliny, ostružiny )
- všechny druhy ořechů, mandle, všechna semínka, mák, fíky, datle
- med, sladkosti ( hlavně bonbony ), čokoláda, kakao
- rajčata, papriky, celer, petržel, ředkev, ředkvičky, křen
- kyselé zelí, nakládaná zelenina, luštěniny, česnek, cibule
- exotické koření ( vanilka, skořice, kari ), řeřicha, bazalka, kučup, hořčice
- vejce, kravské mléko ( individuálně lze povolit zakysané výrobky a tvrdé sýry )
- ryby, mořské produkty, uzeniny, maso "velkých zvířat"

luthien.k
30. jan 2012

@anieanne některé z těch potravin mají potenciál dráždit ve smyslu histaminoliberace, tj. že obsahují nebo jsou schopny vybudit v těle histamin, který zhoršuje situaci , jiné jsou alergeny. Některé mi tam ale chybí, naopak zakázat kravské mléko a povolit zakysané výrobky a tvrdé sýry nemá žádný smysl (pokud je alergie nebo pokud se to bere jako test, zda není).

luthien.k
30. jan 2012

@tosomja víš, že Pityol není vhodný pro děti do 10 let, a to zejména kvůli obsahu kyseliny borité?

anieanne
30. jan 2012

@luthien.k Přepisuji jen papír, co mi Dr. dal.. Ani neřekl, že je máme striktně vynechat, spíš jen omezit... Třeba jahody jsou mi jasné, to je častý alergen, ale překvapily mě broskve..

luthien.k
30. jan 2012

@anieanne ještě jedna věc - Locoid není "léčba", v něm obsažený kortikosteroid pouze potlačí příznak pod kůži, pokud se nenajde příčina (nebo mezitím zázračně nevymizí), tak se problém po jeho vysazení vrátí zpět, často i s úroky...

luthien.k
30. jan 2012

@anieanne tak to se právě pleteš, jahody nejsou častý alergen, jahody patří spíše mezi ty histaminoliberační potraviny...
Ono omezit má právě smysl u těchto "dráždivých", ty alergeny, alespoň jako test, je nutné vysadit zcela, zda nejsou příčinou problému.
Ta "léčba", co jste dostali, se bohužel řadí do těch klasických - obvykle z dlouhodobého hlediska neúčinných, bohužel, tak to ze zkušenosti je. I když se najdou výjimky, kdy při použití kortikoidů se situace zklidní jednou pro vždy (nebo na dlouho), ale většinou to problém pouze odsune časově o kousek dál.

lojzina
30. jan 2012

muzu potvrdit slova luthien,bohuzel....

anieanne
30. jan 2012

@luthien.k Aha, tak to jsem nevěděla, já právě ze všech stran slyším, jaké jsou jahody alergenní..