Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

sofhia
10. apr 2012

@murinka no nam ich kozna nastastie nezakazala, a my nosime vselijake hackovane ciapocky, aj s vlnou, aj 100% acryl... ja ked som robila zo 100% bavlny - priadza Camilla tak sa mi s nou nerobilo najlepsie, tak malej som z nej ani nespravila... som zvedava na nazor inych.

luthien.k
10. apr 2012

@murinka pokud to dítě nedráždí, nevidím důvod, proč je nedávat, ale určitě bych byla také pro 100% bavlnu.

martinka1981
10. apr 2012

@murinka moja malá taku dostala,neviem aky je to material ale bavlna isto nie.Aj som sa jej bala ju dať ale vyskušali sme a je ok. A malej neskutočne sedi a je v nej kraaasna 😵
ale tiež by som neskor chcela dať urobiť z bavlny 😉

zuzuzuzu7
11. apr 2012

@murinka nam vadi iba flis, hackovane ciapocky sme znasali vzdy velmi dobre!

xmalij
11. apr 2012

Kdyz uz jsme u obleceni, tak funkcni trika pro nase deti asi neni moc vhodny reseni, ze? Mam jedno v merku a je tam polyester a bambus, sice funguje, ale pokozka by to asi poznala...asi lepsi pot nez umelotina, ze? Budu rada za vas nazor!🙂
Jinak nas stav se relativne zlepsil, Viktorka nezvraci od briska, zato kdyz se vic napije, tak to jde ven, a to krmim od soboty jen strikackou. Ted od rana zvraci po kazdym pidi souste, chut malinko ma, kousne 3x do rohliku, v poledne 3 lzicky kase s bananem a vsechno jde ven ☹. Dokonce neustaly ani tycinky, ty obyc co davaji v Italii k predkrmum..jeste, ze chce pit, ale jde to ven pak stejne komplet...jdu balit tasku a pockam az se vyspi, jinak pojedeme na infekcni 😔 .

korcek
11. apr 2012

Ahoj mate niekto odskusany makovy olej?ze vraj je to vyborne na ezkem a je to aj na vnutorne uzivanie ako dobry doplnok vapnika. 🙂

lelask
11. apr 2012

@luthien.k este ma napadlo, ze som vyradila syrokrem.

vikazv
11. apr 2012

@martinka1981 dobry den, chcela som sa opytat a existuje nejake pecivo , kt. neobsahuja BKM???

martinka1981
11. apr 2012

@vikazv existuje,len si treba prečitať etikety v obchodoch.Takto presne ti nepoviem ktore neobsahuje lebo všade je ina ponuka. Pytaj si od predajcov zloženie vyrobkov alebo kupuj balene,tam si možeš prečitať.

vikazv
11. apr 2012

@martinka1981 no ved prave, ze pecivo je aj nebalene ..tak potom clovek nevie

kaja73
11. apr 2012

@vikazv tak kupuj len balene-aj ja tak robim. 😉Pozeram nielen na obsah mlieka,ale hlavne na Ecka a vselijake ine zbytocne blbiny.
A napr. biele rozky mlieko neobsahuju.

vikazv
11. apr 2012

@kaja73 aha, a vy tiez dodrziavate dietu?....ak ano, malo to efekt na ekzem?...ci ani nie?....dakujem

martinka1981
11. apr 2012

@vikazv tak urob ako piše kaja73 alebo si pytaj zloženie nebalenych vyrobkov.To musia mať na každej predajni 😉

kaja73
11. apr 2012

@vikazv moj ju striktne drzal od cca 7m do 17m-potom sme pomali zacali skusat mliecne vyrobky-ekzem sa nevratil,ale po odberoch krvi-cca po 3m pitia mlieka- sa mu prestalo vstrebavat zelezo,tak sme nazad na diete a uz ma to ani nelaka skusat-zvykli sme si.
Ale napr ak mame pyre s mliekom,trochu mu dnes uz dam,alebo kusok keksika kde je mlieko-no robim to len ozaj zriedkavo.
Ekzem mu uplne zmizol do cca tyzdna od nasadenia prisnej diety.

vikazv
11. apr 2012

@kaja73 aha, tak to potom bol ekzem z bkm,,,,,a kde vsade mal ekzem?

kaja73
11. apr 2012

@vikazv az na chrbatik ozaj vsade-mal obrovske cervene flaky- a po 2 ockovani už aj zacal krvacat na krku a v podkoleni-u nas to ockovanie spustilo v 3m a dorazilo ho to v 6m.
Ale reaguje aj na chemiu v potravinach-nar elmex pastu,natur bujon atd-no to len malymi flacikmi,ci par vyrazkami-to uz ako-tak viem na co reaguje okrem mlieka,tak mu to nedavam a je OK.

vikazv
11. apr 2012

@kaja73 ale najhorsie je to ked sa u dietata nezisti alergia na potravinu....a ked ekzem vznika a clovek nevie z coho....

kaja73
11. apr 2012

@vikazv ved ani my sme nevedeli-bolo to dlhe patranie-od jeho 3m do 7m dennodeny boj ,kupovanie kremikov za cely majetok, hladanie pravdy a lekari nepomohli 😒 -az tu pomohla kamyzyk a neskor luthien.

vikazv
11. apr 2012

@kaja73 joj , ved to ....je to zacarovany kruh....

xmalij
11. apr 2012

@ vikazv to je a poradny, kdyz se nenajde co to zpusobuje..jednou to jsou zuby, podruhy viroza atd. ale dokud to nezkusis, tak to nezjistis. A predevsim zaklad je udelat ta opatreni dokonale, muzes sice mazat jak zbesila, ale pokud neuvazis co jak a kdy, tak to nema cenu..to same s potravinama. My mame dietu kompletni a uz to jsou presne 3 mesice a ucim se porad...nebyt Katky poradny, tak jsem v tom totalne ztracena 🙂.

maya30
11. apr 2012

ahojte, chcela by som sa spytat ci nemate skusenosti s kremom skin cap...nam to poradili ale bojim sa to malemu dat, ma plno infikovanych lozisk po celom tele a neviem ci by to bolo vhodne

luthien.k
11. apr 2012

@maya30 a to, že jsou infikovaná, víš od kožního, dělaly se stěry?

Zkušenost osobní nemám a ani mít nebudu, výrobce měl v minulosti problémy s tím, že přidával nelegálně do toho krému kortikoidy a ten byl poté zakázán v půlce světa. Dnes by to teoreticky mělo být bez nich, ale já tedy k tomu důvěru nemám ani nejmenší.

maya30
11. apr 2012

@luthien.k mam to od koznej aj od alergologicky, ale stery nam nerobili, o tyzden mam konecne termin uz u tretej (!) koznej, ta berie automaticky stery, tak cakam co nam da...vysledky z alergologie su v podstate celkom dobre, vysla mu alergia na kraba, ale toho nejedol a celkovo je podozrenie ze ekzem sa objavil ako reakcia po ockovani, lenze to je uz 5 mesiacov a odvtedy sa nevieme vyliecit.

zuzkako
11. apr 2012

Dievcata ak mozem poradit, pouzite klasicky jeleni loj v takej hrubej tube, co sa prstom vytlaca von. Stoji cca 1,50€. Nam to zabralo, aj ked sme mali pouzivat hormonalne maste, ktorym som sa velmi branila. Dostala som typ od psoriaticky a bola som milo prekvapena ako to zabralo. Samozrejme to nemusi zabrat kazdemu.

zuzuzuzu7
11. apr 2012

Pomooooooooooc!dnes pridem pre malu do skolky a neverim vlastnym ociam-cleu tvaricku mala cervenu -ako taka spalenina a este stale ma...ekzemik na rucickach uz nema,iba zahadne sa jej robi medzi prstami....ucitelka mi len povedala, ze ked sa zobudila, tak bola cela cervena, inak cely den ic.......tak sme ani na nic moc neprisli....az cestou domov mi mala hovori, ze sa ked prisli z vonku poumyvala takym vonavym mydielkom, ze celu tvaricku si nim umyla...aj minuly tyzdnem mi taka chodila domova doma zazracne nic...ekzem nikde!tak pravdepodobne z tohgo mydla...ktovie akeho tam...len sa chcem spytat, ci mam nato nieco dat,alebo to nechat tak...lebo to ma stale cervene, az horuce...tak neviem...hm?hadam do rana bude o.k...a zajtra prisny zakaz mydla v skolke!!!

zuzuzuzu7
11. apr 2012

a neviete mi poradit ake mydielko jej dat na ruky do skolky?ach jaj....

katyxq
11. apr 2012

@vikazv Já kupuju už důsledně jen balené pečivo, teď o víkendu jsme měli nehezkou zkušenost s nebaleným pečivem - bagety, které prodávají v ochranné atmosféře na dopečení doma, tak BKM neobsahují, ale ty, co dopíkají přímo v obchodě, tak dle naší zkušenosti jistojistě BKM obsahují ☹ (děsný koliky, hlen ve stolici, zas začal naskakovat ekzém).
Jinak pozor i na obyčejný chléb - Šumavu, koukla jsem na složení na v mikrotenu balené čtvrtce chleba a hle, sójová mouka, grrr.

lojzina
11. apr 2012

@zuzuzuzu7 oilatum neni spatny,delaji i olej do koupele-samo na odpovidajici fazi elzemu 😉

martinka1981
11. apr 2012

@zuzuzuzu7 aj my použivame oilatum mydlo. Tiež len na ruky a na prdky 😀 inak len čista voda alebo mam vzorky a derma olej na sprchovanie.
Hmm a či to niečim natrieť? Neviem ,možno jemnučko sudocremom,nech to stiahne červen.

zuzuzuzu7
11. apr 2012

@martinka1981
@lojzina no len ja by som to chcela do skolky-nieco lacnejsie...nedrazdive!nenatrela som jej to zatial nicim...iba zmyla vodou a zda sa akoby sa jej to rzolyvalo po celej tavricke a postupne mizlo...tak hadama budse dobre...len to ma take viac teple!fakt ako opalena od slniecka!