Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
7. nov 2012

@xmalij takže se mnou určitě počítej, minimálně dvě balení 🙂

katyxq
7. nov 2012

@xmalij Já budu chtít taky (aspoň dvě balení).

viktorkaja
7. nov 2012

@xmalij Já také prosím minimálně 2 balení 🙂 🙂

verbalinka
7. nov 2012

@xmalij ahoj, pokud budeš dělat objednávku D3, tak se hlásím jako další zájemnce 🙂 Jen prosím o vysvětlení - v jedné kapce je 400 ui a jakou to má trvanlivost? Já jen, jestli si objednat víc? Už koukám na tvé info, že je to 204 dávek x 5 kapek. Takže pro 2 děti stačí jedna lahvička na celý rok a pro dospěláky pro každýho jednu, počítám správně? 😅 Děkujuuu 😉

xmalij
7. nov 2012

tak jste me ukecaly hihi, mam totiz vyssi cile, budu zasobovat sebe, Viki a druheho nenarozeneho pisisvora 😉.
@verbalinka no ja nevim jiste, zalezi na tom jak se shodneme kolik tedy ta denni davka je optimalni a kolik kapek dat. Jestli 5 jednomu diteti, tak to vydrzi 7 mesicu. Trvanlivost neznam, jedine jim zkus napsat.
Ohledne postovneho mi napsali, ze mi ho reknou presne, jakmile poslu mailem soupis co ceho, zrejme to bude taxa na kg. A jeste jsem vic patrala, maji na svych strankach seznam zemi a vyrobku, kde je nejaka restrikce, nas sice maji, ale ne u D3 ( cosi bud s alkoholem nebo radoby na hrane..podporujici rust svalove hmoty apod.).
Tak celnikum budeme pripadne rikat, ze mam velkou rodinu a ze k nam slunce moc nedosvitne ( ze dlouho spime 🙂, coz ted odpo neni daleko od pravdy 😝.

martinka1981
7. nov 2012

@xmalij odporučam IP komunikaciu s pripadnymi zaujemcami,colnikov radšej nespominaj 😝 ludia vedia byť zakerne svine a poslednou dobou je ich dosť aj na MK 😝
nič v zlom 😉

viktorkaja
7. nov 2012

@xmalij dá se zjistit,jestli by se dal objednat D3 vit do Anglie? Mám tam kamarádku-ta by nám to mohla objednat a eventuelně dovézt sem.

xmalij
7. nov 2012

@viktorkaja muzes jim napsat, ale prijde mi lepsi zpusob poslat to rovnou do Cech, kdyz to jde..

viktorkaja
7. nov 2012

@xmalij já neumím anglicky 😢 😢 . Tak pokud to půjde,tak super.

vrtulka81
8. nov 2012

@datela má rok a půl a moc toho nepojí,má alergi na mléko,vejce,ořechy,nějaký ten lepek se objevil ☹ začala sem jí péct buchtu bez těchto ongrediencí,obědvá těstoviny,rýži,brambory,polívky a samo zelenina maso.Moc si vymýšlet nemůže.Ale zatím je to děs,te´d ji mastím aloe mastičkou a ta jí konečně trochu pomáhá,hlavně se pořád drhne,no je to děs.Probrečené,brodrané noci...O očkování ani nemluv,měla být přeočkovaná v roce a pořád se to odkládalo,dneska mě potkala sestřička z ordinace,kdy že přijdeme,no přijdeme,ale malé zase rostou zuby,takže na očkování to nebude,ale taky nás pořád uhání.Musí se stát zázrak,protože se máme ukázat v úterý,pokud bude olezená,bude průšvih 😢

xmalij
8. nov 2012

@vrtulka81 mate prece padny duvod neockovat, tak proc prusvih?

martinka1981
8. nov 2012

@vrtulka81 ja by som tiež nedala v takom stave dieťa očkovať. Nech ma uhana aj samy diabol 😉
držte sa!

ficekova
8. nov 2012

@luthien.k Zazraky se deji! Nevim uplne presne na co maly zareagoval, jestli se jenom cistil po lepku, nebo v tom byla ta zvirata. Kazdopadne se rapidne zlepsuje!!!! 🙂 A to jsem porad na bramborach!
Dala jsem se do cteni knizky Syndrom travenia a psychologia a jsem zdesena. Vidim v tom starsi dceru - radek za radkem. Ty potravinove alergie, anemie atd. Skoda, ze jsem na ni nenarazila drive.
Chci se zeptat: Davate nekdo detem KALOBU, kdyz jsou nemocne???

j.cien
8. nov 2012

Ahoj vsem,prosim o tip,o radu...co mazete detem s AE na akutni projevy na ocni vicka? ☹
Dostali jsme Protopic 😒 ,ale ten mimo oci..a tam to ma dcerka ted nejhorsi ☹ ..Oph.hydrocotizon nepomaha..

lelask
8. nov 2012

Ahojte, ja som sa v tej vasej vitaminovej diskusii uplne stratila 😅 citala som aj par stran spatne ale nejak som nezaregistrovala ako to vsetko zacalo.
Ja malej D davam ale nieje to olej. Uplne zle????
Ta nasa koprivka sa nam stale objavuje ☹ neviete ma prosim naviest na nejaku temu na Mk kde riesia farbiva v suvislosti s exemom alebo koprivkou??? Alebo aj nejake clanky na internete. Ja neviem ci sa mi niekde podari najst odpoved preco do teraz nereagovala koprivkou + dalsich 1000 preco ale dakujem za hocijaky typ
@martinka1981
@xmalij
Baby citam, ze sa vam super dari udrzat exem na minime!!!! Parada 🙂

lelask
8. nov 2012

No kecam dodavam jej zinok nie Dečko 😝

martinka1981
8. nov 2012

@lelask ahoj,no je to teraz celkom ok,ale aj tak sa jej robia teraz male ložiska,suche alebo su aj začervenane 😝 neviem či je to počasim,ale aj sopel a kašel teraz ma,už to pomaly ustupuje ale mam pocit že exem sa rozlieza. No uvidim čo z toho bude 😝
No ale vy ste na tom horšie,vadi vam teda všetko synteticke 😖 ??

xmalij
8. nov 2012

@j.cien dceri pomohl opthalmo septonex, hydrocortizon letel do kose hned

xmalij
8. nov 2012

@lelask to me mrzi ☹, ze se porad trapite. Ja ani neumim rict cim to je u nas, ale klepu kde se da a dobry. A to i dost pokousime. Prijde mi snad, ze ji nic driv nevadilo, ze to byly jen zuby, ktery ji daly uz na pul roku pokoj. Jeste 4 stolicky, takze se uvidi, jestli mam pravdu.
Jak to D vzniklo? No, ti uz ani nevim, ale cetla jsem clanek na blogu Katky a tam pisou o nedostatku vitaminu cele populace, dusledky atd.

ynes
9. nov 2012

Ahoj, potřebovala bych od vás poradit. Mám 14-měs. syna s AE, kterého částečně ještě kojím, takže jsme oba na dietě (bez BKM, vajec, soji, luštěnin, lepkových obilovin, kořenové zeleniny - na to vše malý reagoval). Ekzém máme díky dietě tak nějak pod kontrolou ( teď nastalo mírné zhoršení kvůli viróze, ale jakmile se kůže zlepší, chtěla bych některé z vyřazených potravin znovu otestovat.) Můj dotaz se týká hlavně jídelníčku při dietě. Vzhledem k výše vyloučeným potravinám mám obavy, aby synovi ve stravě nechyběly důležité prvky. Jak často bych mu měla dávat maso, aby měl dostatek bílkovin? Případně na co si dávat pozor? Vím, že nejsme jediní, kdo má takto omezenou stravu, proto vám budu vděčná za radu a vaše zkušenosti. Díky

luthien.k
9. nov 2012

@lelask přidala jsem do blogu článek o éčkách, tak mrkni.

luthien.k
9. nov 2012

@ynes ono toto všechno se dá spočítat, ale jisté je, že maso musíte mít denně, taktéž hlídat vápník (po roce je možné pomáhat si obilným mlékem s obsahem vápníku z mořských řas a ostatní potraviny - zejména zeleninu - preferovat tu, kde je vysoký obsah vápníku - brokolice, květák, kapusta atd.) a zkoušet postuně zavádět další hodnotné věci (nevím, co máte, ale třeba oves, semínka, ořechy, ryby - nevadí, že jsou to časté alergeny, když se zavádí pomalu a opatrně, navíc imunita postupně vyzrává a je třeba to zkoušet...).

ynes
9. nov 2012

@luthien.k Děkuji za odpověď. Počkám, až přejde ta viróza a kůže se vyčistí, a pak zkusíme zavádět další potraviny.

lelask
9. nov 2012

@luthien.k dakujem precitala som. Uz aj iPhone mi manzel kupil aby som mala zoznam v mobile a mohla si v obchode scanovat kody a kontrolovat.
Dnes som volala dr. A vysledky vyteru z hrdla a nosa nie su dobre, ma v hrdle streptokoka, nepamatam si presne akeho - vraj sposobuje anginy- mala anginu nikdy nemala, bude opakovat vyter a pripadne prelieci penicilinom. Vraj ten streptokok moze sposobovat ten zapal koze???
Co ten streptokok znamena?

lelask
9. nov 2012

@martinka1981 ano po vsetkoch prifarbenom to ma zorsene ☹

lelask
9. nov 2012

@xmalij takze uz aj ryzu moze a nic to nerobi??

xmalij
9. nov 2012

@lelask jo, uplne vsechno, i ryzi a desne ji chutna, zkusili jsme kakao, med, ryby uz davno a vsechno dobry. Ja tomu nerozumim.
Na streptokoka jsem trpela jeden cas cca pred 8 lety hodne, hlavne v lete, pobolivalo me v krku, nic hroznyho, ale byl tam..tak presne jak pises, antibiotika. Taky by me zajimalo,jestli se da bez nich obejit, kdyby se to nekdy vratilo.

katyxq
9. nov 2012

@xmalij ehm 😅, my nedávno taky zkusily (nejen) kakao - chroupala jsem 80% čokoládu (bez lecitinu), Šárka v poslední době mermomocí chce ochutnávat to, co jíme my, tak si hlodákama trochu naškrábala 😀. Takže už uloudila i rajčatovou omáčku, krůtí guláš, cizrnu (indické karí, já jí to dávala pokud možno bez omáčky, ale stejně ji trochu pálila pusa, je prostě naše, chutnalo jí to) a já nevím, co ještě - naštěští bez reakce 🙂, jídlo jí vařím extra, ale prostě má potřebu zjišťovat, co máme my. Takže sice jsem jí jídlo ještě nechtěla solit a kořenit, ale maličko jsem začla, na samotnou zeleninu s smasem se začínala šklebit a prskalo to, teď už zas jí v pohodě ... teda v pohodě své obvyklé pidi dávky.

xmalij
9. nov 2012

@katyxq 🙂 🙂 my kolem roka taky, svoje nejedla, slichty zadny, sklenicky jsme ani nekupovali. Stastna byla, kdyz videla nase a mohla to, jeden cas jsme si musely menit talire, tak ja jedla z plastovyho a lzici 😀 ...ted je to jinak, vsichni vsechno ze stejnyho nadobi. Ona je strasne zrucna, v roce zacla jist lzici polivky, jogurty, ted ani moc uz neukapne, bryndak nesnese, takze stolujeme na urovni 😉. Ty vlastne kojis, takze vetsi cenzura toho co snite obe..nam se tyhle pokusy posunuly az ted pred druhy rokem, jak mela prisnou dietu.

lelask
9. nov 2012

@xmalij urcite to poznas , pozri prispevky ku koncu
https://www.modrykonik.sk/forum/alternativna-liecba/ako-vyliecit-streptokoka-v-nose-prirodnymi-liekmi-2/

A to je teda parada , ze papate vsetko. Aj my sme dva mesiace boli v pohode 😨 Tak som sa tesila - zase 😅