Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lienka434
19. feb 2014

@dagmar15 ako to myslis?co si skusila podla svojho?ja neviem ci sa vydat na cestu prirodnu bez DR alebo s DR.pretoze do 6m.sme jej vyrazky a svrbenie nevenovali pozornost az ked uz to zacalo byt vazne:(

kacenka1979
19. feb 2014

nevíte někdo co to je? díky

erinka123
19. feb 2014

Maminky určite ste to tu milion krat spominala,aj som listovala stranky späť len je tu toho strašne veľa...prosím vas v čom periete bielizen pre detičky? moc dakujem

kaja73
19. feb 2014

@lienka434 ono sa netreba vybrat vyslovene prirodnou liecbou...na to by som sa moc nespoliehala pri ekzeme 😒 .priroda je fajn,ale ekzem je vacsinou vutorny problem a len patlanie prirody nepomoze....
Ale staci ak nebudes davat kortikoidy a budes tu pozorne citat hlavne rady od kam.zyk-je imunologicka s viacrocnou praxou s detmi co maju ekzem a aj sama ma ekzematikov doma.
Nam a aj mnohym inym ona pomohla,ked lekari zlyhali,alebo radili kortikoidy stale dokola......fakt vie co hovori a jej rady vobec nie su komplikovane....my uz aj vdaka nej ekzem nemame 3 roky....

kam.zyk
19. feb 2014

@kacenka1979 To je neuvěřitelně špatně vyfoceno, takže není skoro nic poznat, ale vzdáleně to připomíná atop.ekzém. Chce to ostřejší foto. Kolik je prckovi, je výlučně kojen? Čím mažete?

denula84
19. feb 2014

@kam.zyk ahoj, bola som pre istotu s malou aj u koznej co povie, a hned ze to je AE dala nam balnea do vody, mast z lekarne ktora smrdi ako cipok tusim na premastenie a advantan, no az doma som zistila ze je to kortikoisteroid. ako som citala to tu vsetci ste proti, ja tiez, nechcem ju takym niecim mastit, este skusam davat aj fenistil ked to je nieco vnutorne, lebo som pila caj s medom a citronom ked som bola chora. tak uvidim, len ma trapi ze sa jej kazdy den robia nove a nove flaky. namastim a davam ten sudocrem a teda dnes som dala do vody aj tu balneu. dakujem dakujem ze mas s nami vsetkymi trpezlivost 🙂

kam.zyk
19. feb 2014

@evickova pošlete foto a budeme moudřejší.

@katyxq prima odkaz, musím tam taky zaběhnout, kolikrát potřebuju nějaký recept pro potrav.alergika, takže tam juknu 🙂

denula84
19. feb 2014

@kam.zyk teda nie ze by som ti neverila, keby to tak nahodou vyznelo, tak sa ospravedlnujem 🙂, len neviem ci ta fotka to ukaze ake to ma strasne drsne a hrbolate.

kam.zyk
19. feb 2014

@denula84 fotka hlavně ukáže, jeslti v tom ekzému není infekce - a taky, jaká fáze ekzému to je. Víc vědět netřeba. 🙂 Důležitá je především barva, než struktura ekzému. Barva napovídá pak na strukturu. Já pracuju s fotkama dnes a denně, prošlo mi takhle "rukama" (=spíš očima, hodně hodnotím právě přes mejly) přes 400 atopiků, takže už to znám a poznám....

denula84
19. feb 2014

@kam.zyk prepac ked som sa ta dotkla lebo na fotke podla mna je to ine ako na dotyk. pokracujem v tvojej rade s tym sudocremom, tak uvidime. kazdopadne ten advantan neodporucas. a nasa faza ekzemu je ze to bude mat cely zivot alebo to tym sudo zmizne?

kam.zyk
19. feb 2014

@denula84 já se nezlobím vůbec - já jen, že už to poznám, za ty léta, co s těma atopikama pracuju, tak už vím, jak je to hrubé nebo hladké, když vidím tu fotku, a pro jistotu se vždy doptám na hrubost/hladkost kůže maminky (ale ta mi už v posl.letech jen potvrzuje můj odhad).

Váš kožní projev zmizne a nebude to dlouho trvat. Průšvih by nastal, kdyby se to mazalo tím Advantanem. Zmizlo by to na 2 dny a pak se to vrátilo a zas by se musel namazat Advantan a tak pořád dál a porád dál, až by z dcerky byla celoživotní atopička. Byl by z ní dlouholetý pacient.

denula84
19. feb 2014

@kam.zyk dakujem, takze urcite to s tym nebudem mastit. budem priebezne informovat ako nam to ide a potom budem rada za dalsie info a postupy 🙂. DAKUJEEEEM 🙂

martinka1981
19. feb 2014

@kam.zyk maš neaku štatistiku z tych "tvojich" deti že kolke z toho vyrastli?? Ja som tajne dufala že uderom 3 roku živote atop zmizne na veky vekov 😀 😝 ale zatial to tak nevyzeraaaa 😖

martinka1981
19. feb 2014

@castania treba čitať a nechať si poradiť tu od kam.zyk 😉

kam.zyk
19. feb 2014

@martinka1981 Jen se neboj. Však ještě spolu zabojujeme proti ekzému 🙂

lienka434
19. feb 2014

@kam.zyk u nas na zaciatku to vyzeralo presne tak ako u foto kacenky..skusim pridat neviem ci mam,ale mam fotky co ma teraz na tele.Mozes sa na to pozriet.

lienka434
19. feb 2014

@kam.zyk Toto je fotka ako to mala na zaciatku,potom sa jej uz vyhadzovali cervene flaky na oboch lickach a svrbeli,potom zacalo i cele telo svrbiet a u kotnikov sa jej urobili suche miesta co ju tiez zacalo svrbiet.Svrbi ju aj chrbat.Na lickach sa jej flaky objavuju rano a vecer pred spanim po nakojeni ale ma ich aj normalne cez den ale ak nieje niecim pokozka podrazdena tak to nema az tak vyrazne ako rano a vecer.Dalsia fotka je aktualna,co ma teraz na tele,je to ako keby"spalena"pokozka.Ma to od Pond.co mala 2dni zvysenu teplotu do 38 a raz jedla vecer koziu kasu a druhy den to bolo este horsie.Cely cas Pon-Str.pretrvavali teploty aj 38 a 39.Co myslis?Chcem sa spytat preco aj maso je dolezite vylucit?a soja tiez alergen?ked niekde sa prave nahradza za nealerg.produkty. Diky krasne za kazdu radu

kam.zyk
19. feb 2014

@lienka434 Soja je zkřížená s BKM, kdo reaguje na BKM, většinou reaguje i na soju. Proto soja není vhodná, je to poměrně silný alergen u takto malého dítěte. Maso- kuřecí je zkříženo s vejci a hovězí s BKM. Prostě, alergeny je třeba vyloučit.

Je tam silně kvasinka, takže: budete potřebovat Sudocrem. Jaké jiné máte doma masti a krémy?

Druhá věc- malá je zatím jen plně kojená? Bude stačit vyloučit pro začátek jen mléko a mléčné výrobky a právě i soju. Jinak nic.

lienka434
19. feb 2014

@kam.zyk z coho usudzujes ze ide o kvasinku?pretoze tie licka su uz skor suche nie su vyrazky ale vzdy to scervena ako som pisala bud rano alebo vecer,ked sme boli u kkoznej co nas 1krat videla dala mi na jedno doskriabane lice Fucitin H-mierne kortikoidy a na druhe robenu mast zinkovu pastu,cele telo som mazala Lipobase,do kupela pozivam Linola,davam Fenistil kvapky+ Xyzal na vecer 2ml.teraz uz nedavam Lipobase ale robenu mast co nam predpisala po 10dnovej kontrole kozna na cele telo aj tvar a na tvar si mam kupit ABC Bioderma Cold Crem.zadocek som mazala sudokrem,teraz bebanten.Kojim,na obed prikrmujem zeleninou,davam kasu na vecer Nutrilon Alergy.Mlieko som vylucila hned,maso zatial nie a budem musiet i tu soju,pretoze ja som prave myslela ze soju mozem a par veci som jedla,ale reakcia ako kedy..raz zhorsena inokedy nie.Co si myslis o tej "spalenej" kozi ako som pisala je to z teplot?preco sa tak vyhadzala?zatim to neustupuje.rano chcem ist snou na kozne ked nebude mat teploty.

kacenka1979
19. feb 2014

@kam.zyk ahojky začalo to na čele flíček trochu vystouplé červené suché pak malý na druhé straně a u ucha...má do toho kopřivku z jablka je mu 5 měsíců za 10 dní doktorka to viděla v začátku ptala jsem se prý je to od toho jak slintá a jak si všude sahá prý normální....jinak jsme dnes 8 den po očkování hexou...kojený není je na nutrilonu od 3 tt a problém tam nebyl příkrm má 10 dnů jen kaši a mrkev a včera měl to jablíčko a ráno kopřivka...mažu sudokrém na doporučení nepoužívám mýdlo jen vodu a rakytníkovou indulonu olej ze slunečnic lékárenský na tělo....tady je ještě fotka lepčí asi neudělám...

kacenka1979
19. feb 2014

@lienka434 dnes to má víc k obočí tahle je ze včera...škrábe si to ale né nějak akutně dá se zabavit nálada celkem v pohodě.....třeba večer a ráno je to celkem ok a přes den mu to jakoby povyleze nebo jak to nazvat drobné pupínky tam byli ted ne spíš se to loupe chci na kožní ale je tam až v pátek...

kam.zyk
19. feb 2014

@lienka434 Tak to je vidět, že kožařka diagnostikovala kvasinku taky. (dle toho, co naordinovala) Je to typický projev + lokalizace kvasinky. Odkdy má Nutr.AC? Jakou zeleninu dostává, měla ekzém už za plného kojení?

kacenka1979
19. feb 2014

@lienka434 příjde mi to trošku jiné než u nás...ale těžko porovnat...a vy máte alergii nebo ekzém?

kam.zyk
19. feb 2014

@kacenka1979 vysadit okamžitě mrkev, je to silný alergen.

Proboha proč olej ze slunečnic- to musí dráždit. Nasadit Adermu Exomegu nebo Biodermu Atoderm nebo Eucerin omega 12% těl.mléko.

Bude to chtít hodně opatrně zavádět příkrmy- jakou měl tu kaši?

kam.zyk
19. feb 2014

@kacenka1979 ekzém a alergie jsou vpodst.totéž, ekzém je v 80% projev alergie.

lienka434
19. feb 2014

@kacenka1979 u nas tazko povedat,dcerka je kojena takze bude mat na nieco alergiu,Dr. napisala ako AE.

kacenka1979
19. feb 2014

@kam.zyk asi nejvíc podobné...

kacenka1979
19. feb 2014

@kam.zyk hami vanilka banán ...mě právě mrkev doporučila doktorka že prý na ní alergie nebývá co mu tedy mám dávat za příkrm...

lienka434
19. feb 2014

@kam.zyk kozarka napisala na papier AE o kvasinke sa vobec nezmienuje,ani nespominala.vsetko to co som opisala i ten prvy obrazok je za plneho kojeni,zacalo to po 4-6tyzd.objavili sa flaky na 8-10dni a pak zmyzli a zase za 21dni na 8-10dni a pak zase zmyzli...okolo 3mes.sa zacala riadne skrabat aj po tele.teraz jedla ,mrkvu-3dni,mrkvu+brambor-2dni,batat+kalerab-2dni,dnes jedla-brambor+tekvica.Kasu od 5,5mes.Nutrilon ryzova od 4mes.vyskusana aj kozia kasa,od Pond.Nutrilon alergy kasa.

kacenka1979
19. feb 2014

@lienka434 aha taky dobrý....nám to začlo pár dnů před příkrmem ....a ted se to rozjelo asi fakt po té zelenině nebo nevím...