Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kesurka
9. jún 2011

v TV 😉

martinka1981
9. jún 2011

@luthien.k hellou ,my sme boli dnes po znamosti u jedneho imun. a teda ja nemam šťastie na lekarov 😒 tiež nechce robiť testy vraj su nespolahlive a vela deťom vyjdu pozit,aj ked alergici nejsu 😒 je to už starši panko tak som si myslela že bude skuseny ale ani vam nejdem rozpisovať čo mi všetko rozpraval. ked bude čas napišem to pre zaujimavosť 😀 😝
jaaaj a riešil skor to že mala neni zaočkovana 😖 a strašil ma tetanusom. ja to všetko beriem a choroby nepodcenujem ale tak som prišla pre niečo ine a nie rozoberať moj postoj k očkovaniu 😔

luthien.k
9. jún 2011

@kesurka, no jo, ale v TV taky říkají, že mléko je zdravé a nezbytné pít (pokud možno celý život), že máme dětem dávat tavené sýry a Brumíky a napájet je Jupíkama atd. atd. atd. 😉 Je to stejná hloupost! Margaríny se vyrábějí z oleje a vody za pomoci emulgátorů a ochucujících látek...

@martinka1981 😠 Myslím, že pravděpodobnost skutečné alergie u atopika je vysoká, když vyjdou zvýšené spec. IgE, kdyby neměla příznaky, tak neřeknu ani popel, ale takhle?!?
Ad. očkování - no comment - kdybyste žili na statku a malá si chodila hrát do stáje (což ve svém věku by stejně nechodila), ale nakazit se doma v BA tetanem je hoooodně nepravděpodobné 😉

ludmilabb
9. jún 2011

@luthien.k ahoj ja len chcem oznamit ze Sofii sa ekzem krasne stiahol ako sa oteplilo, jedava uz mliecne jedla a bez problemov, ziadne zapaly na lickach neboli...uz to fakt vidim len na tu reakciu na chlad, plus drali sa ocaky 😝

martinka1981
9. jún 2011

@luthien.k že si spomenula ten statok,vraj všetky deti v jej veku by sa tam už mali hravať!!!! Aby prišli do styku s tymi antigenmi : A teraz to najlepšie!!!! Všetky tehotne ženy by mali ZJESŤ aspon od 5 takychto zvierat kusok HOVIENKA !!!!!!!!!!! Aby si deti už v bruchu budovali imunitu a neskor aj tie deti by mali zjesť tie hovienka. No ja nemam slov!!!!! Tu sa len potvrdzuje že lekari vedia o AE velke PRD !!!!!!!!

Ad Denerel§ Vraj je jedni či bude mala uživať Denerel alebo Fenistil,vraj je to to iste 😝

modra1
9. jún 2011

@martinka1981 si bola u Hruškoviča, čo? 😉

martinka1981
9. jún 2011

@modra1 😀 😀 😀 nie! Ale u ml.Hruškoviča som bola so sebou davno ale iba raz a stačilo! Nikdy viac 😝

ludmilabb
9. jún 2011

@martinka1981 jest hovienka a potom dostat Toxoplazmozu alebo Toxocoru, svihnuty doktor!!!

martinka1981
9. jún 2011

@ludmilabb on si so mna asi robil prdel 😀 😝

lucinenka001
9. jún 2011

Kočky ahojte,

od kedy je vhodne davat detickam s atopickym ekzemom kravske mlieko? Od 1 roka mozme ? A co take vyrobky bryndza a tvaroh? To je asi este prilis skoro? Pytam sa preto, kedze neviem co vhodne mozem davat drobcovi este papat kedze na niektore veci sa vobec nechyta s papanim. pripadne prosim jogurty kolko krat davate detom do tyzdna?

dakujem

michamicha
9. jún 2011

@lucinenka001 doporučuju řídit se touto dietou https://www.modrykonik.cz/fotoblog/michamicha/c...
Mám to od naší kožní lékařky a konzultovala jsem to i s alergoložkou 😉 začala bych asi nejdřív s jogurtem 1 lžičku a postupně přidávat, uvidíš jestli se mu/jí ekzém zhorší, pokud ne, tak můžeš začít dávat častěji a zkoušet nové věci 😉

lilyen2011
9. jún 2011

@vandas ahoj. Hneď ako som prišla o mlieko a musela som začať dávať môjmu synovi umelé sa mu na líčkach začali objavovať červené fľiačky, také akoby suché miesta...najprv len maličké, že som si myslela, že som ho málo po kúpaní natrela, no stále viac sa mu to zhoršovalo...vyhľadala som dr a tá mu predpísala masť na "plesne" zároveň ma poslala ku kožnej ktorá ma riadne zjazdila, keď som jej povedala, čím som mu to natrela... vraj ide o atopický ekzém a táto masť tam nemá čo hľadať... predpísala mu kyselinu mliečnu + v lekárni mu namiešali takú bielu masť, ktorá bola asi ako sádra...to som mu mala dávať na noc...kým som mu to poctivo mastila aj 10x denne mal tak strašne červené líca, postupne sa mu to rozširovalo na čelo a bradu, že až!!!
- trvalo to cca 5mesiacov - prešli sme aj na HA mlieko, obmedzovali rôzne príkrmy, čítala som článkov toľko až som mala pocit, že to dieťa v živote nebude môcť nič jesť (napr. mlieko, rajčiny, čokoládu, syry, no proste bolo tam toho hrooozne veľa a už ani nepamätám čo všetko) - bola som naozaj pedantná oblečenie musí mať len z čistej bavlny, žiadne silónové pančušky, kúpeľ len v oleji z lekárne, mastenie lipobázou a podobne...
- bolo to hrozné... fľiačky mal už aj na zápästí a na lýtkach..des
- povedala som si, že stačilo! úprimne ti teraz poviem, že som sa na to s prepáčením vy..to a na môj údiv sa mu začal stav zlepšovať!
- možno to bolo aj tým, že sme sa blížili k veku 1roka, alebo tým, že mu proste premasťovanie nerobilo dobre, dodnes neviem... no ťuk, ťuk, ťuk prišli sme do poradne asi po 3mesiacoch a lekárka celá hotová "tak vy máte krásne líčka!" čim ho mastíte...odpoveď: NIČÍM.... nechcela veriť naozaj keď sa kúpeme, používam len trošku akéhokoľvek nie veľmi parfumovaného sprch. gélu a viac nemydlím, po kúpaní ničím nemastím ani keď ideme von..žiadne krémy proti vetru a pod a na počudovanie máme hladké telíčko aj tváričku!
- možno je to vekom, možno individuálne neviem na 100% povedať no takto sme dopadli my. Snáď som trošku pomohla... 🙂

modra1
9. jún 2011

@lilyen2011 z toho čo si napísala je dosť možné, že tvoj syn má (mal) alergiu na BKM, ktorá môže okolo roka vymiznúť sama, no často neskôr prechádza do alergií inhalačných. Kým cez materské mlieko dostával BKM len v stopových množstvách, po prechode na UM dostal plnú dávku napriamo a to už jeho telo nezvládalo. Koľko má teraz malý rokov (pozrela by som pas, ale nezobrazuje sa to), má nejaké problémy, alebo už je koža ok a nemá ani žiadne častejšie choroby horných ciest dýchacích? AKo si napísala, možno je to individuálne, lebo väčšina malých atopikov má aj v kľudovej fáze pri dodržiavaní diétnych opatrení pokožku citlivejšiu na vonkajšie podnety, práve spomínanú zimu, či kúrenie, prudké slnko a pod.
Inak, držím palce k blížiacemu sa pôrodu ;)

modra1
9. jún 2011

@martinka1981 Ako sa dozvedel, že nie je očkovaná?

martinka1981
10. jún 2011

@modra1 kožna sa na to pytala a potom to zapisala aj do papierov 😝 A kožna tiež na mna pozerala že čo vymyšlam a nemam dieťa očkovane 😖 hmm,čo už ,budeme za exotov nič sa neda robiť 😀

modra1
10. jún 2011

@martinka1981 tak alebo onak, očkovanie v akútnej fáze ekzému je kontranidikované a malá je v akútnej fáze stále ... ☹

lucinenka001
10. jún 2011

@michamicha

Ahoj dakujem, len klikam na ten Tvoj link, ale nic mi neukazuje. Nepreposles mi to prosim Ta este raz?

Dakujem

luthien.k
10. jún 2011

@lucinenka001, ahoj, kravské mléko na pití cca od tří let (pokud vůbec), daleko hodnotnější jsou zakysané mléčné výrobky, zkus acidko klidně a ze sýrů tvrdý, kvalitní, třeba Eidam. Tvaroh a výrobky z něj obsahují hodně moc té mléčné bílkoviny, což není ideální pro trávení a ledviny.

@michamicha, ty tabulky - dneska je to překonané, co se v nich píše (vejce, mléko atd. až po roce), naopak, prokázalo se, že prospěšné je, aby se dětský organismus s těmito alergeny setkal již pokud možno při plném kojení, ryby dtto.

luthien.k
10. jún 2011

@martinka1981, to fakt nekomentuju 😒

luthien.k
10. jún 2011

@lilyen2011, myslím si to podobné, co @modra1. Rozhodně bych maminkám nedoporučovala, aby o kůži atopika přestali pečovat vhodnou (!!!!!!) kosmetikou, což je někdy kumšt na ni přijít, u vás klidně mohlo jít o reakce na nevhodnou kosmetiku v kombinaci s vyhasínáním alergie na BKM. 10x denně se také nemá ekzém nikdy mazat, kůže potřebuje trochu dýchat a taky prostor pro své vlastní regenerační schopnosti!

valentynkaa07
10. jún 2011

@luthien.k ahoj mám dotaz na probiotika. Vím, že se můžou dávat i kojencům, ale když je beru já, přechází to nějak do mléka? Beru normální ty klasické kapsle, uchovávané v ledničce. Děkuju.

lilyen2011
10. jún 2011

@modra1 ďakujem 🙂 už to mám za 4dni :D no líčka má stále krásne, žiadne fľiačky ani na tele...len v zime sa mu jednorázovo stalo, že sa mi vyhádzal na brušku a postupovalo mu to až na prsíčka až ramienka..mal to zapálené, škrabal si to a podobalo sa to skoro na ovčie kiahne než na ekzém...vtedy mi dr povedala, že si to len rozškriabal a zaniesol infekciu no pomohla framikoin mastička + hypermangán odvtedy nič...
- alergiu na mlieko nemá, lebo mu dávam kravské 1,5% x-krát denne (strašne miluje čoko guľky a kakao) - umelé mi začal ako 1,5r odmietať v akejkoľvek podobe (len keď som mu z umelého urobila krupicu vtedy to spapal inak žiadna šanca)
- s dýchacími cestami problémy nemáme no v prvom roku života mal podozrenie aj na zníženú imunitu, lebo bol chorý cca každé 2týždne... permanentne horúčky, prekonal 6chorobu, niekoľko črevných vírusov, chrípok, nábeh na zápal priedušiek a dr ho charakterizovala ako "krochkajúce bábätko" lebo od narodenia mi akoby chrčal...vysvetlila, že keď si grckol, tak sa mu priedušky akoby automaticky chceli chrániť akýmsi hlienom, preto pôsobilo dýchanie ako pri chrípke... teraz o pár dní oslávi 2roky a už vyše 6mesiacov sa drží skvele, čo sa týka chorôb...sem-tam trošku soplík (ako každé dieťa) no nič, čo by potrebovalo antibiotiká a rôzne sirupy...
- ja som astmatička, takže samozrejme počítam s tým, že alergik určite bude, možno ako ja aj astmatik, len dr mu nespraví testy skôr ako o rok mimo sezóny už som sa na to informovala.. vraj je ešte skoro, že je na to maličký tak uvidíme...

lilyen2011
10. jún 2011

@luthien.k ja nikoho neodhováram aby zanedbával starostlivosť, alebo nepočúval dr... to určite nie! Mne dr stále prízvukovala, že mám permanentne premasťovať, premasťovať čím viac, tým lepšie.... a ako som hore uviedla už sme síce väčší ako bábätká no keby mal alergiu na kravské mlieko, tak by ju mal asi stále nie? a keď sa začína s príkrmami a podobne a dr Vám tlačí do hlavy, že máte dávať tvaroh, kt. podľa mňa je maximálne mliečny inak to napísať neviem tak mu 1,5% mlieko urobí podľa mňa menej zle ako spomínaný tvaroh... Skúsiť treba všetko, no zároveň nerobiť z dieťatka "pokusného králika" !!!! my sme vyskúšali naozaj veľmi veľa rôznych mastičiek od výmyslu sveta od tých najlacnejších až po ABC dermu a NÁM nepomohla žiadna tak toto je čiste len môj názor... každé dieťatko je osobnosť individuálna, inak reaguje... jednému pomôže jedno, druhému iné...nám nič. Treba hlavne myslieť na to, že keď už ste vyčerpali všetky alternatívy, všetky babské recepty, rady a odporúčania je možno dobré dať si tzv. PAUZU a nechať istý čas kožičku oddýchnuť, možno sa s tým vysporiada aj sama viď môj príbeh... prehnaná starostlivosť je častokrát horšia, lebo ako bolo vyššie uvedené v inom príspevku odporúčania na alergény, ktoré sa majú deťom "podávať" až v neskoršom veku môžu vyvolať zníženie imunity dieťaťa voči týmto alergénom ... možno ma ukrižujete no toto je môj názor..

anduca
10. jún 2011

@modra1
ahoj! dík za odpoveď ohľ.jogurtov. takže najprv zvolenský jogurt, o pár dní pridať eidam syr, zas o pár dní pridávať postupne klasické UM do AC - v týchto dňoch je nutnosť dávať aj jogurt, aj syr? vďaka!

modra1
10. jún 2011

@lilyen2011 4 dni do termínu neznamená do pôrodu 😉. Tak ale máš more času sa ešte začítať http://www.proalergiky.cz/deti-do-tri-let/ . Tieto články napísala múdra žena, ktorej rady pomohli mnohým ďeťom, popisujú podstatu atopie a komplexné riešenie, nie iba liečenie kože masťami. Určite tam nájdeš informácie, ktoré ešte nevieš a ak by sa vyskytla nejaká situácia, v ktorej je potrebné rýchlo pomôcť, budeš vedieť kde to hľadať 😉
No, tých chorôb mal malý dosť, mnohé z nich sú aj príznakmi alergie na BKM, ale mohlo a nemuselo to s tým súvisieť. Tak nech je už len lepšie, zvlášť keď si astmatička, čiže genetická záťaž tam je. To chrčanie kľudne mohol byť stridor, u bábätiek sa vyskytuje a zvyčajne samovoľne vymizne. Vidím, že máš vyhranený názor na mlieko, ak nemá problémy, tak prečo nie. Určite by však bolo vhodné obmedziť (vylúčiť) mliečne v čase keď je organizmus zaťažený (choroba, rast zubov, očkovanie), rýchle sa s tým vysporiada keď ho mlieko nezaťažuje.
Výsledky testov môžu byť aj "falošné", dočítaš sa na odporúčaných stránkach.
Tak sa drž a ešte raz prajem pohodový pôrod a zdravé bábo😉

modra1
10. jún 2011

@anduca Testovanie BKM by malo trvať 7 dní, takže ak začneš dávať UM narp. 6. alebo 7. deň, tak už jogurt a syr nemusíš ak nechce. ALe odporúča sa to kvôli "pestrosti" bielkovín KM, ktoré tieto výrobky obsahujú v rôznom pomere a najmä kvôli množstvu, kt. má mať zvyšujúcu tendenciu. Lebo u niekoho sa alergia oslabí, ale nevymizne, napr. znesie pol jogurtu ale pri väčšom množstve už reaguje. V rámci testovania jej môžeš pridať aj varené hovädzie, acidko, ale iné veci - tvaroh, pribináček, bryndza by som ešte nedávala, času dosť.

lilyen2011
10. jún 2011

@modra1 ďakujem ako si myslela tie "falošné" testy?
- inak k tomu mlieku... malý je hroooozne moc gurmánsky typ... nezje čokoľvek a mal obdobie "držím hladovku" a jedine chlebík, kakao, jablko... bola som rada, že aspoň niečo spapal a keďže žiadna negatívna reakcia, tak prečo nie? nenechám predsa dieťa o hlade... aj tu sa trošku ukludnil a postupne pekne papáme (sem-tam protest) 😀 no je to osobnosť... ja tiež keď raz nemám chuť na mäso tak nebudem a nebudem chi chi...
- prosím len mi napíš čo s tými testami na alergie ako to teda je? to ma naozaj zaujíma moooc ďakujem 🙂

kaja73
10. jún 2011

Baby co si myslite o activii jogurte-je to totalny smejd? malemu totiž zachutil prave tento jogurt-mm ho jedol a on si vypytal,tak dostal a odvtedy chce len ten.Ja mu tam pridavam aj zo smotanoveho zvolenskeho,aby to bolo viac tukove.Chuti mu ten marhula- broskyna-kde nie su kusky ovocia-ide sa za nim potrhat a tiež za vanilkovym.Tie klasicke smotanove mu moc nechutia. 😲
@modra1
@luthien.k

anduca
10. jún 2011

@modra1 ďakujem!
@kaja73 ani mojej nechutí biely jogurt (smotanový zvolenský), tak po čase začneme testovať ochutené. zatiaľ jej tam namiešam výživu a tak jej to chutí.

kaja73
10. jún 2011

@anduca ja davam už ochutene,ale ani tie mu moc nejdu-až na tu activiu.Tak tam aspon po troske pašujem biely smot.jogurt.