Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

beruska1979
19. jún 2008

selu,

Ja jsem s ekzemem nasi dcerky objednana na kozni na pristi stredu, takze zatim zkousim, co se da. Nema to tedy nejaky tragicky, ale na zadech ji vyrasily asi pred 14 dny cervene flicky. Nejdrive to mela mezi lopatkama a pak ji to trosku slezlo dolu k zadecku. Kuzi suchou nema a ani nemokva. Nevim, jestli jsem to podchytila vcas, nebo to byla "jen" alergie na neco co jsem snedla. Osvedcila se mi koupel z otrub (koupu jednou za dva dny),pak dobre promastim zmekcovacim kremem na atopickou pokozku a na cervene flicky pouzivam krem od A dermy na iritovanou pokozku. (kosmetika od A dermy je pry dobra, existuje i specialni rada pro atopiky, takze jestli ze nam bude atopak potvrze, budu pouzivat ji. Obden ji otiram telicko preverenou vodou s trochou cerneho caje, to pokozku taky zklidnuje.... Jinak davat pozor na to, co jis, aplikovat tzv eliminacni dietu a zkouset, na co je dcerka alergicka, nepouzivat avivaz a do posledniho machani dat trochu octa. (cetla jsem, ze se ma ocet pridat i do vanicky), ve vedrech moc nebalit a otuzovat, a jestli ze ma suchou pokozku, tak hodne mastit...

aduska27
19. jún 2008

Ahojte,tak pekne po poriadku.

Jabber - neskusali sme, nakoniec sme neboli ockovani, dr si to zle zaznacila do preukazu - a aj tak som bola rozhodnuta nedat ockovat.
Anaja - drzim palce, nech sa to zlepsi - som presvedcena ze nas by lkozna tiez supla do nemocnice keby sme sa u nej ukazali, ale to nehrozi....Hlavne nech vam zistia v com je problem - a to iste zelam aj nam 😀 .

Wali, vy ste na tom uplne super 😉 - drzite nas nad vodou, nadej umiera posledna 😎 .
Ivka, odkedy ste na homeopatikach, akosi si nepamatam 😠 . A z kolegu si nic nerob, ja som sa dnes uz tak nastvala a povedala som si ze sa obrnim a ked bude mat niekto hlupe reci tak mu vynadam a poslem ho domov 😕 . Moje babo - a urcite aj tvoje - je to najkrajsie, napriek hnusnemu ekzemu, ved sa predsa nedame, deticky za to nemozu!
No mna asi ukamenujete, ale Fenistil davame uz dobre dlho, dokonca homeopatka vravela ze nieco proti svrbeniu mame davat. A vlastne povedala ze v nevyhnutnom pripade mozme aj kortikoidy, ale samozrejme snazit sa vydrzat bez....Tak ja teraz neviem - zeby to bolo tym aku ma hroznu kozu?

No ale dnes som sa tak nas...., drzim dietu ako blazon, asi po dva dni sme natreli Locoidom a on sa stale vyhadzuje. Vosla do mna zurivost, zobrala som hormon a tresla ho v zlosti rovno do kosa. Decka som obliekla a sla som na detske ihrisko - to sa mi uz davno nestalo, hanbila som sa za mojho drobceka ☹ . Dnes zajtra maju dojst masti, za ktore som vyvalila 1800,- a uz teraz viem ze ich nebudeme moct pouzivat - je tam totiz harmancek, a tipujem ze prave nanho chytil alergiu. Ja uz fakt neviem, cokolvek skusime, vsetko nam stav len zhorsi. Ani len homeopatia nic neriesi.

LUSIL - prosim, preco si menila homeopatku? ( Ak si dobre pamatam ze si to bola ty)

Minule som sa rozpravala s jednou pani, uz ma velkeho syna, ako maly mal silny AE - vravela,ze presli vsetkym moznym ako my, ze vyskusali co mohli, nakoniec ze rezignovali, syn jedol s nimi vsetko,trapil sa do 5 rokov a potom mu pomohlo more.
Aby nam malo nebolo, deru sa nam zuby, Patko vrieska ako ozran od bolesti a este je aj nachladeny, kasle, vcera sme uz boli u dr, nastastie to nie je na prieduskach. Tak som mu nechala urobit rovno vyter z nosteka, som zvedava ci tam neprezil nejaky hnusny pneumokok 😠 .

selu
19. jún 2008

berus, prosim te, ten cerny caj s prevarenou vodou, to praktikujes jak? jinak manza dnes koupil otruby a tu modrou indulonu...budeme zkouset + mame jeste tu masticku od dokiny...chjooooooooo, snad ji to moc netrapi, ale vypada spokojene 😵

selu
19. jún 2008

jo a poradi mi nekdo jake teda mam zkusit vyradit potraviny? 😕 dekujuuuuu 😵 eliminacni dieta mi nic moc nerika...ale pro malou cokoliv 😵

beruska1979
19. jún 2008

selu, uvarim cerny caj, do misky naleju prevarenou vodu a trochu toho caje a pak ji potiram telicko tamponem namocenym v tom odvaru. Cetla jsem, ze i cerny caj nalijou rovnou do vanicky a dite v tom koupou, to jsem ale jeste nezkousela. Taky je pry dobra syrovatka nebo solamyl do vanicky.... Dnes jsem ji vyzkousela omyt prevarenou vodu s trochou octa, tak uvidme, jestli se z toho neosype.
Nemela bys jist hodne koreneny jidla, exoticke plody, mozna i mlecne vyrobky, cokoladu, kakao.... tech veci je spousty a kazdy miminko na ne muze reagovat jinak, proto je treba vyzkouset na tvem miminku, co mu vadi... napr. jestli si myslis, ze se osype po cokolade, tak bys mela cokoladu vysadit tak na tyden a po tydnu opet vyzkouset, kdyz se osype, tak je alergicky na cokoladu, atd. ( doufam, ze jsem to tak pochopila spravne🙂)
Ticine se to dost zlepsilo, akorat kdyz ji vzdycky vykoupu, tak to vypada hrozive, jak ji flicky na zadech zcervenaji. Pres den nejsou fleky skoro vubec videt. Myslim, ze ji to nesvedi, nedrbe se, i kdyz na zadech by se tezko podrbala...Oboci ma taky trosicku zarudly, hlavne kdyz tlaci, nebo place. U tech oci to nevypada jako ekzem, ale vubec nevim, co to muze byt, ma to asi tak od 2 mes, vzdycky ji zcervena oboci na par dni a pak to prejde, tak nevim....
Selu, Misa ma ty flicky po celem tele? a jsou suche? a jedna se o AE, nebo "pouze" o vyrazku?

selu
19. jún 2008

beru, mela to nejprve jen na hrudnicku, jako by na klicni kosti...cervene pupinky s malymi puchyrky, pak se ji to udelalo i na druhe strane ve stejnem miste, furt jsem si myslela, ze je to od toho jak slintosi a ma vecne bodyna mokre, vim ze manza i bracha jsou atopici, ale pred tim jsem to za ekzem nepovazovala...pak se ji to behem mesice rozjelo do pulky briska + za ouskama mela typrasklinky a pod pazema, tak jsem jen olejovala, nic vic, jenze ted v sobotu nastal uplny zvrat, rano ji jdu prevliknout z pyzamka a mela slity cely hrudnik + do pulky pazi, zada sem tam a na nozickach pod koleny a u nartu, tak uz jsem vedela ze je zle, vedela jsem, ze v utery jdeme na ockovani tak uz jsem to nechtela hrotit a letet v pondeli, samozrejme, ze verdikt doktorky uz od dveri byl, ze se jedna o ekzemek 😔

manza dnes koupil otruby, solamyl mam doma, zkusim i ten cerny caj a budu mazat to nejhorsi na hrudnicku tou mastickou od dokiny, zbytek promazavat indulonou, snad se to napravi, nedoufam v zadny rychly uspech nebo zvrat, vim ze je to beh na dlouho trat, kazdopadne jsem rada holky, ze se vas tu muzu ptat na ruzne veci, ze vite o cem mluvim, pac vetsina to mate taky doma 😔 😅 😔

wali
20. jún 2008

aduska, tak to je smola s tymi drahymi mastami 😖 tak ich vypouzivas ty. ale je dobre, ze vies, ze problem robi harmancek. mne sa tiez zdalo, ze v cajoch nam robil zle, nemala som to sice overene, ale pre istotu som take caje vysadila. aby som zbytocne neprovokovala 😉

selu, urcite to beries za spravny koniec - hlavne to podchytit, nevzdavat to a bojovat s tym 🙂 ja verim, ze sa raz vsetky nase deticky z toho dostanu.

beruska1979
20. jún 2008

taky mne napadlo, ze by mohla vyrazit po hermanku, zkousela jsem ji totiz dat detsky caj, kde hermanek je a pila ho asi 4 dny, tak to taky muze byt z toho, od te doby radeji nehazarduju a bude pit vodu

anaja36
20. jún 2008

babky viem ze na AE je dobre podavat dietatu prevarene kozie mlieko,ak je niektora z Trnavy a vie kde sa da kupit tak mi dajkte kontakt dakujem pekne

hellosona
20. jún 2008

anaja: ja som to tiez pocula, ale neviem, ci u pol rocneho baba este nie je priskoro 😕
inak v ba to predavaju na trznici, v takych obxodikox, kde predavaju syry, mozno aj v Trnave mate...

beruska1979
21. jún 2008

holky,

Taky maji vase ratolesti po koupani ty flicky o hodne vic zarudlejsi? Vzdycky, kdyz ji vykoupu z toho mam depku, ma uplne rudy zadicka....rano to skoro neni videt, jen kdyz ji to promazavam.... (porad jeste nevim, jestli se jedna o AE 😒 ), ale nemizi to, ani se to nerozleza. Myslite, ze by to mohly byt potnicky? Evidentne ji to nesvedi, ale po tom koupani to vypada fakt hrozive. Koupila jsem vcera Robatko od Cannaderm, tak jsem zvedava. Jo, a taky piju koprivovy caj 😉

selu
21. jún 2008

tak ja hlasim, ze se nam to po malinkych kruccich lepsi 😵 zacala jsem koupat v otrubach, ty nejhorsi mista mazu kremkem od dokiny a zbytek flicku a suchych mist modrou indulonou tak 4-5 krat denne a je to ocividne znat 😵

berus, u nas po koupani to ma fakt hnusne, i v te vode to vypada drsne 🤐 😅

...ja si myslim ze potnicky jsou jen takove tecky, nebo shluk v krupicku, ale AE jsou drsnejsi mista, my to mame v takovych flecich a pak popraskane v tech zahybech...

aduska27
21. jún 2008

Anaja, ja by som sa tiez bala davat polrocnemu babatku pit kozie mlieko, ale dostala som radu ze kupat v tom babo 😕 . A neviem kde dostat kupit, raz - daaaavno, som to kupila normalne v potravinach. Potom som sa z neho takmer dogrcala a odvtedy kozie mlieko fakt nemusim 😀 .

Beruska, po kupani sa ekzem vzdy poriadne zvyrazni, ja depkujem uz pol roka a asi si nezvyknem nikdy. Aj preto radsej kupe manzel... ☹

No u nas momentalne ekzem uplna katastrofa, nezabera nic, skusili sme Adermu a ani ta....Len dufam ze mu lezu zuby, lebo spavat kazdu noc 3 hodiny a aj to s prestavkami ma asi zabije. Nenormalne sa skriabe, place, krici a prosebne na mna pozera 😢 . A ja mu neviem pomoct ☹ .

Baby, ktore ste z BA - mozete napisat k akej homeopatke chodite?

lindulak
21. jún 2008

Baby, chcem sa vas opytat.... Mala sa mi pred tyzdnom vyhodila na hrudnicku od jahod, co som si ja dala - kojim ju. A uz ubehol tyzden a stale tam ma take cervene mapky. Nie je to take hrozne, no dufam, ze to nie je ekzem?

selu
21. jún 2008

lindul, pravdepodobne ne 😉 moje mala to mela tyden, kdyz jsem si dala stavu z jedne limetky do 2 deci vody 😅 ...citrusove ovoce 🤐

beruska1979
21. jún 2008

lindul, jak vypada ta vyrazka u vas? Ticine se udelala na zadickach, takove cervene flicky, nejsou ani vysusene, ani rozpraskane? obcas s malinkyma cervenyma pupinkama. Pres den jsou flicky zklidneny, nejsou skoro vubec videt, ale po koupani zase hodne zcervenaji. Uz to ma asi 14 dni a porad to nemizi, tak nevim....

lindulak
21. jún 2008

Diky Selu, dufam, ze mas pravdu a skoro to zmizne 😉 Beruska, su to take cervne fliacky - mapky na dekolte, najprv tam boli take male vyrazocky ale tie uz zmizli a ostali len tie mapky, vyzeraju trosku sucho, no nie je to horsie po kupani. Ale rano to ma tiez take zkludnene, ze jej to velmi nevidno.

hellosona
21. jún 2008

lindulak: jahody su tak silny alergen, ze pravdepodobne aj uplne zdrave bejby moze zareagovat...

aduska: ja nexodim k homeopatke, zatial... ale ked sa nam to zhorsi, pojdem urcite, lebo teraz to mame v celku pekne, mnohi ludia si ani nic nevsimnu... a mas nieco proti skriabaniu? kojis ho?

mischell7
22. jún 2008

Ahojte maminky, má niektorá z Vás skúsenosť s kúpaním atopika vo vodnej nádrži Zemplínska šírava?Alebo celkovo s kúpaním v bazénoch a tak?...

ivka144
22. jún 2008

Aduska, Jabber, Wali, Selu... i ostatni - dakujem vam.
Skoda, ze teraz mam pristup k netu dost obmedzeny...
Inak sa mame dost nanic. Pred tyzdnom, co sme zobrali dalsiu davku homeopatik sa to zacalo zhorsovat a cely tyzden to bolo nanic, prevazne zhorsovanie, ale najma nechapem, ze doobeda to je cervene mokvave skarede az hruuuuza a potom z nicho nic to zbledne a zacne sa susit, zda sa, ze noc bude dobra a uprostred noci zrazu zaaaas mokvave rozdriapane... Velmi ma mrzi, ze to ma uz na chrbatiku aj a pliecka, ramena, vpredu na hrudnicku, zhorsuje sa... Aj som sa zamyslala, ze ci to aj nie je dobre, kedze typickz proces homeopatickej liecby ide zvnutra von a smerom zhora nadol... No neviem.
A kto ste to pisali o moconine? Aduska Tz? Ye proti svrbeniu... Nic nemaju v tzch lekarnach. Aspon nie bez predpisu. Prosim, okrem excipialu, co je este dobre na svrbenie - co ma tu mocovinua je volnopredajne? Vdaka, musim bezat.
Vsetkym drzim palce!

aduska27
22. jún 2008

Hellosona, berieme Fenistil, uz dost dlho 😒 , maleho kojim, popritom dostava nejake prikrmy - ale zatial nic moc, chudatko 😢 .

Ivka, no to mi je luto, ako sa trapite- ja ta plne chapem, sme na tom tak isto - mozno aj horsie. Uz som to pisala, mate asi ekzem o tom istom ako my - tiez sa to meni priamo pred ocami. Mokvave, zrazu z nicoho nic suche...Asi s tym rozdielom, ze Patulko ekzem nema len v ockach, na dlaniach a chodidlach ☹ . Zhorsilo sa to takto ked sme zacali s homeo, najskor na tvari a potom to postupne zliezalo na krk, hrudnicek, nozky, rucky....Len akosi sa to nelepsi, a uz to su 3 mesiace co sme s liecbou zacali.

Mischell, ja by som priamo v Sirave nekupala ani moju starsiu - o 2 tyzdne tam ide s babkou, uprednostnia urcite bazeny. No a Patka by som v Sirave nekupala v ziadnom pripade - asi ti to nepodlozim argumentmi, skratka to tak citim. 😉

wali
22. jún 2008

selu - som moc rada, ze ti otruby zaberaju. u nas tiez len pomohli.

beruska, u nas po kupani to tiez bolo vzdy omnoho viac vidiet. a co mam skusenosti s potnickami, tie takisto viac vidiet po kupani. len tie miznu naozaj rychlo - za par dni po nich niet. ak sa teda dietatko permanentne nepoti.

aduska, ked si uz nebudes vediet rady, skuste ist k tomu panu Dedikovi. niektore dni ordinuje vraj aj v BA a niektore holky tu pisali, ze im naozaj pomohol. keby sme ten exzem stale mali, mala som v plane ist aj za nim, ale nastastie uz nebolo treba.

mischell - urcite by som neskusala kupanie v prirodnych nadrziach, to by som sa fakt bala, co to s malym spravi este aj teraz ked mame pokoj. a v bazenoch - chlorovana voda zhorsuje AE, ale neplati to vseobecne. nam napr. vobec nic nerobila a poznam uz aj maminy s detmi atopikmi, ktore v pohode chodili do bazena a nemali s tym problem. ale ak nevies, aka by bola reakcia, tak na to radsej pozor.

ivka, o tej mocovine som pisala ja. kupujem malemu tel. mlieko s obsahom mocoviny od firmy BABE Laboratorios. dostala som k tomu tel. mlieku cez jednu mamicku, co mala velmi silne atopicke deti a kedze to mali odskusane na vlastnej kozi a pomohlo im to, kupila som to aj ja. pol litrove mlieko stoji 318 ck, co sa mi ani nezdalo tak moc a naozaj nam pomohlo. ja myslim, ze hlavne vdaka nemu (+samozrejme aj strava a homeopatia k tomu) sme sa zbavili exzemu. lenze je to cele o tom, ze to niekomu nemusi pomoct vobec a niekomu zase ano. no kedze to nebolo drahe, tak som si povedala, ze to skusim a v najhorsom pripade budem to tel. mlieko pouzivat ja 😝

olique
22. jún 2008

Ahoj holky,

nedá mi to a musím se s vámi podělit o mé zatím týdenní zkušenosti s léčbou atip.ekzému u syna.

Minulý týden o víkendu to měl maličký opravdu v šíleném stavu – nejhůře snad pod koleny v jamkách, kdy mu z rozškrábaných ran do živého vytékala tekutina.
Já už se viděla na kožním někde v nemocnici, jak to měl strašné.

Náhodou jsem se dostala k jednomu pánovi bylinkáři a ten mi radil koupat syna v bylince.
Je to SLÉZ PŘEHLÍŽENÝ a najdete ho na:
http://botanika.wendys.cz/kytky/K224.php
Tato bylinka je nejen na kožní problémy atopického typu.

Určitě ji bude spousta z vás znát ze svého okolí. U nás roste za vesnicí.
Tak jsme tuto bylinku nasbírali a děláme z ní macerát dle pokynů pana bylinkáře.
Macerát je výluh ve studené vodě.

Takže: na 5 l studené vody dám dvě plné spojené dlaně této nařezané bylinky.
Luhuji přes noc a ráno sliji a nechám v chladném prostředí. Třeba sklep.
Na večer před koupáním přihřeji na teplotu těla a dám do vaničky. Syna v tomto odvaru koupu 20 minut a pak ho nechám volně uschnout bez tření ručníkem.
Dobré by bylo i tuto bylinku pít vnitřně, ale vzhledem k tomu, že výluh strašně „smrdí“, tak se v něm jen koupeme.
Můžeme se koupat i během dne, když máme teď léto.

Už po 4 dnech se pokožka uklidnila, zacelila a hlavně zjemnila a je na omak opravdu příjemná bez hrubosti a šipin.
Což už já ani syn tak rok nemáme zažité, jaké je to hladit jemnou kůži miminka.

Dále máme promazávat malého vnitřním vepřovým sádlem. NESOLENÝM.
Jedná se o suchá místa (flíčky atop.ekzému), která promažu po koupeli tímto sádlem.
Není problém ho u nás sehnat, když žijeme na vesnici.

Měli bychom mu dávat na tělo jen nebarvenou bavlnu, ale to se musím přiznat nedodržujeme. A ještě jsme mu pořídili pyžamko pro alergiky. Syn se tolik neškrábe a i já klidněji spím.
Je z bio bavlny a dá se koupit na adrese:
http://www.proalergiky.cz/eshop/pyzamo-ekzem.html
Na těchto stránkách je i spousta informací pro ekzematiky – tak se podívejte.

Praní prádla: Máme prát v pračkovém mýdle.
Já si koupila gelové pračkové mýdlo, mýdlové vločky a ještě sprchové mýdlo.
Dodává ho na trh jedna firma, kterou najdete na této adrese:
http://www.tanex.cz/cz/produkty/mydla/

Pan bylinkář se ptal, zda nosím nějaké šperky, bižuterii, amulety, kameny...atd.
Doporučil mi nosit jen bílé a žluté zlato. Ostatní věci můžou (hlavně když maminka kojí) přes pokožku jít dál do těla a ovlivnit složení mléka.

Jakmile budu mít další zkušenosti a nebo třeba nové poznatky a zkušenosti – určitě se s vámi o ně podělím.

Držím moc pěstičky a mějte se...!

jabber
23. jún 2008

selu - a naočkovala vás?

beruska - heřmánek je alergen jak prase 😖

lindulak - to bude asi jen normální kopřivka... 😉

mischell7 - já teda nevím jak vypadá voda v Šíravě (jestli je to nějaká špína, když holky píšou, že bym tam nekoupali), ale pořád bych tam koupala asi radši než v chlorovaném bazénu. My se teda zatím čochtáme jen v bazénku s pitnou vodou 🙂

ivka144 - takže to na ty homeopatika evidentně reaguje.....říkala jsi homeopatovi, že se vám to po nich vždycky takhle zhorší? Co na to říkal?

aduska - já si myslím, že tak špatné to má malý částečně právě z toho Locoidu 😖 . Ono to jde s homeopatií proti sobě - Locoid zastrčí, homeo vystrčí - asi se to nemůže začít pořádně lepšit, protože ten Locoid prostě všechno to co homeo udělá za práci zase zničí... 😒 . Vím, že je to těžké, když vám Locoid aspoň částečně umožní spát a malému je líp - ale je to medvědí služba. Myslím, že je dobře, žes ho vyhodila 😉

olique - s tím zlatem jsi mě potěšila 😵 , já stejně žádné jiné kovy na sobě nesnesu 🙂 . Jinak super info o slézu 😉

hellosona
23. jún 2008

ahojte
nam sa AE teraz v teple dost zhorsil... ale vsak od stredy hlasia dazde, tak to snad prejde...

inak co sa tyka kupania, mne moja dr. povedala, ze mam vyskusat bazen, ze niektorym detom to nevadi, ze samozrejme ho predtym totalne ponatierat a po kupani osprxovat, tak my to asi vyskusame... a otvorene jazera, alebo nadrze? ja neviem, ci to nie je nebezpecnejsie ako bazen 😨

inak k p. Dedikovi... my sme tiez od malinka skusali vsetko mozne aj nemozne (kedze od malinka som mala AE), tak sme boli u neho v Tr. Tepliciach, ale ja som mala po tyx bylinkax taku brutalnu reakciu, ze ekzem sa nenormalne zhorsil a nemohla som az dyxat... pravdepodobne tam bola bylina, ktora mi strasne uskodila... takze si myslim, ze s bylinkami opatrne... homeopatia je urcite neporovnatelna... (moj nazor)

dadulka19
23. jún 2008

ahojte

chcem sa len opýtať,či ste niektorá neskúšala na AE piť 99%Aloe Vera.Vraj to super prečistí a AE sa stratí. 😕

jabber
23. jún 2008

No s těmi jezery a nádržemi - asi je fakt, že by se do toho ekzému mohly ještě chytit nějaký bakterie nebo kdovíco 😒 . My ho už máme pryč a taky jí zatím nikde v přírodě nemáčím. Prostě bude v bazénku a pak až moře.

dadulka - nezkoušela, ale zní to zajímavě 🙂 😉

wali
23. jún 2008

olique, no to je uplne super, ako vam ten slez pomohol! je to urcite dobre vediet 😉

hellosona - tak to je smola, ze ti vtedy p. Dedik nepomohol. par stran dozadu niektore holky prave pisali, ze im zase pomohol. ono je to proste stale o tom, ze niekomu to sadne a niekomu nie 😒

dadulka, my sme tiez tu aloe vera neskusali. ale byt v stadiu, ked som uz bola zufala a nevedela som co, vyskusala by som urcite aj to 😝

aduska27
23. jún 2008

Wali, p. Dedika sme uz kontaktovali - ked mal Patko necele 4 mesiace, ale povedal nam, ze je este prilis maly na liecbu a ze pokial sa to nezlepsi,mame prist az bude mat rok. Poradil nam ze ho mame kupat v sleze lesnom - co je v podstate o tom istom ako spominany slez nebadany (prehlizeny). Takze teraz sa nam slez pekne susi v kuchyni, zatial ho kupeme v nakupenom 🙂 .

Stav, ktory popisuje Olique je u nas uplne "normalny", inac uz ani Patko nevyzera ☹ . Skoda ze nam ten slez tiez takto nezabera.

Jabber - tiez som si myslela ze to bude Locoidom, ale pouzivali sme ho prilis malo - este pred zacatim homeo liecby asi 3x sme ho natreli a teraz tiez asi 3x. Uplne tenku mikrovrstvu, ziadne mastenie niekolkokrat denne...Keby nam to homeopatka vyslovne zakazala tak urcite nedam, ale povedala ze v kritickej situacii mozme. Inac kortikosteroidy mam nastudovane, presne viem co myslis, no len som chcela aby sa maly aspon raz vyspal - uz bol zufalo nevyspaty. 😒 No uz viem ze tym sa koza nezhorsila - dnes prisli vysledky z labaku, maly ma vo vytere z nosteka pneumokoka. Tipujem ze ho tam ma zhruba od narodenia, lebo v podstate odkedy sa narodil je zasopleny a pediatricka to vobec neriesi. Raz mu na poziadanie vyter spravila, bol tam pneumokok, nasadila trapny Pamycon - kontrolny vyter ledva urobila, jasne ze sa tam nedalo nic najst, tak to odflakla. Tak som ju zas poziadala o vyter a je to tam 😖 . No a teraz neviem co robit, potrebovala by som radu normalneho pediatra, nakolko nasej moc neverim. Neviem ci cakat na zlepsenie - ktore nemusi prist ked vystraja ta hnusna bakteria v tele, trpnut ze mu to prejde do nejakeho zapalu - ci to risknut a nechat ho v tomto stave zaockovat. A ci vobec to ockovanie zaberie? Podla mna mu skratka kozu zhorsuje pritomnost koka,lebo inac sa pokozka sama krasne hoji - vlastne stale, pekne reaguje na homeopatika, len tomu vyhadzovaniu nie je konca....No a zuby tomu este dodavaju.

Hellosona, Dedika som mala ako posledny zachranny pas a teraz mi beries aj tuto nadej ☹ . Si prva ktora napisala ze nepomohol, ale vdaka ze si to napisala. A on sa k tomu zhorseniu nevyjadril?

Daulka, telo sa pitim stavy z Aloe cisti, takze je mozne ze ekzem "zmizne" - ja mam stavu kupenu, ale bohuzial dojciace mamicky to nesmu...Kebyze nekojim, tak urcite skusim 😉 .

veverica
23. jún 2008

ahojte aky krem na opalovanie a po opalovani pouzivate na atopicku pokozku? Dakujem vopred 😉