Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ladida.l
9. máj 2012

@katyxq Tomáš nic nového nejedl. Očkování nemá ještě žádné. Já jsem měla včera kachnu, to moc často nejím, jinak si nic neuvědomuju.

vrtenka
9. máj 2012

@luthien.k nevím na tom nic špatnýho, když v tom kortikoidy nejsou, kde jaká mamina rve děti kortikoidama a stejně to nezabírá ... my konečně našli něco, co zabírá, žádné vedlejší reakce nemáme, taky nemají být z čeho, tak proč prckovi nepomoct, nechat ji rozškrábanou, celou olezlou se mi nezdá být super nápad opravdu ne. Chuděra nespala, do krve rozškrábané celé tělíčko ... hledali jsme něco, aby už měla chudina pokoj, kortikoidy nééééé, rvali mi je na každém kožním, kam jsme došli, když jsem se zeptala na skin cap, řekla mě doktorka, že by raději dala ty kortikoidy, to jsem málem vylítla z kůže ... tak to u nás chodí, za určitý předepsaný počet preparátů dostanou doktoři třeba zájezdík k moři ... nějaké dítě je nezajímá, taky proč, přišli by o pacienta, takže ano je to moje dítě a chci mu pomoct, po půl roce bezmoci konečně něco co nám pomohlo, né úplně, ale je to mnohem mnohem lepší a nedám na něj dopustit.

vrtenka
9. máj 2012

@luthien.k ale je to můj názor a tvůj ti neberu

luthien.k
9. máj 2012

@vrtenka ono se to dá řešit i bez SkinCapu, mám s tím bohaté zkušenosti 😉

lojzina
9. máj 2012

ahojte....me by docela ten skin cap zajimal,myslim slozeni,co je v nem ze po nem mizi ekzem?
@vrtenka

katyxq
9. máj 2012

Taky bych Skin Capu nedůvěřovala, na to, že údajně neobsahuje kortikoidy ani imunomodulanty, funguje podezřele zázračně (a jen zinek tohle neumí), ty problémy s obsahem kortikoidů neměli jen jednou ...

leedak
9. máj 2012

taky se pridavam za to ze scin cap ne!!kdyz uz kortikoidy dobre ale at o tom vim.,ze cim a jak ji namazuJa se jim snazim vyhybat obloukem.bohuzel uz jsem taky musela mazat.:((

vrtenka
9. máj 2012

@luthien.k tak já si nechám ráda poradit

vrtenka
9. máj 2012

@katyxq
@leedak ono je to těžký když jste proti němu zaujatí, že v něm kortikoidy byly ... tak prostě jsou a hotovo ... zinek je tam navázaný v jiné formě, než ostatní masti, proto funguje

vikazv
9. máj 2012

@luthien.k dakujem za odpoved...este som sa vas chcela opytat mate skusenosti s kremom EUBOS Lotion je to nemecka firma????...

xmalij
9. máj 2012

@luthien.k
@ vrtenka
nepsal tu nekdo nedavno, ze si Kam.zyk nechala u nej delat testy a ty kortikoidy tam byly??

xmalij
9. máj 2012

@lojzina Skin cap je ted Blue cap, je to firma z Brna..nedavno jsme se o tam tady bavily..je to uplne stejne slozeni, teda ofiko bez kortikoidu..

lojzina
9. máj 2012

@xmalij ahoj,jj ja to cetla.no ja nevim,natrit atopak kremem a ten zmizi-to by nebylo spatny,to bych si prala....

clauda2010
9. máj 2012
xmalij
9. máj 2012

@lojzina az moc zazracny, vid 🙂 ..za pul roku jses tuáýíá i s urokama, za to to nestoji 😒.

lojzina
9. máj 2012

@xmalij na takovej krem sem jeste nenarazila.a ani neni,vsechny vime ze to neni jen o tom mazani,ze

katyxq
9. máj 2012

@vrtenka Výrobce kortikoidy přidával do Skin Capu opakovaně - rozhodně v letech 1996, 1997, 2000, kdy se dělali v Evropě a USA rozbory ... Jde mi o slovo opakovaně, tak si důvěryhodná firma nepočíná.
Pyrithion zinku není žádná speciální sloučenina, má antibakteriální a protiplísňové účinky, běžně je ve venkovních nátěrových hmotách a v šampónech proti lupům. Kdyby to byl takový zázrak, nejspíš by ho do krémů na ekzémy dávalo víc výrobců (klony od dceřiných firem výrobce Skin capu jako je Blue cap nepočítám).

luthien.k
9. máj 2012

@vrtenka řešení bez SkinCapu je v komplexnosti péče, počínaje řešením stravy (většina dětí do tří let reaguje na potr. alergeny - mléko, vejce, sója, ryby, ořechy atd...; a to i přes stravu matky a MM), ve správném použití kosmetiky (maminky hodně dělají chyby v tom, co na jakou fázi ekzému mažou), v režimu atopika (koupání, oblékání, potr. doplňky, posilování imunity...). Jsou tu odkazy na články Bc. Ing. Věry Zíkové, která to vše zkompletovala a dá se podle toho řídit. Najdeš je i v jejím fotoblogu (kam.zyk).

luthien.k
9. máj 2012

@lojzina, @katyxq a ostatní, škoda že nemůžu dávat like 😀

lojzina
9. máj 2012

@luthien.k 🙂

katyxq
9. máj 2012

@luthien.k 😵 (prostě směju se jak měsíček na hnoji 😉).

vrtenka
9. máj 2012

@katyxq Já se opravdu hádat nechci, už jsem to zde psala ... 5-6 let už v něm kortikoidy nejsou ... http://www.lekarna.cz/skin-cap-50ml-krem/ ... výhoda ... pomoc bez kortikoidůa cytostatik a je tam rozepsána forma zinku ... ale fakt se nechci hádat ... já to tu nabídla jako možné řešení ošklivého ekzému, at si to každý přebere po svém ...hádat se tu nechci ...názor máme každý jiný

lojzina
9. máj 2012

@vrtenka to ja taky ne 🙂 ,akorat me nejde do hlavy ta forma zinku.

vrtenka
9. máj 2012

@luthien.k Používám kosmetiku biodermu atoderm, mléko Nutrilon Alergy care, oblečko máme bavlněné, punčocháčky dokonce z obchodu pro alergiky ... nemažu jen skin cap

leedak
9. máj 2012

holky kazda chceme pro svoje dite to nejlepsi!kdyz chce nekdo scin cap at maze.ak dyz chce dat dite do choditka at da.jenom skoda,ze ty deti nam na to nic nemuzou rict:(...vec kazde matky!!!Na 100 procent souhlasim s luthien.k ,katyxq 🙂)

vrtenka
9. máj 2012

@lojzina
to je jedno hele, nelam si s tím hlavu 🙂

valika_val
9. máj 2012

ahojte, ten skin cap asi nie je pre tehotne, vsak?
mozte mi poradit, prosim?
chcela by som otehotniet, ale neviem, ako budem riesit svoj ekzem 😔 zatial sa mnou ziadny kozny nejak extra nezaoberal, lebo ekzem je malo vidiet. su to malinke vyrazticky, bez farby, akoby rozsypane na chrbte ruk, stale na novych miestach, alebo nad laktami a na ramene zozadu. straaaasne to svrbi, po par dnoch sa to vysusi (ak mastim kortikoidmi) a potom ostane sucha koza, ktora je ina ako normalna koza. obcas sa na tom istom mieste ekzem zopakuje, ale tvoria sa aj nove loziska (a stale vacsie). mam strach, ze to prejde aj na ine casti tela 😠 a napriklad na hankoch prstov na rukach mi sucha koza potom robi prasklinky, ktore neuveritelne stipu.
zatial som mala alfoderm (uzasne zaberal, ihned!), advantan /ten nic moc), potom nejaku gebuzinu miesanu (nic nepomohla) a teraz zas mam nieco namiesane v lekarmi - ze je to aj pre niekolkomesacne babatka a ze mozem byt popri mazani aj tehotna (nejak sa mi nechce tomu verit).
a ze to mam zo stresu a unavy (ano, viem).
asi to nie je atopicky, ale neviete mi poradit, co by som mohla vyskusat?
chcela by som sa liecit zvnutra, ale tak, aby som mohla popri liecbe ostat tehotna.
dakujem za rady!

vrtenka
9. máj 2012

@leedak ano jsem šílená matka ... ach jo ... tady člověk něco řekně, chce poradit a ty jo linčujte mě ... no nic mizím

petronelie
9. máj 2012

vrtenko,já jsem ještě horší matka...páč když se prvně Davídkovi objevil ekzém, šla jsem na kožní, dostala jsem nějakou mast, tak jsem mazala,pomohla a pak jsem se dozvěděla, že jsou v ní kortikoidy....jééééééé, to je hroznýýýýýýýýýýýý, jsem nejhorší matka na světě! Bože můj, chudáka jsem mazala kdečím a po tomhle byl klid. A ted stačí balmandol a bioderma a jen když sní moc čokošky, je to pak prodrbaná noc.

katyxq
9. máj 2012

@vrtenka Pravděpodobně už malá dostává příkrmy (ovoce, zelenina - možné alergeny) a případné kaše nemléčné z AC Nutrilonu a taky že nedostává hovězí maso ... a některým dětem vadí i to minimální zbytkové BKM v AC Nutrilonu a musí mít Neocate.