Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

bamboolik
5. jún 2012

Jak je to s AE a sluníčkem? Může chodit v létě bez trička? AE má hlavně na trupu, záda, ramena, krk a kolenní jamky.

lume
5. jún 2012

@xmalij Kupila som nedavno Niveu Nutri sensitive SOS krem (zlozenie bambucke maslo a omega 6 mastne kyseliny) tak snad trochu pomoze...

lume
5. jún 2012

@bamboolik Nam kozna slnko zakazala a to zatial tvrdi, ze dcerka je seboroicka.

xmalij
5. jún 2012

vadi nebo nevadi.. to je asi individualni, nemelo by vadit podle toho jaky stav ekzemu mate. Ale stejne razim teorii, ze radsi zakryvam ruce, nohy, krk nez mazat, malou ty kremy dost vysusujou. Navic dcera si drbe loketni jamku a stehynko, ale jen kdyz to vidi, takze kr. rukavy, tilka a kratkymkratasy jsou i tak tabu....K mori jsem ji prave poridila UV oblecek, tak jsem zvedava..je z materialu, ktery udajne snasi i ekzem. pokozka a zakreje kde co 🙂...

chovancova27
5. jún 2012

Poradťe mi, sčím mám natreť malému škaredú mokvajúcu ranu v zhybe pod kolenom?:( od noci mu to mokvá, natieram mu to so zinkovou masťou ale stále to mokvá viac a viac:(( mám použiť Locoid?

lojzina
5. jún 2012

@chovancova27 neeeee,urcite neeeee.Vysus genciankou.

katyxq
5. jún 2012

@bamboolik Nejde jen o mléko jako takové, ale je potřeba vysadit vše z něj vyrobené - máslo, jogurty, sýry, atd., dávat bacha na složení ostatních potravin (pečivo, uzeniny, sušenky, margaríny, no všeho vlastně) plus hovězí a telecí maso.

anehap
5. jún 2012

@luthien.k ono ani nemáme na výběr, v našem městě je to jediná dětská alergoložka 😉 ALe je moc fajn, jen čekací doby dlouhé 😒

chovancova27
5. jún 2012

@lojzina booože, dakujem, to ma nenapadlo... má takéto mokvavé miesto prvý krát a vystrašilo ma to:((( locoid by ho asi poriadne štípal:( genciánka neštípe? včera zjedol asi 5 jahôd, možno to má z toho? :((

chovancova27
5. jún 2012

@katyxq mne bolo povedané, že obyčajné maslo je v pohode, že neobsahuje BKM, že je to len tuk...

lojzina
5. jún 2012

@chovancova27 kdyz mokva tak bych nedavala zadnou mast.Myslim ze nestipe,...mozna ten prvotni dojem je divnej tak me kluci rvali.Osobne si myslim ze po jahodach by spis byla koprivka,ale nemuzu rict s jistotou.

michaelka83
5. jún 2012

@chovancova27 Určitě genciálkou či briliantovou zelení. U nás na mokvavé místa pomáhal i odvar z řepíku.

katyxq
5. jún 2012

@chovancova27 BKM máslo samozřejmě obsahuje, sice málo, ale je tam, má zhruba 82% tuku, zbytek je hlavně voda, nějaké bílkoviny (to je to, co při přepouštění dělá pěnu, která se sbírá) Jedině snad by se mohlo používat přepuštěné máslo - ghí, ale nejsem si jistá.

michaelka83
5. jún 2012

@xmalij To je bohužel jak u nás, malýmu když dám kraťasy, tak už "jede" a drbe☹ Takže nosí lehounký pláťáčky atd. ☹

chovancova27
5. jún 2012

@lojzina a čo potom stým, večer to sniečím natrieť, či nechať len tu genciánku? dakujem moc inak za rady

lojzina
5. jún 2012

.
@chovancova27 urcite bych nenatirala dokud to nevyschne uplne,koupat v dub.kure.mazat az se to vysusi,trebaaz za par dnu.-tak to delam ja,doufam ze dobre

luthien.k
5. jún 2012

@lojzina děláš to moc dobře. Dokud se rána nezacelí, nezaschne a fialová barva nesmyje, nemaže se na to nic.
@chovancova27

luthien.k
5. jún 2012

@bamboolik takže opravdu nic mléčného, jak psala @katyxq? Já vím, že tenkrát jsi psala, že si trochu mléčného dáváš, že máš vychytané množství, které ještě nevadí (není viditelná reakce) a já Tě od toho tuším zrazovala, že by bylo dobré to vydržet toho půl roku, to samé si myslela Věra (nebo aspoň 4 měsíce). Že má inhalační projevy, ještě vůbec nemusí znamenat, že působí inhalační alergen! Alergie na BKM se prostě může projevit i takto.

luthien.k
5. jún 2012

@katyxq přepuštěné máslo - ale ne doma, to člověk pořádně sám neudělá, jako to dělají profíci. Máslo ghí obvykle alergikům na BKM nevadí, ale je to individuální.

luthien.k
5. jún 2012

@anehap lepší si počkat někdy 🙂

katyxq
5. jún 2012

@luthien.k Já mám doma kupované ghí, ale nějak se ho bojím použít 😅. Holt asi ten zbytek v plechovce projde a vyhodí se.

luthien.k
5. jún 2012

@katyxq no s ohledem na reakce malé se Ti nedivím 😉 Já ho popravdě ani nikdy nezkoušela, obešli jsme se bez něho.

michamicha
5. jún 2012

@luthien.k Káťo, prosím tě, sháním teď nějakej jinej opalovák místo Daylongu Baby, Vojta se po něm může udrbat ☹ ptala jsem se v lékárně a tam mi poradili nějaký od Avéne, ale netušim který 😅 http://www.lekarna.cz/shop.php?action=search&tx...
nebo jestli poradíš nějaký jiný, budu ti moc vděčná 🙂

xmalij
5. jún 2012

@lojzina ahoj, v sobotu jsem sla do lekarny pro gencianu a ptala se na ty ruzny koncentrace..schvalne...koukaly na me jak z jara, prej jestli to mam na afty, rikam bla bla 😎 , tak se sly radit a zjistit, ze maji 2 druhy.
No a bylo to baleni ve skle s pekne blbym uzaverem a co myslis..vyteklo mi do tasticky s nasema AE proprietkama. V ten moment bych vrazdila 😀.
@chovancova27 nedavno jsem pri osklivym velkym mokvani prelila lozisko hypermanganem, na radu @ luthien a pak potrela gencianou..prej to dezinfikuje.

xmalij
5. jún 2012

@michaelka83 To je rychlost, vid...zlata chobotnice 😉, nevim, jestli mam utirat zadek nebo drzet ruce..a kdyz uz to vychytam, tak si klidne raminko zacne i kousat. Musi to byt priserny.. ☹.

blankarybka
5. jún 2012

Ahoj ! Prosím o radu... malý měl pod kolenem ekzem červený a rozškrábaný, použila jsem genciánu (2 dny), ale nelíbí se mi to 😒 Má to teď jasně růžové, stroupky sice zaschlé se zbytky genciány a má to ohraničené.
Do toho opět na krku pupínky... asi infekce... možná to souvisí s tím, že mu doznívá zánět nosohltanu 😲
Tak jsem mu zase začla do pití kapat Citrovital + oplachy hypermanganem...
Co myslíte... pokračovat genciánou nebo čím to namazat??
Děkuji 😉

luthien.k
6. jún 2012

@michamicha od Avéne je to ta bílá řada pro citlivou kůži.

luthien.k
6. jún 2012

@xmalij takhle pěkně zamotáváš hlavu magistrám, jo? 😀

luthien.k
6. jún 2012

@blankarybka ještě jednou bych to namazala genciánou, pro jistotu.

xmalij
6. jún 2012

@luthien.k jooo 😎, jsou zase o neco chytrejsi, kdyz jsem jim rekla na co to mam 😀. Je to teda tak, ze 0,5% je akorat, vid? My porad gencianujeme, presne jak @blankarybka... jak se to zatahne, svedi jeste vic a dloube do toho. Uz zasivam okraje bodicek, aby nesly tak rozhalit... 😠.