Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
11. dec 2012

@lelask , napsala jsem Ti IP. Co se týče té chladové alergie, tak to by se projevilo pravděpodobně bezprostředně po působení toho chladu.

luthien.k
11. dec 2012

@ficekova tak co, jak jste dopadli u kožní a je pořád čistý? Čekám na mail 🙂

lojzina
11. dec 2012

@lelask ty posl.2 fotky-jako bych se divala na starsiho syna 😖 😖 😖 😖

lelask
11. dec 2012

Ahojte, tak dnes uz je to o nieco lepsie ale ritka je stale dost vyhadzana 😒
Dostali sme darcek od muzovej tety a to vysetrenie Bicomom 2000, neviem co si o tom myslite, ani neviem este co si o tom myslim ja ale vysla nam dost silna reakcia na kuracinu ( vajce je ale ok), potom na kukuricu- fajn , ze zahustujem skrobom 😠 a aj v jej oblubenych keksoch sa najde 😲 . Dalej vysli potravinove aromy - takze v eckach som sa (mozno) nemylila. Nepretestovala ale este vsetko, mala sa uz mrvila. No teda uverim tomu az ked uvidim vysledok ale asi uz siaham po slamke. Aspon mi to pomohlo rozhodnut, ze kde zacat s eliminacnou dietou.
No uvidim , co zisti dalej zatial by to aj suhlasilo s tym, co jej vyslo z krvy ale pozeram, ze maso netestovali ziadne.

lelask
11. dec 2012

@lojzina to mi je luto, ze aj vy sa trapite. ☹

lojzina
11. dec 2012

@lelask hm,bohuzel..

i tech masti co jsi psala,me prijde moc 😕 .a co vam pomaha?

lsx
11. dec 2012

Ahoj, poraďte mi, kde sháníte dětské punčocháče ze 100% bavlny. Na bazaru toho moc není a v eshopech maj punčocháče s příměsí. Díky

ladida.l
11. dec 2012

@lsx www.bionela.cz mají biobavlněné zn Boma za 139

xmalij
11. dec 2012
lelask
12. dec 2012

@lojzina teraz nam pomohlo nedat vobec nic

Ale inak eucerin, zinkova mast a dieta.

lelask
12. dec 2012

Baby neviete mi poradit cim dochucovat jedlo ak nemozem pouzit nic co obsahuje kukuricny skrob? Ved to je v sade!

zuzuzuzu7
12. dec 2012

@lelask ja nedavam ziadne ochucovadla...do polievky davam vzdy trochu soli, trochu kurkumy, obcas a do nejakej majoranku a obcas hlivovy prasok .a to varim pre celu rodinu a nikomu nic nechyba;)))

julka11
12. dec 2012

@luthien.k
ahoj, můžu se zeptat, jaký krém doporučuješ na tváře v mrazech pro 4leté dítě? Používám Biodermu atoderm pp (i na celé tělo), ale od té doby, co začalo mrznout, po příchodu z procházky má dcera úplně červené tváře, jakoby byla uřícená, či omrzlá či s vysokou horečkou. Tak nějak bych to popsala. Není to žádná zhrublá kůže ani pupínky. Prostě jen červené tváře. Přes noc se to opět uklidní, ale ráno znovu stačí jen cesta do školky autem a učitelka mi už pak hlásí, zda jí něco není, že má tak červené flekaté tváře...???
Děkuji velice za odpověď nejen tobě, ale i ostatním maminkám, které řeší podobný problém.

lsx
12. dec 2012

@ladida.l
@xmalij Moc děkuju za tip. Mrknu na to.

lsx
12. dec 2012

Odkdy myslíte, že je vhodné začít zavádět příkrmy dětem s AE? Doktorka mi říkala, že můžem už za měsíc začít (to mu bude 5m), ale já slyšela, že kojené děti by měly dostat první příkrm až v 6m a atopici snad ještě později? Díky

luthien.k
12. dec 2012

@julka11 Infadola, Bepanthen mast, napůl hydr. emolient (Bioderma, A-Derma...) se žlutou vazelínou, Synderman...

lsx
12. dec 2012

@luthien.k Děkuju. Tak jsem to přečetla. Vyplývá z toho, že v podstatě všechno by mělo dostávat dítě do 6m, jinak jsou tam rizika alergie. Ale to teda netušim, jak si ten Dr. představuje, že to jde stihnout 😎 Když každá nová potravina se nějakou dobu musí testovat, jestli na ní neni reakce...

luthien.k
12. dec 2012

@lsx v postatě to tak je, jsou to poměrně nové poznatky, které ještě nejsou až tak úplně zažité. Já osobně bych nezačala plně přikrmovat od uk. 4. měsíce, ale dávala zvykací dávky, například 4 dny po sobě lžičku jogurtu, vaj. žloutek a bílek, lžičku kaše z obilovin s lepkem... Prostě ty největší alergeny a plně začala přikrmovat až od uk. 6. měsíc (zelenina, zelenina s masem atd.).

lsx
12. dec 2012

OK. Ale jak to mam skloubit dohromady? Myslím to zavádění jogurtů atd., když já jsem ještě teď na nízkoalergenní dietě? (Já jsem ta mamina s Jarouškem, nedávno jsme si psaly po mailu 🙂 ) Mimochodem moc děkuju za rady, zatím je čistý, jen tu dietu ještě držím, protože byl včera na očkování, tak abych věděla, jestli případná reakce je z očkování a nepletla si to s nějakým novým alergenem v jídle.

luthien.k
12. dec 2012

@lsx skloubíte to ideálně - pojmete to jako test toho, na co má alergii a při reakci samozřejmě přestanete a budete půl roku tu potravinu vynechávat 🙂

martinka1981
12. dec 2012

@lelask ja mam doma taku zmes,vola sa to Horalka 😀 😀
zloženie: sušena korenova zelenina,sušena vnať pertžlenu a cibule. Ale to asi nebude pre vas 😝

lelask
12. dec 2012

@martinka1981 dakujem a kde sa to da kupit?

martinka1981
12. dec 2012

@lelask kupila som to v obchode so zdravou vyživou. je to bez soli a od firmy Natural Jihlava 😉
skus hodiť do googla 🙂

vrtulka81
13. dec 2012

Ahoj nevít čím posílit imunitu?Chtěla sem hlívaček,ale ten je až ode tří let,máme teprve 17 měsíců.Jinak v nemocnici nám řekli,že imunita nemá na atop vliv a že nemáme hledat žádnou příčinu,že je to prostě vrozené a nic za to nemůže,ani tablety že na sklidnění nemají vliv,jen mastičky.Nechápu proč jí teda cpou teblety☹ No a protože nemá imunita vliv na atop,tak hledám jak ji posílit 😀
Jnak sme teda po necelém měsíci opět v nemocnici a v ještě horším stavu než byla před tím,na pusinky jí dávají tak silné kortikoidy,že čekám kdy jí vylezou lícní kosti.Jak bude vizita,tak asi se tu s nima pohádám.Co doktor,to kapacita ☹
A tohle dělají z mojého broučka,malý avatárek

vrtulka81
13. dec 2012

Atady je ☹

vrtulka81
13. dec 2012

@lelask my máme zkušenost s tímto přístrojem.Chodili sme na "terapie" tři měsíce a pak už to nešlo.Co se týká potravin,tak nás to docela překvapilo,drželi sem se tohoa éměř všechno celkem vycházelo tak jak ukázal přístroj,ale z testy se tedad moc neshodl.Máme alergii na BKM a vajíčko,některé potraviny které tyto alergeny mají,nám vyšli dobře a malá na ně nereagovala,ale teda vajíčko nám ukázalo že je v pohodě,ale víme,že v některé formě prostě v pohodě není.Chodili sme na to k paní,která si ten přístroj pořídila že je sama atopik a má to na sobě vyzkoušené.Takže asi tak 🙂

lelask
13. dec 2012

@vrtulka81 och drobatko male, ani pri vysadeni alergenov sa jej to nezlepsi? Prajem vam aby sa vam rychlo ulavilo!

My sme na tom pristroji boli dnes druhy krat a zatial mi vsetko sedi. Nam teda testy vysli na vsetko negativne ale s tym co som ja vypozorovala alebo podozrievala to suhlasi. Ale ja som taky neveriaci tomas na taketo veci, beriem to tak zlahka 😉

martinka1981
13. dec 2012

@vrtulka81 moje zlatičko ☹ ☹ ☹ skore zlepšenie prajem 😔 to je neskutočne vidieť takto deti trpieť 😔
k tomu Hlivačiku som ti chcela napisať že aj ked je od 3r tak ja som mojej mladšej davala ešte nemala ani 2r. A žije 😀 😀 myslim si že je ovela viac nebezpečnych veci pre deti,vratane liekov, ktore im pchaju od malička ako je Hlivačik. takže ja by som na tvojom mieste dala 😉 ale samozrejme je to na tebe ako sa rozhodneš 😉 alebo sa spytaj ešte @luthien.k čo si o tom mysli 😉

martinka1981
13. dec 2012

@lelask prosim ťa čo to je za pristroj ?? Kolko za to platite??
Nam sa nepekne rozlieza exem po nohach,dokonca mame červenu riťu,čo je znamenie že niečo jej zas vadi ale ja neviem ze ten svet čo 😝 😝 už je zdrava,zuby jej nelezu tak fakt neviem čo zas je toto 😖 😖 😖