Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

michamicha
3. apr 2014

@kam.zyk @luthien.k holky co myslíte, pomohlo by mi na to moje "odkvašení" toto? http://www.swanson.cz/kyselina-kaprylova-60pcs-... pořád teda beru ten Hylak, ekzém se zlepšil 🙂 sice včera sestřička z alergologie, když mi nabírala krev, tak se zhrozila, prý "vy to máte strašný ten ekzém", tak jsem jí na to řekla, že teď už je to "dobrý" 😀 mám to jen suchý a svědí to, už naštěstí žádný mokvající ložiska 😎 jen teda na prsou, ale v okolí těch bradavek to bude asi běh na dlouhou trať když kojím :-/

@sjusi klasika, já byla na kožním asi před měsícem, a dr. jsem říkala, že kojím a taky mi napsala dithiaden, locoid a na promazávání leniens s kortikoidama ☹ ti doktoři snad dostávají nějakou tabulku co mají předepisovat, jinak si to nedokážu představit proč píší všichni to samé a nehledají příčiny, které by opravdu léčili 😔

susans13
3. apr 2014

@kam.zyk
Dobry den, chcela by som vas poprosit o pomoc, mam syn 1,5 roka, okolo roku sa mu na stehnach objavili velke cervene flaky, liecili sme to kortikoidmi, no vracalo sa to, potom som sa dostala k tej to teme a aplikovala som indulonu a sudocream a pekne sa to zahojilo (boli to cervene flaky).
No pred mesiacom sa nam objavil na rucicke taky pupacikovy ekzem a toho sa uz nevieme zbavit, ma to stale zacervenane. Syn papa uz vsetko, neviem ci nieco zjedol, stale si to rekapitulujem no nic ma nenapada. Naposledy som mu nato skusala dat krem robatko s obsahom liecivej konope - no bez ucinku. dakujem za radu

brtkulka
3. apr 2014

@kam.zyk dobry den, nasa doterajsia bilancia:
2-rocny chlapcek, takmer 4 tyzdne bezmliecna dieta, drzime sa vasej tabulky. ekzem na rukach sa mu niekolko krat zhorsil, najprv kvoli dlhodobemu pouzivaniu kortikoidov, potom sme testovali jablcko, nerobi mu dobre tiez cervena sosovica, reakcie byvaju do par hodin... uzivame zyrtec, infants dophilus, momentalne je prechladnuty - uziva trifed. natieram biodermou a na to sudokrem (4 x denne). ako vidno na foto, rucky ma doskriabane, neviem to ustrazit hlavne v noci, neviem co s tym svrbenim 😠
ako pokracovat s natieranim? kedy mozem testovat bkm a ako na to? 🙂 dakujem

luthien.k
3. apr 2014

@michamicha já bych si dala radši přímo kokosák 😉

demo
3. apr 2014

@michamicha vyborne funguje Grapefruit seed extrakt. Skus si vygooglit od firmy NutriBiotic. Myslim, ze by nemal byt problem uzivat to aj v case kojenia. Na kandidu som ho zatial neskusala, ale na bakterialne infekcie (v nasom pripade v nose) zabral vyborne. Tam kde zlyhal pamykon, fakt zabral GSE. Uvadza sa, ze nici aj kandidu.

martinka1981
3. apr 2014

@michamicha ja som od jedneho alternativneho dr.tiež dostala odporučanie na tu kys.kaprylovu...na kvasinky 😉

jammiee25
4. apr 2014

Aoj holky, malá se v noci šíleně drbe, na zátýlku, pod krkem, na rukách, břiše a na očích, ale nikde žádný viditelný ekzém nemá, ani suchou kůži (trochu jen ty oči, ale to asi z toho neustálého tření). Ráno je kolikrát rozdrbaná až do krve, drbe se kolikrát pomalu celou noc, zklidní ji až Fenistil. Ve dne ji ale nic nesvědí, má to jen večer před spaním a v noci. Na imuno tvrdí, že na alergie na roztoče, pyl, prach je ještě malá, bude mít 2roky, jsem naprosto bezradná, myslíte, že to je atopák??

naturonline
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luba41
4. apr 2014

@sjusi neskúšala si koloidné striebro na to? /teda ak nie si alergická/ aj kam.zyk tu písala, že niektorí to skúšajú na exem..ja teda nemám exem, ale urobil sa mi 2x velký fľak na lakti velkosti dlane -strašne to svrbelo, zväčšovalo sa, ani dotknuť sa toho.. prvýkrát som to pretrpela, ale mizlo to dlho..druhýkrát ma napadlo použiť to stiebro / niekokokrát denne postriekať / a úplne ulava a po pár dnoch to zmizlo...

demo
4. apr 2014

@luba41 ake striebro pouzivas, myslim znacku? dakujem

luba41
4. apr 2014

@demo kupujem odtialto.. som s ním spokojná.. http://www.altermedic.sk/product/koloidne-strie...
a už ked mi píšeš.. ako si zahájila protikvasinkovú liečbu u seba?

demo
4. apr 2014

@luba41 no idem na to cez pecen. Uzivam pestrecovu kasicku, aby sa zregenerovala. Okrem toho som obmedzila sladkosti, banany a mrkvu. Plus uzivam oreganovy olej v kapsuliach. Zatial takto, snad by to mohlo stacit, na viac sa nezmohnem 🙂
Dakujem za tip, pozriem si to.

emka13
4. apr 2014

@jammiee25 ahojky mame to to iste...oci krk a v zahyboch. je to atopicky ekzem. cez den nic ked je zamestnana ale ked pride vecer a je unavena tak sa skriabe ☹ aj v noci...skor uz mechanicky. spinkam s nou a ked jej chytim rucky tak v pohode zaspinka a uz je klud....ked sa trosku preberie v noci tak zasa to iste dokola ☹

gaga12
4. apr 2014

ahojky ak môžem odporucit tak lekarku vo svidniku atpicky ekzem vylieči a budu aj pokojne noci.

zuzkala
4. apr 2014

Na atopický ekzém som ja skusila ovsený kupeľ a sprchovačku používať yves rocher z ovsa. Mne aj synovi to pomohlo .

sjusi
4. apr 2014

@luba41 dekuju moc vyzkouším a jak ze se to stříbro přesně jmenuje?

denula84
4. apr 2014

ahojte, prosim vas, ako mam davkovat hylak pre skoro rocnu dcerku ? dakujem 🙂

luba41
4. apr 2014

@sjusi normálne sa to tak volá-koloidné striebro...nájdi si na internete českého súkromného overeného výrobcu / prípadne sa popýtaj tuto na MK v nejakej téme o liečení, zdraví / alebo v nejakých bioobchodoch....nekupuj v lekárni-tam je pravdepodobné, že nedodržiavajú spôsob skladovania..KS musí byť v tmavých sklenených flašiach a držané mimo žiarenia / elektr. sieť, mobily a pod./ 😉

luba41
4. apr 2014

@demo a posledný krát--kolko berieš tých kapsulí oreg. oleja? ja mám od SW..nasadila som si aj Hylak a probiotika..začala som aj GSE kvapky, ale sa mi minuli, tak čakám na zásileku...

monable1
4. apr 2014

Prosim neviete mi poradit,dcera ma 10 mesiacov, je kojena. Mam podozrenie ze exem jej zhorsuje mlieko, ale minule mi dr vravle a, ze mam vyskusta zjest jogurt, tak som si dala smotanovy a cela sa vyhadzala. Ale ekd zjem sosovicu na kylso, tak tam nebola taka reakcia. Tak ma zaujima , ci neviete co jej na jogutre vadi, bol karamelovy, nehchem ju zbytocne obmedzovat, uz aj tak dokopy ani nic neje, len stale to iste a ja tiez. Dakujem

zuzka_cz
4. apr 2014

Moja dcérka má atop.ekzém a nám krásne pomáha z dm balea med telove mlieko s 15% urey.. naposledy čo mala dosť veľký aj dosť škaredý fľak, ktorý sa jej tiahol od podpazusia až to polovice trupu, pri používaní len tohto krému jej to za týžden zmizlo 🙂

jammiee25
4. apr 2014

@emka13 A vypozorovalas z čeho to Tvoje malá má, resp. můžeš poradit jestli Vám něco pomáhá? Já mažu Exomegou od A-dermy, krásně ji vždy zklidnila, ale asi už přestala působit jak ji používám déle ☹ .

sjusi
5. apr 2014

@luba41 dekuju moc,určitě vyzkouším a pak dám vědět

darjanka
5. apr 2014

Mùže jí vadit cukr v tom jogurtu,zkus dát bílej a máš jistotu,muj malej cukr nesmí a ekzém mizí

darjanka
5. apr 2014

@jammiee25 ale to pak nesmis cukr i ty,ja taky kojim a dodrzuju to,cukr je svinstvo ....

salome123
5. apr 2014

@jammiee25 my sme mali takuto reakciu na mlieko a mliec. vyrobky

janage
5. apr 2014

@monable1 ahoj u nás sa potvrdila histamínová intolerancia - ak by som dala jogurt každý deň - zaručené zhoršenie ak raz za 3,4 dni tak je to OK - a samozrejme v ten deň keď má jogurt obmedzím ostatné potraviny, čo obsahujú histamín - patria tam napr. všetky kyslomliečne výrobky.

salome123
5. apr 2014

pridavam motivacne foto. niektore dni to ma krasne, bez akychkolvek stop po kvasinke. drzime prisnu dietu, bereme probiotika, mazeme sudokremom (obcas to pretrieme aflodermom od koznej), kupeme v odvare z cierneho caju.

erikadn
5. apr 2014

Ahoj. Chcem ti len povedať, že určite musíš malemu zmeniť stravu- ekzém súvisí s trávením, teda ide zvnútra - žiadne jogurtiky, pribinačiky, prifarbovane veci- sladkosti, hlavne cukor biely úplne vysaď(skús trstinový ale kvalitný), alebo agave sirup alebo ryžový cukor... Ak malý pije mlieko, možno by bolo dobre kozie čerstvé mliečko - len maly má 1,5 roka tak neviem . moja mala 1rok a 8 mesiacov keď som jej vymenila mlieko. Skús to skonzultovať s pediatrom. A ešte odporučim, najdi si niekoho u vás kto robí s LR kozmetikou(nie je to len kozmetika) sú tam výrobky s aloe- probiotika výborne a všeličo iné, len sa treba porozrávať s dotyčným čo stým robí. Oni majú aj lekára na telefóne. Moja mamina s tým robí. Toto ti malého určite, zaručene vylieči. Daj vedieť či si niekoho našla z tej LR. Pa Erika

demo
5. apr 2014

@luba41 napisala som ti IP. Dufam, ze tomu porozumies, je tam kopec preklepov