Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
23. feb 2014

@castania Potřebuju rekapitulaci:

malý má 22M. Do téhle doby jedl vše a kožní projev žádný neměl? Kdy se mu udělalo toto?

Oilatum - už bylo předtím? Nebo až te´d?

jE aviváž?

Čím mažeš?

demo
23. feb 2014

@kam.zyk taketo opatrenia robime, pod chranicom a pod tou podkolienkou ma este inu bavlnenu podkolienku s odtrihnutym spodkom. lenze ma to plno praktickych nevyhod. mala som skor na mysli nejaky kozmeticky zazrak. ale dnes sme dohodli s trenerom, ze to bude musiet mavat iba v sobotu (zapasy). takze je to vybavene 🙂

castania
23. feb 2014

@kam.zyk maly ma 22 mesiacov, prve naznaky boli v decembri uz, ale to len sem tam flaicik, ktory ked som namazala modrou niveou / ktoru pouzivam od narodenia / tak sa stratili , V januari sa to zacalo zhorsovat, tak som od pediatricky dostala excipial a oliathum, ale po excipialy sa vysypal krupicou, Tak som sla ku koznej, ta mi odporucila oliathum dalej pouzivat a dala ten robeny puder a fenistyl , ale to nezabera. Avivaz nepouzivam vobec, praci prasok lovela od narodenia. momentalne nemazem nicim. Stravu ma rovnaku uz vyse pol roka, nic nove nezavadzame, nekojim ho id decembra, mlieko nepije ziadne. nechapem :(

kam.zyk
23. feb 2014

@demo to je nejlepší řešení 🙂

kam.zyk
23. feb 2014

@castania tam je blbě to Oilatum, okamžitě vysadit a koupat v čisté vodě. Stravu neměnit!!! Vysadit to Oilatum, z toho, co píšeš, je jasně vidět, ž e kluk je citlivý na kosmetiku a tak - koupel jen ve vodě a nepoužívat ten tekutý pudr. Jestli ho to nesvědí, Fenistil taky nepoužívat. Tady prostě s tou chemií šetřit.

demo
23. feb 2014

@kam.zyk ano, nebola to az taka pravda ze to MUSIA mat oblecene vzdy 🙂. troska si to ten nas vyfabuloval

castania
23. feb 2014

@kam.zyk ale tie suche miesta mam niecim premastovat: ci kozmetiku vobec? lebo to oliathum mi vlastne poradili na tie fleky, len to pouzivame uz tri tydzne kazdy treti den a nic, skor horsie ...

kam.zyk
23. feb 2014

@castania no právě, to Oilatum to zhorší. Ty fleky...zkus te´d 3 dny to nechat být, nenatírat to ničím, a pak se ozvi.

castania
23. feb 2014

@kam.zyk .. ok, velmi dakujem za rady, skusim to takto a ozvem sa🙂

baka13
23. feb 2014

Zdravim.Chcela by som Vas poprosit o radu.Moja mala ma 3,5 mesiaca a pred 2 tyzdnami nam diagnostikovali AE. Predpisali nam Locoid na ruky a nohy a Pimafucort na krk a tvaricku.Mala to uz velmi cervene pod krkom.Vsetko sa samozrejme stratilo po natreti.Ale akonahle som ju tym prestala mastit vybehlo to znova a este horsie.A to hlavne na licach.Viete mi prosim poradit ako dalej.Na posledy nam dr predpisala ichtamol a taku bielu mast na premastenie.Kupat ju mam jeden den v hypermangane a na dalsi mam do kupela pridat Balneum Herbal.Ale nezlepsuje sa to :(Neviem ci robim nieco zle.

baka13
23. feb 2014
baka13
23. feb 2014

Tie licka ma stale taketo cervene a drsne

verbalinka
24. feb 2014

@baka13 kortikoidy nedavat! Jen se to po nich zhorsi! Urcite nepromastovat. Na cervene zinek. A bude to chtit upravu stravy. Kamzyk je skvela a jeji rady jsou k nezaplaceni. Prostuduj na proalergiky.cz . A precti si tady par stranek zpatky a najdes presne odkazy i podobne rady. Mas velkou sanci dodrzovanim rad od Kamzyk prcka stabilizovat a predejit moznym budoucim alergiim 🙂

baka13
24. feb 2014

@verbalinka Dakujem za odpoved.Pozriem teda par stranok dozadu.Dnes ideme na kontrolu na kozne som zvedava co nam povedia ale tie kortikoidy uz nechcem ani vidiet.Co som citala tak Kamzyk naozaj mnohym pomohla tak snad sa v tom popisanom dobre zorientujem a da sa nam to do poriadku.Ma cervene flaky uz aj na clenkoch zapastiach a pod kolienkami :(

verbalinka
24. feb 2014

@baka13 neni zac. Zrovna jsem podobne zoufala. U vas bude uprava stravy v pohode, ale desim se, co s 2letou. Dr moc never. Mazani v tomto pripade nebude stacit. Kamzyk se ti urcite ozve 🙂

martinka1981
24. feb 2014

Baby ja by som mala vyhradu voči niektorym fotkam čo sem davate ...akože nič v zlom ale radšej si vypytajte mail na kam.zyk a pošlite fotky sukromne. Predsa len toto je forum verejne a ako vieme uchylov chodi po svete a takychto mamičkovskych forach viac ako dosť 😢

fifitko25
24. feb 2014

@kam.zyk dobry den, uz som zufala ☹ mastim sudokremom, vazelinou, aj gencialku sne vyskúšali - stále nic ☹ navyše ho to extrémne svrbí, uz cca 9 dni sa na to svrbenie v noci budí a chyta záchvat skrabania... Co by sme este mohli skúsiť? Uz som mu vynechala pancusky, v noci spi len v ľahkom bavlnenom nepriliehavom pyzame, neprehrieva sa. Ma to len pod kolenami....

golika2
24. feb 2014

Ahojte. Nam sa tiez teraz ekzem zhorsil. Mali sme ho uz skoro vymiznuty a teraz je o dost horsi. Mame 10 mesiacov. Mam pocit ze od kedy papame viac nutrilononu, tak je to horsie. Kojim uz len vecer a v noci. Tiez sme minule 1x vyskusali biely jogurtik. On mi nechce papat a ten biely jogurt spapal skoro cely, tak som sa tesila, ze aspon nieco mu chuti. Ale ked sme sa vecer isli kupat a vyzliekla som ho tak mal cervene flaky vsade. Aj pod plienkou celu ritku. Teraz sme ho radsej vyradili. Existuju nejake jogurty zo soje alebo nieco take. Kde by som to kupila? A ked maju vase deticky exem, kupete ich kazdy den? My ano a po kupeli mu to vzdy scervena a skrabe si to. Tak ideme vyskusat kupat obden. Baby ppradte nieco.

baka13
24. feb 2014

@verbalinka vy to urcite zvladnete.My sme prave prisli z kozneho.A na licka zase kazala locoid potom zase ichtamol zmiesany s locoidom a potom len ichtamol a ked to odcervenie premastit.a na suche miesta jej mam kupit od Adermy balzam alebo XeraCalm a.d.Ale neviem co z toho :(

kam.zyk
24. feb 2014

@baka13 Už nikdy nedejte Locoid a Pimafucort, nebo z toho dceru nikdo nedostane, věřte mi.

Potřebuju vědět: co malá jí - je plně kojená?

Hypermangan - ne, Balneum- ne. Koupat v čisté vodě, a mazání- Bubchen na opruzeniny kulatá dóza - je to poměrně suché a svědivé a toto bude lepší než Sudocrem nebo zinková mast.

http://kosmetika-bubchen.cz/bübchen-krem-baby-p...

Ničím jiným nemazat, ale spouštěč je ve stravě, tu je třeba upravit. Ty masti od kožního - nepoužívejte a nemusíte kupovat nic krom toho co píšu.

kam.zyk
24. feb 2014

@fifitko25 klid, kvasinka se vrací cyklicky třeba v průběhu měsíce i víc. Takže - znovu genciána a nechat den být, pak se ozvi.

kam.zyk
24. feb 2014

@golika2 má reakci na BKM, bílkoviny krav.mléka. Okamžitě nasadit Nutrilon allergy care a jogurty ani jiné mléčné výrobky nedávat. Soju- ne, je zkřížený alergen s BKM, dělejte pudinky z rýžového mléka. V DM prodávají Reis drink, ten se vám bude hodit, a taky Oves milk využijete.

kam.zyk
24. feb 2014

@golika2

Náhrada mléčných výrobků v jídelníčku:

... margaríny: používat margaríny bez BKM, např. Perla s vitamíny, Alfa vital, Flora light, Stella, atd.

...pečivo : musí být bez BKM – kupovat jen to, kde známe složení - např. balený chléb. Obecně- chléb mnohdy bývá bez BKM, rohlíky většinou taky (ty supermarketové zpravidla neobsahují BKM), ale ostatní pečivo (loupáky, koláčky, atd.) zpravidla nikoli.

...náhrada kravského mléka: k přímé konzumaci jsou vhodná Rýžová nebo Ovesná mléka s přídavkem vápníku, která již dnes jsou běžně dostupná na trhu (v prodejnách Zdravé výživy, nebo v DM – Reis drink extra Ca, Hafer drink extra Ca, atd.). K vaření a pečení lze jako náhradu kravského mléka využít též zmiňovaná alternativní mléka - ale s ohledem na finance je kombinujeme je s mléky např.Oves milk, Kokos milk, atd. Nejsou však vhodná mléka sojová ani s přídavkem soji (soja je alergen velmi podobný BKM), ani kozí ani jiné savčí mléko.

..náhrada jogurtu: namísto jogurtu si lze dělat pudinky a kaše, a sice z výše jmenovaných obilninových mlék, vynikající jsou též rýžové jogurty (Amunáček, atd.-seženete ve Zdravé výživě)

xkittikex
24. feb 2014

@kam.zyk pekny dnik prajem, posielam fotecky zo synceka, mazala som tak ak ste odporucali,teda najprv Eucerin a na to Sudocream, lepsie to myslim nevyzera,ale uz to ma cele suche...

golika2
24. feb 2014

@kam.zyk dakujem krasne za odpoved, rady a tipy. No skusime tu stravu zmenit a uvidime. Myslite ze je to docasne? Ze rastom si na BKM zvykne?

demo
24. feb 2014

@fifitko25 vazelinou natieras aj tie loziska? Zaujima ma to preto, lebo u nas vazelina na loziska robila velmi zle. Je to v poriadku @kam.zyk? Pisem cisto iba na zaklade vlastnej skusenosti, mozno prave tento pripad je iny samozrejme.

lubenak
24. feb 2014

@kam.zyk Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu. Je vhodné na takto sa prejavujúci ekzém (foto nižšie) natierať 100 percentné bambucké maslo? Doteraz som natierala lipobase, ale nevidím nejaké zlepšenie. Vysadila som mu zo stravy mlieko, vajcia a iné alergény (zatiaľ len 4-tý deň).... Syn má 22 mesiacov, ekzém sa prvýkrát prejavil pred 2 týždňami (zároveň mu rastú posledné stoličky). Pediater nás zatiaľ neposlal ku kožnej a sám predpísal spomínaný lipobase a locoid (ktorý nenatieram vôbec kvôli kortikoidom). Skúšala som ešte konopný krém, ale spôsobil začervenanie. Ekzém má ešte aj na pleciach a trošku na brušku (veľmi malé koliečka). Ďakujem za váš názor a odpoveď.

lubenak
24. feb 2014

@kam.zyk a ešte dodám, že ho to zatiaľ nesvrbí.

verbalinka
24. feb 2014

@golika2 ahoj, jen jsem si všimla, že kojíš, takže musíš být taky na BKM dietě. A samozřejmě je hodně pravděpodobné, že za pár měsíců třeba z této alergie vyroste 🙂 Ale jen, když se drží dieta, jinak se to, bohužel, může transformovat na alergie pylů apod.

kam.zyk
24. feb 2014

@golika2 Zcela jistě ta reakce na BKM vyhasne, cca do roka až dvou.