Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

dedian
21. nov 2011

@veron_ ahoj, my mame ekzem uz od leta, raz zmizne potom sa objavi...minuly tyzden som bezala pediatrovi lebo maly mal cele nozky cervene ako negativnu reakciu na krem co som mu dala... dnes sme boli u koznej a vyslovene mi povedala ze nedavat ziadne excipialy, indulony ani nic take, oleje tiez nie ani tuky (ja som mu dala kokosovy tuk ze nech to nema take suche... ), maly dobre znasa Linola Fett, to sa mu hned zlepsilo, nakazala mi obcas ho okupat v hypermangane, inak len sprchovat nie kupat, inak na to svrbenie mozes ho obcas okupat v ovsennom kupeli, kupis v lekarni, nam to na svrbenie pomohlo, je to super, len skoda ze kupat nie moc casto koli vysusaniu pokozky... maly ma 19 mesiacov, este ho kojim takze tiez musim vyradit zo stravy vsetko co si pisala + jablka (moj brat je silny alergik, tiez jablka nesmie..), co sa tyka pracich praskov, pravali sme v orechoch a kym sme tak robili tak nebol problem, teraz periem s pracou gulou a asi sa vratim k orechom... ocot pridavam do prania standardne, to mi odporucila aj teraz kozna, orechy a ocot 😉 jaj este mi dala recept na zltu kyselinu mliecnu, vraj je vynikajuca, zatial sme mali len bielu a tiez bola ok... tak zajtra klusem do lekarne... dala mi aj nejaky kortikoidovy krem, ale tomu sa chcem vyhnut...

dedian
21. nov 2011

@veron_ , este som zabudla dopisat ze napr co sa tyka oblecenia tak len bavlnene biele, na kozu sa mu nesmu dostat ziadne tmave latky lebo farba v nich obsahuje tazke kovy... nesmie mat na tele nic vlnene/strikovane, frote, akryl... postelen periny len antialergicke nie paperove (co mame teraz 😒 ), pancuchace len cvernove take ako boli kedysi...ja si ich pamatam z detstva a nahodou ich mame este po manzelovi... maleho nemam velmi obliekat aby sa nepotil lebo pot to zhorsuje... tak som velmi zvedava co bude...inak v detstve toto mal aj moj brat aj sestra, odvtedy su v pohode, maju troska suchsiu pokozku ale ziadny ekzem... tak dufam ze aj u nas to tak bude..

lojzina
21. nov 2011

@erinbrock jj,ta kosmetika je dobra...tak drzim pesti at je to dobry a nemusite se ,,trapit"

luthien.k
21. nov 2011

@dedian perfektní, skoro jako bych to psala já, jenom neumím slovensky 😀

michaelka83
21. nov 2011

@luthien.k Ahojky, no začala jsem dávat Nutrilon HA a občas (cca jednou za tři dny jogurt). Ale malý už se zase zlepšil, mokvání ustoupilo,tak ti nevím 😕

luthien.k
21. nov 2011

@michaelka83 ono to může být ve vlnách, i jako reakce na BKM, já bych ji vysadila.

lukava
22. nov 2011

@luthien.k jj, jsem to popletla, prostě zkouším ještě bez pšenice a ořechů ; ), stafylokok tam je asi zase zpět, dnes jdeme na kožní a zkusím tu doktorku donutit, aby udělala stěry, ve stoličce už mi přijde, že jsou i hleníky, exem se mu stále šíří, už to má hodně na krku a na hrudníčku, jdeme dnes i k dětské, snad jí vysvětlím, že nechceme očkovat

luthien.k
22. nov 2011

@lukava , 🙂
On totiž, mrcha, jen tak z kůže nezmizí... Pokud na tu kůži antibiotika, tak nejlépe bez kortikoidů, čili ne kombinovaný preparát, třeba Bactroban se používá nebo Fucidin.
Očkování snad proboha dětská odloží!

valentynkaa07
23. nov 2011

@luthien.k zdravím, chci se zeptat, od kdy je dobré zkoušet dávat jogurt? já jsem zkusila teď, malé je 8 měsíců a mám pocit, že z toho zvrací. Dávám normálně bílý jogurt. Jestli to není brzy, nebo jí vadí to kyselé. Mléko snáší dobře, dělám jí kaši a v pohodě. Jako novorozenec měla kožní problémy, takové ty zapářky pod krkem a občas flíčky po těle, ale stačilo promazávání a sudocrem, ted postupně zavádím příkrmy a zatím na nic nereagovala, ale například jablíčko jsem zatím dala jen vařené.

kakarot
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luthien.k
23. nov 2011

@valentynkaa07 , jogurt vadí dost dětem, a to z toho důvodu, že se vezme kravské mléko nijak neupravené, co se množství bílkovin, minerálů atd, týče a procesem fermentace se sníží obsah laktózy za pomoci probiotických bakterií - ale ten základ - plná palba bílkovin a minerálů, ten tam zůstává a to vadí. Jste už x-tý případ, co mi to píše, přesto, že jiná forma BKM nevadí (a jedná se výhradně o příznak zvracení). Já raději doporučuji jogurt dávat až po prvním roce života, už kvůli poměrně vysokému obsahu fosforu. Do té doby UM ve formě kaše nebo i na pití.

luthien.k
23. nov 2011

@kakarot , tak zrovna ekzematikům bych produkty od včeliček nedoporučila, protože jsou to dosti časté alergeny.

valentynkaa07
23. nov 2011

@luthien.k tak já ještě počkám a zkusím to zase později, třeba až po tom prvnim roce,děkuju. jinak ještě kojím, ale začala jsem dělat kaši na noc, nejprve z beba sensitive, protože jsme měli dost prdíky, ted delam z toho bio umeleho mleka z DM,ale zkoušela jsem i mléčnou kaši i sedmizrnou a vše zvládla bez problémů.

anduca
24. nov 2011

ahojte! leila pije nutrilon a.c. od 6-ich mesiacoch-od decembra. v júni sme zaradili BKM na 1 týždeň, o 3 týždne opäť na 1 týždeň-júl. odvtedy žiadna BKM. moja otázka znie: musíme vyčkať zase 6 mesiacov, aby sme mohli opäť zaradiť BKM? vďaka.

lubikan
24. nov 2011

maminky,tak moja 3 rocna sa najskor "liecila" na sebor.dermatitidu -neni to nahodou to iste ako atopicky ekzem?

mali sme aj miesane z lekarne,aj excipial,aj oleje do kupela,,ale sa to zhorsilo tak,ze zajtra ideme na kozne..normalne ma na zapastiach,v zhybe laktov,na tvary cervene suche hrube mapy a miestami akoby to bolo zlte az...

nemoze mat aj vnutorny problem?
pouziva tu niekto kozmetika Bioderma pre deti?

martinka1981
24. nov 2011

@anduca ak mala vtedy reakciu na BKM tak treba zas skusiť o tych 6 mesiacov 😉

luthien.k
24. nov 2011

@anduca jak píše
@martinka1981

luthien.k
24. nov 2011

@lubikan sebor. derm. není to stejné, jako atopický ekzém, někdy to ale jde od sebe špatně odlišit a dokonce může dítě trpět obojím, kombinací. Správná diagnóza je pro další postup rozhodující...

modra1
24. nov 2011

Ahojte @luthien.k a ak je tu ešte niekto s kým sa poznám 😉. Nechodím už čítať, tak nemám prehľad. Ako je to teraz s výskytom ekzému u detí "stabilizovaných" (preskúšané alergény, preliečené alergie dostatočne dlhou diétou)?. U malej sa objavil ekzém (zápästia, podkolenia a trochu aj lakťové jamky), pred 2 týždňami prekonala 6. chorobu bez komplikácií, takže imunita by už mala byť ok, ja mám pocit, že to súvisí s počasím...

luthien.k
24. nov 2011

@modra1 ahoj 🙂 Myslela jsem na Tebe zrovna nedávno, že se musím zeptat, jestli ještě žiješ 😀

No, s počasím a taky možná s inhalačními alergeny... Kolem toho druhého roku věku už má smysl je nechat otestovat (my jdeme za týden)...

skaredka
24. nov 2011

ahoj holky, tak ekzem mame taky, ma to hodne na kotnikach a pod kolenami. Co jsem tak vypozorovala, tak se mu to vzdy zhorsi kdyz mu nekdo podstrci normalni pecivo - malej ma alergie na psenici, vejce, mliko a arasidy a opravdu kdyz to dodrzuji tak mu ten ekzem zmizne tak za dva tydny, ale pak staci aby mu nekdo dal kousek chleba a je to zas to samy. Porad nejak doufam, ze z toho vyroste. Jinak patlam ho kremem aquaphor a je to k nezaplaceni, opravdu mu to pomaha.

modra1
24. nov 2011

@luthien.k ha, nestraš, ešte to by nám chýbalo. Verím, že inhalačné nás obídu, veď vieš, že sme diétovali obe. Ja to zvaľujem na počasie aj preto, že synovi teraz vybehol veľmi mierny ekzém, niekto by povedal, že len suchá koža na starých ložiskách na rukách a inhalačné nemá.

julka11
25. nov 2011

Ahoj,
chci se zeptat, zda je možné, že potvrzená alergie na trávy u 3letého dítěte časem vymizí či alespň zmírní.
Stejně jako často vyhasínají potr. alergie, tak jak je tomu s inhalač. alergiemi?

martinka1981
25. nov 2011

@julka11 isto ti to lepšie napiše @luthien.k ale tie potravinove sa často menia na inhalačne 😖 prave okolo toho 3.roka. A aka je šanca že to zmizne netušim ☹

dzein25
25. nov 2011

ahojte skúšali ste niektorá takúto metódu? http://www.food-detective.sk/instruktazne-video/

luthien.k
25. nov 2011

@dzein25 Je to k ničemu, IgG protilátky nevypovídají o ničem v souvislosti s alergií na potraviny, je to překonaná myšlenka.

luthien.k
25. nov 2011

@julka11 , alergie se v průběhu věku mění, i ty inhalační, může se měnit intenzita projevů i to, na co člověk reaguje, může i přestat reagovat. Zda u vás alergie vymizí, to Ti bohužel nikdo neřekne.
U pylových alergiků je teoretická možnost, že začnou zkříženě reagovat s potravinami, konkrétně s obilovinami (jsou to příbuzné trav) a nebo naopak - u dítěte, které trpělo alergií na pšenici atd., se postupně vyvine alergie na trávy. Podobně to platí - vejce - kuřecí - roztoči/peří, pyl břízy - jablka - mrkev - oříšky atd.

erinbrock
27. nov 2011

@luthien.k tak nevim, 5 dni davam kasi Hami mlecnou ryzovou s banany a a maly vypada OK...s jogurtem ted pockam aspon 14 dnu...pak ho take zkusim...jsem z toho porad jelen, mam pocit ze to nejde poradne usledovat, co jim ja, to jeho jidlo mam pod kontrolou, ale to sve...des a hruza...jeste kdyz varim pro starsiho a pro manzela, je to pekny mazec 😀 😀 😀

modrofuzik11
27. nov 2011

ja som vysadila zo svojej stravy: mlieko a takmer vsetky mliecne vyrobky, med, oriesky, citrusy a cokoladu. velmi velmi sa kubkovi stav zlepsil. sem tam sa nieco vyhodi, ale to natrieme bepanthenom a je dobre. medzi nami, tesim sa, ked prestanem kojit, aby som sa opat mohla zacat normalne stravovat 😉

martinka1981
27. nov 2011

@modrofuzik11 tak to je super že vam to zabralo 😉 ta dieta 😉
drž sa,ved to nebude naveky 😉