Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

katcok
13. okt 2013

@demo ozaj koľko je to tých pár dní? Lebo keď si vezmem, že jedna fľaša obsahuje približne 30 polievkových lyžíc a dávkovanie je 1 polievková lyžica na 30 kg váhy. A zo začiatku sa je rána a večer, samozrejme kombinácia ľanový olej pomiešaný s jogurtom,tak...pri váhe 60 kg je spotreba 4 polievkové lyžice, takže by mala jedna fľaša ľanového oleja vydržať 7,5 dňa

jeanette73
13. okt 2013

Ahoj všem, my válčili s AE a zázračně jsme ho vyléčili krémem Likangshuang. AE vymizel do týdne a naštěstí se už neobjevil. Současně jsme dávali kapky GUNA (cca měsíc). Žijem teď bez kravského i ovčího mléka, dávame jen rostlinná "mléka" (nejvíc malému chutná obilné z rýže, jáhel a kukuřice slazené ječmenným sladem), vápník čerpáme z mandlí, sezamových semen či sezam.oleje apod. A já mám velkou radost, že syn krásně usíná, v klidu spinká, nic ho nesvědí, prostě paráda.

demo
14. okt 2013

@katcok boli to nejake 2-3 dni. O tom davkovani som vtedy este nevedela, takze som si dala rano 250 g plnotucny tvaroh, 7 polievkovych lyzic oleja a nejake 2 lyzice rozomletych semienok. To som zjedla (alebo skor zozrala) na jeden sup a vecer som si urobila druhu davku 😕 . Cize dohromady som v ten den zhltla asi tak 14 lyzic oleja. No a rano nasledujuci den to iste. Mam asi tak 55kg,cize som to davkovanie asi dost prekrocila. To som uz citila, ze je horky, ale aj tak som to zjedla 😕 . Povodne som to kupila pre syna-atopika. Chcem ist dnes kupit ten lanicnikovy a davat mu to na kapustoviny - malo by to mat podobny ucinok. Ten lanovy uz nebudem riskovat.

katcok
15. okt 2013

aha... áno ten laničníkový je istejší... 😉

raaduska
16. okt 2013

Ahojte, kožařkou nám byl potvrzen atopický ekzem, předepsala kortikoidy a pak olej do koupele a lipobazi. Kortikoidy jsem schovala na nejhorší a zatím vysušujeme jen zinkovou mastí, to se nám osvědčilo. Mohly byste mi poradit s krémem pro dvouletou na mazání při atopickém exemu? Od kožní máme Lipobazi, ale tu moc nechci používat, je tam paraben a jiné. Máme i bambucké máslo, ale to moc nevyhovuje..Nebo znáte něco z komerce bez parabenů, konzervantů?Zvažuju zatím aspoň tu A-dermu Exomegu.

katyxq
16. okt 2013

@raaduska https://www.modrykonik.cz/atopicky-ekzem/ a http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-... ... mazání je jen a jen pomoc, základ je úprava stravy, vzhledem k věku by asi stálo za to nechat na alergologii vyšetřit inhalační alergeny (a taky pozor na očkovaní)

elemka11
16. okt 2013

Jeanette73
Ako dlho ste pouzivali likangshuang. Tiez s nim natieram mojho 15 mesacneho syna ale pouzivam ho iba vtedy led uz ma horsi stav. Momentalne je na tom dobre ale ma stale ekzem ktory je pod kontrolou

raaduska
16. okt 2013

@katyxq díky, na dietu jsme před 3 dny najely..vynecháváme toho hodně. Nevíš, kdy by se mohl ekzem upravit, pokud by se jednalo o potr. alergii? Jsou to ty dva až tři týdny? Právě zvažuji, že bych malou ještě objednala na alergo, ty testy jsou asi z krve, že? Očkování Pediacelem opět odložíme než se to uklidní...

tretiastvrta
16. okt 2013

@raaduska ked možem, čo sa sledovania ekzemu a potravinovej alergie týka, mi sme mali nakazane dodržať a odsledovat to po dobu 6 týždňov.

katyxq
16. okt 2013

@raaduska obvykle by měli být do 2-3týdnů vidět výsledky (pokud je vhodné zvolená kosmetika, prací prostředky, není v ekzému infekce ... a byly vyřazený všechny potraviny, na které dítě reaguje, tenhle bod mu že být právě problematický, pokud se jedná o víc potravin současně, pak doporučuju Véru Zíkovou, tady http://www.proalergiky.cz/diskuze/tema/3295 má poradnu).

raaduska
16. okt 2013

díky moc za reakce. Tak manžel je alergik, takže malá dispozice bohužel má. Jen zjistit, co všechni jí dělá špatně. Jenže jak to vše poznat. Přijde mi, že stolici má skoro pořád kašovitější.
A mohu se zeptat jakou kosmetiku a na jaké fáze používáte? A co prací prostředky? u nás to je Batole, Sodasan, Ecover zero.

janakla
17. okt 2013

ahoj, před časem jsem koukal na fotoblog jedné maminky tady, bohužel jsem si ho neuložila ani nevím jak se jmenuje. Poradíte... Má holčičku, která měla ošklivý AE, pomohlo jí čištění organismu, byla i v nemocnici, na konci alba je fotka kde je hooodně zlepšená, poradíte mi ... díky

nasekuratko
17. okt 2013

Holky, muze se pri hypoalergenni diete veprve a kachni maso? Vim, ze hovezi a kureci by se nemelo. A kruti a kralici je v pohode. Nebo se pletu? Nejak jsem to uz zapomnela. ☹

janakla
17. okt 2013

@katyxq díky moc, to je ono

ladik1
19. okt 2013

@berdicek : My máme to samé: zatím máme excipial, nějakou dehtovou smrdutou tmavou mast a fenistilové kapky, koupeme v LInole, nejím čoko, kyselé, citrusy, rajčata, mlíčné výrobky zatím ano, ale zvažuju, že přestanu... Výsledek zatím: trošku se to zklidnilo, při pravidelném dávání Fenistilu to malou nebudí a nedrbe se... Dr. doporučuje hory nebo moře na 14 dní aspoň, pak prý bývá i 3 měsíce klid...

lucbuc
21. okt 2013

Ahojky. Dcerce je 8 měsíců a poslední 2 týdny se jí začaly objevovat vyrážky hned pod očima, na spodním víčku. Poslední 2 dny je to úplně katastrofa, ale přes noc to vždycky jakoby zklidní a během dopoledne se to zase objeví. Jako novorozenec trpěla na vyrážky a mazala jsem ji až do konce 3. měsíce Jarisch. roztokem a Holt. mastí. Pak byl dlouho klid a teď toto. Očividně jí to svědí, žádnou novou potravinu jsem teď nezaváděla. Já jsem alergik i atopik, ale mám ekzémy hlavně na rukou. Dcerka kromě toho očního okolí vůbec nikde nic nemá. Nějaký nápady, co by to mohlo způsobovat? Syn je teď nemocný a bere antibiotika a není mu dobře a já nemám hlídání, tak se dostanu k dětské doktorce asi nejdříve ve čtvrtek, až půjdeme se synem na kontrolu. Zase tak urgentní mi to nepřipadá, abych prosila sousedy o pomoc s hlídáním, ale hrozně ráda bych jí pomohla. Bojím se mazat jí tím Jarichem i Holtem, když je to hned u očí a ona si ty oči pořád tře. Nic mně nenapadá, chjo. :-/

vrtulka81
22. okt 2013

HOlky dneska sem objevila v Tesku (Brno) vánočku bez BKM,někdo to třeba ví,já to nevěděla,obsahuje teda máslové aroma,což nevím co si pod tím představit a sojobou mouku, pro nás je to vel;ký úspěch,malá má vánočku ráda a unás je jen s BKM nebo jsou tma arašídy,takže smůla

luthien.k
22. okt 2013

@vrtulka81 máslové aroma = diacetyl: http://cs.wikipedia.org/wiki/Diacetyl Za mě nebrat a vánočku si upéct radši doma (nebo prostě z vánočkového těsta bochánek, nač se plést s vánočkou 🙂)

vrtulka81
22. okt 2013

@luthien.k my na ni meli chuť 😀 Vanocka by mela byt taky z kynuteho testa ne,zatim sem doma zkoušela bez mleka kynuty knedlik,nebyl špatný,chystam se na honzovi buchty,tak uvidime co s nich vyleze.A co ty,uz je hlavou dolu nebo na světě 🙂

luthien.k
22. okt 2013

@vrtulka81 no jasně - peču ji na Vánoce každoročně. V pohodě se dá mléko nahradit reis drinkem, máslo kvalitním olejem a když tam nejsou vejce, tak to u kynutého těsta vůbec nevadí: může se péct 🙂 Dá se dokonce dělat i pomocí žitného kvásku místo droždí.
Prcek je netopýr 😀 Očekáváme ho každým dnem 🙂

vrtulka81
22. okt 2013

@luthien.k tak vajíčka uz taky nejak nemusime řešit,letos si na vanoce malá vic pochutna.
Budu držet palce,at to dobře dopadne 😉

katyxq
22. okt 2013

@vrtulka81 recept na buchty mám v albu Šárčiny snídaně a svačiny, je to bez BKM i vajec (ale kdo může vejce, tak 1 lžíce chia semínek = 1 vejce nebo 2 žloutky), mlíko rýžové, místo másla sádlo plus olej (a nebo Alsan, ale se sádlem jsou mňám 🙂). A taky tam mám recept na kváskový Jidáše (ale příště udělam klasika z droždí, když se tam dají rozinky, mandle, tak z toho bude super vánočka 🙂).
@luthien.k Kváskový buchty jsme zkoušela, ale to už nám moc nejelo, mám je v mrazáku a postupně je se Šárkou jíme, manžel jednou kousnul

luthien.k
22. okt 2013

@katyxq fakt nejelo??? Já jsem oživovala kvásek ne žitnou, ale špaldovou moukou a chutnaly nám takový buchty všem 🙂

katyxq
22. okt 2013

@luthien.k jo, kvásek jsem měla špaldový ... ale teď jsem ho vyhodila, nějak se zvrhnul, tak možná už do těch buchet nebyl úplně OK, protože tehdy ty jidáše byly super, takže asi chyba u buchet byla v kvásku, musím založit nový 😅

luthien.k
22. okt 2013

@katyxq no já jsem žitný kvásek normálně oživila špaldovou moukou - Ty sis živila čistě špaldový kvásek?

katyxq
22. okt 2013

@luthien.k jojo, čistě špaldový a zvlášť žitný (a zdechly mi oba, jinak bych si ho rozdělila a půlku převedla na ten druhý)

luthien.k
22. okt 2013

@katyxq mně teď taky ten žitný zdechl, protože nemám moc sílu na nějaké pečení, takže nakupuju zásoby místního kváskového výborného chleba z menší pekárny a mrazím (protože se do města nedostanu tak často). Uvidím, jak budu mít síly po porodu na další pečení a případné experimenty 🙂 Ale musím říct, že sladké kváskové pečení mě celkem nadchlo, různé ty táče a tak 🙂

vrtulka81
23. okt 2013

@luthien.k @katyxq no já musím taky začít s pečením,malá teda nad tím ohrnuje nos,ale to snad nad vším,nemůžu do ní nic dostat a to si dovolím říct,že vařím už celkem normálně,má na talíři stejné jídlo jako my,hodně se jí ten jídelníček upravil a může toho fakt hodně,krom mléka teda,sem za to strašně ráda,samo dávám pořád bacha na ty svinstva,ale i u toho občas hřešíme,když dělá bugr v obchodě.Jediné z čeho mě de hlava dokola je ,že si neustále rozedírá strupy,nestíhá se to zahojit,včera sme byli na odběrech kvuli protilátkám,tak sem dnes vytahla jehlu a ukázala jí to,že pokud si to rozškrábe,tak ji tím taky pichnu,zatím to zabralo,tak snad se jí to zahojí,jinak nemá ekzém skoro nikde,jen na prstech,ty si pořád kouše a žužlá,jinak pohoda 🙂 jen kdyby chtěla baštit

lyki974
23. okt 2013

@dadulka19 Ahoj, chcela som ťa poprosil tiež to tel. čísla na homeopata. Aj môjmu synovi - 6 mesačnému zistili exém a tiež by som to radšej liečila inak ako kortikoidmi. Ďakujem.