Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
30. máj 2012

@kozous01 sice už nevím, za jakou radu, ale rádo se stalo 🙂 @barbora2525, taktéž, je vás, maminy, nějak moc 😅

luccii
30. máj 2012

@katyxq tak jsem 5. s radou od dr. zavadet lepek piskoty

evka1704
30. máj 2012

@luthien.k cez leto ekzem nema.len ked berie nejake ATB,tak sa to vyhodi,inak nie.

luccii
30. máj 2012

co je to BKM?

andulka444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katyxq
30. máj 2012

@luccii Bílkovina kravského mléka.

katyxq
30. máj 2012

@luccii Najdeš ji ve všech mléčných výrobcích (mléko, máslo, sýry, jogurty, podmáslí, smetana atd.), syrovátce, taky je to kasein, kaseinát, laktalbumin a hovězí a telecí maso.

luthien.k
30. máj 2012

Ty piškoty, to je opravdu dobrý, hlavně mi vadí cukr jako jeden z bílých "jedů" a pro atopiky je to nepřítel téměř číslo jedna kvůli zdravým střevům (starším dětem, rozumně, nerafinovaý třtinový atd., to beru, ale miminům - nevidím jediný důvod). No a piškotky nám zavádí hned tři alergeny naráz - bílou pšeničnou mouku, žloutek a bílek.

Lepek zavádějte nemléčnými obilniovými kašemi nebo rozvařenými vločkami, opět čistá obilovina. Dá se přidat do jakéhokoli příkrmu, ovocného i zeleninového. Ne víc jak lžičku zezačátku, postupně až lžíci, plnou dávku ale až cca od uk. 8. měsíce.

luccii
30. máj 2012

@katyxq diky
mleko pry jeste muzu, rekla kožařka, nastesti, i tak mam kvuli kojeni a synovymu exemu dost omezeny jedelnicek

btw stejne nechapu, proc hodne mamin dava tak brzo detem sladkosti (piskoty detske susenky napr.) 😕

luthien.k
30. máj 2012

@luccii a máš otestováno (reálnou reakcí - že se mléko a mléčné výrobky vysadí a pak zavedou zpět s cca 14 denní pauzou), že mléko nevadí? Nebo jak to prosímtě kožní pozná, že mu mléko nevadí? To by mě tedy hodně zajímalo 🙂
Protože mléko a výrobky z něj jsou spouštěči atopických potíží číslo jedna, a to i při kojení. Ty máš přepokládám zakázané citrusy, jahody, čokoládu atd. Ano, má to své opodstatnění, ale problém to neřeší, nejsou to spouštěče ekzému, spíše ho zhoršují, udržují, zhoršují svědění - obsahují hodně histaminu (zjednodušeně řečeno), ale příčinou atopických potíží obvykle nejsou (narozdíl od mléka, vajec, sóji, ryb, ořechů a pšenice).

luthien.k
30. máj 2012

@evka1704 jasně, chápu. Ony tyto sezónní projevy se musí ladit hlavně kosmetikou, také ubrat histaminoliberační potraviny (ty obligátní citrusy, hodně zralé ovoce a zeleninu, kvašené a nakládané potraviny, zrající sýry, čaje, potraviny s barvivy a konzervanty, ryby kromě těch opravdu čerstvých...). Nemyslím, že jde o chlad jako takový, spíš o kombinaci počasí, vlhkost, topná sezóna... Máte za sebou alergo vyšetření? I alergie na chlad se dá diagnostikovat (pomocí zkumavky s ledem).

evka1704
30. máj 2012

@luthien.k citrusy vobec nepapme,lebo sa z toho vyhodi a na ostatne si tiez davame pozor,no v skolke sa to ustrazit neda.len uz neviem co jej dat.tak sme skusili to mydielko a bambucke maslo.

leedak
30. máj 2012

holky prosim kdyz mam na kasi napsano ze obsahuje celezrne ovesne vlocky muze to pri alergii na psenici?nekdy je totitz napsane ,ze psenicne ovesne vlocky.tady to neni.nebo zasa kasi hodit do kose? 😒

michamicha
30. máj 2012

@luthien.k Káťo, prosím tě, je možný, aby měl 2 letej chlapeček prokázanou alergii na BKM (chodí na gastro v Praze na Karláku), je asi od 6m na Neocatu a může prý jíst hovězí maso 😕 přijde mi to hoooodně divný 😖 projevy ekzému, astma ani nic dalšího prý nemá, měl jen krev ve stolici, dokonce byl kvůli tomu i několikrát hospitalizovaný 😖 a teď v těch 2 letech mu opět na tom gastru zjistili i alergii na vejce...

martinka1981
30. máj 2012

@luthien.k
@katyxq može mať Viki hlien v stolici len z mlieka alebo za to može aj vajce ktore jej na 200% nerobi dobre ,ale včera zjedla cestoviny kde bolo vajce 🤐 a dnes som objavila hlien. Doteraz som nikdy nespozorovala hlien u nej 😝

luthien.k
30. máj 2012

@michamicha ano, může to tak být, že mu to nevadí, BKM a hovězí maso = možnost zkřížené alergie, ne jistota. Ale lepší je, když ho jíst nebude po dobu diety.

luthien.k
30. máj 2012

@martinka1981 samozřejmě to může být i z vejce 😉

martinka.pida
30. máj 2012

@katyxq U nás taky lepek prošel, ale já to střídám s bezlepkovým, aby neměla malá pořád to samé. Snažím se jíst to, co ona, aby jí to nebylo líto, že jí něco jiného, než já. Já tu pekárnu využívám jen na tu bezlepkovou směs a nějak nejsem schopná něco vhodného najít a vyzkoušet. Dokud mi někdo pod nos nestrčí recept na dobrý chleba, tak pekárna pojede jen na tom jednom 😀.

martinka.pida
30. máj 2012

Tak holky, pomožte mi, prosím 😀. Kdo peče doma nejlepší chleba 😀?

erinbrock
30. máj 2012

@martinka.pida my peceme nejlepsi...jen nedocitam zpetne...chces bezlepkovy nebo normal? my teda normal 🙂

martinka.pida
30. máj 2012

@erinbrock Oba 😀

leedak
30. máj 2012

@erinbrock ahojky.ja taky prosim recept na bezlepkovy chleba,prosim,prosim🙂)

erinbrock
30. máj 2012

@leedak
@martinka.pida hoky tak jen normal...bezlepkovy zkusim od zname vyptat...

320-350ml vody (může být i mléko) ja odzkoušené s vodou
2 pol. lžíce oleje
1 pol. lžíce octa
350gr hladké mouky
150gr žitné mouky
1 lžička cukru (moučka i krystal jak kdo chce)
2 lžičky soli
1 lžička kmínu
1 lžička sušeného droždí (vlaštovka oblíbená značka)
v tomhle pořadí do pekárny, mám Etu Harmony - dávám přiloženou odměrkou...mělo by to vycházet na ty lžíce a lžičky
no a po zapískání někdy přidám nakrátou syrovou cibuli nebo i hrnek 200ml menších škvarků koupených v masně (když škvarky tak 350 vody, jinak stačí těch 320-330) pro děti obyč ale pro manžela někdy zkuste oboje přidat nebo před návštěvou...budou mlaskat...
peču na velikost 1, barva tmavá
vynikající!!! pečeme cca 5 roků a ještě jsme neobjevili lepší...ale chutě jsou různé tak zkuste 😉

nasekuratko
30. máj 2012

@luthien.k ahojky, prosim te, chtela jsem se zeptat, jak casto a jak dlouho v kuse se muze davat genciana?

meo
30. máj 2012

@luthien.k Ahojky, potřebovala bych poradit. Dcerka má na některých místech suchou kůži, když jí nenamažu, tak se drbe až do krve. Na kožním mi řekli, že to atopický ekzem není, že je to jen suchá kůže. Napsali mi na to Excipial U Lopolotio, takže se to daří docela mírnit, ale když jí zapomenu 1den namazat, tak zas je někde suchá a drbe to. Většinou to není červené, jen na omak hrubá kůže, potřebuju poradit, jestli se to dá něčím vyléčit, jestli je ten Excipial v pořádku. Díky za názor

martinka.pida
31. máj 2012

@erinbrock Super 🙂. Vypadá celkem jednoduše, snad to zvládnu 😀. Děkuji 🙂

luthien.k
31. máj 2012

@nasekuratko těžká otázka. Záleží i na ředění, správně by neměla na dětskou kůži přijít vyšší konc. než 0,2%, používat cca ob tři dny a ne déle než 14 dní.

luthien.k
31. máj 2012

@meo a v rodině nějaké alergie (jakékoli), astma, atopický ekzém - máte? Jestli se to dá vyléčit, to nevím, ale vždycky se to dá zkusit 🙂 Exc. je taková klasika, co dává většina kožních, pokud na něj není reakce a kůži zklidní, proč ne, ale jak vidno, dlouhodobě problém neřeší.

luthien.k
31. máj 2012

@erinbrock tento chléb je skutečně klasika. Ve stejných poměrech peču také, ale se špaldovou moukou, cukr třtinový (už jsem teda nepekla delší dobu, protože jsou kluci bez obilovin s lepkem a péct jen pro nás s manželem mě nebaví).

lojzina
31. máj 2012

@luthien.k ahoj,ta genc.zajima i me 🙂 -ja mazu nebo teda maznu loziska tak jednou denne,druhy den treba trossicku ,a pak treba az az nekdy zas ...no a za jak dlouho to muzu zopaknout?treba po mesici az nebo jak?ted sem s edivala a mam v lednici novou z lekarny a je 1% 😕 ,tak ted su jelen