Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

verbalinka
6. aug 2012

@eniciatko ahoj, hleny jsem resila u dcery - vzdy to znamena zanet tlusteho streva a caste stolice a ridke byvaji u intolerance laktozy. Bez urcite na gastro! A drz dal dietu, je mozne, ze se telo cisti. Pro lekarsky podklad se koukni na porodnice.cz - dr. Honzik dobre radi o bkm 😉 Jinak luthien.k skvele pomaha a radi 🙂

eniciatko
6. aug 2012

@verbalinka nestraš mě :( zítra jdeme k dr. tak se poptám na to vyšetření.... děkuji 🙂

luthien.k
6. aug 2012

@eniciatko ten zánět tam ale může být právě alergického původu 😉

@verbalinka,jj, už to řešíme, díky 🙂

xmalij
6. aug 2012

@lucci
@kataxq
@luthien.k
strouhat jeste tak nevadí, spis ta seda...prave jsem to zacla pozorovat i u novych veci, ciste bilych veci moc nemame, nejsem blazen, ale i ja cinta 😝 a novy krasny bilo barevny prouzkaty tricko je jak sto let stary.
100% bavlneny bezovy veci zase ztvrdnou a zvlastne smrdi, tak nevim.
Prekarbonat pouzivam, tady je tvrda voda, tak setrim pracku.

luthien.k
6. aug 2012

@xmalij jak jsem psala, všechny eko prášky jsou bez opt. zjasňovačů, pokud vím, takže zářivě bílou s nima holt nedosáhneme... S tvrdou vodou je to blbý, ta na praní v mýdle není moc dobrá, můžou se dělat vločky a dobře to pak nepere, to bych změnu zvážila určitě, my máme zase hodně měkko vodu...

didulka85
6. aug 2012

Periem v pracich orechoch a k bielemu pradlu pridam riadnu naberacku Puer prasku.

"PUER je soda obohacená o kyslík. Použitím se rozkládá na vodu, kyslík a uhličitan sodný. Je zcela biologicky odbouratelný, a je proto ekologickou alternativou bělících přípravků na bázi chlóru. Navíc má také účinky dezinfekční."

luccii
7. aug 2012

@luthien.k no ja mam treba bile kalhotky a ty uz bohuzel bile nejsou...

holky, mam dotaz, je vhodne vzit 13m batole do termalních lazni? za prve kvuli vysoke teplote vody a za druhe kvuli exemu

martinka1981
7. aug 2012

@luccii určite nieje vhodne brať tak male dieťa do termalov,pokial teda ta voda je len tepla a nie liečiva ako napr.Podhajska. Inak sa v tej teplej vode množia bakterie a mykozy a všelijake neduhy 😝 😝 😝 to neni dobre ani pre deti so zdravou kožou a nieto ešte pre atopika 😖

luccii
8. aug 2012

@martinka1981 ale ja myslela prave Podhajskou - takze ta by byla vhodna?

martinka1981
8. aug 2012

@luccii ja som tam bola v maji ale nekupali sme sa ☹ kvoli mojim zdrav.problemom. Ale keby som mohla tak isto ano. Voda je liečiva takže vyskušajte. Je tam pekne okolie. byvali sme v sukromi u znamych. Ale priprav sa že to využivaju skor starši ludia,my sme tam boli skoro ako rarita s deťmi 😀 😝 ale potom sme sem tam neake stretli🙂

luccii
8. aug 2012

@martinka1981 diky, ale ja se bojim, zda je ta tepla voda pro tak male a atopicke dite vhodna... my to tam zname, byli jsme tam pred 2 lety se starsim synem a brali jsme ho do bazenu, az nam jeden pan rekl, ze tak male deti by tam nemeli byt... synovi bylo cca 15 mesicu

martinka1981
8. aug 2012

@luccii teraz na jar tam robili novy komplex a vraj v tom areali je voda v destkom bazene liečiva. To som sa dočitala na ich stranke ale neviem či je to skutočne tak. Len je tam drahšie vstupne ako na kupalisko,toto je vlastne tiež v areali ich. Keby tam bol detsky bazen s liečivou vodou to by bolo super 🙂
ale je tam tušim napisane že deti do 3r na vlastnu zodpovednosť ,takže asi niečo na tom bude 😝

chovancova27
9. aug 2012

V lekárni mi dali pre malého masť Pityol proti svrbeniu, a dosť to pomáha... síce píšu že nieje vhodný pre deti do 10 rokov, ale lekárnička mi povedala, že sa dáva bábätkám na zapareniny, že sa môže používať, ale nie často, resp. dlhodobo. Proti svrbeniu nám zaberá okamžite...

karamel
9. aug 2012

Ludia postihnuti ekzemom by sa vobec nemali kupat v termalnej vode, pisali to v novom Zdravi 😒

chovancova27
9. aug 2012

@dana_l Ahoj, prosím odkiaľ si zohnala krém Aveeno? dakujem pekne za info🙂

chovancova27
9. aug 2012

Máte prosím niektorá skúsenosť so značkou Aveeno? je to krém na báze ovsenných vločiek, veľmi ho známa z UK chváli ale nemôžem ho na nete u nás nikde nájsť...

dana_l
10. aug 2012

@chovancova27 ja nebyvam na slovensku. na nete nemam ani potuchy 😒

gubcikova
10. aug 2012

ahojte.neviete čo môže byť toto.dcérke sa to objavilo prvý krát po 3 hexa vakcíne.po meisaci to zmizlo.obavilo sa to opäť po 5mes.potom na zimu a teraz to má od marce.mizne to,znova sa to objaví,zmizne.robili nám rozbor krvy stolice.krv bola ok.neukázalo žiadnu alergiu.v stolici bol helicobakter a candida obe sa preliečili atb a stále to pretrváva.kožná nám dala beloderm no zhoršovalo sa to.dermatologička dala advantan a nič.

luthien.k
10. aug 2012

@gubcikova to je typické, když to nejde po dobré, vem si silnější kortikoid 😖 Dělali stěry z těch ložisek někdy na kožním? Diagnóza tedy zní jak, atopická dermatitida? Rozbory krve dělali kde, na alergologii? Testovaly se i inhalační alergeny? Candidu léčili antibiotiky? To asi těžko... 😉

luthien.k
10. aug 2012

@gubcikova ještě - bere malá pravidelně nějaké doplňky stravy? Jaký je typický jídelníček?

gubcikova
10. aug 2012

@luthien.k candida sa liečila atb.krv brala len naša detská.na kožnom ma vždy odbili,že niečo zjedla.teraz ideme do bratislavy na kožné hádam tam pomôžu.neberie žiadne doplnky.typický jedálničiek-ráno jogurt,alebo rožtek.obed-polievky a po spánku ryža z mäsom a večer taktiež polievka a ryža s mäsom(prípadne cestoviny,zemiaky).ona u nás doma to mala pekné a šli s dedkom na rodinný dom k pra dedkovi a zase sa taká vrátila.tam jedla maliny

luthien.k
10. aug 2012

@gubcikova máš vlastně pravdu, antimykotika se také řadí mezi antibiotika, ale je to poněkud jiný skupina léků, než jak si člověk běžně antibiotika představí (co přesně jste měli)?
Dětský lékař nemá šanci svými testy zjistit, zda je na něco dítě alergické, leda by byl pediatr zároveň i alergolog. Potravinové alergie se navíc spolehlivě nezjistí ani testy (jen u někoho), jen eliminační dietou (opravdu spolehlivě). Vadit může histamin, které například to zralé ovoce obsahuje ve velkém množství, stejně jako čokoláda, citrusy, rajčata, nakládané, kvašené a konzervované potraviny, ryby kromě zcela čerstvých, zrající sýry...
Má v jídelníčku také nějakou zeleninu (přepokládám, že v polévkách...)? To je pro zdravá střeva moc důležité, také omezit cukry. Pokud byly ty potvůrky v trávicím traktu, je potřeba se opravdu zaměřit na zdravé trávení, pravidelně brát probiotika je nutnost, omezit ty sacharidy, a to jak jednoduché, tak i složité (pečivo, přílohy), jíst kvalitní maso, zeleninu (nejlépe tepelně upravenou), zdravé tuky (nerafinované panenské oleje do hotového jídla).

gubcikova
10. aug 2012

@luthien.k mali sme DIFLUCAN.zeleninu máva.polievky sú zeleninové,zeleninka býva k rožkom.cukry málo kedy.za deň má teraz jednu zmzlinu.čokolády neje,cúkríky tiež.keksík nejaký raz za týždeň.rožtek zje tak jeden a to s neho len polovičku.je vyberavá a fakt jej jedálničiek je len ranajky,obed,večera.bude mať 3roky a váži 11,4kg.bol robený rozbor krvy na všetko.mám pr sebe aj výsledky no nevyznám sa vtom

stopobezite
10. aug 2012

nevíte náhodou někdo z vás, kolik peněz pobírá matka, když její dítě kvůli AE nemůže jít do školky?

sofhia
11. aug 2012

Nepotrebuje niekto nahodou od Biodermy opal. krem pre AE 50 alebo speci tel. mlieko od biodermy pre AE PP? predavam vyse polovicne balenia. na cenach sa aj viem dohodnut,

rozarka65
11. aug 2012
sofhia
13. aug 2012
sendy182
13. aug 2012

@gubcikova ahoj je na niečo alergická.....a čo antishamistiká? podľa mňa by mala užívať aspoň dithiaden ak to má častejšie tak neaké čo môže dlhodobo alerid, zodac, zyrtec.............a čo jej na to dávaš ? ja by som aspoň tekutý púder..........určite by som dala robiť rožšírené kožné testy....a zmeniť kožnú doktorku.......dievčatko máš krásne...... 🙂

luthien.k
14. aug 2012

@rozarka65 vyzkoušej, není špatný.

@sendy182 , doporučovat Dithiaden s jeho vedlejšími účinky na CNS bych si tedy netroufla 😉

gubcikova
14. aug 2012

@sendy182 dakujem.ono to neni alergia ani atopický ekzém.aj naša pediatrička to potvrdila.my máme niečo v tele čo to spôsobuje.no zatial nám krvné testy nepotvrdili čo to je.dávali sme beloderm(zhoršenie stavu)advantan(žiadna odozva)excipial(0bodov) dávam bepanthen a zlepšenie je super.