Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

rinuska
24. jan 2008

pardón, zmyznúť s y -nejak mi to ušlo , to je ostudaaaaaa

jabber
24. jan 2008

zuzitka - a co s vámi v nemocnici dělali? To je dobře, že jste čistí, asi pomohlo jedno s druhým 😉 . To člověk vždycky rád slyší, že se někdo ekzému zbavil. Je vidět, že to jde 🙂

lusil2005 - proč vás lanaří do nemocnice? 😕. Já teda nevím, ale z nemocnice mám tak akorát pocit, že vás natřou kortikoidama a to bude všechno 😒 . K těm homeopatikům by se kortikoidy vůbec dávat neměly, jde to proti sobě.

stanka3 - taky jsem chtěla chodit s malou plavat 😖 AE je čára přes rozpočet 😒

eva265 - my už jsme začali, protože mám pocit, že už jí to kojení přestává pomalu stačit. Je to hladovec. Říkala jsem to dr a ona říkala, že už by si zasloužila nějaký příkrm a já si trošku oddechnout taky 🙂 . Ale říkala právě, že mléčné příkrmy vůbec, zatím jen zeleninka. Teď máme jen tu mrkev, dneska jí měla potřetí (a jak už jí to dneska jelo! 😀 , papala ochotně) a nic se nám neobjevilo, naopak to má lepší a lepší. Dáváme to opatrně - jednou denně dostává půl té malé skleničky Hipp a pak jí dokojím, zbytek dne jen kojím (takže to s tím mým oddechem zatím není až tak slavný 😀 , potřebovala bych jí dokrmovat hlavně na noc). Plánuju, že jí teď dám skleničku celou a za pár dní jí dám mrkev s bramborama. Pak nemléčnou rýžovou kaši rozdělanou buď ve vodě anebo v MM.

wali - já zatím kupuju jen příkrmy, který mi dr dovolila, mrkev a brambory jsou prý nejbezpečnější. Celer by tam fakt dávat nemuseli 😖

ajuskamimi - takže jste byli u dr znova, že vám teď ten ekzém diagnostikovali? To je mi líto 😔 . Já bych ty kortikoidy teda nedávala a radši bych to řešila fakt nějakým tím léčitelem (už tady v diskuzi to jméno padlo víckrát) anebo tou homeopatií. Kortikoidy nejsou lék.

rinuska - já myslím, že už by se to asi dávno rozšířilo, kdyby to byl AE ...i když na druhou stranu - ekzém je tak nevyzpytatelný, že možný je všecko 😒 . Co na to říkala dr?

jabber
24. jan 2008

teda to jsem se rozepsala! 😀

stanka3 - a proč chtěli ať přikrmujete dřív, kvůli ekzému? 😕 . Já jsem si taky vždycky myslela, že nejlepší je uvařené doma, ale je pravda, že by to muselo být z biozeleniny a tu člověk vždycky taky nesežene. A dr mi řekla, ať mě to ani nenapadne vařit, že jsou to samé dusičnany.

ajuskamimi
24. jan 2008

JABBER este dnes som mu tym potrela uz iba fakt zapalene miesta a zajtra uz asi nepotrem vobec, tiez sa toho bojim 😒

LUSIL hej hej ubehlo, ako keby to bolo vcera, ked sme ta pomaly s cericou vyhanali pre Natalku a tej sa moc vonku nechcelo a aha, pomaly budu mat ti nasi prckovia rok 😀 fakt plati to, ze az ked mas deti, vidis ako ten cas rychlo leti 😉

veronika13
24. jan 2008

žienky potrebujem poradiť, o atopickom ekzeme moc neviem, tak neviem posúdiť či to môj malý má alebo nie. Vytvorili sa mu také miesta (asi 3) na nožičke, sú suché, drapľavé červené, niekedy trochu vyblednú, a aj líčka a bradu má takú drsnejšiu, niekedy červenšiu. Skúšala som mu to natierať, ustúpi to, ale nezmizne

ajuskamimi
24. jan 2008

Nika pravdepodobne ide o AE, aj nam to tak zacinalo. Najprv na nozicke nad kolienkom mensie cervene flaky, ktore potom vybledli a ostala tak sucha pokozka. Potom na licku, raz bolo a raz zmizlo. Neskor sa to vytvorilo na zahyboch noh a ruk, az nakoniec sa mu tym posial cely krk a tam sa mu to aj zapalilo ☹ potom nas nasa obvodna poslala na kozne. Pri prvych priznakoch nam predpisala mast Excipial ci ako sa vola, ale to vobec nepomohlo. Pomohol nam Atoderm PP od Biodermy /to nam schvalila aj kozna/, ale ten krk mal teraz taky hrozny, ze to neslo stiahnut ani tym kremom, tak nam nasadila specialne miesane masti na AE.

veronika13
24. jan 2008

ten Excipial máme, aj som mu to tým dnes natrela, tak budem pokračovať. Dá sa toho zbaviť v tomto počiatočnom štádiu? Na líčkach to má skoro od narodenia

ajuskamimi
24. jan 2008

myslim, ze nie. Nam na koznom povedala, ze to treba liecit a premastovat a o pol roka uz nemusime mat nic, ale takisto moze nam to ostat nastalo. Ja pevne verim, ze sa toho zbavime. Uvidis, ak ti pomoze ten excipial pokracuj nim. Ale ak nie, skus tu biodermu, stoji sice okolo 350 Sk ale je velmi dobra a je tento krem Atoderm PP pre atopickych kojencov, takze je vhodna od malicka. Najlepsie je kremovat rano aj vecer. A nekupat mydlom, pokial ma flaky, tak len cistou vodou, alebo mydlami pre atopickych ekzemistov 😉 uvidis, mozno to zmizne samo, ked nie, ukaz to obvodnej a mozno vas tiez posle na kozne.

veronika13
24. jan 2008

ďakujem veľmi pekne, veru mydlom umývam, môžeš mi napísať názov toho mydla? už som to doktorke ukazovala, dala nám ten excipial, ale nepovedala konkrétne žeby išlo o AE. dneska som čítala o homeopatikách, masť Cicaderma, tú si neskúšala? Robí sa niečo špeciálne pri AE?

ajuskamimi
25. jan 2008

A-derma Gel Moussant Douceur... ma to 500 ml a stalo ma to 505,- Sk... je to v podobnej pixli ako ta exomega
http://www.pevnezdravi.cz/zbozi/a-derma-exomega...

toto je vraj dobry gel, ale su rozne znacky rozne gely na umyvanie deticiek s AE, treba sa opytat v lekarni, ale bud z tejto znacky A-derma alebo od Biodermy alebo aj Bubchen ma malinovu mydlovu penu, ktora neobsahuje take zlozky ako mydlo, ktore vysusuje pokozku.

No a kozna nam radila asi tieto veci, kupovat skor svetlejsie veci, tmave ak sa da, tak vobec. Vsetky visacky a stitky odparat alebo odstrihnut. Najlepsie je kupovat bavlnene veci. Ked sa zavadza novy prikrm, tak s dvojtyzdnovym odstupom. Ked je zapaleny, tak kupat kazdy den v hypermangane. Davat ovocie a zeleninu /pokial je taka moznost/ vypestovanu len v strednej Europe.

Cicadermu doma mam, pouzivala som ju na bradavky. Na maleho som ju neskusala, ale zlozenim mi pride ako Infadolan, tiez prckovi pomohol. Kozna vravela, ze je tiez dobry ako premastovadlo, ale je dost husteho a dazkeho zlozenia a pokozna nemoze po jeho natreti dobre dychat, takze vravela, ze skor mam ostat pri tej Bioderme. No ale teraz ho natieram tymi mastami, co mi dala ona 😉

Nam na zaciatku tiez detska nepovedala, ze ide o AE, povedala len, ze ma suchu pokozku na niektorych miestach a dala ten Excipial. No o mesiac, ked sme boli v poradni zasa, uz mal krk zapaleny a ked som sa jej opytala, ci nemoze ist o AE, tak povedala, ze ano moze, ze mi da odporucenie na kozne a mam tam pre istotu vybehnut.

stanka3
25. jan 2008

jabber - to súhlasím, to len keď máme zeleninu zo záhradky. A keď som minule čítala ohodnotenie detských výrobkov, som sa divila. Všade rozprávajú, že podliehajú prísnej kontrole ale na tých výsledkoch u niektorých druhov to vidieť nebolo. To Ti pekne spapá 1/2 flaštičky na prvé razy. Máš doma papkáča. My už papáme aj olovranty a večere, ale aj tak sa v noci Stanka budí. Áno a kvôli exému sme začali s príkrmami.

lusil2005
25. jan 2008

jabber ja neviem preco :( tiez mi to pripadalo take zbytocne - vsak co tam oni mozu urobit viac ako ja doma??? preto som tam ani nesla. neznasam nemocnice, aj ked som isla rodit som mala najvacsiu depku z toho ze musism ostat v nemocnici dalsie styri dni. byt s malou zavreta v jednej izbe alebo na oddeleni... brrr az ma striasa. a ked mi zaspinka, a budu jej chciet robit nejake odbery alebo vizitu alebo co. no - proste som tam nesla 😀

my tiez papame aj desiatu - ovocie, aj obed - zeleninka s maskom, aj veceru - nemliecna kasicka zarobena s mojim odstriekanym mliekom... aj tak v noci tak 2x papa. niekedy aj 3 ked velmi zle spinka. idu jej totiz vsetky styri horne zuby. cez den to nedava vobec najavo, je dobrucka ale vecer sa prehadzuje a je nepokojna. chudatko moje male statocne. exem, zuby. no mna by piclo

lucik77
25. jan 2008

Ahojte, tak ja si idem dať potvrdiť budúci týždeň už druhej kožnej, či máme alebo nemáme AE, ale nie to som chcela...dávam do pozornosti stránku www.akuna.net (neviem, či ste to tu už nespomínali) a hlavne produkt ALVEO, ktoré pozostáva z bylinných extraktov. Jedna fľaška sa používa asi 4 mes a jednej pani dcéra sa totálne zbavila AE a odkedy berie tie kvapky, nebola ani chorá. Názor si urobte každá sama, lebo je to síce drahé ako šlak a samozrejme sa môže jednať aj o reklamný ťah (a neboli by prví, ani poslední), ale topiaci sa ja slamky chytá...tak možno to niekomu z Vás pomôže. Ja to idem dávať malému od pondelka, tak uvidíme ten "zázrak"....za pár mesiacov.

zuzitka
27. jan 2008

lusil2005...... nas chcel kozny hospitalizovat uz v 1 mesiaci, ale to som odmietla. to boli len vyrazky, ktore zmizli za 2 dni. davali sme tu hnedu mast - ichtyol tusim. a v 4 mesiaci vyrazky na licach a cervene flaky po telicku, na nozickach, na zapastiach.
to mi znova odporucili nemocnicu a hovorim si, ze skusime, ved predsa nam mozu len pomoct, tak som zbalila kabelu prenho a pre seba a uz sme lezali na kramaroch. 5 dni sme premastovali bielou mastou - mliecnou a na to ichtyolova mast a obviazat obvazom a to 3krat denne. aj licka - samko vyzeral jak maly indian 🙂 a este rano sme kupkali v hypermangane. no ale po 4 dnoch bol cisty 😀 po prepusteni z nemocnice som este 2 tyzdne premastovala pokozku a mastila ichtyolom a obvazovala. v lete sa ekzem neukazal, az potom nejak pred zimou sa objavil a najviac na jar ☹
a tie rady u koznej, to bolo na porazenie!!! a sem tam sme sa ani nedostali na vysetrenie 😖

vtedy nejak som sa dozvedela o liecitelovi Dedikovi, sla som za nim /isla so mnou aj sestra chora na stitnu zlazu a ma aj celiakiu, tej tiez pomohol od vyrazok..../
samkovi dal taku zelenu masticku a kvapky.......... 😀 v auguste sme boli este pri mori........ a ekzem zmizol 😀
dufam ze sa nam uz nikdy nevrati!!!!!!!!!
a samozrejme sme sa vyhybali alergickym potravinam.

tazke pana Dedika odporucam 😉

zuzitka
27. jan 2008

jabber........ asi naozaj zaposobilo vsetko spolu, aj mast od liecitela, aj more...... dokonca ma utesovali ze to zvyknu deti prerast do 3 rokov, niektore sa toho zbavia v 6tich rokoch, ine az v puberte. tak mozno to samko aj prerastol 😉 a mozno to nemal tak vazne ako tu citam niektore prispevky 😒
ale som rada ze sme sa toho zbavili ....... klop klop klop na drevo 😀

zuzitka
27. jan 2008

este sme davali kvapky Fenistil, lebo Samo sa neuveritelne skrabal az do krvi!!!!
a myslim ze ichtyol a tie ostatne masti to len zmiernovali ale vzdy sa nam to vratilo, najviac na jar.

zuzitka
27. jan 2008

katy1979........ poslala som ti IP s telefonnym cislom na p.Dedika 😉

lusil2005
27. jan 2008

zuzitka a to natreli take zapalene mliecnou mastou a na nu dali ichtiol?

zuzitka
27. jan 2008

lusil2005..... my sme mali tie flaky cervene a suche, take draplave. nemali sme mokvajuce. ale raz mal samko na nozicke v tom zahybe pri clenku mokvajuce ranky a lekarka mu dala ichtyol na to..... ale viacmenej sme mali suche tie loziska. vraj to bolo so suchej pokozky, preto premastovali.

jabber
28. jan 2008

veronika13 - opravdu to na AE vypadá 😒 ☹ , zbavit se toho jen tak nedá, protože to je reakce na něco, co mimču vadí, takže buď přijít na příčinu (což je ale skoro nemožné, bych řekla 😖 ) a odstranit jí anebo tu alergii vyléčit. Některé děti z toho prý časem vyrostou samy od sebe, ale o tom taky nevím, co si mám myslet, četla jsem, že se to spíš přemění na jinou alergii, nejčastěji astma. My homeopatika máme, byli jsme u homeopatky a ta je malé střihla na míru. Koukala jsem na tu mast Cicaderma, ale nepíšou tam nic o tom, že by byla určená na atopickou kůži. Co se koupání týče - my koupeme jen v čisté vodě s olejem do koupele (Balmandol), žádné mýdlo, pěna, šampon, prostě nic.

stanka3 - no jo, baští pěkně 😀 , třetí den už zblajzla tu malou skleničku celou 🙂. Co jsou to, prosím, olovranty? 😕 To jsem snad nikdy neslyšela 😅

lucik77 - dej vědět, jak jste u druhé kožní dopadli, držím palce 😉

lusil2005
28. jan 2008

jabber haha a mame tu jazykovu barieru 😀 😀 😀 olovrant je jedno medzi obedoma vecerou.

lusil2005
28. jan 2008

ozaj jabber - ako vyzerate? pomaha vam to trosku? ci to je este skoro?

jabber
28. jan 2008

lusil2005 😀 😀 aha, takže svačina, díky 🙂
Já myslím, že to pomáhá. Dáváme ty léky zatím asi 2 měsíce (z toho jeden jen 3 týdny - nebyl k sehnání) a hodně se to zlepšilo. Někdy je čistá a pak se to zas objeví, což jak říkala homeopatka je normální proces léčby, ale když se to objeví, tak je to pořád slabší a slabší. Jsem zvědavá jak bude vypadat po těch 3 měsících 🙂
Jak vypadáte po těch pár dnech vy?

lusil2005
28. jan 2008

no, bola odvtedy cista. az teraz sa to trosticku zacalo zas vyhadzovat, ale len jemne zatial. ale aj tak - tak dlho nevydrzala mat tvaricku cistu ani s kortikoidmi... a na telicku ziadna zmena zatial. 😔 uvidime co bude dalej

lucik77
29. jan 2008

Ahojte !!! Tak čo som písala pár príspevkov dozadu ohľadom tých bylinných extraktov ALVEO, tak to už neni pravda. Ospravedlňujem sa, ale keby mi samotná gener.riaditeľka tohto produktu nepovedala, že to je vhodné aj pre detičky, tak to ďalej ani nerozširujem.Keď nám totiž prišli tie kvapky tak tam bolo vyslovene napísané: nevhodné pre deti!!! Sama nevie, čo ponúka. Biznis je biznis....no comment!

Ešte som zabudla napísať, že keď sme mali zápal mandlí, tak sa mi malý na ATB totálne vyhádzal a Dr.mi dala Fenistil kvapky. Brali sme to asi 4 dni a malému sa pokožka nenormálne upravila. Teraz ani nevidieť, že nejaký ekzém má.Takže stále neviem na čom sme... ako u blbých 😝

zuzitka aj mne prosím pošli to č. na p.Dudíka. Odkiaľže je? Ďakujem

zuzitka
29. jan 2008

lucik77..... poslala som ti IP s cislom na p.Dedika 😵

lucik77
29. jan 2008

ďakujem

zuzitka
29. jan 2008

pan Dedik - prirodny liecitel - lieci pomocou byliniek a homeopatickych preparatov. venuje sa aj ocnej diagnostike - cize z oka vam vycita, co vas trapi, ake zdravotne problemy mate.
cize vas osobne musi vidiet aby vedel, co vam je.

moja sestra tam bola so mnou, pozrel jej do oka a povedal ze ma problemy so stitnou zlazou - co je pravda.
sestra ma aj celiakiu - cize ma bezlepkovu dietu. prejavilo sa jej to ako vyrazky na hrudi. lekari jej to stale vypalovali dusikom. pan dedik povedal, nech tam viac nejde, dal jej mast a kvapky a vyrazky sa stiahli. a lieci sa unho od juna 2007. vysvetlil to tak, ze lekari sa snazia odstranit dosledky ochorenia - teda odstranuju vyrazky vypalovanim.
p. dedik tvrdi, ze ochorenie je vo vnutri tela a tam to treba aj liecit. takze uzivala bylinne kvapky a organizmus sa precistil kedze vyrazky ustupili 🙂

ale treba tomu verit. ak niekto neveri, nemusi k nemu ani ist 😖

ja to vidim na samkovi, ekzem ustupil. sestra - vyrazky su prec a uz sa nemusi hanbit pred priatelom a aj plavky si s kludom oblecie 😵

mam pred sebou clanok o p.dedikovi - vraj aj lekari za nim chodia, ktorym medicina nedokazala pomoct.
dokaze vyliecit alergiu, astmu - asi za polroka.
vyliecil cukrovku, silne migreny, gynekologicke ochorenia, cysty na maternici, na 90percent vie vyliecit neplodnost,
pomoze pri chudnuti a narusenom metabolizme, pri vypadavani vlasov, pri onkologickych ochoreniach.

mozno sa niekto rozhodne vyhladat jeho pomoc 😉
mam nanho kontakt

stanka3
29. jan 2008

zuzitka poprosim Ta aj mne posli cislo na p. Dudika a odkial je? Dakujem

zuzitka
29. jan 2008

pan Dedik posobi v Trencianskych Tepliciach. v BA je raz do mesiaca - vzdy prvu stredu a stvrtok v mesiaci.

ja som sa prenho rozhodla, ked som pocula ze vyliecil Lenku Hriadelovu - moderatorku z televizie. ona mala atopicky ekzem po celom tele - velmi mokvavy. nikto a nic ju nevedelo vyliecit..... az pan Dedik jej pomohol 😀

stanka3 - posielam ti IP