Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lusil2005
5. mar 2008

jahodka ked mas papier od svojej lekarky ze ta posiela k tejto lekarke tak neplatis. treba sa s nou dohodnut po telefone ked sa budes objednavat. nam kazala doniest papier ze nas posiela lekarka k nej s poruchou spanku. a tym padom som neplatila nic len lieky - tusim 70 korun. a kazda dlasia navsteva zas len tie lieky.

denisocka
5. mar 2008

lusil a to akože každý homeoš na lístok vyšetrí zadara?

jabber
5. mar 2008

gredy - jojo, slyšela jsem o ní, pár maminek si jí tady chválilo 🙂 , ale my jí nezkoušeli

denisocka - to je teda mazec, no hlavně, že to dobře dopadlo a kojíš 😉

jahodka11
5. mar 2008

lusil, dakujem 🙂))

jabber
5. mar 2008

lusil - fakt? To máte super 🙂 .Tak to nevím jestli v Česku vůbec jde, aby tě normální dr poslal k homeo, tady se to jako rovnocenný obor medicíny moc neuznává....já jsem s tím za naší dětskou mudrou přišla sama, že to chci zkusit a ona, že souhlasí, že zkusit to můžeme, ale jde to jakoby mimo ní. Vy máte nějaké státní homeopaty? Tady fungují jako soukromí doktoři.

kachne23
6. mar 2008

tak já homeopatku taky platila, vyšetření malýho bylo za 500, ale byl tam ještě přítel, taky s ekzémem, ten to měl za 800, další návštěvy jsou už snad levnější. Taky jsem neslyšela o tom, že by to v Čechách šlo s papírem od doktora zadara..

denisocka
6. mar 2008

LUSIL - a to každý homeopat berie s papierom od lekárky ZADARA ?????????????????

lusil2005
6. mar 2008

denis ja netusim. ale kedze ta moja homeopaticka je zaroven pedopsychitaricka a chcela aby mi lekarka na pisala na listocek "porucha spanku" tak to asi v poistovni zahra na psychiatricke vysetrenie...

denisocka
6. mar 2008

jáj, 😀

denisocka
6. mar 2008

tak dnes sme kupuili Holtov krém,smrdí jak svňa ale mlademu sa to páči , dokonca neplakal-toš pri kréme za pár stovák ričal jak tur - potom podám hlásenie 😀

lusil2005
6. mar 2008

ja som sa k tomu holtovmu este nedokopala.

jabber vies ako som pisala ze homeopatka dala malej tie homeopatika a o dva tyzdne sme ich mali dat znova... po tom ako jej ich dala vtedy, sa to malej trochu zhorsilo. nasledujucu noc ju to svrbelo na zbesnenie, musela som ju zobrat k sebe do postele aby som jej mohla drzat rucicky aj ked spinka. no hroza. a najblizsich par dni to mala cele trosku horsie aj ked to svrbenie nastastie prestalo, a potom sa jej to zacalo zlepsovat. no vcera som jej zas dala tie homeopatika lebo ubehli dva tyzdne a zazili sme druhu najhorsiu noc doteraz. a zas sa jej to trosku zhorsilo.
kazdopadne - niekomu kto tvrdi ze homeopatikum nemoze mat v ziadnom pripade ziaden vplyv na ludske telo pri takom riedeni, by som kopla do clenku. toto ma riedenie 200ch. a pochybujem ze dieta si nieco "vsugeruje". aspon nie babo 😉

petrulla
6. mar 2008

Neda mi nezapojiť sa.
Nečítala som celú diskusiu, len posledné prispevky a strašne mi je luto babatiek s ekzemom.
Ja som mala celý život už od detsva tento problem. Davali mi naozaj vsetko. Proste som bola vsetkymi mastami mazana a nic nepomohlo.
Mala om to na celom tele a hlavne na rukach.
Az v dospelosti mi niekto predpisal mast s kortikoidmy a zazracne to po 20 rokoch preslo.
Mam to dodnes, ale vzdy ako sa prejavi len naznak svrbenia, potrem to mastickou s hormonmy a je pokoj. Iste ze hormonalne maste su az krajne riesenie, hlavne u babatiek, ale mne to Strasne pomohlo.
Neviem, ked som bola dieta tak tieto maste asi este neboli na trhu, ale viem, ze by mi iste ulahcili zivot o 100%.

Ja som len chcela prispiet s mojou vlastnou skusenostou.

denisocka
7. mar 2008

petrula - dík, aj ja som mala v detstve vraj prve tri roky na celom telíčku-nejaký mokvavý, a vraj vždy-v postielke aj v kočíku som musela mať uvizané ruky o boky -lebo som škriabala až do živyny 😒

jabber
7. mar 2008

lusil - no jo, je to fakt zajímavé...já jsem dokonce četla, že čím zředěnější tím účinnější 😕 - což mi teda hlava moc nebere 😀 , ale nemám důvod tomu nevěřit 🙂 . Taky myslím, že s tím vsugerováním si toho, že to funguje anebo jak někde píšou, že je to placebo - je to blbost, přesně tak - když to zabírá na miminka a malé děti... 🙂

petrulla - hlavně, že se ti ulevilo 😉 a nechceš taky zkusit homeopatii? Léčí se i dospělí - sice to může trvat i roky, ale pak už je klid - NAPOŘÁD 😉 . A co malý Daniel - ten to nemá?

petrulla
7. mar 2008

Jabber, mne sa ekzem vracia len ked zjem viac sezonneho ovocia - ale to si davam pozor. A ked robim s chemikaliami - ale to sa snazim pouzivat rukavice. Takze sa to uz da.
Danielko mal zatial na tvaricke take suche fliaciky. Kozna ho zaradila k atopikom, ale ja dufam, ze to bolo nieco ako potnicky ( z ciapocky). Prikrmovat sme zacali az teraz, takze uvidime co s nim spravi ovocie. Ak by mal nejake divoke reakcie, iste by som zvazila aj homeopatiu. Uvidime 😉

jabber
7. mar 2008

petrulla - s těmi chemikáliemi - nedávno jsem narazila na stránku missiva.cz - lidi s alergiemi a ekzémy si ty čistící výrobky od nich dost pochvalují..... držím palce, ať se to malému vyhne 😉

nutelka
7. mar 2008

Ahoj holky, malý má dle naší pediatričky také AE. Zhruba od 2. měsíce se mu objevil na líčkách, trochu měl pupínky na loktech. Dr. nám dala nějakou smradlavou, hnědou mast, kterou nám vyrobili v lékárně. A hned na druhý den bylo vidět zlepšení. Nicméně klid byl snad jen 10 dní a od té doby ho má pořád. Teď se mu to rozjelo na ručičkách, začíná na bříšku, tvářičky.. ☹ Teď nám dr. dala Exciapal a na koupání olejovou přísadu Linola. Dneska ji vyzkoušíme, zatím cca 2 dny mažu tím Exiapalem, ale jak to vidím, tak se mi chce brečet. 😢 Vím, že jsou horší nemoci, ale dost mě to trápí. Nikdo v rodině není alergik, malý je nekojený, ale to myslím na to vliv zas tak nemá. Trochu mi připadá, že jak jsem začla dávat heřmánkový čaj, tak se mu to rozjelo. Nevím, co u něj vzbuzuje tu alergickou reakci. Dávám mu jen Nutrilon, heřmánkový čaj a teď jsem začala dávat kaši. S příkrmy chci radši počkat. Ještě mě napadl prach, a to by mě asi kleplo. Nemám chuť si ani o tom AE číst, protože mě to vždy vyděsí. ☹ No ale proč hlavně píšu, je ten Exciapal k něčemu a mám mu dávat Nutrilon HA, zatím jsem mu dávala obyčejný. Díky moc za nějakou radu.🙂

nutelka
7. mar 2008

Teda chtěla jsem napsat Excipial. 😔 🙂

jabber
7. mar 2008

nutela - v první řadě bych vyřadila heřmánkový čaj - heřmánek je velký alergen, možná to má opravdu po něm 😖

jabber
7. mar 2008

nutelka - promiň 😀 😉

denisocka
7. mar 2008

nám nejak zazarčne pomáha HOLTOV krem za 9sk na recept !!!! a krem za pár stovák bol NAPRD !!!!

jabber
7. mar 2008

denisocka 😀 😉

lusil2005
7. mar 2008

nam viac pomohlo materske mlieko za 0,- nez bioderma za 400,- 😅

jahodka11
7. mar 2008

nutelka, hermankovy caj urcite nie.......a preco nechces zacat s prikrmami? mrkvicka by uz bola vhodna...🙂

nutelka
8. mar 2008

Tak ten heřmánkový čaj jsem vysadila, místo toho jsem mu včera koupila dětský s anýzem a fenyklem. A ten mu vůbec nejede, šklebil se a přitom zas tak hrozný není. 🙂 No, docela je problém koupit mu nějaký čaj bez heřmánku, viděla jsem jen ovocné pro starší děti. 😒

Jahodko, s příkrmy chci počkat až se mu ten ekzém zlepší, abych líp rozpoznala, co mu vadí. I když včera jsem mu koupila skleničku mrkve a mrkve s bramborem, tak uvidím. Ale mrkev alergen asi nebude, to spíš ten pitomý heřmánek.

lusil2005
8. mar 2008

nutelka niektorym detom sa to zlepsi po zavedeni prikrmov. neviem preco ale je to tak.
ale aspon do siesteho mesiaca pockajte. a to s tym harmancekom - fakt je problem zohnat caj bez neho. poznam to 😖

jabber
8. mar 2008

nutelka - a co mu zkusit dát pít jen kojeneckou vodu? Jinak v granulovaném fenyklovém čaji od Hippu ani od Čajánku heřmánek není. Dětská dr mi říkala, že ten Čajánek je lepší, protože je na laktóze, kdežto Hipp na glukóze. Teda samozřejmě pokud není alergie na laktózu. A na tu chuť si určitě časem zvykne 🙂 S těmi příkrmy - souhlasím s Lusil - máte ještě měsíc čas, ale mrkev určitě vadit nebude, mrkev s rýží taky ne, po pár dnech brokolici, brokolici s rýží.... 😉

nutelka
8. mar 2008

Holky, s těmi příkrmy počkám ještě měsíc. Tu vodu vyzkouším. Díky za rady. 😉 Jinak vy mažete úplně celé tělíčko nebo jen ty suché červené místa a jak často? A čím mažete? A za jak dlouho vám to zmizí? Omlouvám se za tolik otázek. 😔 🤐

jabber
8. mar 2008

nutelka - já mažu jednou denně celé tělíčko a několikrát, tak asi 5x za den tváře a pod krkem, kde má ekzém. My máme obyčejnou modrou indulonu, u toho Excipialu nevím kolikrát za den se má použít, bude to tam napsané, ale předpokládám, že nijak neuškodí, když ho použiješ i víckrát. Ono to po natření nezmizí, jen je ta kůže vláčná a ne vysušená a to je důležité - to je atopikův hlavní problém. Suchou popraskanou kůží tam můžou naskákat ještě navíc nějaké bakterie 😖

jabber
8. mar 2008

jo a taky, když je to suché, tak to víc svědí - jsem zapomněla