Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

aduska27
10. júl 2008

Ahojte - no nejako sa to tu rozbehlo, len neviem ci je to prave dobre 😠 ...
Jabber, Lusil dik za tie kremy, snad raz budeme v takom stave ze vyuzijeme.

Ivka, velmi presne viem co myslis tou agresivitou, ja sa asi nedokazem tak dobre vyjadrit, no rozumiem ti a tiez mam niekedy pocit, ze uz explodujem ☹ . A ked vidim ze nie som sama co takto citi, tak si prestavam mysliet, ze som svacnuta....
Aj to mokjvanie bolo presne take, hlavne ked sa rozskriabal - keby sme tomu dokazali zzabranit, tak koza sa ovela rychlejsie hoji. My sme vlastne mohli robit co sme chceli, koza - a vlastne exem sa choval uplne ako neriadena strela. Samo sa hojilo, vyhadzovalo....Takze sme mazali len indulonou, teraz zase tym olejom do zblbnutia. Ani s vriedkami som nic nerobila, nebolo to potrebne. Akurat my sme kupali vo vode, co sme cele mesiace nosili z pramena, inac nic. Jarisch obsahuje k. boritu, glycerol a vodu, nic viac.
Ohladne zubkov som tusim pisala, ale to je jedno - zubky isli, akurat ked som pisala ze ekzem je priserny a prestal sa hojit - to bolo tusim 2 tyzdne dozadu. Vyliezol jeden a o par dni dalsi, potom tie uska mal zapalene a potom sa ekzem zlepsil. Ach jo, to oblecenie...Obalkovy vystrih aj my mame taky obrovsky na vsetkych overalikoch co mu teraz davam 😀 . Prosimta, aku nekulturu - na to uplne kasli 😉 . Ja z mastneho oblecenia nic nerobim, len si vravim nech sa vylieci, vsetko ostatne ozeliem - a von tiez chodime furt v tom istom dookola, nic si z toho nerob. Ludia - aspon niektori - na nas zazeraju, tym zvyknem volaco splechnut tak sa otocia 😀 . Ale som vdacna za kazdy mily pohlad alebo usmev na Patka 😅 . Mame plnu komodu letneho oblecenia a nenosi z toho absolutne nic, doma mu teraz davam pyzamkove overaly, to nam vyhovuje najviac.

aduska27
10. júl 2008

Cermonca, tiez som sa nikdy nestretla s AE, az u maleho ☹ . Myslim ,ze vacsina z nas zacinala ako ty - studium na nete a potom strach a hroza. Velmi dobre si pamatam ako som bola ja vydesena 😒 . Na tvojom mieste by som ten Lococid nedavala, tiez sme ho mali, no podla toho co pises sa mi nezda ze mate take akutne stadium aby bolo nevyhnutne mazat kortikoidmi - parkrat sme ich vyskusali a potom som to rovno hodila do kosa.

Denis, tiez na fotke vela nevidim - ale asi viem ako to vyzera. U nas ked mal patko uplne najhorsi mokvavy ekzem, tak na fotke to vyzeralo celkom v pohode oproti realite, fotky dost skresluju. Take bodky sme mali a vlastne aj stale mame na chrbatiku, aj brusku, len neskor sa nam mnozili, hustli, zlievali sa a bordovelo to, potom to mokvalo 😠 . Ako bolo pisane, natierat, natierat, natierat....No ta tvoja pediatricka 😕 , to len cumim. Neviem ci ta potesim, ale ja nejem ani len ten chlieb - teda upeciem si bezlepkovy obcas, ked nestiham tak jem ryzove chlebiky s Perlou, k tomu uhorku. Hranolky si robim v rure na plechu s par kvapkami oleja, niekedy na obed aj veceru cely tyzden lebo nic ine nestiham 😀 . Z ovocia mozem velmi malo, zo zeleniny skoro mńic, este aj z mrkvy sa vyhadzuje.

Ivka, aj my sme mali uzlinky zvacsene, a ani vlastne neviem ci ich este ma - musim skontrolovat. Dr vravela ze je to tym ekzemom. este k tomu Fenistilu - my sme zacinali na 3kv. 3x denne, potom 4,5...az na 10, teraz nam davku znizila na 8kv. 3x denne. vravela, ze by sa zblaznil keby sme mu vysadili fenistil.

Junovka, to je strasne cim ste museli prejst ☹ , hlavne ze ste sa toho zbavili.

Liluska, vitaj aj ty medzi nami maminkami atopikov ☹ .

Denisocka, ked sa koza hoji, tak sa to lupe - aspon u nas to tak je. A dokaze sa ozaj zahojit veeeeeelmi rychlo, fakt priamo pred ocami. No ale pokial to bolo nejakym jedlom a odhalis to, to je ozaj super 😅 .

liluska
10. júl 2008

aduska dakujem za privítanie 😉
Myslela som že sa tejto téme vyhnem a budem len čítať vaše príspevky a súciť s vami ale bohužial už je to aj realita u nás 😒 Síce ešte nie v nejakom hroznom štádiu a dúfam, že to ani tak skoro nebude 😖
Ja som tiež alergička a odmalička trpím AE takže viem čo chúdatko našu babulku čaká ☹

aduska27
10. júl 2008

Liluska, tak to je hrozne ked aj ty mas AE, ale zase na druhej strane uz som si viackrat povzdychla, ze keby som ja mala ekzem, tak aspon viem co citi maly, co a ako natierat, ci ho to stipe.... ale mozno to co pisem je uplna blbost, neviem ☹ . Ty mas tsale ekzem a nepodarilo sa to ho nijako zbavit? 😠

lusil2005
10. júl 2008

ja som malej znizila davku fenistilu na 1x denne 6 kvapiek. ale ked sme isli na alergo testy tak nam kazali na tyzden vysadit a nejaky velky efekt to nemalo... takze fakt neviem ci to zabera. ale malej to chuti! 😀

liluska
10. júl 2008

No mám ho odmalička v hovorili že v puberte zmizne ale nezmizol len sa zmiernil.
Posledných 5 rokov ho nemám skoro vôbec len občas sú také "záchvaty". Ale po pôrode sa to
nejako viac rozbehlo. 😠

lusil2005
10. júl 2008

lilus to je normalne. po porode je telo strasne oslabene a hlavne imunita strasne klesne. chce to cas kym sa telo spamata

liluska
10. júl 2008

No mne ani doktorka nechcela dnes predpísať pre malu fenistil že aby si na to nezvykla 😒
Ale nakoniec som si ho "vybojovala"a dala nám 2xdenne 10kv.

denisocka
10. júl 2008

aduska,takže ked sa lupe aj to je zle,aj to je ekzem?

kurnik ako vyzeraju potničky ?

ivka144
10. júl 2008

Dik za info o fenistile aj o tych uzlinkach.
Dam aj ja uz trikrat denne.
Aduska, blbo to znie, ale som tiez velmi rada ze poznam niekoho, kto to ma podobne ako my.
A tie pohlady..., nastastie u nas casto sa ludia do kociara usmievaju, aj ked si asi myslia svoje, stale povedia, ze ma krasne ocka... Sak hej, ma ich krasne... ale tazko by vedeli povedat, ake pekne licka 🙂
Ma tu uz naokoli kamaratky (od 5 do 60 rokov, hehe), niektore tie dievcatka su super - "Dobre, ze nesvieti slniecko, lebo to by ho asi stipali licka, vsak? A to ma take bibi? A to ho boli? ..."
A tie starsie mi idu na nervy skor "To treba vylucit citrusy..., to treba s niecim natierat..., Ste boli u doktorky? To treba liecit!" Grrrr.

No inac som maleho dnes osprchovala, po dlhsom case nekupania aspon toto,jasne, ze scervenel az strach, a potom ked som ho mastila Eucirinom 10%urea, tak bol este stokrat cervenejsi. Ale tak neviem, ci z toho Eucirinu alebo este od tej vody samotnej alebo azda od uteraku... Uvidime co bude rano...
Ale inak uz na nozkach tiez mame - este to nie su tie hrube cervene flaky, "len" husty vysev bodociek, ale rucky od laktovhore su superekzematicke, dole az po dlane bodocky a chrbatik skoro cely silne ekzematicky a hrudnicek tiez a na brusku sa uz tiez objavili bodocky, aha a na cielku tiez... takze bude to radosti :(
Inak ked hovorite stale, ze natierat ked je to suche, tak ozaj mam premastovat aj ked je to cervene? Fake velmi cervene? Uz som niekolko vela dni dozadu asi o tom hovorila, neviem... Ale mne to niekedy pride tak, ze kym je to cervene, take akoze zapalene, tak by som to skor susila, sak nech sa lupe... Ale ta neviem, radsej zatial mastim.
A este sa chcem opytat... Niekolkokrat denne natriem tie suche mapy indulonou. A ked som teraz zacala pouzivat Eucerin, mam to tym? Alebo na striedacku? Kto pouzivate nejake tie akoze mudre mliecka (Lipikar alebo Biodermu alebo toto Wali - Babe), tak to pouzivate ako casto? Kombinujete s indulonou?
Vdaka, bru noc...

jabber
10. júl 2008

Ježkovy zraky, vy jste toho napsaly! 😀

AE je opravdu dědičný, myslím, že jsem četla, že když ho má jeden rodič, tak 50% a když oba tak 80%, že ho bude mít i dítě, ale jistá si těmi čísly nejsem. Ale zrovna tak ho může prcek mít i když ho rodič nemá ani jeden - tak je to třeba u nás 😖 . Ono stačí, že má někdo z rodičů jinou alergii a miminko má hned dispozici k AE 😒

My jsme uzliny teda zvětšený neměli.

liluska - no jo, někdy jsou ty doktorky fakt divný, co....jak to tady tak čtu 😖 - ještě, že máme internet a koníka a najdeme si ty informace samy 😉 🙂 . Já jsem na netu proseděla x dní, když nám mudra řekla, že máme AE.

denisocka - držím palce, ať to vydrží 😉

jabber
10. júl 2008

denisocka - já přesně nevím, jak vypadají potničky, zkus najít fotku někde na netu (jestli na ní bude něco vidět), ale našla jsem tenhle popis:
http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/319069-potn...

ale podle mě mudra by je snad měla poznat, ne? 😕

ivka - no my to měli vždycky rudý, suchý a horký.....a mastila jsem a mastila a mastila. A ty krémy bych určitě nestřídala.....ty o kterých píšeš teda neznám, ale píšou tam něco o tom, že se nemají používat delší dobu? My jsme měli ze začátku Lipobázi, asi měsíc, pak Exomegu od Adermy, taky asi měsíc - a když to nic nedělalo, tak jsem nasadila Indulonu a u tý už jsme zůstali, po té byla nejpromaštěnější. Pak jsme ještě měli na doporučení homeopatky Leniens, ale ta jí dělala dobře jen po těle, na obličeji ne.
Mě mudra říkala, že má být malá POŘÁD jako špekáček 😉 . Mě totiž připadalo, že jakmile to bylo suchý, tak se ta kůže jakoby napínala a to právě svědilo 😒 .

Jinak ještě jsem si, holky, vzpomněla - už jsem to tady psala někdy před tím půl rokem - nám na to rudé, zapálené docela zabíral Endiaron - mast, vždycky to zklidnil. Akorát je teda od něj všechno strašně špinavý, je to takový žlutozelený a blbě se to pere, takže kdyžtak navlíkněte prcky do nějakých horších věcí 😉

denisocka
11. júl 2008

endiaron je na hračku 😖

babymuť tu nechcem chodiť,lebo zcvoknem!!!malemu siom prdvčerom vydrhla za uškami,viete -tu "špinu"či čo tam mal take suche a teraz ich ma vzadu červene ,rano som mu to vytrela liehom,a už mi fakt zašibáva z toho ekzemu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

musim sa venovať iným, veciam a nemyslieť na to lebo to asi privolávam,neviem

a chrbátik je čistáý a skoro celý zlupaný a ešte sem tam suche,tak neviem-potnička,ekzem 😔

denisocka
11. júl 2008

baby ešte,kto dávate Dophylus- ak dávate,ako často?

aduska27
11. júl 2008

Ivka, vobec to neznie blbo - aspon mne urcite nie, viem ze cloveku to pomoze ked vie ze niekto ma podobny problem 🙄 .
Ako casto kupete? Ja viem, ze ekzematikov by sa nemalo prilis casto, no nam vyhovuje kazdy vecer rychlo opachnut vo vanicke s Oilatom, potom nechat uschnut, alebo len zlahka prilozit osusku a poriadne premazat indulonou. Bez kupela by nam ani nezaspal. A pouzivate do kupela nejake prisady? Mmch, po kupani ci kremovani vzdy vsetko na cas scervena.
Ach jaj, siri sa vam to presne ako nam - vobec nechcem strasit, to v ziadnom pripade, len skor som rada kvoli tomu, ze sa mi zda akoby zaberali homeopatika - skratka rovnako sa vam sprava ekzem ako nam ked sme zacali s homeoliecbou. Verim, ze mi rozumies 😉 , je to nadej aj pre mna, ze to vsetko ma vyznam a dostaneme sa z toho.
No s trym natieranim, viaceri pisali ze cervene nenatierat, ale myslim, ze kazda maminka musi boohuzial sama zistit co je pre jej babo najlepsie. Pamatam aka som bola bezradna, zakazdym som nad malym plakala manzelovi, nevedeli sme ci natriet, ci nie, co je lepsie, bali sme sa ze mu v snahe pomoct vsetko len zhorsime ☹ . No nakoniec sa nam osvedcilo natierat cele telicko, vr. usiek aj viecok indulonou za kazdych okolnosti. A teraz uz vidim, ze pomaha mazat a mazat do zblaznenia, aj xkrat za den.

Denisocka, podla linku co sem hodila jabber, to vyzera ze aj po potnickach sa koza olupuje, ak som spravne pochopila. Hlavne nepanikar, na zaciatku som tiez na ine nemyslela, dufala som ze to nie je ekzem, potom som zase bola presvedcena ze je...Hlavne klud, maly vyciti ze stresujes a bude mu horsie, mam to overene - viem o com pisem, i ked nie je lahke sa ukludnit, vzhladom k tomu co sme prezili si ale myslim, ze ti to mozem napisat. 😖 . Dophilus davame kazdy vecer.

aduska27
11. júl 2008

Ivka, este mi napadlo - nechcem sa vnucovat, len ak by si niekedy v buducnosti chcela skusit ten olej, tak ti ho kludne kupim, ale to len tak btw....

denisocka
11. júl 2008

aduš dík a ten dofilus dávaš kolko a po jedle?

ináč čáím mu mám mazať za ušami,alebo to suché? nadalej Excipialom hydrolotio alebo kyselinou mliečnou,alebo holtom? sa mi zdá že ked som mu to nadránom-za ušami natrela kys.ml.tak mu to akoby nie mokvalo,by som klamala,ale bolo to take červene a mastne od toho,teraz jak je to vytrete liehom to je už lepšie,nieje to červene

aduska27
11. júl 2008

nas kyselina aj excipial stipali, holt na suche asi velmi nie. ked nevadi excipial, tak by som mazala tym, poial potrebujete este mastnejsie volila by som kyselinu. ale tiez nam to po nej cervenalo.dophilus cca 1 g zamiesam do kase.

denisocka
11. júl 2008

a to je dotre premazavať ked je to pekne suche,take malilinke vyraštičky za ušami a ked som premazala tak sčervenali aj záhybyna ušiach

aduska27
11. júl 2008

NO VZDY TO PO PREMAZANI SCERVENA, ALE SUCHE TO NECHAT, TO NIEEEE

denisocka
11. júl 2008

a nezmokva to tým premazávaním?

jabber
11. júl 2008

denisocka - já co jsem tak pochopila o ekzému - kůže se musí hodně hodně mastit, aby byla vláčná....pokud není, tak víc svědí, dítě se víc škrábe, kůži si rozdrápe až do krve, tím se celé místo infikuje a začne mokvat - to opět víc svědí, dítě se víc drápe....a tak to jde pořád dokola. Myslím si, že základ je, aby to nemokvalo a nebylo suché. Jestli to máte suché, tak to promázáváním mokvat nezačne 😉, naopak by to mohlo začít mokvat, jakmile se rozdrápe.

Našla jsem 2 zajímavé články:
http://www.zdravotnickenoviny.cz/scripts/detail... - hodně mě překvapilo, že potraviny jsou až na 5 místě příčin, co ekzém spouští 😕 , takže my s naším pracím práškem vlastně nejsme vůbec žádná výjimka, naopak je to hodně běžné. Chudák dítě na fotce - strašný ☹

http://www.moje-rodina.cz/zdravi/atopicky-ekzem... - a tady o tom článku nevím, co si mám myslet, paní píše o tom, jak používá mýdla (sice hydratační, ale používá) , jak je indulona špatná (že dokonce obsahuje alkohol - to nevím, kde na to přišla 😕 ) , radí a radí - a přitom v úvodu píše, že je už dokonce na kortikoidových injekcích 😖 . Tak nevím, ale někde se asi stala chyba.

jabber
11. júl 2008

Zato super je ten článek hned pod tím, ten jsem přehlídla, jmenuje se 'Jak se zbavit kožních problémů?' 🙂 , tak nějak to vidím já

lusil2005
11. júl 2008

ja som davala dophilus dva mesiace. podla mna nam aj ten dost pomohol. davala som jej to ked bola smadna - do dzusiku zriedeneho vodou. aby som mala istotu ze to cele vypije 😀 a davala som jednu malu lyzicku. podla navodu.

a na suche u nas - ako som uz niekde pisala - perfektne funguje la roche lipikar baume. excipial nam to vzdy zas rozcervenal, a kys. mliecnu sme davali v zime. ale teraz v takom teple je to moc mastne pre nas. ten la roche je perfektny a fakt jej pomaha. dokonca uvadzaju ze zabranuje aj svrbeniu a cervenaniu koze.

adus my sme najprv kupali kazdy vecer. ked sa jej ten exem tak zhorsil tak sme zacali kazdy treti den, potom ked zacali take tepla tak zas kazdy den lebo mala ked lozi vsade po styroch v kratych nohaviciach a rukavoch tak je cela spinava a lepkava od potu. no a teraz ked nieje tak teplo tak sme kazdy druhy den kupali posledne dni.

wali
11. júl 2008

teda holky, fakt ste sa rozbehli 😀 trvalo mi skoro pol hodinu, kym som vsetko precitala 🙂
ivka - dva rozne kremy by som nekombinovala. to mi este mama hovorila (a hovori doteraz), ze mu nemam natierat dva rozne kremy nejak po sebe, ze by to spolu mohlo nejak zreagovat a myslim, ze moze mat pravdu - taky ten sedliacky rozum - ma to nieco do seba. takze ja som to bud natierala len tym mlieckom (ja som ho davala aj na tie zapalene licka, no nam to nemokvalo) alebo ked som umyla a pouzila indulonu, tak som ho natierala zase tou. snazila som sa to nemiesat. a teraz, ked uz exzem nemame, ho natieram rano a vecer (zo strachu, myslim, ze by uz ani to nebolo treba) a raz najcastejsie pouzivam teraz modru indulonu a 2x tyzdenne slavnostne to "mudre" mliecko ako si to nazvala.

denisocka - to si trochu na to kapla! mne tiez vraveli, ze na to nesmiem stale mysliet, lebo to ma potom horsie, ze to je aj psychikou a ked sa stresujem ja, ide to aj na maleho. len sa to tazko praktizuje, ked si clovek vidi dieta v takom stave, ze je z toho proste nestastny! no ako som nabrala potom odvahus tym bojovat, strasne pomaly, ale predsa sa to zacalo lepsit. a ked boli strasne dni, tak som vzdy prckovi vravela, ze my ten exzem vyzenieme, nedame mu sancu! no a nedali sme 😝

aduska - my ked sme mali exzem najhorsi, tiez som kupala kazdy den, lebo to boli tie horka (pred rokom) a maly bol jednak spoteny a jednak nam pomahal ten otrubovy kupel, tak som kaslala na to, ze sa nema dieta kupat kazdy den. tiez by nam bez toho nezaspal a ked ho tam nemocis hodinu, myslim, ze je to uplne ok.

cermonca
11. júl 2008

Ahoj 🙂 jsem ráda že v tom nejsem sama ☹
Těma kortioidama jsem to namazala dvakrát hned ze začátku hodně se to zlepšilo 😒 ale už to raději mazat nebudu i když se to vrátí.Teda snad se to nevrátí o hodně horší než to bylo.
Zase se oteplilo a nám se to ve vedrech zhoršuje 😒
Také mi mudra neřekla že mám něco vysadit nebo z čeho to může být 😒 Jen dala léky 😒 Chci počkat pár týdnů jaké to bude a kdyžtak zajdu na kožní,byla jsem jen u dětské.

Nahlodala mi kamarádka že prý jestli nemá alergii na zlato 😕 Ouška nateklé nemá nebo něco takvého,jen náušničky má v místě co jsou u oušku zčernalá a místama i dočervena.Má už to dýl,nějak jsem to neřešila protože jsem si myslela že je to od potu.Tak teď nevím 😒
Ještě jsem si vzpomněla že když jí to hodně vyskákalo tak byla jahodová sezona a já jich dost snědla,malá je nechtěla 🙂 Tak jestli se mi to nedostalo do mlíka 😒 Obě jsme jahody vysadili tak to zkusím.

Tak já musím a zase se tu ukážu 🙂
všem držím palce a přeji alespoň malé zlepšení 😉

denisocka
11. júl 2008

wali,no dá sa nemyslieť,?sledujem hi teraz jak straka , ešte mi aj hnačkuje po maltoferi-železe a cely den poplakáva,no des. teraz rozmýšlam nad tými uškami,že ako som mu to tam "vydrhla" tak tam ma take male vyraštičky a ked na úcxhu zaspí tak má potom v tých zachyboch take leskle a červene

ale som ja ale trulo,v PASe mámmoto a robím pravý opak,teda robím presne to- že vymýšlam a potom to aj chytáme

denisocka
11. júl 2008

no pozrite sa ,snad toto vidsieť -ma na ruke ten "lišaj" a už na lakti další malý https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... a po tele viac takých drobných pol centimetrových

neviem či mu ten excipial nerobí zle .lebo už aj na líčkach ma taku červeň , namám ho radšej mazať kys.mliečnou????? lebo to na ruke je brutal suche a to som mazala 3x excipialom

lindulak
11. júl 2008

Denisocka, excipial vraj moze niekoho aj drazdit kvoli tomu, ze obsahuje ureu - tak mi raz vravel kozny. Skus len modru indulonu, alebo nejaky kremik od A-dermy - zameriavaju sa na atopikov. Alebo est Atoderm od Biodermy.

Ale ste toho popisali! Ani to nestihnem dnes docitat 😀

Tie nase cervene pupaciky na plieckach vybledli, ale stale su tam - vidno ich na dennom svetle pri okne. Zatial to neriesim, nevyzera to zle... Ale mozno by som to mohla natierat aspon tou A-dermou - taky lahky detsky krem na podrazdenu kozu - Creme de soin. Ale co ma trapi je ten ekzem na hemangiome na siji! Natierala som to 4 dni s tym Advantanom a Imazolom, ako kazala kozna. Tie supinky sa uplne vycistili, tak som to vysadila a je to spat a asi este horsie - presne ako ste pisali! Je to taka zhrubnuta koza - ako hrosia 😝 Kozna nam este predpisala zinkovy olej, tak to teraz natieram tym, no zatial nepomaha. Mate s nim skusenosti? Nemam sa radsej vykaslat na tieto super masti a len premastovat? Mne sa zda, akoby to mala aj niecim nainfikovane - plesen alebo co...

Inak papriku uz zase nejem, ale byt stale len na uhorke je otrava ☹

A banany sa bojim malej zaviest. Citala som rozne nazory, tak neviem. Zatial jej totiz nedavam surove ovovcie, len jablcko a marhulu podusim a popucim. Davala som aj hrusku a slivku, no zdalo sa mi, ze moc na riedko z toho kaka. Idu jej teraz zubky, tak ich skusim neskor, lebo teraz casto kaka aj tak. Uz mame vonku 3. a tlacia sa dalsie tri - chudatko moje 😖

A baby - ja som myslela, ze detske ekzemy su caste a deti z nich vyrastu vacsinou - nie je to tak?

Inak super, ze sa je s kym poradit!

A este - mala mala aj take lisaje na licku a pod kolienkom - take ohranicene, natieranie obyc. indulonou nepomohlo, nasa dr. dala lotriderm, od toho to zmizlo, no kozna vravela, ze je to dost silny korikoid. Tak nechapem, preco pediatri take predpisuju 😠 Ale zase mam pocit, ze tie flaky by jej same nezmizli, bolo to akoby napadnute niecim zase.

denisocka
12. júl 2008

lindulak-mm dermalibour od a-dermy-mám mu toto na tie miesta? http://www.magister.sk/-p-2579.html tak aby som to využila na ten "lišaj" ??????????
_________________