Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

desszi
8. jún 2010

nam na supinky vo vlasoch pomohol Bioderma ABCDerm Babysquam krém - treba ho natriet na hlavicku, nechat posobit 30 minut a potom umyt vlasky - do tyzdna nam to zmizlo
na svrbenie Fenistil - ale ten je len na recept (hoci nam az tak fenistil nezabera)

tygrous
9. jún 2010

kiki: Maly to mel taky - dost velke cervene a suche fleky na hlavicce, olej nepomahal, nakonec jsem zkusila mliko Excipial U lipolotio a do tydne to bylo pryc, pak se jeste parkrat objevily suche mista, tak jsem to znovu mazla a uz je dva mesice klid😉
A nase homeopatka nam zase doporucovala sampon na seborheu od Sebamedu, pry je moc dobry, ale to nevim, nezkousela jsem.

tygrous
9. jún 2010

kiki: Jo a taky jsem zkousela Konopny krem Robatko, to bude podobne jako ten Cutishelp, ale po nem se mi to zdalo spis horsi nez lepsi 😒

bianka234
9. jún 2010

ahojte, ja som malého včera naboxovala konopným olejom lebo do 3 nevedel zaspať, a veru ho to ukludnilo, už som ho skúšala, niekedy zaberie, niekedy nie, ale mal aj šupiny a poriadne , celý den som ho s tým natierala a fakt to pekne zregenerovalo kožu.

bianka234
9. jún 2010

kiki, locoid crelo je tiež kortikoid, a čim ho budeš dlhšie dávať, tým to bude horšie pri jeho vysadení, ten konopný natieram aj do vláskov, ešte že ich je tak málo. 🙂

modra1
9. jún 2010

Ja som do vláskov natierala kyselinu mliečnu, čo nám dala kožná na ekzém. Bolo to riadne mastné, nechala som pôsobiť cez noc, ráno som všetky šupinky vyčesala a večer sme vlásky umyli. Keď tam už šupiny neboli, prestalo aj svrbenie. Ale vidím, že každému zaberie niečo iné. Minule na poradni radila doktorka inej mamine natrieť pokožku indulonou a tak vyčesať.

tygrous
9. jún 2010

modra: No na ty nazloutle supinky nad celem nam stacil olej a za dve hodky to vycesat. Ale pak mel jeste navic 2 velke cervene suche a fleky se supinami a na to zabral jen ten Excipial...

kiki24
10. jún 2010

Holky,
moc Vám děkuju za rady, vyzkoušíme a dám vědět, co a jak 🙂 Momentálně se mi to zdá lepší, bez šupin a i to zarudnutí mizí. Asi mu vážně pomáhá ten konopný krém 😵 Ovšem škrábe se při únavě pořád 😔 Asi nejdřív vyzkoušíme ten Fenistil, máme ho doma.

modra1
10. jún 2010

tygrous: presne, každému zaberie niečo iné, preto je fajn, že kto nevie, čo má robiť, tu si môže prečítať možnosti. Ja som malej Excipal nedávala vôbec, keď sa objavil ekzém, mala len 5 týždňov, kamzyk mi Excipial neodporúčala. Používala som ho iba u syna keď mal 3 roky a to si pamätám, že ho to dosť štípalo. Je tam urea, reakcia na ňu je dosť individuálna.

bianka234
10. jún 2010

ahojte, idem vám zvestovať, že malý podla biorezonancie nesmie biele rožky a huráááá pohánkové mlieko, ktoré vypije aj 3 fľaše za deň, takže že by bolo toto ono? A nedala som si zasa pokoj s tým reis drinkom s calciom tak som mu ho po 3 skúškach kedy zareagoval, nakoniec kto vie z čoho tá reakcia vlastne bola zasa večer aj ráno dala, nemá toto konca. Zaujímavé, že pohánkové cestoviny aj chrumky môže a mlieko nie, sú tam 2 éčka, ale to je aj v ryžovom, teda v tých práškových, ideálne by bolo, keby som priamo z obchodu utekala dať otestovať celý nákup, lebo nie vždy mi zareaguje, ako máme vedieť akú pohánku alebo čo do rožkov dajú.

modra1
11. jún 2010

Bianka: nemáš pekáreň na chlieb? Teraz bude veľmi lacná v Lidli, aj ja mám z Lidla, pečiem chlieb a nebojím sa ho jesť, keďže presne viem čo som tam dala. Aj rožky sa dajú, ak trváš na tom tvare, pekáreň spraví cesto, rúra upečie. A pohánková múka aj všelijaké iné sa dajú kúpiť lacno napr. tu http://www.mlyn-zrno.sk/page12.htm
Keď si ochotná chovať hydinu, chlebík zvládneš ľavou zadnou. Kamzyk písala, že citlivé deti môžu reagovať na morské riasy z ktorých je ten vápnik v Reis drinku, možno preto reaguje.

bianka234
11. jún 2010

Modra, mám pekáren na chlieb, ale kým mal malý bezlepkovú dietu som mu skúšala aj v nej aj v rúre piecť, no kôli tej otrasnej bezlepkovej múky to dopadlo vžy hrozne. V lidli kupujem skvelú múku ale neni vhodná pre malé dieťa, sú tam slneč.semienka. Máš nejakú múku overenú? Skúšala som podla rec.na nete no bolo to hrozné. A rožky robíš v pekárni? Neviem si to predstaviť čo robíš 2 ? ved sa ich tam viac asi nezmestí.

korkusa
12. jún 2010

Ahoj .Viem ze sa tu uz pisalo o opalovacich kremoch ale chcela by som sa vas opytat ci mozem davat dietatu s AE aj normalny opalovaci krem alebo to musi byt specialny pre atopikov?A viete mi poradit aky vysoky faktor pre 10 mesacne dieta treba pouzivat?dakujem

jabber
12. jún 2010

korkusa - v batolatech je téma o opalovacích krémech pro atopiky 😉

modra1
14. jún 2010

@bianka234
teraz neviem, má tvoj malý ešte bezlepkovú diétu alebo nie? Lebo ak áno, tak ti poradím iba hľadať na internete osvedčený recept, ja nemám žiadnu skúsnosť. Pečiem chlieb mne aj synovi, lebo obe deti majú ABKM a malú ešte kojím. Takže mne išlo hlavne o mlieko, často sa totiž do chleba z obchodu pridáva napr. srvátka alebo rôzne semená. Môžem sem napísať recept na chlieb, ak by si chcela, je z vody, všade kde píšu v recepte mlieko ja dávam vodu, aj do muffinov 🙂. Ale múku používam pšeničnú grahámovú a ražnú, kupujem v Kauflande. Slnečnica je prekvapivo alergén alebo aspoň dráždič aj pre moju malú. Dá sa upiecť chlieb aj zo samotnej ražnej, ale je potom taký tuhý, mokrejší.
Rožky u nás nejeme, nekupujeme, ani ich nepečiem. ALe videla som kopec receptov na rožky umiesené v pekárni a upečené v rúre. Pekáreň využívam aj na miesenie cesta na české buchty, vianočné pečivo, cesto na pizzu.

bianka234
15. jún 2010

modra, môj malý mal elimin.dietu, kedy sa zlepšenie nedostavilo. Teraz už nie, ale chodím dávať testovať potraviny na biorezonanciu, a tam nám všetko pípa ako besné, že nesmie, okrem iného je to aj ražná múka, a klasický zemiakový chlieb a rohlíky. Má veľmi rád špaldu. Ale spraviť chlieb z nejakého receptu, ktorý tu len tak nájdem, to nie je pre mna, už som to skúšala, všade sú nejaké finty, o ktorých sa v rec.nepíše, každý musí na to prísť sám. Skúšala som aj pšen.ražný upiecť, strašne tam bol vychválený, ale bol suchý, presne podla návodu. Preto by som bola radšej, keby mi dal niekto overený recept.
Teraz ma napadlo, ked vieš že pre tvoju malú sú slnečnicové semienka zle, máš odsledované že by jej aj olej robil zle? Myslím slnečnicový.

luthien.k
15. jún 2010

@bianka234, tady je osvědčený recept: http://www.varimezdrave.cz/kvaskovy-zitny-celoz...

Paní, co dělá tyto stránky, mnohokrát ověřuje, než sem recept dá a ten chléb jsem sama zkoušela a je moc dobrý 😉

luthien.k
15. jún 2010

Teď mi ale došlo, že celozrnné pečivo pro malé prcky není až tak vhodné, špatně se jim ta vláknina tráví... No uvidíš, třeba to ani nebudeš zkoušet 😅

bianka234
15. jún 2010

luthien, žitný je ražný nie? Taký nemôže, hladám recept už od rána, lebo má celé bruško vyhádzané, ktovie čo som mu to za žemlu dala z obchodu. Viem že celozrnné sa odpoírúča dokonca až po 12 roku, ale keby mu to sadlo, aspion kým sa z tohoto dostane mu to budem dávať. Celozrnné veci by mali mať aspon 80% cz múky, ale ked tie žemle rozlomím, nevidím tam nič čo by sa podobalo na celozrnnú múku. Musím dnes niečo upiecť, lebo ma porazí.

luthien.k
15. jún 2010

Možná by to šlo i z čistě špaldové mouky, udělat ten kvásek a i chleba, ale to by zase znamenalo experimentovat 😖

bianka234
15. jún 2010

no veď to, už som experimentovala dosť a nič z toho sa jesť nedalo. Robila som teraz palacinky zo špaldovej, konečne som prišla na pomer s pšeničnou, boli fantastickéééé. Ked som ich robila prvýkrát, dala som špaldovej moc a boli tvrdé, také neohybné, s tým chlebom by to bolo určite tak isto.

desszi, ako sa máte?

nika262
15. jún 2010

pridavam recept na super palacinky

3dcl ryzoveho mlieka za DM
2dcl vody
1dcl oleja
2 PL zlateho klasu (vajicka)
200g múky (ja som dala spaldovu, je zdravsia obsahuje menej lepku)
sol

Cesto treba chvíľu nechat postat, keby sa trhalo, pridajte muky alebo klasu, a su makucke a fantasticke. Robila som aj druhemu synovi z obycajneho mlieka a vajec, ale bolo mi z nich strasne tazko na zaludok.

luthien.k
15. jún 2010

Já také dělám palačinky čistě z hladké špaldové mouky s rýžovým mlékem a vejcem a jsou super, jen ingredience dávám podle oka, aby bylo těsto tak akorát 😉

vinifera
15. jún 2010

Do prdele ženy a pre mna niečo nemáte? Vajcia ani ryžu nemôžeme ...

luthien.k
15. jún 2010

Tak dej místo vejce ten klas nebo jen kukuřičný škrob (nebo kukuřici taky ne? případně bramborový) a tolerované UM místo mlíka nebo ovesné (co oves?).

vinifera
15. jún 2010

3dc UM? To môžem. Nutrilon AC

luthien.k
15. jún 2010

Zkus to, jsem sama zvědavá, jak to dopadne 😉 Někdo tu psal, že by se UM nemělo dál vařit, takže netuším, co s ním udělá smažení... Co ten oves, můžete?

vinifera
15. jún 2010

Neviem asi hej. Vysadili sme kuracie maso a ryžu a po dlhom čase vidím zlepšenie. Kúpila som teraz pšeno a testujeme aj javorový sirup. Takže najnovšie chodím do bio obchodov a skúmam čo tam majú.

lyongirl
15. jún 2010

ahojte, mal niekto tento kúpeľ??? Potešili by ma nejaké postrehy, či zaberal...
ďakujem 🙂

desszi
15. jún 2010

ahojte,
bianka dakujem za opytanie, sme na tom lepsie, ale ficime na troch veciach - kralicie masko, zemiaky a UM. My sme vymenili Nutrilon za Bebu a je to ovela lepsie, ale zajtra beriem testovat bezlaktozove mlieko, lebo laktoza mu stale vyskakovala na vysetreni. Tak som zvedava.

vinfera, my tiez nemozeme ryzu, ale ani kukuricu, vajcia a dokonca aj slnecnicovy olej nam robi problemy. Mohli by sme pseno, ale vobec neviem co z neho urobit, vcera sme skusali zemiakove placky z psenovej muky, zemiacikov a vody, ale nechutilo, ani som to malemu nedavala, malo to taku horku pachut ☹ aj ja chodim o bioobchodov, ale hlavne recepty by sa zisli...