Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ella26
3. nov 2010

Můžu se zeptat ten bubchen co používáte, je to taková ta kulatá krabička (aka nivea)? Oni mají víc výrobků, tak mě to mate. Ten můj je s heřmánkem a včelím voskem, ale bambucké máslo v něm není.

luthien.k
3. nov 2010

@ella26, začali vyrábět nový typ toho krému na opruzeniny (myslím, že se to jmenuje Bübchen baby creme a je to tak kulatá krabička), takže máš ten starý typ 😉
Tu genciánu bych nemyla, nechala... Ale nejsem kam.zyk 😀

@sunysara, souhlasím s @nesetrilek, netřeba to hrotit, náš se taky rozjedl o dost později než děti v okolí. Moje kamarádka dokonce plně a jen kojila svou holčičku do roku a půl!!! Ona naprosto odmítala cokoli jiného, tak nebylo zbytí a dnes je to zdravá školačka, která brala jen jednou antibiotika a je naprosto v pořádku 😉 Takže pokud mu mlíčko zatím vyhovuje, tak to nehroť, nabízej jídlo, ale nenuť a až na to bude připravený, tak se rozpapá 😉

ella26
3. nov 2010

@luthien.k Děkuju, pořád jsem si nebyla jistá jestli je to ono🙂

modra1
4. nov 2010

@fru _myslím, že môžeš pridávať vajce, mne takto kamzyk radila, aby som po 14 dňoch HA diéty zaradila do svojej stravy vajce, najskôr polovicu žltka, 2.deň celý, 3.deň pridať bielok, 4.deň dve vajcia a niečo čo obsahuje vajcia napr. piškóty, potom až do 7. dňa si dopriať vajcia - mne už liezli hore krkom 😉. Ak by bola reakcia, prestať.

bianka234
4. nov 2010

@modra1 počkaj, takže keď budem testovať vajíčko mám hlava nehlava aj bielok aj žltok? ja som si myslela že žltok zvlášť a bielok zvlášť, lebo keď je bielok vačší alergén ako potom zistím z čoho mi malý zareaguje?

luthien.k
4. nov 2010

@bianka234, však @modra1 píše - první tři dny žloutek (přes mm se dává větší množství, než přímo prckovi, takže se začíná na půlce) a až čtvrtý den bílek (nedávala bych celý, začala bych zase na půlce).

sunysara
4. nov 2010

holky moc děkuju, jenže já budu muset přestat kojit, kvůli zdravotnímu stavu tak ho asi pomalu převedu na umelou a pak třeba bude chtít jíst, je na me naprosto závislý a když odejduje mela. 🙂

kam.zyk
4. nov 2010

@karolina969 Tak pak je záhada vyřešena, ty projevy na tvářičce jsou důsledkem zbytků metabolitů v MM vznikajících na zákl.metabolismu Euthyroxu. Bude to s časem lepší, protože i játra prcka se neustále dovyvíjejí a dobré by bylo podpořit u tebe činnost jater (mimochodem, autoimun.choroby - moje další oblíbené téma - souvisí právě s činností jater, posílíš játra a markantně se zlepší právě autoimunita- škoda přeškoda, že na tebe teď nemám čas, daly bysme to do kupy, poslala bys mi výsledky testů a vidělo by se) - víš co? Pošli mi to tak jako tak, až budu mít čas, juknu na to. Každopádně rada pro tebe: každý den nalačno 1 čaj.lžičku brutnákového a pupalkového oleje. Ber probiotika. Kup si JK (jaterní směs) od dědka kořenáře a dávkování si řekneme, až jí budeš mít, s ohledem na kojení. Je třeba vybalancovat MM vzhledem k hypofci štítné žlázy. Další rada: u tebe pozor na strumigeny- nejez moc často kedlubny, ředkvičky nebo zelí. O důležitosti dostatku jódu asi mluvit netřeba. Pila bych Reis drink s extra Ca (velmi dobře využitelný jod a Ca, pro tebe naprosto zásadní prvky) a zařadila bych do stravy mořské řasy- do polévek vždy špetku nori vloček (alergie velmi zřídkakdy, takřka nikdy). Lze i řasy jiné, wakamé, hijiki, aramé, atd. Velmi důležité (jsi více ohrožena osteoporosou než jiné koj.matky) je dodat denně 1500mg Ca, preventivně Caltrate, případně Biomin H, v závislosti na příjmu Ca stravou - co jíš, jak jsi na tom s Ca? Ty mořské řasy - stačí např. do polévky oříznout řasu Hijiki nebo Wakamé velikosti 2 poštovních známek...(mořské řasy mají nej vstřebatelnost Ca, mnohem lepší než třeba mléčné výrobky) Kolik bereš Euthyroxu? Začalo ti to pravděpodobně až po dítěti, že?

@ella26 genciánka- nechat být. Sakriš, teď nějak nejsem v obraze, tak se zeptám: ložiska se zvětšují..malej je zatím jen kojený, že jo? Co jíš, resp.co vynecháváš? Prostě mě zajímá vliv stravy. Musíme to vyřešit rychle, protože mám podezření na bakteriální infekci a nechci to zanedbat. Zítra by sis event.zašla k dětské a kdyby ti dávala ATB mast v kombinaci s kort. s tím, že to odhalila jako bakteriální infekci, nebraň se tomu. Pokud by tam byla, chce to řešit včas.

karolina969
4. nov 2010

@kam.zyk Ahoj. Jsi hodná,že se nám tak snažíš pomoct, i když máš sama problémy s prckem.Moc si toho, a určitě i ostatní holky tad y, vážíme 🙂 Hypothyreosa mi byla zjištěna ve 3.měsíci těhotenství,ale pravděpodobně jsem měla už dřív (váhový přírůstek,nervozita,atd.),vše tomu nasvědčovalo. Na začátku jsem měla tyto výsledky: S THS 3,82 (mU\l), S FT4 11 (pmol\l), S APTO 158,2 (kU\l), to bylo už při nasazení léku. Ještě před bylo TSH 23. Po šestinedělí TSH 0,02 S FT4 26,2. Vůbec tomu nerozumím,ale snad jsem ti napsala,cos chtěla vědět. Nyní dávkuji Euthyrox 75 ug a 2krát týdně 100 ( jedenkrát denně nalačno). Co se týče jodu,tak to je zajímavé,že mi doktor zakázal doplňovat jod,jak ve vitamínech, prý si mám hlídat,abych ho neměla zbytečně navíc, takže ryby atd. ne. Já si myslela,že bych právě jod doplňovat měla, ne? Jedla jsem hodně mléčných výrobku, ani ne mléko, ale jogurty, sýry a zakysané výrobky. To mi teď hodně chybí. A co mám teda teď dělat, držet dále HA dietu, nebo můžu začít s testováním. Malý má projev na tvářičkách a občas to samé na krku a pod krkem, jinak sem tam suchá místečka na těle. Uřívám Biomin H a probiotika. Po těch řasách se kuknu. Zatím mooooc děkuju.

ella26
4. nov 2010

@kam.zyk no, fleky se rozšiřují hlavně po nohách, krk pořád stejně špatný a obličej též (to se nemění). Občas se mi po ránu zdá, že je to lepší, přes den se to zhoršuje. Nohy si malý začíná škrábat do krve.
Malému je šest měsíců a týden, já už vůbec nekojím, nemám mléko. Přikrmumovala jsem HA mlékem od čtvrtého měsíce. Dávám mu probiotika bio gaia. Jinak pije čtyřikrát denně AC mléko (dřív pil asi dva měsíce HA a byl čistý) a zkouším příkrmy brokolice, dýně, jáhlová kaše, hruška. Zatím vše skleničky hipp nebo alnatura. Jinak nic. Měl problémy s ekzémem v červnu a červenci (chytil ošklivou virozu taky), pak semi to podařilo uplně zahnat (přitom jsem dietu nedržela a on pil to HA mléko), no a na začátku října to takhle vypuklo. Je fakt, že mu rostou zuby (dnes se prořízl) a v říjnu byl očkovaný a taky nás trápí už asi deset dní nějaká rýma (chytil od dcerky). Tak je to asi hodně kombinací najednou:(
Volala jsem na kožní (chodíme na Karlák), jenže nás objednali až na konec listopadu. Moje dětská mi vždy radila jen imazol, konopnou mast...a pak mě doporučila na kožní. Takže ta mi asi moc nepomůže.

Jo a mazala jsem směsí bepanthen s konopnou mastí (v létě to hodně zabíralo), pak jsem zkoušela tady po radách tu biodermu PP, ale to se mi zdá, že je po tom víc červený...nevim. Tak jsem na to dávala ještě bubchen. No a dnes jsem zkusila modrou indulonu. Malý spí s plenkou v ruce, tak mám dojem, že si do ní ten krém vždy utře. Ta indulona udělala takový "film" zdá se mi to trošinku lepší. Ale na těle tedy ne.
Posílám dnešní fotky. Tu genciánku tam má dnes dva dny. Předevčírem jsem koupala v tomhypermanganu. Některá ložiska jsou dost suchá, jiné fleky jen normálně červené "souostroví" krupiček. Prosím tě, dala bys mi nějaký mail, že bych ti když tak poslala příště fotky tam? Děkuju.

luthien.k
4. nov 2010

@ella26, budu psát od věci, ale Tvůj klučina je stejně světlý jako náš Tobík a jsou si i podobní 🙂

kam.zyk
4. nov 2010

@karolina969 Ty hodnoty před kompenzací Euthyroxem byly na pováženou, silně zvýšené autoprotilátky /anti TPO, TSH, atd. - autoimunitní zánět, jde o reakci těla proti bunkách štítné žlázy. Je velmi dobře, že lékař podchytil změny v počátku, důležité jsou kontroly v čase, kdy on bude sledovat hladiny hormonů a protilátek v těle a podle nich upravovat dávkování léku - braním hormonů předchází lékař velkým změnám metabolismu v těle, které by se vyvinuly bez léčby. Ber pěkně Euthyrox, pravidelně a neboj, je to správně indikováno. A průběžné hodnoty svědčí o tom, že se to podchytilo včas a je to tak dobře. Ten jod- chce to brát denně přesně DDD, musím se kouknout, kolik to činí pro koj.matky- chce to pohybovat se tak akorát, ani málo jodu, ani moc. Mořské řasy určitě zařaď, je tam hodně Ca- a taky už bych začala s testováním. Případná reakce by se projevila (zhoršení stávajícího ekzému, případně rozsev na nových místech), tak směle do testování 🙂 Děláš vše správně.


@ella26 Určitě pošli fota, Vera.Kam@email.cz ale určitě běž hned zítra k dětské, protože je potřeba vyloučit bakteriální infekci, kdo z maminek zažil u dětiček S.aureus (třeba vinifera, atd.), potvrdí ti, jak se s tím špatně bojuje a jak je to svízelná věc, když se to rozjede. Bude líp, aby se na to kouklo více lékařů a vyloučilo bakt.infekci S.aureem, případně potvrdilo a ihned zahájilo léčbu. Případně jet i na pohotovost- zaléčila bych to nejlépe včas. Kdybys doma měla směsku např.Locoid + Framykoin (nebo Bactroban, atd.), tak na ložiska - ale jak říkám, raději přímo k lékaři, ať to skoukne, myslím, že je to bakt.infik.ekzém a to je třeba hned řešit. Taky může malej skončit na celk.ATB...Indulonu ne!!!!! Neexperimentovat, jít okamžitě k lékaři, klidně na kožní bez objednání, protože pokud je podezření na infekci, každý kožní vezme (kor malého pacienta) hned a bez čekání. Radši nic nepodcenit.

ella26
4. nov 2010

@luthien.k 🙂)) No dcerka je "cikáně" po mně, ale malej prostě zdědil kůži po tátovi, no🙂 Světlou a citlivou - i na sluníčko asi bude.

kam.zyk
4. nov 2010

@karolina969 PS:ten Euthyrox- tuším se bere nalačno? (už si to tak nepamatuju, jsem dlouho ze školy) - tyhle věci si taky hlídej, záležitosti spojené s dávkováním, je to důl.pro správné vstřebání léku (vždy- číst příbal.leták 🙂 ) .

No a já zas padám budit děti 🙂

luthien.k
4. nov 2010

@ella26, my jsme světlí oba, oba máme do jisté míry citlivou kůži, já alergie, mm zase časté trávicí potíže a vypadá to, že to hezky malej po nás zdědil všechno aneb po čem nic... 😅
Tak šup šup k doktorovi, buď asertivní, máte akutní problém a tak ho prostě potřebujete akutně řešit, nenech se odbýt!

karolina969
4. nov 2010

@kam.zyk Jojo, bere se nalačno, hoďku před jídlem. Já dám Euthyrox a pak Biomin H 😉
@kam.zyk
@luthien.k Holky, ještě budu otravovat. Jak a s čím mám začít testovat? Nejdříve mléko nebo vajíčka? Díky za radu.

bekulkamama
4. nov 2010

http://soutez.doma.nova.cz/bekulkamama jestli se vám líbí, budu ráda za váš hlas děkuji moc 😅

luthien.k
4. nov 2010

@karolina969, neotravuješ!!! 😉 Určitě vajíčkem, ideálně nejprve přes MM, takže 7 dní přes MM - zrovna se to tu řešilo, zkopíruju od @modra1: najskôr polovicu žltka, 2.deň celý, 3.deň pridať bielok, 4.deň dve vajcia a niečo čo obsahuje vajcia napr. piškóty, potom až do 7. dňa si dopriať vajcia.
Když to bude bez reakce, zkusíme na prckovi, ale tam to bude opatrnější postup, tak se kdyžtak zase ozvi, ju?

karolina969
4. nov 2010

@luthien.k Díky. Takže týden vajíčka,ju? 🙂 Na malém to vyzkouším až později,protože zatím jenom kojím a ještě minim.měsíc bych chtěla jen kojit. Bude mu teprve 5 měsíců. Pak se určo ozvu.

luthien.k
4. nov 2010

@karolina969, no vidíš, jsem si neověřila, kolik malému je, tak promiň 😅 To fakt až později 🙂

modra1
4. nov 2010

@bianka234 _už ti odpovedala @luthien.k. Vieš, ja som testovala počas výlučného kojenia, to sa môže jesť viac ako by si dala dieťaťu, keďže do MM prechádzajú len malé množstvá. Malej začal ekzém v 5. týždni, sama vajce ešte nemala, vyskúšam až po roku.

lucinenka001
5. nov 2010

kočky ahoj,

varim drobcovi morcacie masko uz vyse polhodinky len tak na vode, ale este stale ho nemam makke ☹. Niesom vs kuchynou az tak velka kamaratka, ale bojim sa, aby nejedol surove. Dnes totiz mu idem dat prvykrat masko.
dakujem

bianka234
5. nov 2010

@lucinenka001 ahoj, ja nerada varím morčacie, mne sa stále zdá že sa lepí na zuby, radšej nakrájam nadrobučko a na olivovom oleji ho opekám, podlievam stále, lebo by prihorelo, aj tak mi vždy prihorí 😀

luthien.k
5. nov 2010

Tak co, děvčata, jak to jde? @bianka234, jak malý teď vypadá a co kytičky?

A i ostatní, jak jste na tom?

ella26
5. nov 2010

@luthien.k U nás se to přes noc strašně zlepšilo, nechápu...mazala jsem včera jen indulonou. Dnes skoro taky. Fleky jsou světlounké, někde dožluta a suché. Mizí to i z obličeje. Bojím se z toho radovat, že se to zase zítra zhorší.
U doktora jsem teda zatím nebyla, vyčkávám. Pokud se malý zhorší pojedu o víkendu na pohotovost - stejně tam budou kompetentnější než dětská doktorka. Kamzyk mi radila ještě koupit canesten a mazat tím ložiska. Koupila jsem, ale zatím čekám do zítra, jestli to bude dál mizet jen po té induloně...
Byly jsme tedy včera a dnes hodně dlouho venku, tak nevím, jestli třeba nepomáhá i to? Že byho dráždilo spíš něco v bytě? Je tedy fakt, že včera se mu objevil první zub a rýma po týdnu pomalu ustupuje, tak třeba to souvisí.

lucinenka001
5. nov 2010

@bianka234 Ahoj,

dakujem za odpoved. Adam ma 7 mesiacov tak pre nas je este skoro ho robit na panvici. Ja som mu ho uvarila len vo vode ale malo to aj hroznu chut ble. Bez soli no hroza. ☹

stipa
5. nov 2010

@tygrous - ahoj, chtěla jsem se tě zeptat na značku sušenek, které kupuješ v Albertovi. Bez těch vajec a mléka. Nevíš, jak se jmenují? Díky 🙂

stipa
5. nov 2010

@lucinenka001 - neboj, děti ještě neznají rozmanitost chutí, takže jim ani nepřijde, že je to bez chuti 😉 Vlastně pro ně jen dobře, (alespoň se tím - sůl. koření a jiné) nezatěžuje trávicí systém, ledviny a jiné 😉 Na to všechno mají ještě dost času. A je lepší, když je vše dobře tepelně upravené, salmonea a jiné mršky číhají všude a dětem se imunitní systém teprve vyvíjí a dozrává. Zeleninu a ovoce je možné dát na páru či vařit jen krátce, kvůli vitamínům. Jo a k zelenině vždy trošku oleje, kvůli vstřebávání....

stipa
5. nov 2010

Holky, dnes jsem si konečně ve Zdravé výživě koupila instantní rýžovo-pohankovou kaši. Udělala jsem si ji do Oves milku a osladila Rýžovým sladem. Teda!!!! To byla mňamka 😝 😝 😝 fakt lahoda!!!! Vřele doporučuji samo i pro prcky ale do UM ( kaše obsahuje kukuřici, rýži a pohanku) 😉

luthien.k
5. nov 2010

... vstřebávání vitamínů rozpustných tucích, chtěla @stipa dodat, že? 😀 Ahoj 🙂

@ella26, já teda čučím, ale je to dobře! Tak hlavně aby to vydrželo.