Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

zuzik28
28. jan 2011

Ahojky holky, my máme ekzém celkem stabilizovaný tak už sem nějak extra nechodím, ale přeci jen bych potřebovala poradit. Máme teď 14 denní holčičku a po zkušenostech s Ondrou bych ekzému ráda předešla (jestli je to vůbec možné). Už v těhu jsem trochu omezovala potenciální alergeny (jak psala Kamzyk, nevynechávat úplně, ale omezit) a teď přemýšlím, že bych začala užívat nějaká probiotika, aby se k malé dostaly přes moje mlíčko. Ondrovi dávám lactobacílky baby, ale čtu tady o Infant Dophilus...je to lepší než ty lactobacílky? Netušíte některá? Můžete mi poradit jaká probiotika jsou pro mě nejvohodnější když kojím...Nebo raději počkat jak bude mít malá měsíc a koupit jí třeba ty kapky bio gaia nebo jiná probiotika přímo pro ni? Já si teda myslím, že přeze mě to bude lepší, ale určitě si nechám poradit...díky moc

luthien.k
28. jan 2011

@zuzik28, u plně kojených dětí Věra radí, že jednoznačně má brát probiotika matka, nejlépe Probiosan, u dětí cca od 18m upřednosťňuje Infants Dophilus. U probiotik bude rozdíl v počtu těch bakteriálních kmenů, které obsahují a také schopnosti osidlovat střeva, já v tomhle dám na Věrku 😉

zuzik28
28. jan 2011

@luthien.k Jo jo, díky moc, Věrka mi psala IP a doporučila probiotika...Infant Dolphius Plus...tak určitě nějaké pořídím.

katkavfr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikuskabee
28. jan 2011

aj my sme atopici a veru infans dophilus je super a biogaii sa nevyrovná.

nikuskabee
28. jan 2011

@desszi môžem sa spýtať,čo je ten biowashball a kde sa dá kúpiť a tie guličky.Ďakujem

nikuskabee
28. jan 2011

a ešte jedna otázočka,dúfam,že ju sem smiem položiť.? Malý je atopik má 4 mesiace,teraz som ho začala prikrmovať a začal mať červené fľaky,pritom sme to už mali pod kontrolou.Doktorka povedala,že mohol to mať z brokolice.Smiem sa spýtať,ktoré máte skúsenosti,čo mu nemám dávať.Dva týždne už dávam ryžovú kašu na večer.Čítala som,že ryžu nesmie,ale nemal za tie dva týždne nič.Ďakujem

desszi
28. jan 2011

@nikuskabee posielam link http://www.praciagula.sk/ 😉 ja by som davala pozor, kde co kupujem, nas maly ma alergiu aj na rozne konzervanty a potrekove latky, takze sa mi stalo, ze ked som kupila brokolicu v jednom hypermarkete tak mu nic nebolo a v druhom, tak sa mu stav vyrazne zhorsil. Treba byt v strehu aj pri podavani tzv. bezlepkovych potravin, ja som dlho nevedela ze nemoze napriklad ani kukuricu a ta je vo vacsine bezlepkovych kas pre male deti. A snazit sa o vylucenie cukru zo stravy. To su moje rady, ktore davam zo skusenosti 🙂

nikuskabee
28. jan 2011

@desszi Ďakujem

desszi
28. jan 2011

@nikuskabee neviem ci si precitala celu odpoved, lebo som ju doplnovala 🙂 nemas za co 🙂

nikuskabee
28. jan 2011

@desszi ani kukuricu nie,tak potom neviem aku kašičku mám dať,lebo ešte tie klasické nemôže
a brokolicu som dala mrazenú,keďže tu sa nedá nikde naokolí dostať čerstvá

desszi
28. jan 2011

@nikuskabee a preco nesmie ryzu? bezlepkova je napriklad pohankova kasa Nominal (vacsinou v zdravych vyzivach) alebo ryzovo-pohankova Pomex (tu dostat v Kauflande, aspon u nas), obe su bez cukru a bez roznych pridavnych latok, su to len ciste obiloviny, instantne a lahko sa pripravuju, mozes do nich dat akekolvek ovocie, zeleninku

nikuskabee
28. jan 2011

@desszi no tá ryžová fajn,len som dakde čítala,že by nemal ryžu,no ani neviem či mu ju mám skúsiť do jedla,ale možno práve on nebude mať nič,lebo ani z kaše nemal.Am doktorka povedal,že obiloviny zatiaľ nie,tak uvidíme.Ale ďakujem a tá pracia gula ma zaujala.A môže sa dať aj aviváž aj prach k tomu,nijako to neničí tu gulu.Teraz o tom čítam

luthien.k
28. jan 2011

@nikuskabee, rýži klidně v čistém stavu, bez přídavných látek, dávej, když na ni nemá reakci. Hlavně vše pěkně postupně, nejlépe po dobu alespoň pět dní v kuse jen jednu novou potravinu (v kombinaci s těmi osvědčenými samozřejmě můžeš) a jakmile se objeví reakce, vysadit a zkusit třeba za 14 dní znovu, aby se potvrdila reakce.
Dobré kaše jsou zn. Alnatura z DM drogerie, mají například jáhlovou, později bezlepkovou čtyřzrnnou, Nestlé má dobrou rýžovou kaši a kukuřičnou (kukuřice je bezlepková, může se zkusit), nebo jak píše @desszi, čisté obilninové bezlepkové kaše ze zdravé výživy - třeba pohankovou. Ale protože je malej ještě malej, upřednostnila bych ty přímo dětské kvůli jejich jemnější konzistenci.
Co se týče brokolice, souhlasím s desszi, může to být tak, jak píše anebo má na ni prostě reakci jako na takovou, i to může být. Vysadit a zkusit později znovu 😉 Mezitím třeba cuketu a dýni vyzkoušet, ale pěkně postupně.
Můžu se zeptat, jakým způsobem jste ekzém stabilizovali?

bianka234
28. jan 2011

@blandik už mi to veľa ľudí povedalo, ale písala som ldo jednej poradni, neviem či to sem môžem dať primárovi 😉 a pýtala som sa ako by nám vedeli pomôcť a aké vyšetrenia robia takýmto deťom, z fleku mi napísal, že je to vec imunity a že žiadne vyšetrenia by nám nerobili, takže som to hneď zavrhla. ale pôjdeme na nové testy a ak niečo vyjde pozitívne, dúfam že sa niekam pohneme. ja nechodím len na kožné, a s kožiarkou inak riešim oveľa dôslednejšie, myslím tým aj stravu ako s imunologičkou, takže tak. A to je naša imunol.velice uznávaná, no ja to vidím trošku inak vďaka tomu, že sa du nej lieči moja dcéra 8 rokov.

bianka234
28. jan 2011

@desszi asi to skúsim pošli mi prosím link na tie ktoré máš, lebo malý má teraz po novom nejaký výsyp a mylsím že to je z lovely, doteraz nerobil










desszi
28. jan 2011
nikuskabee
28. jan 2011

@luthien.k tak my sme ho mali tak až nie taký škaredý,len bol šupinatý ako kapor.No veľmi nám pomohol Balneum,v tomm ho kúpem,nič iné nepoužívam,raz za týždeň šampón,ale inak aj hlavičku s tým zvlhčím každý deň.používam len bavlnu a bledé farby.a zo začiatku sme krémovali aj 5-6x denne.Potom bolo fajn až kým som nedala brokolicu.Jasne,že sme aj my mali predpísané rôzne krémy,ale stačil ten balneum a lipolotio.

luthien.k
28. jan 2011

@nikuskabee, jasný, já jen aby v tom zbytečně nebyly kortikoidy, takhle to vypadá dobře 🙂

nikuskabee
28. jan 2011

@luthien.k aj v tých miešaných krémoch od kožnej sú kortikoidy,nevieš poradiť

andrealisy
28. jan 2011

@luthien.k
ahoj!
len som chcela dat vediet ako sa nam dari. Dnes rano sa to zasa zhorsilo....cervene flaky na lickach, kolienka si mala rozskriabala....neviem co sa stalo, robim stale to iste, drzime dietu a mazem Biodermou, do kupela hypermangan, gencianu.....posielala som Ti rano aj fotky ale asi neprisli ze?

ludmilabb
29. jan 2011

@luthien.k dakujem za odpisanie, kojim uz len 3x denne. tie probiotika si pojdem zohnat, je mi luto ze sme museli obidve vyradit moju oblubenu zlozku potravin, dufam ze je to len docasne
odber krvi na tieto vysetrenia nam odporucila doktorka na koznom a nasa pediatricka nas poslala s vysledkami na gastro, neviem ci jej tam budu robit opakovane testy a zistovat hodnoty IgE 😖 alergologiu zatial nespominala, uvidime co bude

ludmilabb
29. jan 2011

@andrealisy nam sa tiez vyhadzuju lica
@nikuskabee ja davam brokolicu dost casto 😕

luthien.k
29. jan 2011

@nikuskabee, v míchaných mastech od kožních lékařů bývají kortikoidy na 90%. Pokud není ekzém akutní - infikovaný - nebo infekce akutně hrozí - nejsou vůbec nutné dávat. Základ je prostě strava a pak vychytat kosmetiku.

luthien.k
29. jan 2011

@andrealisy, posílala jsem teď dopoledne email, tak mrkni. Zhoršení je normální, vydržet!!!

Proti škrábání - pořiď si bavlněné rukavičky nebo zašij rukávky.

nikuskabee
29. jan 2011

@luthien.k hej a vieš mi povedať,akú kozmetiku máte odskúšanú?

luthien.k
29. jan 2011

@nikuskabee, použití kosmetiky vždy záleží zejména na aktuálním stavu ekzému, hodně o tom píše kam.zyk tady:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kam-zyk/clan...

Obvykle co pomůže jednomu, nemusí pomoct druhému, my máme výbornou zkušenost s Biodermou Atoderm PP a pak A-Dermou Exomega na běžnou každodenní péči, ale jsou tu maminy, jejichž dětem jeden z nich či oba připravky nevyhovovaly nebo na ně byla dokonce reakce. Na stádium červených pupínků pak Bubchen krém na opruzeniny nebo Sudocrem, na suchá ložiška (ty se nám teď sem tam objeví) Biodermu smíchanou se žlutou vazelínou...
Hlavně je nutné odzkoušet vždy malé množství na zdravé kůži a až potom na ekzém u čehokoli nového z kosmetiky.

Tak jukni do toho textu, porovnej se stádiem ekzému, co máte vy, případně blíže popiš nebo dej foto a určitě nějaké tipy dáme. Jinak kam.zyk má ve fotoblogu celý seriál o AE a jak na něj, doporučuju všem přečíst 🙂

maca_p
29. jan 2011

@luthien.k prave moj maly mal prisernu reakciu na biodermu atoderm.

luthien.k
29. jan 2011

@maca_p, vždyť říkám, neexistuje univerzální super mazání pro každého, je to třeba opatrně zkoušet, velká chyba je hned napoprvé namazat dítě od hlavy k patě něčím novým 😉

maca_p
29. jan 2011

@luthien.k mne sa to podarilo prave s tymto kremom napriek tomu, ze som ho vyskusala na zapästi 😲 . do 10 min. bol cely cerveny, v oblasti krku mal az pluzgiere. vtedy mal asi 1/2 roka. od vtedy sme vyskusali vselico mozne, a nie a nie sa toho zbavit.