Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lucinenka001
2. jan 2012

Ahojte kočky,

v prvom rade zelam vsetko dobre v Novom roku, hlavne zdravie, stastie. pohodu a krasny novy rok 😉
Chcem sa poradit prosim vas ci robite svojim detickam nejake jednoduche pomazanky. Pytam sa preto, lebo uz neviem co na ranajky pre drobca, bud mame vajicko, ale chlebik so sunkou detskou, alebo s maslom, chlebik vo vajicku, tvrdy syr, ale stale mi je to malo kedze sa mi zda, ze papa stale to iste dookola. pripadne ak mate maminy konkretny typ na nejaky dobry dzem u nas na SK. Dakujem krasne.

michaelka83
2. jan 2012

@lucinenka001 Ahojky, a co třeba rýžovou či ovesnou kaši s kouskem ovoce, nebo trochou přesnídávky? Já občas ráno místo večera dávám malému tu rýžovou.

kaja73
2. jan 2012

@lucinenka001 ja zvyknem malemu len nasucho opiect chlebik-aby bol trosku chrumkavy -a dam na to 100% panensky oliviovy olej-malemu to hrozne chuti-uz sme takmer vypustili ostatne natierky a papa len olivovy olej na chlebiku.
No skusit možes aj avokadovu natierku-vymixujes spolu maslo a avokado,trochu prisolis,mozes pridat aj cesnak-alebo nim natries opeceny chlebik a natierku das na to.

luthien.k
2. jan 2012

Na snídani je ideální kombinace komplexního a jednoduchého sacharidu (kvůli tomu, že po noci jsou spotřebované a je třeba je doplnit, aby děti nebyly unavené a roztěkané) což splňuje například obilná (rýžová, pohanková, jáhlová, špaldová, kukuřičná atd.) kaše s ovocem (přesnídávkou) nebo kvalitní pečivo (od roku klidně částečně celozrnné) s kvalitním džemem bez cukru nebo domácí buchta s ovocem... To jsou tipy od výživových poradkyň 🙂
@kaja73, avokádo je nejlepší samotné jako pomazánka, je hodně tučné, s máslem je to už zbytečně moc... Ale topinka s oliovým olejem, to musím zkusit 🙂
@michaelka83, z výživového hlediska je ideální večeře masozeleninová polévka 🙂

kaja73
2. jan 2012

@luthien.k ja to avokado musim davat s maslom-vlastne vetickom-,lebo inak to malemu nechuti-je to take trpke a maslo to robi menej trpke 😝 -inak s tebou suhlasim-keby ho zjedol samostatne tak davam na chlebik tak,no nezje to bez masla.
Ale teraz mu ho davam napr do sojovo -obilnej kase-ovseno-jacmeno-spaldovej-to malemu ozaj chuti.

A ten cesnak je k avokadu suprovy-na topinku ho natriet a až potom dat avokado. 😉

michaelka83
2. jan 2012

@luthien.k Katko a celozrné pečivo můžou děti už tak brzo, Já dokonce někde teď četla, že celozrné věci mají mít až cca od 10 let! 😕 Že je to velká zátěž pro střeva, která ještě neumí tolik vlákniny vstřebat...

kaja73
2. jan 2012

@michaelka83 ja kupujem BIO kase-obilne nemliecne- od babylove a od Alnatury-a obe maju od 6m celozrnne obilniny-jacmen,spaldu,ovos,pseno.. takže urcite sa celozrne moze. 😉
A teraz u nas na SK vysla nova kniha o stravovani babatiek--Hned to bude anjeilk-a plus k tomu taka hruba kniha-myslim ze -Navod na prezitie baby-a tam Bukovsky odporuca hned nabehnut na celozrne pecio-vraj len tak si to dieta oblubi-biele pecivo je len plne sacharidov a nic pozitivne v nom nie je.
Ak tu knihu budete mat aj u vas,odporucam si ju kupit-je ozaj super a mnohe info bolo pre mna uplne nove a v podstate prevratne. http://www.martinus.sk/?uItem=115676

michaelka83
2. jan 2012

@kaja73 No já vím, že ty kaše se v DM prodávají. Ale tento názor jsem četla už víckrát a dokonce mi to říkala i moje Dr. Ta ale říkala, že v malém množství neuškodí tak cca už po roce....

kaja73
2. jan 2012

@michaelka83 ja som tiež citala taky nazor,ale osobne ho nebriem-teda aspon od roka aj pecivko celozrne davam urcite a tie kase davam od 7m a maly nemal nikdy problemy traviace z toho. 😉
Kedysi bezni ludia len celozrne pecivo jedli-biele bolo len pre panov-a detom to nevadilo.
A Bukovsky ma len podopril v mojom postoji 🙂 -to co som robila sponntane tam on odporuca.

luthien.k
2. jan 2012

@michaelka83 , souhlasím s @kaja73 s tím pečivem, jednak ho děti tolik nesní a za druhé pokud se s ním dítě nesetká již tak brzy, bude ho s největší pravděpodobností později odmítat (jinak správně ten názor je, že do 10 let nemá bílé pečivo v jídelníčku dítěte převládat). Ideální je péct pečivo doma, já mám doma pekárnu a tak to střídáme, jednou koupíme, jednou upečeme.. Bílá mouka není skutečně pro dítě přínos, lepek se také netráví zrovna nejlíp.
O té knížce jsem, @kaja73, už slyšela (zatím nečetla), nemůžu ale souhlasit s tím, jaký názor má autor na maso, které zavrhuje a protěžuje sóju, s tím nemůžu souhlasit ani z hlediska alergologického, tak ani z výživového.

kaja73
2. jan 2012

@luthien.k On zamieta hlavne cervene maso.
Ozaj to odporucam precitat,ci už ti to da nieco,alebo len ako iny nazor-aj dalsie veci su tam zaujimave.
Myslim si, že soja je dost podcenovana a malokto ju použiva a to je na skodu.
Ma vela pozitiv,co ludia ani nevedia.
Da sa z tej knihy zobrat to, že maso nebudem jest denne,obcas nahradim sojou,syrom Tofu...
Velmi vyzdvihuje strukoviny,panenske oleje... atd-vsetko sa da robit s rozumom,ale treba ma info o roznych moznostiach 😉

luthien.k
2. jan 2012

@kaja73 a má i dost negativ, je téměř vždy geneticky upravovaná, obsahuje látky podobné hormonům, co mají vliv i na horm. rovnováhu těla člověka a s tím používání je to naopak, dnes se používá velmi, jako součást potravin, o kterých to ani lidé netuší a počet alergií na ni stoupá. Neobsahuje komplexní sadu aminokyselin, které jsou potřeba pro správné fungování těla (narozdíl od masa, vajec, případně mléka) atd. Nemám ji moc v lásce 😉 S pestrostí ale samozřejmě souhlasím 🙂

kaja73
2. jan 2012

@luthien.k BIO soja nie je nikdy geneticky modifikovana 🙂 -kupujem len taku a s tymi hormonmi to tam vysvetluje-že v USA sa robil daky vyskum-tam vela deti funguje na soji už roky- a ziadne hormonalne problemy nemaju ani dievcata ani chlapci 🙂 a ni ziadne ine problemy. je to tam vysveltene-ja ti to pisem len tak zhruba.
napr tofu je zasobaren zeleza aj vapnika-už male množstvo vysoko prevysi jogurty.
A o mlieku tam pise tiež zaujimave info-napr, ze ak je v rodine alergia na mlieko,alebo dakomu z rodiny robi mlieko problem,tak ho dieta do 2 rokov nema prijmat v ziadnej podobe-vraj moze potom zvysovat priepustnost criev pre rozne alergeny , dieta ma nasledne problemy a tazko vypatrat, ze je za tym mlieko.
Je tam toho ozaj strasne vela,kazdy si zoberie nieco ine,ale urcite sa kazdy dozvie nieco nove co ho oslovi 😉

michaelka83
2. jan 2012

@luthien.k No vidíš, přesně jak jsem napsala minule na ty ryby atd. Každý ti řekne jiný názor☹ Pak se v tom má člověk vyznat🙂 Ono asi bude nejlepší pravidlo "všeho s mírou 🙂 Teď jsem shodou okolností otevřela nový díl časopisu -Máma a Já a tak nějaká výživová poradkyně napsala dokonce do 12ti let nejíst cereálie!🙂

michaelka83
2. jan 2012

@luthien.k Ještě k tomu pečivu - bílé pečivo je i tmavý žitný chleba? Není to takový ten tmavý, ale ten od Penanu např.v Bille ho prodávaj....

luthien.k
2. jan 2012

@kaja73 , bio sója je určitě nemodifikovaná, to souhlasím, ale jinak prostě jak jsem psala, všeho s mírou, rozhodně bych sójou plně nenahrazovala maso, obzvlášť dětem a i si myslím, že sem tam červené maso je přínosem. To s tím mlékem - to jde také proti doporučením na základě posledních výzkumů, nicméně je možné, že za pár let budou výzkumy jiné... Tady asi prostě absolutní pravda neexistuje a člověk se rozhoduje na základě těch vědomostí, názorů a zkušeností, které jsou momentálně k dispozici.

@michaelka83 tmavý žitný chleba je nejspíš celozrnný 🙂 Nejíst cereálie do 12 let je teda pitomost. Já tyhle časopisy nečtu, je to jen samá reklama a i články jsou zaměřené podle toho, co je momentálně potřeba propagovat, měla jsem jich pár v ruce a stačilo...

lucinenka001
2. jan 2012

Ahoj kočky 🙂,

jejda, 🙂 vopred vam chcem velmi pekne podakovat za reakcie, idem sa pustit do citania 😉

martinka1981
3. jan 2012

@michaelka83 ahoj,
dnes rano som na teba myslela ked dala Miška ochutnať Viki rybaciu natierku 😀 😝 (robime len taku že ryba,cibula a oliv.olej)
No skoro som odpadla.Ale zatial je ok 😉

michaelka83
3. jan 2012

@martinka1981 Jé Martí, tak ať není žádná reakce🙂 My zítra jedeme na imunologii, opět na testy atd, tak nám držte palce☹ Jsem z toho špatná už měsíc dopředu, to zase bude řev☹

martinka1981
3. jan 2012

@michaelka83 jooj držte sa,až mam husiu kožu ked si to predstavim 😔
vela šťastia a dobre vysledky 😉

michaelka83
4. jan 2012

Tak imunol.máme za sebou🙂 Malej byl statečnej, až mě to překvapilo. Sestřičky si na něj pamatovaly ještě z minula jak tam vyváděl a nemohly uvěřit tomu, že skoro nebrečel🙂 Jen až když vytáhli jehlu 😀

luthien.k
4. jan 2012

@michaelka83 super, tak teď ještě ty výsledky 🙂

michaelka83
4. jan 2012

@luthien.k Teď jsem Ti psala IP, dneska jsem se opravdu pobavila🙂

luthien.k
4. jan 2012

@michaelka83 Taky jsi mě pobavila 🙄

michaelka83
4. jan 2012

@luthien.k No..... 😅 😠

dejnas
4. jan 2012

ahojte,
ja sa hlásim po 2 týždňoch, malá vyfasovala, locoid lotio - ale ten ju pri aplikácii veľmi štípal, vrieskala pri každom natieraní, tak sme vysadili (bez dr. bolo to cez sviatky)... natieram jej telíčko teraz ichtiolom, zaberá zatiaľ najlepšie, chrbátik má už takmer ok, bruško je trošku horšie (ale tam sa aj neskôr vyhádzala)... ten ichtiol dávam cca 2týždne, ale stále sa jej robia nové ložiská, síce už len občas, no akoby to nemalo konca 😒 a najhoršie je ložisko pri pusinke - to už sa zdalo, že sa pekne lieči, vybledlo (tam dostala bactroban na striedačku fingicidinom), no teraz asi 3 - 4 dni jej to nanovo úplne sčervenalo, má to na jednej strane "mokvajúce" na druhej strane je tam tá kožička už asi aj presušená, urobila sa jej v strede trhlinka.... koža sa jej olúpi, no nanovo to červená, nemôže sa toho zbaviť už takmer 2 mesiace ☹
inak sme dosť zredukovali aj zložky stravy, dokonca, sa "nám" podarilo prejsť aj na sojóvé mlieko (čo je teda fakt úspech)...
alergológia nás čaká až zač. februára... neviem, čo s tou pusinkou robiť, už sme to potierali asi 5 krémami a zatiaľ nič definitívne nezabralo 😖 doktora žiadneho medzi sviatkami nezoženiem 😔

luthien.k
4. jan 2012

@dejna je to na podrobnější rozbor a fotky, u té pusy tipuju kvasinku. Sójové mléko může též vadit.

dejnas
6. jan 2012

tu je foto toho ekzematického ložiska, len na fotke je to svetlejšie, než v skutočnosti

jijitka1
7. jan 2012

Ahojda lidi, moje teď už kamarádka kam.zyk bude mít 22.2.2012 přednášku o atopickém ekzému v Českých Budějovicích. Přihlašte se na sarka.snizkova@centrum.cz a stojí to stovku. Bude to stát za to, kam.zyk vymyslela všechny ty postupy léčby atopu, podle kterých tady luthien léčí. Nás doslova zachránila, moje dítě mělo ekzém strašný a teď je čisté. Tak přiďte!

martinka1981
7. jan 2012

@jijitka1 ja by som strašne rada ale do ČB sa teda nedostanem 😢