Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kakie
10. jan 2012

@luthien.k to je zvláštní, šla spát úplně mimo rytmus 😕

1pipa
10. jan 2012

holky a na co mají vaši drobci alergie? S jakou alergií se nejhůře bojuje?

luthien.k
10. jan 2012

@kakie není to vyloučené, ale rozhodně to není časté jako třeba u toho Fenistilu, dej tomu čas 😉 Může se to také ovlivňovat s jinými léky a alkoholem 😀, ale to teda nepředpokládám, že by byl Váš případ 🙂

kakie
10. jan 2012

@luthien.k 😀 a sakra, přestanu jí dávat ten čaj s rumem 😀 Má k tomu ještě Spiropent... tak třeba to na ni bylo moc...

liluu
10. jan 2012

@luthien.k Ďakujem, tak nebudem vymýšľať. Ten rozpis diéty BKM od teba už mám, Si zlatá 🙂

michamicha
10. jan 2012

@kakie a jaký má dávkování? my dávali 2x denně 2ml, ale dr. koukala do nějaký tabulky a určila dávkování dle věku a váhy 😖

kakie
10. jan 2012

@1pipa my popravdě nevíme 😠 jedeme teď metodu pokus omyl 😒 na začátku se zdálo že to je laktoza, teď to bude buď něco ve vzduchu nebo některé ze zvířat u babiček...

kakie
10. jan 2012

@michamicha Právě že dostala 2,5 jako pro děto od 2 let 😕 dala jsem jí jen 2 😅 přiznám se, že se mi nechtělo do celé dávky...

luthien.k
10. jan 2012

@kakie laktóza to být určitě nemůže, na laktózu nejsou alergie, laktózu někteří jen neumějí trávit, protože k tomu nemají příslušný enzym... Možná jsi myslela bílkovinu kravského mléka 😉 Jak jste drželi dietu?

michamicha
10. jan 2012

@luthien.k Káťo, je možný, že by se případná nesnášenlivost ovsa projevila třeba až po půl roce? Já Vojtovi střídala reisdrink s tím haferdrinkem z DMka a teď se mi zdá, že když vypije ten ovesný nápoj, tak mu trošku zčervenají tváře, brada a kolem pusinky 😖 ale na druhou stranu mu teď roste 6 zubů najednou, 2 už se sice prořízly, ale ještě to nejsou velký raťafáky celý venku 😅 jsem teď ten ovesnej na pár dnů vysadila, ale zlepšení nevidím, dost se mu i zhoršil ekzém kolem pusy ☹ chjo, to je trápení ☹

valentynkaa07
10. jan 2012

@kakie já tedy nemám zkušenost u dětí, ale beru Xyzal, když se mi zhorší exem a jsem po něm spavá úplně brutálně, bohužel ten jedinej mi zabírá, je to zvláštní, většina těch antihistaminik obsahuje podobné látky a mě zabírá jen tento. Beru ho tedy večer a to už je mi pak jedno, že usnu 🙂

pet_pet
10. jan 2012

Ahoj všem, prosím o radu mám 14-ti měsíčního syna od mala bojujeme s ekzémem pod kolínky (nyní máme nožičky docela pěkné přidávám foto), ale teď se nám cosi objevilo na obličeji nevím zda je to také ekzém, přikládám foto a prosím o radu? Moc díky

kakie
10. jan 2012

@luthien.k nebo teda nesnášenlivost laktozy 😅 pak že bílkovina. Držela nemléčnou dietu nejdříve - AL 110, teď teda je na Alergy Digestiv Care s tím, že tady mám takového osypaného pokusného králíčka 😢 😢

luthien.k
10. jan 2012

@michamicha , no možný to samozřejmě je, jinak než vysazením to nezjistíš, ale jestli rostou zuby, tak to je na pytel pozorování, však to víš...

luthien.k
10. jan 2012

@valentynkaa07 no ony právě každé působí trochu jinak (pokud mají jinou účinnou látku), takže je to dost dobře možné, že jediný Xyzal zabírá tak, jak je u Tebe potřeba 🙂

luthien.k
10. jan 2012

@pet_pet na nožkách není nic vidět 🙂 Jednoduchá rada neexistuje, ale problémy u dětiček dělá zejména strava (při kojení i kojící maminky), pak samozřejmě další vlivy, jako je počasí, růst zubů, očkování, vliv mají i prodělávané jiné infekce (nebo přímo infekce na kůži v ekzému), oblékání (zapocení, umělá vlákna, vlna...), prací prášek a samozřejmě kosmetika (i rodinná anamnéza hraje roli, v pozdějším věku i inhalační alergeny, stres, hormonální změny, únava...). Takže to vše je třeba vyhodnotit a dají se tak najít náměty ke zlepšení 😉

danielamichel
10. jan 2012

@pet_pet Ahoj, moje malé sluníčko má 15 měsíců a vše, co popisuješ, máme také. I pod těmi kolínky se nám to zlepšilo, jako vám. Na pusince je malinká přesně takhle červená, jen chvíli (cca 20min.) po tom, co sní něco "špatného". Minule v mé nepřítomnosti dal manžel malé Brumíka, který jí nic nedělá a občas, když starší mlsají ho slupne bez reakce, tak tentokrát byla červená. Nechápali jsme proč...pak jsem zjistila, že jsme omylem koupili nový druh svačinkový a ten je nejen s meruňkou, ale i tvarohem☹. No minule jsem zkoušela jogurty a vždy byla taková reakce v obličeji, až na ovčí jogurt z bio farmy. Stále pořádně nevím a zkouším, na snídani se mi osvědčila Flora, ta jediná se u nás papá bez reakce atd. no a kojím- máme vyzkoušené sušené mléka ovesné, kokosové, sojové...vše v pořádku, jen když ještě mám své...za každý nový nápad budu ráda🙂) Daniela

luthien.k
10. jan 2012

@kakie vztah ekzému a potravinové alergie nezjistíš jinak, než že budeš podezřelou potravinu vyřazovat z jídelníčku, bohužel, spolehlivější testy na to nejsou (samozřejmě se to dá testovat, z krve, na kůži u alergologa, ale není to spolehlivé). Takže bohužel každý malý atopik, pokud to mamina chce zjistit (a stojí to za to) musí být takový pokusný králíček... Jinak u vás v tomhle věku už pomalu můžou nastupovat inhalační alergie, ale spíš stále ještě tu stravu bych řešila... Dalšími alergeny jsou sója, vejce, ryby, ořechy a pšenice - na tyto potraviny má alergii (dle naší alergoložky) 90% malých alergiků do tří let... A ze svých zkušeností tomu věřím, i když jsou samozřejmě i další věci, co často vadí...

lojzina
10. jan 2012

u nas to neni ospalost,ale celkove je unavenej,neni to o spanku....rano kdyz vstava do skolky tak neni dne aby nerekl ze je unavenej,xyzal berem rano a na noc Ketof

kakie
11. jan 2012

@luthien.k díky. Když to vezmu vyloučovací metodou, tak by přicházela (krom mléka) v úvahu akorát pšenice. Soju nedávám, tak jako ořechy, vejce má minimálně (párkrát dostala žloutek do polévky), ryb jsme měli celé léto a podzim hromadu a nic... Ještě přemýšlím nad domácími zvířátky, která mají prarodiče, papoušek, kočka, pes a morče, nevím, jestli to není jen můj subjetktivní dojem, ale zdá se mi, že se vždy vrátí osypanější a i co se týče plného nosu a očí, tak je to horší. Druhá věc je ta, že už druhý měsíc bojujeme s malou plísní v rohu chodby, tak mne taky napadlo, jestli to nemůže souviset s tím (stříkáme ji různými preparáty, ale to je Babu právě u Babičky). No a další věc je ta, že se jí teď do toho přidaly ještě Molusky 😠 Které najednou vůbec nezvládáme likvidovat. Doktorka nám řekla, že je musíme propichovat a vymačkávat, což je s naším rarachem děsný boj a ačkoli vše okolo i ji desinfikuji jak blázen, tak mi přijde, že čim víc jich propíchnu, tím víc se jich udělá znovu 😖

luthien.k
11. jan 2012

@kakie a vy máte za sebou vyšetření na alergologii (na inhalační alergeny)?

Na molusky mám recept, pošlu Ti ho.

katrenka111
11. jan 2012

@luthien.k ahojky, tak mne tiež brali krv na potravinove a inhalacne alergeny.... zatial sa kremujem Lecidermom, celkom je ok ale uvažujem o Dermalexe pocula som že pomaha viac....

luthien.k
11. jan 2012

@katrenka111 ahoj, no u dospělých ty vlivy alergenů nejsou tak významné, jako u dětí, to jsme spolu už asi řešily, že, změny hormonů v těhotenství hrají dost velkou roli u maminek atopiček (někdy k lepšímu, někdy k horšímu...).

katrenka111
11. jan 2012

@luthien.k no je to zvlašte že sa mi ekzém vyskytol práve v tehotenstve, nikdy predtým som ho nemala....

luthien.k
11. jan 2012

@katrenka111 já už si to bohužel nepamatuji, ale ani jinou formu atopických potíží, jako je alergie (senná rýma)? Jako miminko třeba koliky nebo jiné zažívací potíže, častá nemocnost, chudokrevnost...? To vše mohou být příznaky potravinové alergie v dětství...

katrenka111
11. jan 2012

@luthien.k nic, len chudokrvnosť....

luthien.k
11. jan 2012

@katrenka111 a to až v těhotenství a nebo i dřív?

katrenka111
11. jan 2012

@luthien.k skoro celý život ☹

luthien.k
11. jan 2012

@katrenka111 tak v tom případě bych vysazení mléčných výrobků velmi zvážila, pokud se nepřišlo na nějaký jiný důvod té chudokrevnosti, protože potr. alergie v čele s alergií na BKM mohou způsobit ztížené vstřebávání živin, a to zejména železa. Bohužel spolehlivě se potr. alergie moc nedá testy zjistit... Já jsem příkladem, vadí mi z ovoce a ořechů skoro vše a v testech mi vyšla "trochu mrkev"...

mudrpolaskova
11. jan 2012

@jijitka1 Osobně na přednášku zcela jistě přijdu. Kam.zyk díky postupu na léčbu atop.ekzému začíná být již známá a uznávaná i v odborných kruzích, vzhledem k vysoké míře odbornosti jejích článků o atopickém ekzému dětí v souvislosti s potravinovými alergiemi. Budu se těšit, že jí poznám osobně, a na mejl jdu ihned odpovědět. Do Budějic snadno sjedu.