Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
30. mar 2012

@katyxq já se s tím taky nepatlám, strouhám to přímo k prádlu a do oddělení pracích prostředků nechodím, kupuju ho v Bille cestou k pokladně (jinudy se tam dojít nedá) 😀

xmalij
30. mar 2012

@luthien.k mozna to prehanim, kdyz sem tam mi na barevnym pradle nechaji fleky po mydle, pritom macham 2x, k tomu ocet i sodu...tak asi uberu a nebudu tak vehementne strouhat 😀.

xmalij
30. mar 2012

@mecenga ne to nemam, prvne me nadchly, ale pak jsem zjistovala kde co a dost lidi se shodlo na tom, ze se to vyrovna prani v samotny vode. Doporucovali mi i radu Ecover a Sonett, mydlo mi ale vyhovuje, tak menit nebudu.

katyxq
30. mar 2012

@luthien.k Tak to bych se bála, že si mi to v pračce nerozpustí a budou kousky po prádle 😅, se znám. Možná to mýdlo někdy zkusím, rozhodně by vyšlo levněji než ten gel.

xmalij
30. mar 2012

@katyxq to ne, to se strouha na jemno..a u me ty flicky jsou fakt pidi, pak to vydrolim a neni to videt, ale asi mam moc velkou odmerku, stacila by jedna vyrazena pol. lzice, jenze to je madam moc lina to zaridit 😀.

luthien.k
31. mar 2012

@katyxq my máme dost měkkou vodu, takže s rozpouštěním od 40 st. problém není, na 30 st. peru málo a používám běžně dostupný Ecover, ono mi vadí tohle objednávat z netu, protože peru fakt dost a zase nechci mít doma kdovíjaké zásoby, na druhou strany peníze za poštovné při častějších objednávkách se mi taky nechce dávat.

vikazv
31. mar 2012

@luthien.k zdravim, este som sa chcela opytat v tej tabulke potravin alergizujucich som nikde nenasla mrkvu a ani banan....ked jej varim ovocie jablko a hrusku tym sa stracaju alergeny???...dakujem

luthien.k
31. mar 2012

@vikazv mrkev je tak napůl, poslední dobou se hodně setkávám s alergií na ni (i vařenou), taktéž na banán. Vařením se alergeny ztrácejí částečně, jsou alergenní bílkoviny, co se varem neztratí, ale alergie na ně je poměrně vzácná. Vařené jablko a hručka obvykle nevadí, ale zaručené to není.

nasekuratko
31. mar 2012

Ahoj vsichni, Sebastianek mel ekzem,ale zmizel mu, bojovali jsme s nim dost dlouho. Byl to jen jeden velky flek na klicni kosti. Bohuzel poslednich 10 dnu ma ekzem na prsach, na krku, na brisku, zadech a dela se mu i na tvarickach. Jsem zoufala. Zkouseli jsme vsechno mozne i nemozne a nakonec jsme dostali kortikoidy-Locoid crelo. Namazala jsem maleho a druhy den to mel jeste horsi.
Maly ma i silnou rymu a od pondeli se mi zda, ze sype. Doktorka si mysli, ze je to nachlazenim, ale ja si myslim, ze to bude alergie, mozna astma. Ja sama jsem silna astmaticka, alergicka a jelikoz se to malemu zhorsuje vsechno zaroven ve stejnou dobu, tak mi to pripadne nejpravdepodobnejsi.
Myslite, ze by nam mohl pomoct pobyt u more?
Malemu nedavam zadne ovoce, ji jen zeleninu a kureci nebo kralici maso. Pije jen hypoalergenni mlecko, peru v Lovele, na telicko pouzivam krem Lipobase nebo Exomega. Koupeme ve vode a pridavame Oilatum-zkouseli jsme i ovesne koupele, octove apod. Mate jeste nejaky typ?

luthien.k
1. apr 2012

@nasekuratko zásadní chyba je, že pije hypoalergenní mléko a ne mléko s plně štěpenou BKM - Nutrilon alergy care nebo Nestlé althera. Pobyt u moře v tomto případě nevidím jako něco, co vás spasí. Určitě doporučuju vyšetření na alergologii, i když alergie na inhalační alergeny v tomto věku nebudou, ale alespoň celkové IgE (zda bude atopik) a také specifické IgE na potr. alergeny (mléko, vejce, sója, pšenice), nicméně nejspolehlivější metoda, jak zjistit, co vadí, je najet na hypoalergenní režim (strava s co nejmenším alergenním potenciálem) a doladit ostatní péči (vidím tam rezervy i v kosmetice - Oilatum na červené fleky, pupínky - nevhodné - taktéž Lipobase).

nasekuratko
1. apr 2012

@luthien.k My jsme Nutrilon alergy care meli, ale maly po nem hodne zvracel, takze mi nezbylo nic jineho, nez mu dat hypoalergenni mleko. ☹
Na alergologii musime mit doporuceni nebo tam muzeme zajit sami, nevite?
A mrkev patri take mezi alergeny? A co treba brokolice, spenat, kureci a kralici maso?

Kosmetiku jsme dostali u obvodni doktorky i na koznim. Zkouseli jsme snad uz skoro vsechno a nic nezabralo. Uz jsem fakt z toho zoufala. Dneska uz to ma i na tvarickach a kolem rtu. ☹

luthien.k
1. apr 2012

@nasekuratko pokud nesedl Nutrilon, zkusila bych Nestlé althera. Mrkev a kuřecí jsou časté alergeny. Na alergo je třeba doporučení (obvykle) a bývají dlouhé objednací doby.

lelask
1. apr 2012

@luthien.k prosim ta ako casto sa moze potierat fialkou? Kukla si fotky? Asi mas pravdu, ze tam este nieco bude, lebo vcera a dnes ma take male reakcie-alebo je to este stale vo faze cistenia.

lyongirl
1. apr 2012

@xmalij poviem ti, že to maslo Vive Bio som nenašla ani v tescu, ani v kauflande, ani v bille, buď som slepá, alebo to naše úbohé slovensko je na tom biedne, v čechách ste na tom oveľa lepšie!

xmalij
1. apr 2012

fakt?? Tak vznes jeste dotaz na prodejnu po mailu, treba jen blbe vidis z hladu 😉.

martinka1981
1. apr 2012

@lyongirl ja som tiež zhanala ked som začala držať dietu ale presne ako pišeš nikde som ho nenašla 🙄

katyxq
1. apr 2012

@martinka1981
@lyongirl U nás ho v Bille nemají u margarínů, ale v chlaďáku u "zdravé výźivy" - bio mléčných výrobků, tofu a tak.

martinka1981
1. apr 2012

@katyxq len mame asi rozdielne vyrobky na pultoch.U nas asi neni dostať všetko čo u vas ☹
ja dosť kupujem bio vyrobky tak pochybujem že by som to prehliadla 😝

katyxq
1. apr 2012

@martinka1981 Jo to je možný, já jen že u nás to mají tak blbě zařazené, kdybych to nehledala cíleně, tak ani nevím, že ho mají.

lyongirl
1. apr 2012

@katyxq nenašla som ani tam 🙂
a ako píše
@martinka1981 u nás na Slovensku je dosť úbohý výber vo všetkom, oproti Čechám, bohužiaľ ☹
a dokonca aj plienky máte častokrát lacnejšie, takže aj lacnejšie je u vás, aj vačší výber, aj MM ako podnikateľ chodí nakupovať k susedom 🙂

kofinek
1. apr 2012

Dievcata, co pouzivate za opalovacie mlieko? Maly sa mi osypal po tom, co som mu zvykla davat minule leto. Mate nejake odporucane od koznej? vopred dakujem za odpovede... 😉

luthien.k
2. apr 2012

@lelask ahoj, mrkla jsem teď, mám toho hodně 🙂 Ještě bych nic neměnila a ni nezaváděla a potřela to genciánou a pak se ozvi 🙂

kukuca
2. apr 2012

Zdravím, prosím o radu..malá má asi týden takový přesušený bříško a pod krkem, začalo to červenat a jsou z toho takový mapy..Asi jí to nesvědí,ale jantarový korálky jí to ještě víc rozedíraly, tak ty musely pryč a mastička od Dr. co mi dala v poradně(Excipial) je nanic, ještě to víc rudne :o( A teď jsem si všimla, že to má pod krčkem rozdrápaný do krve ☹ NIkdo nic v rodině takovýho nemá, tak jsem z toho nešťastná ☹ Mám jít zas k obyč. Dr. nebo rovnou na kožní můžu?Konkrétně do dětské v Brně?Nemám auto, manžel ho má v práci, tak se dostanu až odpoledne, jestli ještě někdo někde bude. Nebo čekat až zabere Excipial?Mažu ho od středy..DÍKY

kukuca
2. apr 2012

Jo a asi jí to svědí, to jsem si všimla před chvílí..Rukou si pořád jezdí po bříšku po bodýčku..

luthien.k
2. apr 2012

@kukuca vysadit Excipial, asi polovina dětí na něj má alergickou reakci!

korcek
2. apr 2012

Ahoj .Chcela by som sa opytat ktore probiotika pouzivate pri atopickom ekzeme .Ja davam malemu Nutrolin B ale citala som ze obahuje malo probiotik .

vikazv
2. apr 2012

@luthien.k dobry den, chcela som sa opytat mala na laktoch tak jemne ruzove...potieram jej to Bidoerma Po zinc uz siedmy den,,,,je to trosku lepsie....staci to len premastovat, alebo pouzit hormonalnu mast Aflodermi?....do kupela jej dala Linola ol bad?.je to ok?...aky je vas nazor?.....dakujem

zuzuzuzu7
2. apr 2012

@korcek my uzivame Infants dophillus -tie su dobre!

zuzin78
2. apr 2012

@vikazv ahoj napisem ti nasu skusenost aj ja som dcerke /starsej/ do kupela davala olej na premastenie a skor jej robil zle ako dobre .prestala som jej to natierat aflodermom/ to som ju natierala len raz za uhorsky rok / , a aj do kupela som jej nic nedavala a ekzem ma lepsi. minule leto sme boli v Chorvatsku a myslim si, ze aj to pomohlo. tento rok ideme tiez.
ak si vypyta nieco sladke, a chce cokoladku/ to raz za cas/ tak jej dam dve kocky cokolady a varenie 😀
teraz ju natieram po kupani mliekom od firmy Babe 😉
drzim pasticky, je to beh na dlhu trat,kym sa vyliecite z ekzemu.

zuzin78
2. apr 2012

@zuzuzuzu7 aj my uzivame infant dophilus ale prasok. 😉