Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lojzina
9. apr 2012

@xmalij ahoj,no potes koste...ten fenistil nevim,stejne ho vyblinka,ne? 😒 .Pokud ti vyhodi co vypije,raci jesdte do nem....

xmalij
9. apr 2012

@lojzina ahoj, od poledne se to zlepsilo, blinkala uz jen jednou a to proto, ze moc pila (sice davam po lzickach, ale rinci, ze chce jeste), tak jsme aspon nasli bezpecnou miru 🙂. Pro zmenu prujmuje, ale je bez teploty, takze uvidim jak se to vyvine do vecera. Aspon, ze pijde, kdyz nic nejedla od ty doby, je z ni pekny tintitko (za necely dva dny kilco dole 😢 ).

xmalij
9. apr 2012

@martinka1981
@luthien.k
jste me teda obe pobavily, nejdriv me napadlo, ze jsi, Kato, na dovoleny a potom, ze jsi se asi nekdy zminila, ze na MK lezes vecer az si das vanu 😀.

lojzina
9. apr 2012

@xmalij tak hlavne ze nema tu teplotu..

luthien.k
9. apr 2012

@martinka1981, tady se nepolévá, tak jsem se nějak nechytala, ale dostala jsem pomláskou řádně od sousedů 😀

martinka1981
9. apr 2012

@xmalij
@luthien.k 😀 😀 😀 no evidentne neovladam vaše zvyky 😎
u nas sa šibe a jasne že k tomu patri aj voda 😝 tak som myslela že aj u vas je to tak 😉

luthien.k
9. apr 2012

@martinka1981 😀 Někde ano, nedošlo mi to, na Moravě určitě (někde), ale tady naštěstí ne 🙂

martinka1981
9. apr 2012

@luthien.k tak to maš super 😉

martinka1981
9. apr 2012

Baby mam otazku,bola ste niektora v Podhajskej s deťmi?
ja rozmyšam že by som šla teraz na jar s deťmi,len neviem kam aj s takym malym "mimčom" ako je Viki.
Lebo som tam niekde čitala že deti do 3r maju vstup do bazena zakazany 😖

xmalij
9. apr 2012

@martinka1981
ahoj, dneska jsem narazila tady na MK na zalozeny tema ohledne dovoleny a jedna maminka vychvalovala totok: http://www.energy-podhajska.sk/sk/index.php
Do verejnych lazni nechodili vubec, meli tam svuj bazenek, kde jim tocili vodu primo z pramene a cekali 2-3hod nez vychladne, tim padem nemusela byt ochlazena a redena obyc. vodou.

zuzuzuzu7
9. apr 2012

@xmalij no chudatko...zrejme to bude rotavirus....a vy sa este kojite?my sme vdaka kojeniu mali vyhrate a mne mala vtedy nechcela nic okrem mojho mliecka-vdaka tomu sme neboli v nemocnici ,ale to som kojila kazdu chvilku...ael sme schudli asi kilo vtedy..mne nechcela papat cely tyzden vtedy...
tak orajem co najlepsi peirbeh , nech to mate uz za s ebou!

@martinka1981 my sme boli s detmi v lete...maly mal vtedy rok , mal;a tri, a su tam aj take malinke bazeny pre taketo mrnatka...no odporucala by som tam byt aspon tyzden ak nie viac...nam sa to tam dost zhorsilo...boli sme tam len tri dni...ale chvalia si to!

maca_p
9. apr 2012

@martinka1981 a preco neprides na preliecenie do travnice - vodu privazaju priamo z termalnych pramenov z podhajskej. 21 dni hradenych poistovnou pre obe deti ak maju exem. liecba zabera. ja idem toho 16.4., uz sme sa bavili o tom, mladsi ma 1 rok, starsi 3. upratovat nebudem, navarene bude, tak vychadzky a 2x balneoterapiu zvlednem lavou zadnou. najhorsie bude uspavanie. kedze kazdy spava v inej izbe, aby sa nerusili...

baby, ktora este mate zaujem o peticne harky proti zatvoreniu odbornej detskej liecebne pre atopicke deticky, hlaste sa u mna, mame poslene 2-3 dni.

xmalij
9. apr 2012

@zuzuzuzu7 tukam tukam, uz se to snad lepsi, dokonce snedla kousicek rohliku (dietni opatreni na ukor nasi elim. diety 😖 😉 s Kuliskem v caji, ale za kazdy sousto jsem rada!
Ja uz nekojim, skoncila jsem v 15 mesicich..verim, ze to by byla naprosto perfektni ochrana...snad se tuhle noc uz vyspime. Diky

vikazv
10. apr 2012

@lojzina dakujem za odpoved...chcela som sa opytat ked cervene miesta natrem sudokremom, tak mam pocit, ze to vysusi, ale ked to potom chcem premastit tak opat to je take nacervenane...dokedy to mam tym sudokremom natierat ?..pokial je to az totalne vysusene bez naznaku do ruzova?...vdaka...je to vsetko take komplikovne...do rana sa jej vyhodili take vyrazocky po stranach tvare....vdaka....

xmalij
10. apr 2012

@vikazv ahoj, davas pod ten Sudocrem nejaky emolient? Zabira dobre, pravda, ze vysusi, ale to dozenes promazavanim. Pokud to po hydrataci zcervena, ale zase se zklidni, tak je to v pohode..pokud ne, tak muze vadit kosmetika, kterou pouzivas.
My kdyz menili kosmetiku, tak byla dcera po promazani cervena 4 dny, pak to ustoupilo a uz na ni reaguje dobre.

vikazv
10. apr 2012

@xmalij len natieram sudokremom...a uz sa mi to zdalo take suche..potom som ju okupkala a premastila bambuckym maslom , tak opat to bolo take jemne nacervenane.....

vikazv
10. apr 2012

@xmalij alebo ako mam postupovat?,,najprv ju natret premastovacim kremom a potom na tie miesta kt. su ruzove, pripadne cervene dat sudokrem???....alebo bez toho premastovacieho kremu?....dakujem

xmalij
10. apr 2012

@vikazv prvni variantu co pises, nejdriv lehce promastit.

vikazv
10. apr 2012

@xmalij tak dakujem...budem skusat

lojzina
10. apr 2012

@vikazv ahoj...jak pise @xmalij..presne tak 🙂

michaelka83
10. apr 2012

Ahoj holky, mám k dispozici použe jednou použité balení Leciderm pěny na at.ekzém. Nám bohužel nevyhovuje☹ malý jí špatně snáší, takže se vracíéme k A-dermě. pokud by některá z Vás měla zájem, napiště do IP 😉

luthien.k
10. apr 2012

@michaelka83 ahoj, a jak vy se máte? 🙂

michaelka83
10. apr 2012

@luthien.k Ahoj Kačko, no malý byl cca 4měs bez ekzému, ale teď se to vrací☹ nejhorší na tom je, že ekzému není zas tak hodně, ale to svědění se stupňuje☹ Bere pořád dvakrát denně Ketof a jednou denně Aerius, ale furt se drbe...
Co Vy? Jak se máte?

mucilienka
10. apr 2012

Kocky, prosim Vas aj ja o radu, toto je dcerkina rucicka - rok chodime po koznych a nevedia nas zbavit tejto vyrazky, skusali sme uz asi vsetko:

kremy od koznej, striebro, konopny olej, bambucke maslo, levandulovy olej, tea tree, homeopatiu.. jedoducho vsetko.. a stale to ma takto. uz som do toho investovala asi aj 500 eur a stale nevie nikto pomoct..

DAKUJEM VAM VOPRED!

PS: Nechty jej nalakovala jej krstna, bezne to takto nenosi, prosim, toto nerieste, prosim o pomoc!

luthien.k
10. apr 2012

@michaelka83 a jak jste na tom s jídelníčkem?

korcek
10. apr 2012

Ahoj skusali ste niekto suseny mandlovy napoj s calciom vyrobca je EcoMil?nasla som ho na nete ale bojim sa to objednat lebo neviem ako to chuti a ci mi to bude drobec pit.Ak ste to u niekto skusali dajte vediet 🙂

luthien.k
10. apr 2012

@mucilienka a jak zněla obvyklá diagnóza? Svědí ji to? Máte v rodině nějaké alergie (jakékoli, na inhalační alergeny - pyly, roztoče, zvířata..., na potraviny, léky, hmyzí bodnutí...), astma nebo atopický ekzém?

luthien.k
10. apr 2012

@korcek na mandle pozor, jsou to časté alergeny...

mucilienka
10. apr 2012

@luthien.k toto ma iba na tomto jednom mieste, na tele, diagnoza bola, ze je to vyrazka - ster jej robili, ze je to staphylococus epidermitis - bezne osidlenie, takze jej dr. dala kortikoidy, to sa mne nepacilo, tak som skusala prirodne veci

mala bola do novembra plne kojena - mala 25 mesiacov, ked som prestala. osetrujem ju prirodnou kozmetikou, prasok som nemenila od ich narodenia - sensitive, alergie doma nemame - ziadne - nikto, ani vyrazky.

michaelka83
10. apr 2012

@luthien.k Dávám furt ty samé vyzkoušené věci - viz tabulka. Postupně jsem zkusila i zavést ryby - poprvé jen ždibínek (cca půl čajové lžičky) tuňáka v oliv.oleji (dal ajsem mu ho do špaget - bezvaječných) a bez reakce. Cca měsíc potom jsem zkusila těstoviny s mořskou rybou (od Hippu) a dva , tři dny na to zhoršení ekzému, ale to jsem do toho ještě současně dala novou kosmetiku - právě tu pěnu, co prodávám....tak nevím,po čem to nastalo.☹ ale kdyby to bylo po té rybě,tak by to snad odeznělo ne? ale už je to cca 14dní a ekzém má poád. Taky to počasí je naprd - třeba to bude i tím. Nebo zubama 😀 😀