Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

bambini
11. máj 2012

Ahojte, moj syn ma tiez atopicky ekzem od dvoch rokov, najviac nam zabrala na zaciatku modra indulona, ale teraz naieram syna 3x cez den s BIODERMOU ABC Derm ATO+, krem v tube 200ml a ked mal fliacky, na noc som mu natierala postihnute miesta zinkovou mastou /hneda mast/, ale pocula som, ze je vyborna hojtova mast....odkedy ho takto pravidelne natieram, je uz dlhodobo cisty a ak sa zjavi akykolvek maly fliacik /ked sa napriklad velmi spoti /byva to hlavne na jar, ked je prechod zo zimy, tak mu tie fliacky natriem hned zinkovou mastou a do dna/dvoch je po fliacku. Samozrejme kazdy reaguje na jednotlive masticky inak, presli sme si vsetkym moznym, ale jedine tieto dva kremy mojmu synovi skutocne pomohli... 🙂 😉

katyxq
12. máj 2012

@beruska113 Jestli má ekzém od narození, tak by to mohla být alergie na BKM, příznakem by mohl být i reflux (ale nemusel) - antirefluxní UM s plně štěpenou BKM není, ale dá se zahustit Allergy care Nutrilon - instantní rýžovou kaší nebo karobem (když na něj není alergie), pokud je reflux od aBKM, tak zahušťovat nebude potřeba.
http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

lelask
12. máj 2012

Ahojte, nasla som dne stuto stranku-pravdepodobne ju uz mate vstci precitanu 😅 ale pre novacikov bude osozna
http://www.bezmliecnadieta.estranky.sk/clanky/r...

lelask
12. máj 2012

no neviem, je to yaujimave citanie. Poynate niekto tibetsku hubu? Ona z toho vyraba aj syr ! 😲 😲

nesluka
12. máj 2012

Ahoj holky,

moje kamaradka je nutricni poradce a casto resi prave atopicky ekzem u miminek nebo malych deti. Zkuste zkouknout jeji clanek, je super, nam jeji rady moc pomahaji🙂

http://svethomeopatie.cz/cs/621-atopicky-ekzem-...

katyxq
12. máj 2012

@nesluka No, myslím, že dost maminek tady (včetně mě) by k těm doporučením mělo výhrady. Koukněte na odkaz, ketrý jsem dávala výše.

nesluka
12. máj 2012

Urcite, rada se podivam 🙂 Ja mam deti 3 a fungujeme na tomto principu perfektne 🙂

veronika164
12. máj 2012

@katyxq prepáč a ďakujem, nechcela som uraziť ani ja teba. Ja mám zas poruke zelené potraviny a sestru farmakologičku, čo sa venuje výskumu prírodných látok a ich vplyvom na ľudský organizmus z každej strany 🙂 s diétou máš pravdu, a ty to dobre vieš, len črievka malej potrebujú práve ešte tie prírodné oleje a prizerať pitný režim, keď sa vám ekzém nevrátil, je to na dobrej ceste, držím vám palce, ja verím, že sa toho zbavíme, aj keď chemická medicína tvrdí pravý opak.

luthien.k
13. máj 2012

@lelask znám, ale nemohu až tak zcela doporučit, například se tam objevuje sója jako náhrada BKM, docela dost sladkostí, které je dobré spíš omezovat... Ale některé inspirace OK.

luthien.k
13. máj 2012

@veronika164 já si tedy myslím, že genetické dispozice k atopii se zbavit nedá, jen se dá správným životním stylem eliminovat ty projevy 😉

luthien.k
13. máj 2012

@nesluka také bych měla pár výhrad, i když principielně je to celkem slučitelné s tím zatím nejosvědčenějším postupem. Homeopatie dle mých zkušeností s ekzémem moc nezmůže, bez diety a dalších opatření.

nesluka
13. máj 2012

Urcite jedno souvisi s druhym. Je nutny komplexni pristup - to kazdopadne. Homeopatie umi vyresit ekzem, jen to chce vazne odbornika a trpelivost a myslet nejen na lecbu medikamenty, ale i na stravu-ta je 40% uspechu... Urcite se to vyplati oproti klasicke lecbe,, ktera nemoc neresi, pouze potlacuje... Nejsem ortodoxnim zastancem homeopatie, to ne, ale kdyz vim, ze ji lze na konkretni nemoc uzivat a je ucinna, dam ji prednost, neb organismus nezatizi. Lecba ekzemu je dlouhodoba, kdyz si predstavim, co se klasickou lecbou do tela dostane, jak telo zatizi... Ale je to vec nazoru. Nechci nikomu tuto cestu nutit, jen nabizim moznost volby 😵 Stejne je to na kazdem z nas 🙂

luthien.k
13. máj 2012

@nesluka no ona homeopatie ve formě homeopatických léků není prostě u léčby ekzému potřeba, když se dodržují zásady popsané v článcích, co dávala odkaz @katyxq, tak jsou prostě homeopatické preparáty nadbytečné (ověřeno na stovkách dětí, jak autorkou těch článků, tak mnou), jediné, s čím mám pozitivní zkušenost (částečnou) je podávání homeopatik na omezení svědění. Záměrně nepíšu léčby, protože dispozice k atopii se léčit nedá, jen omezovat její projevy.

karolina969
13. máj 2012

@luthien.k Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jak dlouho se drží v těle kortikoidy? Malý má alerg.reakci na dlaních rukou a mezi prsty, mám podezření na tekuté mýdlo ☹ Kdybych mu to mázla krémem s kortikoidem na zklidnění? V zásadě jsem proti kortikoidům, chci jen zklidnit. Ale máme jít za týden na alergologické testy, tak nevím, jestli by to pak nějak neovlivnilo testy, vím, že se nemá používat např. Zirtec...

veronika164
13. máj 2012

@luthien.k aj ja som si to myslela, už si memyslím 😉 nie je to tak, presvedčila som sa.

veronika164
13. máj 2012

@nesluka plne súhlasím s tebou. Je to vec názorov, o tom, či si sa rozhodla správne ukáže čas. Fakt je však ten, že príroda telo nezaťaží. A genetika sa tiež dá prírodou "opraviť". Len by som dodala, že strava je 90% úspechu, nie len 40%, toť môj názor, tiež overený :oD Krásny deň prajem!

luthien.k
13. máj 2012

@veronika164 že by se daly změnit geny pomocí přírodní léčby, to by byl asi dost převrat v medicíně... 😉

luthien.k
13. máj 2012

@karolina969 tak to bohužel neumím odpovědět, vím, že při jednorázovém použití cca po týdnu vyjede ekzém zpět i s úroky a pak se obvykle místo cca týden až dva čistí, to je z praxe od dětiček, co jsem je vedla (doma jsme nemazali). Ale biochemicky, jak to v těle je, to Ti nepovím, ani jak by mohly ovlivnit testy (myslím si ale, že ne).
Jaké to má na těch ručičkách?

snehuliena
13. máj 2012

Môj 5 mesačný syn má vraj atopický ekzém. A to sa ne neho pani doktorka pozrela až dvakrát. Prvýkrát to bol len seboroický ekzém no a na druhýkrát už aj atopický. A tie prognózy do budúcnosti, čo mi povedala... 😖 , no sila! Ale neviem... podľa rozprávania mojich kamarátok má teda každé druhé dieťa atopický ekzém???
Ja sa chystám vyskúšať krémik od aloe forever. Spomínam to preto, lebo som nečítala všetkých 431 strán, čo sa tu popísalo na túto tému. Neviem teda, či sa aj toto spomínalo. Objednám, vyskúšam a dám vedieť, či zaberá.

karolina969
13. máj 2012

@luthien.k Nakonec jsem nenamazala, má to už lepší. V poslední době se osypal po celém tělíčku, rostou zuby asi. Vypadá to jako potničky spíš, ale asi je to ekzem, suchou pokožku nemá, jen na obličeji. Na těch ručičkách takové červené flíčky, mezi prstíky červené, trošku pupínky, asi alergická reakce. Dnes jsem se dozvěděla, že mu přítel tento týden několikrát umyl ručičky tekutým mýdlem 😨 😨 Asi jsme teda přišli na příčinu, večer už to měl lepší, tak snad to brzy zmizne. Já kortikoidy taky nedávám, zatím nebylo třeba,naštěstí 😉

baca
13. máj 2012

Ahoj holky. Mám dotaz ke složení potravin. Když je na něčem napsané, že obsahuje rostlinné tuky a oleje, co si o tom mám myslet? Dcera drží eliminační dietu (mléko, soja, vejce...), takže by to mohla? Třeba takové listové těsto by bylo složením jinak ok. Nebo jsem to dnes viděla na grahamových tyčinkách.

xmalij
13. máj 2012

@janulazabka mas pravdu, to delam, indulonu nechavam indulonou...nam treba dobre lesti boty 😉. Respektuju, ze tobe muze vyhovovat, nam zase na ekzem ne, specialne na dlouh. uzivani je zbytecne hutna, mastna a ucpava pory, nema podle me potrebne prospesne slozky.

janulazabka
14. máj 2012

@xmalij mna tiez to zlozenie neosloviloo a skor som sa toho obavala, ale nasa kozicka isto iny krem neznesie-a to je veru zaujimave-bioderma nas stahovala a neskor zacala stipat, A-derma vysusovala,-no jedine tato indulona nas z toho vzdy vysekala...je to zvlastne a mne tiez vela krat nelogicke ,ale u nas jednoznacne zabera iba toto...a poznam vela mamiciek, ktore ju tiez nevymenia ani za svet- a porvbaj uz len to zlozenie-sak to nie ziaden dlhocizny zoznam,ale par latok a hotovo-aj preto mi je symatickejsia...nuz je to fakt len o hladani toho spravneho aurcite sa najsu lkudia ktorym nesadne,ale ja to pisem len kvoli tomu, ze je aj tato moznost a ja doteraz nechapem, ze cim to je ze nas vzdy vysekala z problemov!
Doteraz mame kozicku hebucku, jemnucku, nikdy nie je sucha a to mazem len noc!

veronika164
14. máj 2012

@luthien.k nič nie je nemožné 😉 Príroda pomáha práve tam, kde medicína zlyháva. Veríš napríklad, že epilepsia je liečiteľná? Rakovina? Neplodnosť? Autizmus? Alergie, ekzémy, bércove vredy a vlastne všetko podľa abecedy? Nuž, veriť nemusíš, aj ja som bola skeptická, ale videla som to a viem už, že je to možné. 🙂

luthien.k
14. máj 2012

@veronika164 tak samozřejmě, věřím přírodní léčbě, hlavně tomu, že hodně věcí je ovlivnitelné stravou, ale nevěřím, že to dokáže pozměnit genetickou informaci 😉

blueapple
14. máj 2012

ahoj všichni, prosím, poraďte mi. Určitě máte zkušenosti. můj 2,5roku starý syn má zase po roce ekzém(AE) na nohách, škrábe se pod kolínkem, hlavně v noci, ve spánku. Jak na to, aby si to nerozškrábal do krve? což ráno většinou bývá. Dlouhé kalhoty pyžámka si odhrne, rukavice nesnese, zkoušela jsem mu to ovázat obvazem, ten strhne....poraďte prosím. Díky.

xmalij
14. máj 2012

@janulazabka ja bych se spis bala, ze jednou prestanete mazat a bude to spatne. Jak jsem psala, prijde mi moc mastna, ze pokozku navykne na tak velkou hydrataci a zvykne si. Na reseni chronickych fazi asi jo, ale na kazdodenni peci mi to proste nehraje. My ji samosebou na radu jinych meli pripravenou taky 🙂 nez se mala narodila, ale nesedelo mi to.
Ted mame Eucerin 12% Omega na radu Luthien a taky diky jejimu postupu jsme (zatim a snad na dlouho) z ekzemu venku. A to na nas eliminacni dieta nefungovala 4 mesice.

janulazabka
14. máj 2012

@xmalij jasne, je to len o hladani...ja myslim, ze raz denne nie je nejake strasne premazavanie a niekedy sa stane , ze ani nenamazeme a nic na nedeje...mne sa zdalo,ze tak kvalita tej kozicky praveze bola lepsia po indulone ako po bioderma-po nej bola tak koza nejaka zosuverena...nuz fakt treba len skusat a ja si nemyslim, ze koza si nejako navykla na indulonu...;)

xmalij
14. máj 2012

Holky, z jiného soudku..navštívili jsme o víkendu tuhle hernu v Kašperkách, bylo ošklivě, tak přišla vhod a super! Holky byly úplně odvázaný a to se nedostaly na venkovní hřiště. Dělají i letní tábory a tématický akce pro děti, tak třeba příjde někomu vhod. My tam určitě nebyli naposledy 🙂.
http://www.sumava-volnycas.cz/cvc

luthien.k
14. máj 2012

@blueapple pyžámko s ťapkama: http://www.proalergiky.cz/eshop/pyzamo-ekzem.html

Jinak taky hlavně řešit příčinu. Jak dlouho to malý má? Byla nějaká dietní opatření? Co infekce v ekzému (ta obvykle hodně svědí), kdy dělal naposledy kožní stěry?