Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martinka1981
19. okt 2012

@vrtulka81
@luthien.k
tak pozeram do zošita : nahrada vajca:
1 čaj.lyžička prašku do pečiva + 1 polievkova lyžica tekutiny+ 1 poliev.lyžica octu - toto bolo super. Prisposobila som to receptu,ak tam bolo že vymiešať žltka s cukrom tak som zvolila iny postup 😀
Ten banan sa da nahradiť aj lyžicou pyre z marhule.

Dalej mam napisane ale nevyskušane:1 a 1/2 polievk.lyžice vody+1 a 1/2 polievk.lyžice oleja+ čajova lyž.prašku do pečiva

alebo 1 sačok želatiny nahradi až 3 vajička

Tak skušajte žienky 😀

lyongirl
19. okt 2012

@luthien.k len teraz ma napadlo, či nebudú chuťovo podobné sirupu...to by ich asi tiež moc nechceli 😒 , ale tak skúsim a uvidím...

viktorkaja
19. okt 2012

@luthien.k Dobrý den Katko prosím Vás jaký máte názor na přikrmování dětí od 4.měsíce. Plně kojím 3.měsíční dceru a doktorka mi říkala,že nějaké nové studie doporučují začít přikrmovat už od 4.měsíce a mě se to nějak nezdá. Já bych chtěla kojit alespoň do 6.měsíců.
A držím bezmléčnou dietu,protože starší syn měl těžký atopický ekzém a já sama mám atopický ekzém a zajímá mě,jestli je to nutné když dcera žádné projevy alergie nemá. Syn držel bezmléčnou,bezlepkovou a bezvaječnou dietu.
A sehnala jste ten vit D v kapkách od Swansonu?
Jana

michamicha
19. okt 2012

@martinka1981 a jaké želatiny? mně třeba řikala švagrová (synovec má taky ABKM, ale hovězí maso prý může jíst), proč prý dávám malýmu želatinový medvídky, že prý ta želatina se dělá z hovězích kostí nebo z čeho, už si to moc nepamatuju co přesně řikala... co si o tom myslíš ty @luthien.k ? já zkoumala složení vždycky na obale a tam bohužel nepíšou složení tý želatiny :-/

martinka1981
19. okt 2012

@michamicha tak to sa tam už nepiše 😝
ja viem že ta želatina asi neni nič moc 😝 😝 možno by sa dala nahradiť agarom? 😀

michamicha
19. okt 2012

@martinka1981 já vejce nahrazuju 1 lžící bramborovýho nebo kukuřičnýho škrobu 🙂
jinak jsem v Globusu objevila knedlík (jejich vlastní výrobek zn. Korrekt) a je bez vajec, místo nich je tam barvivo: kurkumín, a protože jsem byla líná dělat domácí kynutý knedlík a bylo i málo času, tak jsem ho koupila a zkusila ho dát Vojtovi a dobrý, kurkumín mu nic neudělal 😀 v margarínu mu před cca půl rokem vadil a teď nic 🙂

luthien.k
19. okt 2012

@michamicha želatina se dělá z podkoží hovězího nebo vepřového dobytka. Je proto třeba, aby to bylo specifikované, třeba gumoví medvídci Alnavit jsou z vepřové želatiny.

@viktorkaaja, ano, ale ne přikrmovat, jakože nahradit mléčnou dávku (!!!), ale zvykat zejména na lepek, a to v množství cca lžička denně (rozvařených vloček z obilovin s lepkem - oves, ječmen, žito, špalda, pšenice - od každé bych dala týden jednu lžičku). A ostatní příkrmy pěkně od uk. 6. měsíce.
Pokud dítě nemá projevy alergie, tak by se přísná dieta držet neměla. Imunita si má na alergen zvykat a skrz MM je to ideální cesta. Nemá se to ale s alergeny ani přehánět, mléčný výrobek (jogurt, tvrdý sýr) cca 3x týdně.
Zatím jsem ten vit. D nesehnala.

martinka1981
20. okt 2012

@michamicha to je super že človek občas objavi niečo bez vajca čo mu ulahči pracu 😉
ja som už pisala mne ten škrob tam nechuti v tom ceste,je to take hutne potom 😝

michamicha
20. okt 2012

@martinka1981 hutné? Já z toho takový pocit nemám 🙂

martinka1981
21. okt 2012

@michamicha hmm,som nad tym rozmyšlala a robila som asi 2 podla receptu od Katky,takže to može byť skor mukou ako tym škrobom. Niekedy ešte vyskušam 😀

ficekova
21. okt 2012

Dobry vecer a opet se omlouvam, ze obtezuji. Prosim Vas o radu. Pred 3 tydny jsem sem psala a dobre jste mi radily. ted mam dalsi problem. tj: Syn ma 3,5 mesice a je silny atopik. V utery to bude mesic co drzim HA dietu dle Rezzy a Cardiho. Zacala jsem kralik+brokolice+ryze, pak jsem vymenila kralika za krutu. Bezpecne uz vim, ze ma syn alergii na krutu i ryzi. Tak strasne zhorseni jsem jeste nevidela. Chudacik. Zatim se ale neskrane- (dcera s tim zacala asi v pul roce).A pry se alergie na ryzi vyskytuje velice vzacne :o(. Nicmeme 14 dni jim jehneci a brambory. Pokozka se mu krasne spravila. Pouze zapesti ma suche a podkolenni jamky lehce zarudle, ale je to 99,9% zlepseni. Promazavam telo cutilanem, loziska Lipobase repair a oblasti zaparek s loziskama Oilatum cream. Znamena to, ze dietu drzim v podstate jenom 14 dnu. Chci se Vas zeptat na nazor: Mam pokracovat jeste 14 dnu do uplneho vycisteni, nebo uz zacit zarazovat potraviny? Je mozne, ue se vubec uplne nevycisti? Odstranila jsem veskere alergeny z okoli. Ted uz jen nove periny. Prave ve ctvrtek jdeme se strasi dcerou k Dr. Jimramovskemu, kvuli alergii na mleko (snad uz zacneme neco zkouset) a hodlam tam propasovat i syna. Dalsi vec je, ze by mel dostat dalsi hexavakcinu a prvni prevenar. Na hexa nebyla zadna reakce. Mam ho nechat zaockovat ted, nebo az se uplne vycisti? A zacit zarazovat potraviny spolu s hexa? Za 3 tydny jsem zhubla uz 9 kg a zacinam to pocitovat (zavrate atd). Poradte prosim. diky

katyxq
21. okt 2012

@ficekova Já bych očkování nedavala vůbec (ani to povinné), nebo aspoň hexu odložila na půlrok i později a to ve schématu 2+1 (a to píšu s tím, že malá dostala hexu klasicky ve 3., 4. a 5. měsíci, bych si dneska nejradši natloukla), pneumokoky bych vypustila v každém případě.
Další potraviny bych zaváděla asi až za týden, dva, po vyčištění, aby případné reakce byly dobře vidět. Zatím můžeš ty sama zkusit pít plně štěpené UM.

xmalij
21. okt 2012

@martinka1981
ahoj, na toprecepty.cz je recept na americky vlacny kolac, bez vajec a vynechala jsem akorat kakao a byl povedeny! Me ty vsechny nahradni verze nikdy nevysly, moc hutny, moc suchy, nebo naopak jak guma. Najdu recept, dlouho jsem ho nepekla.

brendi
21. okt 2012

@katyxq proč radíte vypustit očkování u atopiků? děkuji

katyxq
22. okt 2012

@brendi Nejen u atopiků - proč? Protože očkování imunitní systém ničí (a atopik ho nemá už tak jako tak úplně v pořádku, tak proč mu zasazovat další ťafku?), má hodně rizik (ono stačí porovnat evropský příbalový leták s tím americkým, který je několikanásobně delší 😕), účinnost taky není taková sláva, jak se nás snaží proočkovací lobby přesvědčit - koukněte do blogu monika6e nebo má článek s odkazy v albu ikarkulka. Pro začátek doporučuju článek od MUDr. Elekové http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po... 😉.

xmalij
22. okt 2012

mela jsem zajimavy rozhovor v sobotu s mm svedkem, jsem vdana!!!, holky 🙂. Jeho zena nesnese zive vakciny, neznam presny duvod, ale jejiho bratra deti maji pekelny nasledky po ocku..rozjety autismus, opozdeny, vyvoj, imunita v pytli...a ja si prihrala polivcicku s nasim ekzemem ( teda o tom jak jsme ho meli a jak zle vypadala...) a znalostma od vas a tematu o odmitnuti tady na MK a tak myslim, ze pochopil jak se veci maji. Tak jsem z te me osvety byla rada, protoze maji male mimco a urcite to budou resit taky.

brendi
22. okt 2012

holky teda tohle jsem nečekala.....moje neinformovanost a nebýt mého malého atopika, ani bych po ničem takovém nepátrala......máme už 2 hexy a první dávku prevenaru v sobě......doktorka nikdy na nic neupozornovala 😖

ficekova
22. okt 2012

@katyxq diky za odpoved. To uplne stepene UM myslis Alergy care nebo neocate? Co mam delat v pripade, ze se nevycisti uplne ani za ten mesic? Prijde mi, ze jak slinta, tak krk se mu prechodne vzdy znorsi, pak zlepsi, samozrejme nezavisle na tom co jim. Uz jsem z toho nestastna. Ockovani ma v sobe uz 2 x rotateq a 1 hexu. Urcite s tim ale pockame

martinka1981
22. okt 2012

@xmalij ano ja ho poznam ale nerobila som ho,ja som sem davala na neho davnejšie odkaz 😉
s tym bananom je to dobre,vyskušaj ak možte banan 😉

martinka1981
22. okt 2012

@xmalij gratulujem Jani 😉 všetko dobre prajem 😎
ja neviem kedy a ČI sa vobec pridam do klubu vydatych 😀 😀 😝 😝

ficekova
22. okt 2012

mate nekdo zkusenost s tym, ze by mohla AE u mimi vyvolat antikoncepce????

luthien.k
22. okt 2012

@ficekova zhoršit určitě, antikoncepce působí negativně na střevní flóru a ta je u atopika moc moc důležitá. Já bych jí nebrala. Pro Tebe bych do stravy zařadila Neocate raději než alergy care, silní alergici nesnesou často ani alergy care.

katyxq
22. okt 2012

@ficekova A na tu hexu bacha - obsahuje hovězí bílkoviny (americký příbalový leták narozdíl od evropského uvádí použití hovězího preparátu), bohužel naše vlastní zkušenost, že tam opravdu jsou 😠. A stejně tak blbá zkušenost byla ta, že malá nesnese AC Nutrilon ani přes moje mlíko.
A hormonální antikoncepci nechci ani vidět, stačilo mi těch 10 let co jsem ji brala (mladá a blbá, no, holt v příbalovém letáku se člověk nedočte všechno), pak jsme se rozhodli pro miminko, tak jsem ji přestala brát, trvalo to několik měsíců, než se z ní tělo dalo dohromady.

tinna13
22. okt 2012

@martinka1981 skúšala som upiecť čučoriedkové mafiny a namiesto vajíčka som použila banán ako si písala a boli výborne, lepšie ako s vajíčkom 🙂

martinka1981
22. okt 2012

@tinna13 juuuj sa tešiiiim 😎 😎
ako super sa da nahradiť vajce že?? 😉

brendi
22. okt 2012

@katyxq a to jde? odmítnout hexu? je to povinné ne?

katyxq
22. okt 2012

@brendi Hrozí nanejvýš pokuta (neni to dané zákonem, ale jen vyhláškou), ale dají se najít i rozumní lékaři, co napíšou alergii (nebo něco jiného) jako kontraindikaci očkování a pak vám nemůžou dát ani tu pokutu.

ficekova
22. okt 2012

@luthien.k hned ji vysadim. Malej bere denne jeste Bio gaia kapicky a ja probiotika. Myslis, ze mi ji muze doktorka napsat i pro me? 1600 dat za mliko pro sebe nemuzu. Dcera jeste pije AC2. Kolikatku Neocate chtit? A myslis, ze prestanu tak rychle hubnout?

monstos
22. okt 2012

my sme skúšali všetko možné, boli sme aj pri mori, ale pomohol nám Holtov krém (dostať v lekárňach bez lekárskeho predpisu). Malý ma vyše roka a s AE sme sa trápili cca od 3. mesiacov.

luthien.k
23. okt 2012

@ficekova strašně moc záleží na ochotě lékaře, musíš se zkusit dohodnout, oni mají bohužel také svá pravidla ve vztahu k pojišťovně. Pokud máš doma AC, tak ho zkus, třeba to projde, to po 5 - 7 dnech zkoušení poznáš. Jestli přestaneš zcela hubnout, to Ti nezaručím, ale určitě by se to mělo aspoň zpomalit. Jaké jíš tuky?